DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> inchiderea centralizata probleme :(

alex_xbp
post 3 Apr 2007, 11:35
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 9 March 07




salutare lume.. am cautat pe forum si nu am gasit problema mea sau cel putin nu stiu cat de bine am cautat , in fine problema ar fii aceasta : intr-o dimineata am gasit masina deschisa.. ( in gandu meu mi-au spart-o astia..) ph34r.gif dar s-a deschis singura si becul de la injectie acela rosu sau cred ca e de la injectie era aprins.de la cheie nu mergea ( inchiderea) . i-am dat contact si s-a stins becu si mergea inchiderea. dupa ce scot cheia dupa cateva secunde se aude zgomotul ca si cum ar da sa se inchida masina dar ramane deschisa si nu pot sa o mai inchid. daca o inchid manual dupa ceva timp ( n u stiu exact ca nu am stat f mult langa ea sa vad cat se deschid toate usile ) ce sa fac sad.gif ? sau un electrician bun prin militari cunoasteti ?? pls help icon_mrgreen.gif

This post has been edited by alex_xbp: 3 Apr 2007, 12:01


--------------------
Dacia SuperNova 2001/clima - B-18-XBP
Prea rapid.. da, prea furios.. yo ma plimb cu dacia iar tu pe jos !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristihbrother
post 3 Apr 2007, 13:33
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 72
Joined: 1 June 06
From: Bucuresti




salut
vezi sa nu fie un senzor defect.
Si eu am patit asa, era contactul portbagaj defect, l-am anulat si nu mai am probleme.
Sa nu fie si altceva...nu stiu...alarma in sine.Ai alarma din fabrica?


--------------------
dacia super nova 2002 clima
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nh1980ro
post 3 Apr 2007, 13:34
Post #3


Membru


Group: Members
Posts: 3.612
Joined: 7 February 07
From: Togo-Togo.




Pai vezi UCE decodor sa nu fie plin cu apa.


--------------------
Kona/Renault Lana'i/Clio 3 2007/2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
preghicialex
post 3 Apr 2007, 16:10
Post #4


Z


Group: Members
Posts: 240
Joined: 10 August 06




Da are alarma din fabrica ca e SN Clima. Vezi sa nu fie programata alarma pe modul 1 de functionare ca atunci face tot felul de fenomene paranormale. Daca a fost debransata bateria alarma trece in modul 1 de functionare, la fel daca i-a fost scoasa siguranta. Asa ca cel mai bine incerci o resetare a alarmei intai, nu te costa nimic si poti sa o faci singur in felul urmator: http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopi...findpost&p=2523


--------------------
X Y Z
Ex: SuperNova
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristihbrother
post 3 Apr 2007, 16:39
Post #5


Membru incepator


Group: Members
Posts: 72
Joined: 1 June 06
From: Bucuresti




QUOTE(preghicialex @ 3 Apr 2007, 17:10)
Da are alarma din fabrica ca e SN Clima. Vezi sa nu fie programata alarma pe modul 1 de functionare ca atunci face tot felul de fenomene paranormale. Daca a fost debransata bateria alarma trece in modul 1 de functionare, la fel daca i-a fost scoasa siguranta. Asa ca cel mai bine incerci o resetare a alarmei intai, nu te costa nimic si poti sa o faci singur in felul urmator: http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopi...findpost&p=2523
*



Si e obligatoriu sa fie alarma din fabrica?????????
poate a schimbat-o omu' !!!


--------------------
dacia super nova 2002 clima
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ZaiR
post 3 Apr 2007, 23:04
Post #6


Against the System


Group: Members
Posts: 345
Joined: 7 January 04
From: Bucuresti




aceasta prbl.apare atunci cand mai intra apa pe la usa soferului in motorasul de la inchiderea centralizata, sau se creeaza umiditate si ramane apa in el,astfel contactele sunt atinse .


--------------------
DUCATI 900 SuperSport 2003 - este!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alex_xbp
post 3 Apr 2007, 23:12
Post #7


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 9 March 07




da am alarma din fabrica dar.. i-am taiat firele la claxonu ala al ei care tipa.. nu-mi vine cap acuma cum se numeste, fiindca yo am cumparat-o fara telecomanda si a inceput sa urle odata in benzinarie si nu se mai oprea mad.gif . nu stiu exact ce sa ii fac, fiind prima masina si o am de 1 luna nu prea ma pricep, o sa ma duk la cineva sa o faca, mi-e sa nu ii face ceva mai rau unsure.gif. apropo cand faceti intalniri in bucuresti ca m-am uitat pe forum si vad ca vreti la mare sau la munte.. etc etc.. anuntati-ma si pe mine cand va intalniti icon_mrgreen.gif


--------------------
Dacia SuperNova 2001/clima - B-18-XBP
Prea rapid.. da, prea furios.. yo ma plimb cu dacia iar tu pe jos !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ZaiR
post 4 Apr 2007, 09:13
Post #8


Against the System


Group: Members
Posts: 345
Joined: 7 January 04
From: Bucuresti




daca e alarma originala din fabrica..o poti arunca pe geam..mie a inceput sa mi urle in mijlocul intersectiei la Romana.
A fost inlocuita..si dupa aceea functionau toate perfect.


--------------------
DUCATI 900 SuperSport 2003 - este!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 21st June 2024 - 23:23
Forum Renault