DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

181 Pages « < 60 61 62 63 64 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> DNA, știri, informații, succesuri

Markos
post 18 Jun 2015, 12:50
Post #1831


fost programator


Group: Members
Posts: 8.016
Joined: 27 October 05
From: Scursurești Vale




Au trudit în conditii grele.


--------------------
Reno Megan Privilej
"Partidele politice sunt cai la carul de aur al istoriei românilor; când devin gloabe, poporul român le trimite la abator." - P.Țuțea
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bion
post 18 Jun 2015, 13:05
Post #1832


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.711
Joined: 1 May 04
From: TM




Dac maine te loveste canceru si nu crapi in cateva luni vei fi trecut in pensie de boala, la fel si dacea esti ofticos si faci tratament mai mult de 6 luni.Dac sloguiesti la fel.AVC: 234 de lei pentru cei cu handicap grav si 292 de lei pentru cei cu grad accentuat. Indemnizatia de insotitor este de 600 de lei pe luna. In romanica sunt cam 70.000 de din astia la ora actuala si freo 500.000 de cancerosi.


--------------------
Dacia SLZ Scala 2003 - TM54
Crăpa-le-ar Domnul ficații
Și setea ogoi-le-ar cu venin,
Căci n-au păreche-n lume blestemații
Crîșmarii care toarnă apă-n vin !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
corbex
post 18 Jun 2015, 13:13
Post #1833


Desi nu pare, ma plimb cu Dacia


Group: Members
Posts: 8.198
Joined: 11 July 06
From: bucuresti




Deci rata de supravietuire la cancer, in Romanika, e cea mai mare din lume.


--------------------
dacia solenza 2005, cheala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Garett
post 18 Jun 2015, 15:15
Post #1834


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.339
Joined: 4 June 05
From: Galati




QUOTE(kum @ 18 Jun 2015, 13:22)
Mdea... era mai bine tigania aia de 40-50 de garaje acolo decat un parc.
Exista oare ceva pe lumea asta ca sa-l multumeasca si pe cetateanu' Garett?
*


Cu ce vrei sa-ti pun poza, cu gropile de pe Brăilei, cele de pe Gării sau cele de la liceul sportiv? Sau poate le preferi pe alea din Barieră, înspre Metro!
A făcut parc? Kul, mai stii ce sume se vehiculează prin presa locală pentru parcomania asta? Ai garantia ca se regăsesc toti banii acolo? Ai numărat toate panselutele sa vezi dacă ies la inventar?


--------------------
No Reno Forever
"Tara asta a avut doua dezastre din '89 incoace: Iliescu si ProTV-ul!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Markos
post 18 Jun 2015, 15:25
Post #1835


fost programator


Group: Members
Posts: 8.016
Joined: 27 October 05
From: Scursurești Vale




QUOTE(Garett @ 18 Jun 2015, 16:15)
Kul, mai stii ce sume se vehiculează prin presa locală pentru parcomania asta?
*


Kum, nu Kul.


--------------------
Reno Megan Privilej
"Partidele politice sunt cai la carul de aur al istoriei românilor; când devin gloabe, poporul român le trimite la abator." - P.Țuțea
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
yoncv
post 18 Jun 2015, 15:36
Post #1836


Membru ochelarist


Group: Members
Posts: 428
Joined: 28 September 06
From: Craiova




Kum e Kul? intrebare.gif


--------------------
VW Jetta 2017 - dj-17-???
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kum
post 18 Jun 2015, 18:16
Post #1837


Banat


Group: Banned
Posts: 2.408
Joined: 19 January 05
From: Galati




QUOTE(Garett @ 18 Jun 2015, 16:15)
Cu ce vrei sa-ti pun poza, cu gropile de pe Brăilei, cele de pe Gării sau cele de la liceul sportiv? Sau poate le preferi pe alea din Barieră, înspre Metro!
A făcut parc? Kul, mai stii ce sume se vehiculează prin presa locală pentru parcomania asta? Ai garantia ca se regăsesc toti banii acolo? Ai numărat toate panselutele sa vezi dacă ies la inventar?
*


Si ce naiba voiai ma sa faca? Bani oricum se fura, nu stiu de ce tot o faci pe îngeru' justitiar. Du-te nene in Finlanda daca vrei coruptie 0. Daca ai decis sa ramai in tara asta, pai ar cam fi cazu' sa-ti revii si sa te adaptezi. Apreciaza si tu ca se face totusi ceva. Ca 12 ani, sub domnia lu' cap de fonta, nu s-a facut absolut nimic in rahatu' asta de oras. Si banii tot s-au furat. Pana si Durbaca a facut ceva in mandatu' lui (in afara de garaje): centura. Pe care bou' ala de Nicolae nici s-o intretina n-a fost in stare.
Altfel spus (pentru injineru' din tine): decat sa se cheltuie 1.000.000 de EURO si sa nu se faca nimic, mai bine sa se cheltuie 1.000.000 de euro si sa se faca un parc din ala. Si concerte cu focuri de artificii. Si panselute pe strazi.
Chiar crezi ca daca nu se facea parcu', nu se furau bani?

L.E. In PLM, ca m-am enervat: esti varza nene.. Iar amesteci capre cu oi sa-ti dea vaci. Ce dracu treaba au gropile de pe drumurile judetene cu un parc? De cand gropile din afara orasului sunt in sarcina primariei?
Exista oare vreun oras in tara asta fara gropi? Va rog sa spuneti, care nu aveti nici o groapa prin oras. Ca sa-l lamurim si pe cetateanu Garett...

This post has been edited by kum: 18 Jun 2015, 18:19


--------------------
Laguna 2.0T 2006 - GL-15-...
Sa te fereasca al de sus de prostu' ajuns in functie.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
corbex
post 18 Jun 2015, 18:22
Post #1838


Desi nu pare, ma plimb cu Dacia


Group: Members
Posts: 8.198
Joined: 11 July 06
From: bucuresti




In Braila nu sint.


--------------------
dacia solenza 2005, cheala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kum
post 18 Jun 2015, 18:29
Post #1839


Banat


Group: Banned
Posts: 2.408
Joined: 19 January 05
From: Galati




Tu ce te bagi? Esti brailean? asteapta nervos.gif


--------------------
Laguna 2.0T 2006 - GL-15-...
Sa te fereasca al de sus de prostu' ajuns in functie.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bion
post 18 Jun 2015, 19:25
Post #1840


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.711
Joined: 1 May 04
From: TM




QUOTE(corbex @ 18 Jun 2015, 14:13)
Deci rata de supravietuire la cancer, in Romanika, e cea mai mare din lume.
*


Ai Inteles perfect. Locul 11 in Europa la incidenta la 100.000 de capete furajate dar fruntasi la mortalitate. icon_mrgreen.gif
Pana sa mori de cancer si sanse mari sa mori de alte boli. biggrin.gif
How can you avoid death by cancer. Make a heartattack now. tongue.gif
La ingleji canceru a intrecut bolile de inima.


18 Jun 2015, 20:28:
PS. Poti muri de cauze naturale in arest la DNA. 04.gif

This post has been edited by bion: 18 Jun 2015, 19:28


--------------------
Dacia SLZ Scala 2003 - TM54
Crăpa-le-ar Domnul ficații
Și setea ogoi-le-ar cu venin,
Căci n-au păreche-n lume blestemații
Crîșmarii care toarnă apă-n vin !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
yoncv
post 18 Jun 2015, 19:39
Post #1841


Membru ochelarist


Group: Members
Posts: 428
Joined: 28 September 06
From: Craiova




QUOTE(corbex @ 18 Jun 2015, 19:22)
In Braila nu sint.
*


Braila e oras? unsure.gif Nu e cartier al Galatiului?


--------------------
VW Jetta 2017 - dj-17-???
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
george_scala_2004
post 18 Jun 2015, 19:54
Post #1842


Membru autentic


Group: Members
Posts: 6.576
Joined: 16 April 09




DNA da iama in iudemere...oare se pregateste gaterszag?

QUOTE
Numele vicepreședintelui executiv al UDMR, Hegedus Csilla, apare în rechizitoriul prin care primarul din Miercurea Ciuc, Robert-Kalman Raduly, a fost trimis în judecată de procurorii DNA pentru abuz în serviciu și conflict de interese. Mai exact, Hegedus Csilla apare în declarația dată ca martor de directorul Direcției Județene pentru Cultură Harghita, Laszlo Bakos, care susține că vicepreședintele executiv al UDMR i-a dat ordin să emită un aviz favorabil pentru extinderea sediului filialei din Miercurea Ciuc a Universității Sapientia, proiect ce era susținut și de primarul Raduly.


http://www.realitatea.net/hegedus-csilla-v...uc_1723880.html

QUOTE
Baron local UDMR, trimis în judecată de DNA pentru o 'colecție' de infracțiuni


http://www.stiripesurse.ro/baron-local-udm...uni_959076.html

QUOTE
Parlamentarii UDMR Laszlo Borbely și Rozalia Biro apar în interceptările din dosarul vicepreședintelui Consiliului Județean (CJ) Bihor, Alexandru Kiss, trimis joi în judecată de procurorii DNA Oradea pentru mai multe fapte de corupție.


http://www.stiripesurse.ro/stenograme-inte...iro_959144.html


--------------------
... ... ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Garett
post 18 Jun 2015, 20:34
Post #1843


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.339
Joined: 4 June 05
From: Galati




QUOTE(kum @ 18 Jun 2015, 19:16)
L.E. In PLM, ca m-am enervat: esti varza nene.. Iar amesteci capre cu oi sa-ti dea vaci. Ce dracu treaba au gropile de pe drumurile judetene cu un parc? De cand gropile din afara orasului sunt in sarcina primariei?
Exista oare vreun oras in tara asta fara gropi? Va rog sa spuneti, care nu aveti nici o groapa prin oras. Ca sa-l lamurim si pe cetateanu Garett...
*


În PLM, (ti-am promis ca-ti răspund cu aceeasi monedă!) care dintre drumurile enumerate de mine e DJ?
Brăilei? Gării? Cosbucu'? Really? Unde mortii ma-sii e DJ Traianul, când iesirea din oras e după Metro? Si apropo, pentru cultura ta generală ala e DN, dar abia de la Romstal încolo! Motiv pentru care asta iarna era muci până la Metro si deszăpezit după. Ca deh, până la Metro tine de "Noul Galați"!
Tu chiar crezi ca poti sa prostești pe oricine umflandu-ti muschii ca la o miuta în fata blocului si gata, ce spui tu e lege?
News-flash: si eu l-am votat pe cap de minge! E drept, alternativa fiind ciumacenco, adică nimeni! Numai ca, spre deosebire de tine din cate se pare, m-am lămurit ce hram poartă.
Poate pe tine te impresionează beculetele colorate si artificiile nesfârșite, eu vad si dincolo de ele! Cât a stat, "cetatene Kum" bucata aia din Basarabiei, o sută de metri, nu mai mult, până sa pună linia de tramvai? Vreo 9 luni, cumva? De câte luni e închisă Stadionului pentru o amărâta de groapă? Mai stii care a fost prima măsură luata de cap de minge? A făcut bucla de la Elice în loc sa astupe groapa! Imediat după alegeri, btw. Groapa e tot acolo!
Pana mea, orasul asta a avut parte numai de cretini, dar pentru ca va flutură unul niste concerte cu vedete expirate îl vedeti subit ca pe "Mesia Galatiului"!
Cati buni platnici au apa oprită pentru ca Apa Canal n-a dată liber la bransari? Si da, Apa Canal e tot în subordinea primăriei!
Apropo, plătim aproape cea mai scumpă apă din tara! Si avem ditamai Dunărea sub nas!
Da' când îi crescuse subit neveste-sii terasă în centru nu zisasi nimic, nimic? Da' când a cumpărat maturi la preturi de Mercedes? Nimic, nimic, nici o urma de iritare? Ca doar face festivaluri, nu?
A darmat garaje? Bravo, felicitări! Parcarea aia din 19 a fost mai bine de un an un maidan infect. Cam ca la Ancora...
Da' de parcometrele apărute peste noapte în parcări rezidențiale de ce nu comentezi nimic? Ca a plecat omul liniștit la servici dimineață si s-a trezit când a venit acasă ca-l costa 1.5/ora sa-si tina masina în fata blocului! Fără a avea alternative, vorbesc de blocurile de 4 etaje dintre Neacsu si spital, unde nu au parcare în spate.
Si nu, nu stau în zona respectiva, si da, sunt de acord sa plătesc pentru un loc amenajat si rezervat. Numai ca toată "amenajarea" s-a rezumat la a monta parcometre si la a-i hingheri pe locatari. Apropo, este desigur "absolut întâmplător" faptul ca respectivele aparate se blochează, convenabil, fix când vin hingherii să blocheze rotile! Am asistat la o fază absolut jenantă cu un mosulica încercând sa le explice ca nu merge aparatul, cu plavanii de locală de fata si hingherii spunându-i insolent ca nu îi interesează. Plavanii, la fel, o dădeau cotita ca nu e treaba lor. Care le-o fi treaba, încă nu se stie! Si da, Gospodărie Urbană, shocking, tot de primărie tine!
Dacă treceau trei luni de când a preluat mandatul îi dădeam circumstanțe atenuante. Au trecut trei ani. Timp în care Noul Galați a rămas la fel de muci ca Vechiul Galați, cu câteva parcuri inutile în plus si o puzderie de gropi, maidanezi, si ruine.



--------------------
No Reno Forever
"Tara asta a avut doua dezastre din '89 incoace: Iliescu si ProTV-ul!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kum
post 18 Jun 2015, 21:47
Post #1844


Banat


Group: Banned
Posts: 2.408
Joined: 19 January 05
From: Galati






--------------------
Laguna 2.0T 2006 - GL-15-...
Sa te fereasca al de sus de prostu' ajuns in functie.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adrian Frigo
post 18 Jun 2015, 22:52
Post #1845


Membru cu o tigaie de dacie


Group: Members
Posts: 2.031
Joined: 4 February 15
From: Undeva,pe dreapta




QUOTE(Garett @ 18 Jun 2015, 21:34)
Poate pe tine te impresionează beculetele colorate ...


Adică astea? huh.gif

L.E-bă și-am zis că nu mai trec p'aici... dry.gif

This post has been edited by Chelariu Adrian: 19 Jun 2015, 01:24

Attached thumbnail(s)
decoratiuni_de_craciun_din_galati.jpeg ( Size: 16.17k ) Number of downloads: 323


--------------------
Dacia 1300/ 1310/1410 GTL/CL/Lj/Renault /1972/1986/1997/2000 și ceva... - XX-00-UAP/ACR
Mașina este ca femeia,dacă nu o întreții....TE LASĂ!
Daciot convins!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Garett
post 19 Jun 2015, 06:04
Post #1846


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.339
Joined: 4 June 05
From: Galati




QUOTE(kum @ 18 Jun 2015, 22:47)

Iti schimbi poza de profil si ne-o prezinti acum?


--------------------
No Reno Forever
"Tara asta a avut doua dezastre din '89 incoace: Iliescu si ProTV-ul!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tony-s
post 19 Jun 2015, 08:00
Post #1847


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 465
Joined: 24 June 05
From: Cluj-Napoca




Cand madam codruta,stanciu et comp vor fi la puscarie doar atunci vom putea avea justitie adevarata....pana atunci e doar un balci ieftin de protejare a blatului dintre base si santa klaus si de incercari de distrugere a parlamentului - singura institutie democratica din romanika.

This post has been edited by tony-s: 19 Jun 2015, 08:01


--------------------
Chevrolet Lacetti 1.4 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
corbex
post 19 Jun 2015, 08:04
Post #1848


Desi nu pare, ma plimb cu Dacia


Group: Members
Posts: 8.198
Joined: 11 July 06
From: bucuresti




Tonica, daca nu ne zici nimic si de Ponta inseamna ca esti o flasneta vorbitoare platita.


--------------------
dacia solenza 2005, cheala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bicicleta galbena
post 19 Jun 2015, 08:32
Post #1849


Sunt nembru, domnule!


Group: Members
Posts: 2.072
Joined: 29 January 13
From: Bucuresti




a zis ca guvernul asta are cea mai mare crestere economica.
mai limpede de-atat nu e nimic.



--------------------
Peugeot 407 1.8 16v 2005 , ex-Dacia Solenza 1.4 Mpi 2003
____________________________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tony-s
post 19 Jun 2015, 09:07
Post #1850


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 465
Joined: 24 June 05
From: Cluj-Napoca




QUOTE(corbex @ 19 Jun 2015, 08:04)
Tonica, daca nu ne zici nimic si de Ponta inseamna ca esti o flasneta vorbitoare platita.
*



Am mai spus de mai multe ori ca toti din politica fura - indiferent ca vorbim de pedelei,pesedei,peneli....iar daca ponta a furat sa fie anchetat si condamnat dupa ce-si termina mandatul sau daca e demis de parlament.....dosarul de acum e o facatura ordinara chiar si pt denea care ne-a obisnuit cu mizerii din astea - nu inteleg care e problema ca in mediu privat sova i-a dat o masina sa dea ture si l-a platit fara sa faca nimic....pai daca asa ceva e infractiune cateva sute de mii de romanasi ar trebui sa faca puscarie mai ales de la stat unde intr-adevar se poate discuta insa in mediul privat nu inteleg unde e problema ca un patron,administrator,actionari,consiliu de administratie...whatever platesc angajati care nu fac nimic.

Am spus cred pe topicul guvernarii usd de ce prim-ministrul ar trebui sa aiba imunitate totala pe perioada mandatului...cine ne garanteaza ca niste procurori rau intentionati (de ex. platiti de rasia) nu fabrica dosare din 3 in 3 luni fiecarui prim-ministru ales de parlament producand astfel o criza politica,economica....mai ales ca vorbim de niste procurori care-s un fel de d-zeu pe pamant pe care nimeni nu-i poate sanctiona cu absolut nimic.

Prim-ministru e mult mai important decat presedintele care are imunitate totala, prim-ministru e de facto conducatorul tarii - e mult mai importata evolutia economiei de care e raspunzator prim-ministru decat un santa klaus care in vreo 6 luni a fost liderul doar al opozitiei, s-a dus prin concedii in palm-beach,madeira,neptun...si n-a facut nimic pt. schengen, pt. garantii miltare de la washington.- marirea masiva a numarului de trupe a armamentului greu stationat in romanika..e drept ca americanii probabil oricum vor mari trupele insa nu e absolut deloc meritul lui santa klaus care nici macar nu s-a deranjat sa faca o vizita oficiala in SUA - hai ca Obama n-o avea timp pt. prostovani dar un Joe Biden, un John Kerry sunt convins ca si-ar fi facut timp pt. santa klaus.

This post has been edited by tony-s: 19 Jun 2015, 09:25


--------------------
Chevrolet Lacetti 1.4 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Cosstel
post 19 Jun 2015, 09:31
Post #1851


Membru incepator


Group: Members
Posts: 25
Joined: 4 November 05




QUOTE(tony-s @ 19 Jun 2015, 09:07)
- nu inteleg care e problema ca in mediu privat sova i-a dat o masina sa dea ture si l-a platit fara sa faca nimic....

tonele fiindca imi esti simpatic biggrin.gif incerc sa-ti explic cu cuvintele mele desi nu-s de meserie
- masina fiind pe firma genereaza cheltuieli (de intretinere, combustibili, amortizare... etc), cheltuieli ce sint scazute si ele din venituri si apoi se aplica impozit, impozit mai mic deci varsaminte la stat mai mici, iar statul se pretinde furat
nu ma mai incurc in a spune ca aceste cheltuieli sint deductibile daca sint considerate ca fac parte din generarea venitului, altfel nu insa cunostintele mele sint depasite deja

QUOTE
pai daca asa ceva e infractiune cateva sute de mii de romanasi ar trebui sa faca puscarie mai ales de la stat unde intr-adevar se poate discuta insa in mediul privat nu inteleg unde e problema ca un patron,administrator,actionari,consiliu de administratie...whatever platesc angajati care nu fac nimic.

aici cam ai dreptate dar sare Garet in sus ca in loc sa alergi marea coruptie tu te arunci spre plevusca

aaaa si inca ceva, buna aia cu cabinetele stomatologice, tu alergi chelnerul ca aduna niste maruntis dar pe astia nici ca-i bagi in seama, si aici sint bani adevarati ce se strecoara de la impozitare




--------------------
VW Caddy Furgon 2006 - B03???
I'm a simple man, I see boobs, I press LIKE!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tony-s
post 19 Jun 2015, 09:40
Post #1852


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 465
Joined: 24 June 05
From: Cluj-Napoca




Asta e premiera mondiala - adica statul impune firmelor private felul in care isi folosesc sau nu masinile,cred ca nici prin ciaina sau rasia nu se intampla asa ceva....si oricum in cazul asta din ce am inteles masina era pe leasing, nici macar nu era a firmei unde era asociat sova - adica daca cineva se considera fraudat ar fi trebuit sa fie firma de leasing si nu statul.

N-am mai fost la cabinet dupa martie-aprilie dupa campania anti-frauda a anaf-ului insa ma indoiesc ca acum cineva se mai risca sa nu dea bon fiscal, am mai spus m-am socat prin aprilie cand la frizer a fugit aia dupa mine sa-mi dea bon.....si in rest la stomatolog n-am dat niciodata bacsis pe cand la chelneri am dat intotdeuna...ma indoiesc ca stomatologii fac mare lucru din bacsis pe cand un chelener dintr-un local mai de doamne ajuta din Bucuresti,Cluj,Timisoara...ca sa nu mai zic de litoral in sezon face pe luna de la 500 euro in sus doar din bacsis.

This post has been edited by tony-s: 19 Jun 2015, 09:52


--------------------
Chevrolet Lacetti 1.4 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GIC
post 19 Jun 2015, 10:05
Post #1853


Doar membru


Group: Members
Posts: 920
Joined: 13 January 04
From: Oradea




QUOTE(tony-s @ 19 Jun 2015, 09:40)
la stomatolog n-am dat niciodata bacsis
*


De asta-ti sar tot felul pe porcarii din gura!!!


--------------------
Dacia Duster 2021 TCe 150 EDC / Rover 45 1.6L - 2002
Nicio faptă bună nu rămâne nepedepsită!
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Garett
post 19 Jun 2015, 10:54
Post #1854


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.339
Joined: 4 June 05
From: Galati




QUOTE(Cosstel @ 19 Jun 2015, 10:31)
aici cam ai dreptate dar sare Garet in sus ca in loc sa alergi marea coruptie tu te arunci spre plevusca
*


Nu sar, doar constat nitel blazat ca "sfanta denea" da rateuri. Cum însă nimic nu mă mai miră si/sau scandalizează în România je m'en fous, oricum dpmdv tara asta nu se mai face bine!


--------------------
No Reno Forever
"Tara asta a avut doua dezastre din '89 incoace: Iliescu si ProTV-ul!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adrian Frigo
post 19 Jun 2015, 11:42
Post #1855


Membru cu o tigaie de dacie


Group: Members
Posts: 2.031
Joined: 4 February 15
From: Undeva,pe dreapta




QUOTE(tony-s @ 19 Jun 2015, 10:07)
Am mai spus de mai multe ori ca toti din politica fura - indiferent ca vorbim de pedelei,pesedei,peneli....iar daca ponta a furat sa fie anchetat si condamnat ....


Vezi că-ți taie ăștia indemnizația de postac radmasa.gif
QUOTE(tony-s @ 19 Jun 2015, 10:07)
.... un santa klaus care in vreo 6 luni a fost liderul doar al opozitiei, s-a dus prin concedii in palm-beach,madeira,neptun...


Da' mickymausu' unde naiba a fost? huh.gif Stai,știu,a fost în Dubai,etc.în”interes de serviciu”,nu?

This post has been edited by Chelariu Adrian: 19 Jun 2015, 13:15


--------------------
Dacia 1300/ 1310/1410 GTL/CL/Lj/Renault /1972/1986/1997/2000 și ceva... - XX-00-UAP/ACR
Mașina este ca femeia,dacă nu o întreții....TE LASĂ!
Daciot convins!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dacis
post 19 Jun 2015, 13:15
Post #1856


Membru autentic


Group: Members
Posts: 380
Joined: 24 March 04
From: dealurile oable ale Mioritei




QUOTE(Cosstel @ 19 Jun 2015, 10:31)
nu ma mai incurc in a spune ca aceste cheltuieli sint deductibile daca sint considerate ca fac parte din generarea venitului
*

Legsilatia romaneasca privitoare la natura si functionarea firmelor (in cea mai mare parte copiata dupa cea din tari care au descoperit ceva mai devreme apa calda) spune ca o firma este o persoana juridica al carei principal scop este obtinerea de profit. Asta inseamna ca una din misiunile principale ale administratorilor si managementului firmelor este aceea ca orice cheltuiala de natura sa diminueze veniturile si / sau profitul firmei este considerata nociva si, dupa caz, poate fi considerata o forma mascata de evaziune fiscala. Nu doar incredintarea unui tert strain de firma a unui bun pentru care firma a platit si plateste este considerata ilegala, ci inclusiv utilizarea de catre actionari / proprietari / administratori / management a unor asemenea bunuri (masini, telefoane, locuinte de serviciu), daca nu se poate dovedi ca aceasta contribuie la obtinerea de venituri si profit pentru firma. Astfel, daca eu am o farmacie privata si cumpar pe firma o masina iar aprovizionarea cu medicamente o face un distribuitor, teoretic eu nu pot dovedi nevoia de a avea o masina si nici rostul consumului de combustibil.


--------------------
DACIA Logan KissFM 1,4 2008
dacis
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Markos
post 19 Jun 2015, 13:53
Post #1857


fost programator


Group: Members
Posts: 8.016
Joined: 27 October 05
From: Scursurești Vale




QUOTE(Garett @ 18 Jun 2015, 07:55)
in schimb pe ei ii cenzureaza grija de nus'ce medici care au luat trei lei sa-i pensioneze pe unii!  radmasa.gif
*


La Oradea au saltat tot. Bine, nu chiar pentru trei lei unsure.gif

This post has been edited by Markos: 19 Jun 2015, 13:53


--------------------
Reno Megan Privilej
"Partidele politice sunt cai la carul de aur al istoriei românilor; când devin gloabe, poporul român le trimite la abator." - P.Țuțea
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Han Solo
post 19 Jun 2015, 13:56
Post #1858


Potiphar Breen


Group: Members
Posts: 355
Joined: 8 June 11
From: Arstotzka




mah nene, tu nu vezi ca se iau de parliti din astia care fura milioane, cand altii fura milioane!!


--------------------
White Star Titanic 1912 - un an bun sa fii iceberg - 131428
Maidanezii ajung in bordelurile zoofililor europeni!

N-am nimic cu tine, va urasc pe toti :)

Rage against the dying of the light.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tony-s
post 19 Jun 2015, 14:16
Post #1859


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 465
Joined: 24 June 05
From: Cluj-Napoca




QUOTE(Chelariu Adrian @ 19 Jun 2015, 11:42)
Vezi că-ți taie ăștia indemnizația de postac radmasa.gif
Da' mickymausu' unde naiba a fost? huh.gif Stai,știu,a fost în Dubai,etc.în”interes de serviciu”,nu?
*



Ponta are creștere economica de 4,3% - cea mai mare din m(ue),daca continua cresterea asta din partea mea poate sa stea si pe luna.....daca după 2-3 trimestre consecutive are recesiune trebuie demis de parlament....doar 1-2 trimestre (3-6 luni) mi se pare un interval extrem de scurt pt. A trage concluzii pertinente.

Bine eu cred ca in a 2-a jumătate a anului cresterea va accelera spre 5℅ ca urmare a scaderii TVA la alimente iar la anul e posibil sa ne apropiem de ratele de creștere economica din perioada 2000-2008 ca urmare a scaderii tva-ului general.

This post has been edited by tony-s: 19 Jun 2015, 14:21


--------------------
Chevrolet Lacetti 1.4 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
UXE
post 19 Jun 2015, 14:39
Post #1860


Modelator


Group: Members
Posts: 6.730
Joined: 21 June 06
From: Bucuresti




QUOTE(Garett @ 19 Jun 2015, 07:04)
Iti schimbi poza de profil si ne-o prezinti acum?
*



Ce-aveti ma , nu mai aveti loc in oras unul de altul?


Poate vin la galatzi mad.gif




Apropo, aveti giratorii?

This post has been edited by UXE: 19 Jun 2015, 14:50


--------------------
Renault Symbol 2006 1.4 8v - UXE
Subaru Forester 2.5 XT - 230 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
181 Pages « < 60 61 62 63 64 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 31st May 2024 - 07:10
Forum Renault