DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> parere Dacia Lodgy programul RABLA

cristixxh
post 28 Aug 2020, 18:52
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 4
Joined: 8 August 20




Salut, maica-mea vrea sa-si ia un Dacia Lodgy 1.5 dCi prin programul rabla, acum avand un Renault Scenic I 1.6 16v. Ce parere aveti despre aceasta masina? Alte alternative tot spatioase? Nu suporta masinile mici, gen Sandero, Clio. Alternative sa nu treaca de 18.000 eur., nu conteaza daca e Dacia sau Renault, combustibilul nici atat. Mersi!


--------------------
Renault Scenic I 1997
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victorine
post 28 Aug 2020, 19:13
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.983
Joined: 20 April 05
From: Timișoara




Curios. Zic și eu, cred ca tipul combustibilului / motorului (benzina/ motorina/ GPL/ hibrid/ electric) e de obicei unul din primele criterii la alegerea unei mașini. Sau ar trebui sa fie. Pentru ca si costurile de întreținere difera. Plus alte aspecte care deriva de aici.


--------------------
Toyota Auris Touring Sports HSD 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alfabit
post 29 Aug 2020, 06:19
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 447
Joined: 26 September 09




Mai bine un SUV, e bun și de dus copii / nepoții la școală, măcar Duster să te încadrezi în 18,000 € dar în cazul tău aș face un efort și i-aș lua maică-mii un Tucson sau Santa Fe să fie suficient de mare.

This post has been edited by alfabit: 29 Aug 2020, 06:28


--------------------
Dacia patru cilindri 201x
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristixxh
post 29 Aug 2020, 12:44
Post #4


Membru incepator


Group: Members
Posts: 4
Joined: 8 August 20




QUOTE(alfabit @ 29 Aug 2020, 06:19)
Mai bine un SUV, e bun și de dus copii / nepoții la școală, măcar Duster să te încadrezi în 18,000 € dar în cazul tău aș face un efort și i-aș lua maică-mii un Tucson sau Santa Fe să fie suficient de mare.
*



m-ai crede daca ti-as spune ca ea e fixata pe Dacia - Renault? initial s-a gandit la un Captur, am zis eu ca e prea micut, ea vrea SUV sau monovolum - eu le prefer pe ambele. Azi am fost la Dacia, ca a fost libera de la lucru, a fost inchis, peste doua saptamani ii expira ITP-ul la rabla asta, probabil atunci o sa trecem si pe la Dacia, vazand azi un Lodgy in trafic, ea vazandu-l din trecere a zis ca e prea mare, probabil o sa isi ia un Duster sau, de ce nu, ceva de la Renault. Problema e ca i-a placut si Zoe blink.gif


--------------------
Renault Scenic I 1997
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
george75m
post 29 Aug 2020, 21:00
Post #5


Membru incepator


Group: Members
Posts: 59
Joined: 31 October 10




Depinde cate persoane vrea sa transporte cu masina, asta voi stiti.
Lodgy se cumpara pentru cele 7 locuri, sau pentru spatiul mare de transport, daca se rabateaza banchetele.
Intr-adevar, este mare. Este foarte utila o camera la mers cu spatele, pentru parcari.


--------------------
Dacia Logan / Lodgy / 2007_1.4MPI/ 2016_Stepway_1.5DCI_109CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 01:30
Forum Renault