DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topic

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Chip Tuning Profesional - preturi pentru membrii!, Vrei mai multa putere? Click aici!

afumatu
post 2 Nov 2011, 21:02
Post #31


Membru autentic


Group: Members
Posts: 238
Joined: 30 November 10
From: slobozia / ialomita




salut... o laguna 2 , 1.9 dci 79 kw/107 cai ce poti sa scoti din ea? cai si cuplu...nush ce cuplu am actual

si pret
ms


--------------------
dacia logan 2006/laureatte - b-55-xgy
[COLOR=red]BMW 320D,150CP,2003
FORD MONDEO 2.0TDCI,GHIA 131CP,2006
[COLOR=blue]RENAULT LAGUNA II,1.9DCI,110CP,2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ccxtuning
post 2 Nov 2011, 21:22
Post #32


Membru incepator


Group: Members
Posts: 49
Joined: 20 September 11




salut! laguna 2 1.9dci se poate obtine safe un surplus de 30cp si 60nm
dureaza aproximativ o ora si te costa 250E

ce ai tu acum pe masina:
Max Power: 107HP (79 kW) @ 4000 rpm
Max Torque: 250Nm @ 1750 rpm

asadar vei ajunge la 137cp si 310nm. succes!

3 Nov 2011, 08:13:
Se va efectua urmatorul traseu:
Bucuresti - Ploiesti - Brasov
Avem pe lista o bucata Renault Trafic.
Daca mai sunt doritori pe valea prahovei, sau pe parcursul acestui traseu va rog postati pe forum ca sa putem programa plecarea.
la 2 masinute - deplasarea e gratis.
la 3+ masini - reduceri de pret!
Va multumesc! si va astept!

bbvc.jpg

This post has been edited by ccxtuning: 3 Nov 2011, 08:13


--------------------
Ford Focus II 2007 HB
ChipTuning
Instalatii Xenon
Leduri SMD (canbus)

0765.900.304
ccx.tuning@gmail.com
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ccxtuning
post 5 Nov 2011, 12:02
Post #33


Membru incepator


Group: Members
Posts: 49
Joined: 20 September 11




DSC_0158.JPG

Stimati colegi de forum. as dori sa va propun o metoda prin care putem face impreuna si un act caritabil.
ca sa ma fac inteles, eu impreuna cu scoala motolouis suntem implicati intr-un proiect de sustinere sociala - daca va este cunoscuta situatia copiilor din Glodeanu Silistea - daca nu va rog urmariti urmatorul link:
http://copiiidinglodeanu.blogspot.com/
cei de la motolouis au incercat toate metodele de a strange orice este necesar unui copil pentru a supravietui, pentru a invata, pentru a se imbraca etc.
un link catre pagina de facebook a motolouis - unde puteti urmari anunturile facute in acest sens:
http://www.facebook.com/scoala.motolouis

eu va propun urmatoarea metoda de a-i ajuta pe acesti copii prin serviciile pe care le ofer:
sa presupunem ca un soft pentru o masina (x) costa 1000ron. pentru simplul fapt ca se va efectua aceasta operatiune, clientul va primi o reducere de 50 ron. deci va plati efectiv 950 ron, iar eu voi dona 50 ron (din cei 950) catre acesti copii. asadar prin simplul fapt ca ve-ti obtine un produs pentru care platiti mai putin, veti fi implicat in acest act caritabil. mai mult decat atat puteti opta sa donati si acea reducere tot catre acesti copii.
sumele de bani care se vor strange vor fi gestionate online. inca nu am hotarat o metoda anume, si daca are cineva o idee chiar va rog sa o impartasiti.

momentan cea mai buna metoda de gestiune pe care am gasit-o va fi urmatoarea:

masina care va veni la chiptuning, va participa la acest proiect si va fi anuntata pe acest topic, iar clientul va avea obligatia sa confirme printr-un simplu reply!

de ex.:

eu postez
nickname - ford mondeo mk3 - B 123 ABC - 50ron

sau

nickname - ford mondeo mk3 - B 123 ABC - 50ron + x ron
(in cazul in care clientul vrea sa participe separat cu alta suma suplimentara)

apoi clientul va posta citand acest post de mai sus cu un mesaj de confirmare.

as dori sa fac acest lucru cat mai transparent incat sa nu existe dubii, dar mai am nevoie si de cateva idei de la voi. va rog sa ma ajutati!

Numere de telefon la care puteti apela pentru orice nelamuriri sunt:
0765.900.304 - Iulian Spiridon (ccxtuning)
0723.981.197 - Anca Popescu (motolouis)
0720.281.634 - Parintele Marian Tudor (preotul din localitatea Glodeanu)

Mentionez ca preturile din exemplele de mai sus sunt orientative - a nu se intelege ca operatiunea costa 1000ron fix! vor ramane aceleasi preturi, insa se va aplica ecuatia pentru donatie.

Noi chiar ne dorim sa ajutam acesti copii ce nu au avut noroc de mai bine in viata si sunt sigur ca si printre dvs. exista oameni ce nu pot trece nepasatori pe langa o astfel de situatie.
Copii astia nu au nicio vina ca s-au nascut in situatia asta si nici nu au de ales. Haideti sa le dam o mana de ajutor!

Atentie !!! aceasta nu este o campanie de promovare a produselor, sau o tehnica de vanzare ascunsa !!!
Cei ce nu isi permit sau nu isi doresc produsul anuntului, dar pot ajuta intr-un fel acesti copii, faceti-o!
Puteti dona in aceeasi maniera o suma de bani, mancare, haine, rechizite, jucarii sau orice altceva poate fi de ajutor acestor copii!

Daca aveti dubii in ceea ce priveste acest anunt, si nu aveti incredere in proiectul nostru, insa doriti sa dati o mana de ajutor acestor copii, va puteti implica personal! Veniti cu noi la Glodeanu!

Mos Craciun trebuie sa ajunga la toti copii, haideti sa ii dam o mana de ajutor!!!

P.S. - Imi cer scuze pentru off topic dar consider necesar sa transmit aceste informatii! Daca ma poate ajuta un operator sa fac cunoscut acest anunt si in alte rubrici (unde este posibil) va rog ajutati-ma! Va multumesc!


--------------------
Ford Focus II 2007 HB
ChipTuning
Instalatii Xenon
Leduri SMD (canbus)

0765.900.304
ccx.tuning@gmail.com
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ccxtuning
post 11 Nov 2011, 00:20
Post #34


Membru incepator


Group: Members
Posts: 49
Joined: 20 September 11




De acum si pe Facebook!


--------------------
Ford Focus II 2007 HB
ChipTuning
Instalatii Xenon
Leduri SMD (canbus)

0765.900.304
ccx.tuning@gmail.com
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ccxtuning
post 8 Dec 2011, 16:03
Post #35


Membru incepator


Group: Members
Posts: 49
Joined: 20 September 11




vrei sa iti faci un cadou de mos craciun?
facem reducere de 10% pentru chiptuning pana in "2012"
te asteptam! 0765.900.304


--------------------
Ford Focus II 2007 HB
ChipTuning
Instalatii Xenon
Leduri SMD (canbus)

0765.900.304
ccx.tuning@gmail.com
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ccxtuning
post 8 Jan 2012, 13:19
Post #36


Membru incepator


Group: Members
Posts: 49
Joined: 20 September 11




Primul UP pe 2012! La Multi Ani tuturor membrilor ClubReno, sa aveti parte de asfalt uscat si de multi km fara incidente! CCX Tuning este in contiunare alaturi de voi! listele de preturi pentru 2012 vor fi afisate pana la sfarsitul acestei luni. Va multumim si va asteptam!


--------------------
Ford Focus II 2007 HB
ChipTuning
Instalatii Xenon
Leduri SMD (canbus)

0765.900.304
ccx.tuning@gmail.com
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ccxtuning
post 13 Jan 2012, 11:57
Post #37


Membru incepator


Group: Members
Posts: 49
Joined: 20 September 11




-= LISTA PRETURI 2012 =-

RENAULT

Benzina:
pana in 1.6 cmc = 700 RON
pana in 2.0 cmc = 800 RON
pana in 3.0 cmc = 900 RON
Turbo (2.0 RS) = 1000 RON

Diesel:
1.5 dCI = 800 RON
1.9 dCI = 900 RON
2.0 dCI = 1000 RON

--------------------------------

DACIA

Benzina:
1.4 - 1.6 cmc = 600 RON
1.6 cmc 16V = 700 RON

Diesel (1.5 dCI)
1.5 dCI = 700 RON
1.5 dCI = 800 RON
1.5 dCI = 900 RON (105 HP - Duster)

*pentru alte motorizari de capacitate mai mare (master, traffic etc) sau pentru motorizari mai vechi va rog trimiteti seria de sasiu si/sau codul de motor pentru identificare si pret. Multumesc!

Contact:
Iulian Spiridon @ CCX TUNING
0765.900.304
ccx.tuning@gmail.com


--------------------
Ford Focus II 2007 HB
ChipTuning
Instalatii Xenon
Leduri SMD (canbus)

0765.900.304
ccx.tuning@gmail.com
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ccxtuning
post 23 Jan 2012, 11:35
Post #38


Membru incepator


Group: Members
Posts: 49
Joined: 20 September 11




obiectivul nostru pentru februarie este acela de a ne dezvolta un nou punct de lucru. cand se va demara proiectul va vom tine la curent cu noua adresa.

incepand cu luna februarie va oferim urmatoarele servicii:

chiptuning - remapari ecu: un surplus de putere obtinut software din motorrizarea standard a autovehiculului dvs, fara a forta sau a iesii din parametrii de fabrica, fara a avea probleme la itp sau rar (fara a depasi cantitatea de noxe prevazute pentru autoturismul dvs.) si fara a avea efecte negative asupra exploatarii fizice a autoturismului.

instalatii xenon - va oferim montaj si garantie pentru produsele ce le comercializam. instalatiile au provenienta de fabricare - china, insa sunt produse testate si comparate de noi de-a lungul timpului care s-au dovedit a fi cele mai rezistente si cele mai stabile dintre produsele expuse pe piata la ora actuala. oferim instalatii canbus, cu regulatori de intensitate si tensiune ce anuleaza efectele consumului scazut al becurilor xenon fata de cele halogen si astfel inlatura erorile de bec ars in cazul autovehiculelor dotate cu astfel de senzori. (mai exact instalatia halogen functioneaza cu sursa de curent de 12v a autovehicului, pe cand o instalatie xenon are nevoie de jumatate din intensitatea celei de halogen, fiind astfel si mai puternica si mai economica - astfel autovehiculele dotate cu senzori de bec ars sesizeaza diferenta ca si cand becurile ar fi arse. instalatiile canbus anuleaza efectele consumului scazut al instalatiilor xenon).

LED-uri SMD - oferim leduri cu tehnologie smd, mult mai rezistente si mult mai bine fabricate. produsele sunt deasemenea cu provenienta china. oferim produse canbus, care asemenea instalatiilor xenon canbus anuleaza erorile de bec ars in cazul automobilelor dotate cu astfel de senzori. oferim toate modelele de leduri necesare iluminarii habitaclului, becurilor de pozitie din faruri si lampilor de la numerele de inmatriculare.

polish faruri - oferim servicii de polisare faruri cu solutii profesionale ce nu necesita inlaturarea lacului de pe sticla farurului asa cum o fac produsele folosite pe piata pana in prezent. solutiile se bazeaza pe tratarea lacului, astfel farurile nu vor mai fi predispuse zgarieturilor cauzate de pietricele insecte sau alte obiecte ce intra in contact cu acestea in timpul rulajului, dupa aplicarea tratamentului.

diagnoza computerizata - pana in prezent putem oferi servicii de diagnoza pentru autoturismele din gama VAG (Porsche, Audi, VW, Seat, Skoda) insa in curand ne vom achizitiona sculele necesare autoturismelor PSA si Renault, precum si testere universale.

Dorim sa oferim servicii profesionale si produse de calitate la preturi realiste si rezonabile. Va multumim pentru interesul acordat pana in prezent si va asteptam in continuare!

obietivele propuse pentru primavara 2012:
- montaj folii auto Llumar
- polish auto de intretinere (interior-exterior)
- detaling auto intergral (cu solutii si aparatura profesionala - provenienta germania)
- car audio (montaj si produse audio pentru masina ta - insonorizari)
- diagnoza motociclete si, de ce nu, chiptuning pentru vehiculele pe 2 roti cu calculator de injectie smile.gif

obiectivele noastre sunt indraznete si cu concurenta pe piata dar vom face tot posibilul sa fim cei mai buni! pentru asta avem nevoie de voi!

*ne rezervam dreptul de a publica acest post pe toate forumurile pe care activam.


--------------------
Ford Focus II 2007 HB
ChipTuning
Instalatii Xenon
Leduri SMD (canbus)

0765.900.304
ccx.tuning@gmail.com
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ccxtuning
post 31 Jan 2012, 13:50
Post #39


Membru incepator


Group: Members
Posts: 49
Joined: 20 September 11




up pentru o noua saptamana!

recapitulare preturi promotie 2012:

RENAULT

Benzina:
1.4 16v = 700 RON
1.6 16v = 800 RON
1.8 16v = 800 RON
2.0 16v = 900 RON
2.0T RS = 1000 RON

Diesel:
1.5 dCI = 800 RON
1.9 dCI = 900 RON
2.0 dCI = 1000 RON

--------------------------------

DACIA

Benzina:
1.4 MPI = 600 RON
1.6 MPI = 600 RON
1.2 16v = 700 RON
1.6 16v = 700 RON

Diesel:
1.5 dCI = 700 RON
1.5 dCI = 800 RON
1.5 dCI = 900 RON (105 HP - Duster)

am ramas in continuare in programul caritabil pentru copiii din glodeanu-silistea si pentru anul 2012. va rog daca aveti binevointa de a citi topicul la paginile anterioare pentru a intelege concret despre ce este vorba.

Va multumim si va asteptam! in decursul lunii februarie ne veti gasi intr-o noua locatie. asfalt uscat si multi km!

Cu respect,
Iulian Spiridon
0765.900.304
ccx.tuning@gmail.com


--------------------
Ford Focus II 2007 HB
ChipTuning
Instalatii Xenon
Leduri SMD (canbus)

0765.900.304
ccx.tuning@gmail.com
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
postasu
post 24 May 2012, 15:25
Post #40


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.195
Joined: 23 August 11
From: Timisoara




Salut ,

Pentru un renault laguna 2 din 2001 , 1.9 dci , 79 KW, 107CP
Cat ma costa o remapare?
Masina are 200 000 KM. Is prea multi?
Am si 2 intrebari :
1) prin aceasta remapare se scurteaza viata motorului si a pieselor lui?
2) dupa remapare este posibil sa am probleme la ITP (RAR) ?

Multumesc

This post has been edited by postasu: 24 May 2012, 15:26


--------------------
Renault Laguna III 2008 - TM ......
Renault Laguna 3 Sport Tourer
2.0dci, 2008, 110kw,

Cand Dumnezeu a impartit mintea a zis " Editie Limitata"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ccxtuning
post 25 May 2012, 02:59
Post #41


Membru incepator


Group: Members
Posts: 49
Joined: 20 September 11




QUOTE(postasu @ 24 May 2012, 15:25)
Salut ,

Pentru un renault laguna 2 din 2001 , 1.9 dci , 79 KW, 107CP
Cat ma costa o remapare?
Masina are 200 000 KM. Is prea multi?
Am si 2 intrebari :
1) prin aceasta remapare se scurteaza viata motorului si a pieselor lui?
2) dupa remapare este posibil sa am probleme la ITP (RAR) ?

Multumesc
*



salut!
remapare safe inseamna un surplus de putere de 30cp si de cuplu de 60nm pentru motorul tau
este o diferenta ce nu produce uzuri suplimentare motorului fata de uzura normala.
km nu sunt multi dar nici putini, si numarul de km nu conteaza cand vine vorba de resoftare, principala este starea motorului. daca totul este in regula la fel va ramane, daca sunt probleme tehnice vor fi in continuare.

costul remaparii va fi 900 ron

raspunsuri la intrebarile de mai sus:
1) viata motorului nu se scurteaza prin remapare ci prin exploatare. daca vei exploata motorul agresiv, uzura va fi mai mare si cu si fara ciptuning. daca te bucuri de surplusul de putere cu cap, nu vei avea probleme cu motorul o viata. daca crezi ca prin remapare o faci racheta si te dai cu ferari atunci vei avea surprize mult mai devreme de craciun smile.gif
2) dupa remapare nu vei avea probleme la ITP sau RAR. noxele vor ramane in parametrii impusi de producator, cat timp nu se fac modificari fizice pe evacuare sau la motor. nici la garantie nu ai fi avut probleme, insa la tine nu cred ca mai este cazul.

te astept la telefon pentru mai multe detalii - 0765.900.304

tine cont de faptul ca dupa resoftare vei avea un consum mai scazut (bineinteles proportional cu modul de exploatare al motorului) iar din aceasta diferenta de consum in aproximativ 12.000km facuti vei amortiza costul remaparii.

mult succes si km fara incidente wink.gif


--------------------
Ford Focus II 2007 HB
ChipTuning
Instalatii Xenon
Leduri SMD (canbus)

0765.900.304
ccx.tuning@gmail.com
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gastorro
post 18 Jan 2017, 16:48
Post #42


Membru


Group: Members
Posts: 184
Joined: 27 September 15




QUOTE(ccxtuning @ 27 Sep 2011, 10:29)
...

Megane 2 1.6 16v - Sagem S3000 = 200E +10cp/+15nm

Colaborez cu TCM dar preturile nu sunt aceleasi!

Daca nu raspund la mesaje va astept cu e-mail direct la adresa:
ccx.tuning@gmail.com
sau 0765.900.304


Salut ccxtuning,

Ma gandeam sa-i mesteresc Meganului meu o aprindere electronica multiscanteie (ma plictisesc)
si dupa 2h de cautari, n-am reusit sa gasesc nici macar o schema electrica in care sa figureze
cele 4 bobine de inductie, ce sa mai vorbim de schema electronica a ECU Sagem S3000 ... !

N-am reusit sa descopar nici macar daca cele patru bobine sunt de fapt inseriate cate doua ( wasted spark ) sau nu..

Banuiesc ca tranzistoarele (driverele) care comuta primarele bobinelor de inductie se afla chiar
in interiorul ECU si-i folosesc carcasa de aluminiu pe post de radiator.
Daca sunt doar doi, atunci este clar o aprindere 'wasted spark' (1cu4 si 2cu3) insa tare mi-ar
place sa fie 4, adica cate un driver pentru fiecare cilindru caci asta mi-ar permite un feedback mai precis..

Vrei te rog sa-mi pasezi schema acestui S3000 ? (sau macar coltul cu aprinderea)
Nu-ti sunt 'competitie'; Nicí macar nu traiesc in ro.. si promit discretie (stiu cum sunt coderii de chipuri..)


--------------------
Renault Megane2 facelift 1.4 16v K4J740 2006.12 - CYO-274
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 31st May 2024 - 17:28
Forum Renault