DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> "Sunt misogin!", post beton de pe un (alt) blog

ag02cws
post 7 Mar 2007, 02:02
Post #31


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.443
Joined: 2 December 06
From: Bucuresti / Pitesti




Femeia te enerveaza, te satisface, te innebuneste si e perfect ca e asa. Totul e sa nu-ti pierzi mintile. In ceea ce priveste sofatul, e clar ca sunt mai verze femeile decat barbatii si asta pt ca nu e un lucru prea feminin. Si pe mine daca m-ar pune cineva sa ma machez s-ar putea sa am ceva dificultati, chiar daca as face o scoala inainte. Totusi, am vazut si barbati pe langa care sor'mea e Schumacher.


--------------------
Dacia 1310 L 1994 / Dacia Sandero 1.4 MPI 2008 / Kia Cee'd 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
router
post 9 Mar 2007, 09:20
Post #32


Recalcitrant


Group: Members
Posts: 790
Joined: 13 January 06




Nu sunt misogin, iubesc femeile si consider ca sunt egale intre ele. radmasa.gif


--------------------
Fost Supernovist Actualmente fan Gillette Mach 3 2007 - B-81-XXX
Mi-am luat Dacie = Mi-am luat masina la noroc.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
LoganDeViteza
post 2 Apr 2007, 23:39
Post #33


I Taut I Taw A Puddy Tat!!!


Group: Banned
Posts: 43
Joined: 2 February 07




QUOTE(router @ 9 Mar 2007, 10:20)
Nu sunt misogin, iubesc femeile si consider ca sunt egale intre eleradmasa.gif
*


esti convins???? icon_mrgreen.gif


--------------------
Dacia GoLogan V6 2007 3.2 MPI - CL 03 FLM
v-as coase la gura cu sfoara..... vreau sa va doara!
Si eu!!! :) Cu dragoste, Sony! ;)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Liviu
post 3 Apr 2007, 11:09
Post #34


expat naiv


Group: Banned
Posts: 3.526
Joined: 5 July 02
From: Peste gard




In primul si in primul rand topicul e jenant (mai bine zis, individul cu pricina e jenant).
In al doilea rand nici macar nu e original. Fraza "cum cenzurat mea sa ai incredere in ceva care sangereaza minim 2 zile si nu moare…" este un citat cuvant cu cuvant din SouthPark.
In al treilea rand, vorbind de valori absolute, sunt mai multi barbati tufa la volan decat femei .. mult mai multi. Statistic, accidentele sunt provocate in marea lor majoritate de barbati.


Concluzie, blogul ala este al unui frustrat care nu are nici un fel de respect pentru lege si pentru ceilalti participanti la trafic. Tipic pentru un "macho" model "planeta moldova".


--------------------
. . .
-= age is just a number =-
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosP
post 3 Apr 2007, 12:32
Post #35


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




QUOTE(ag02cws @ 7 Mar 2007, 03:02)
... Si pe mine daca m-ar pune cineva sa ma machez s-ar putea sa am ceva dificultati, chiar daca as face o scoala inainte.

Să te ce...? blink.gif
Poate să te machești, da' nu-ți trebuie școală prea multă pentru asta! 04.gif


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 3 Apr 2007, 13:26
Post #36


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




Las ca-l machiaza nevasta-sa (sau prietena...) moca daca ii citeste postul... Un machiaj alabstru vinetiu neregulat in jurul ochilor si eventual niste santulete delicate, neaparat cate doua, trei in paralel, pe fiecare obraz in parte, de un sangeriu inchis...


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sandman_
post 3 Apr 2007, 14:07
Post #37


software engineer


Group: Members
Posts: 2.416
Joined: 20 June 05
From: Viena, Austria




QUOTE(Ci_co @ 2 Mar 2007, 17:53)
Topiccc tembelll rugam a se inchide !! Bua ce naiba nu am mai vorbit noi de femeile la volan ??? Poi si atunci de ce pusca lu vanatoru meu mai deschideti altu ?!

Idem radian wink.gif

V-am salutat,
Ci_co
*



de-aia ai tu avatarul cu bust impunator? pentru ca sunt ei misogini? icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif

Nici eu nu generalizez, dar statistica este covarsitor in favoarea afirmatiei respective wink.gif


--------------------
Renault Megane 2(.1) C-C Dinamique, 2.0 16v 136cp, 2005 - GJ-01-SSP
Renault Laguna 3 2.0dCi, 150CP, 2008
and the best is still to come...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristi.r
post 3 Apr 2007, 14:42
Post #38


Membru ... din cand in cand


Group: Members
Posts: 1.721
Joined: 14 March 06




"Barbatul nu este superior femeii, invers nici atat, iar despre egalitate nici nu poate fi vorba !" a zis odata, demult, un parlamentar englez ...

Ce bine-mi pare ca a reinviat topicul asta !!! biggrin.gif


--------------------
megane diesel 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tarzy
post 3 Apr 2007, 15:29
Post #39


aroist


Group: Members
Posts: 1.958
Joined: 12 January 04
From: Bucuresti




QUOTE(angel35 @ 3 Mar 2007, 08:24)
Nu e tembel...e realist........cu mici exceptii...........sunt si femei meseriase la volan......doar ca foarte rar
*



din pacate adevarat


QUOTE(cristi.r @ 3 Mar 2007, 09:07)
....

Trecand peste superficialitatea tipului in cauza, pot spune ca sistemul lui de gandire este cel putin ciudat. Adica nu conteaza faptul ca merge fara carnet, dar, mama ei de bruneta de 21 de ani, il baga-n puscarie pentru ca a facut o manevra nu-stiu-cum. Deci el merge fara permis, insa tot bruneta aia s-ar face vinovata de un eventual dosar penal pentru el (conducere fara permis). Este incredibil !!!

Lasati, mai, femeile, nu le mai bateti la cap, nu face aia, nu face ailalta si o sa vedeti ca or sa mearga foarte bine cu masina ! Cati barbati nu-si iubesc masina decat nevasta ? Cati nu spun ceva de genul: Ia masina si rezolva treaba, dar, dar, ai grija maaare, stii cat costa un pivot, daca dai cu roata in groapa ? Cum sa mai mearga ea relaxata daca sta in permanenta cu pretul pivotului in minte ?

Iar despre tipa in cauza, de ce va intereseaza ce si cat a supt pentru masina aia ? Care-i problema, deci ? Frustrarea tipului are conotatii sexuale !

Mai este un topic in legatura cu moldovenii ...

Mai duceti-va, si la o sala de forta, trageti de fiare ... un fotbal, ceva, ...
*





da .... avem aici niscaiva "romanisme" get beget

1. grija altuia - pai .... ce conteaza faptul ca ala are sau nu carnet suspendat??? , \

2. intodeauna altii sunt de vina, normal ca nu trebuie sa incarci memoria "relaxarea" si constiinta femeii cu costurile ptr reparatia si intretinerea unei masini, ea trebuie sa-si focalizeze gandurile pe chestii mult mai importante (rujat in oglinda retrovizoare si raspunsuri tuguiate la abordarile prin geam)


QUOTE(LoganDeViteza @ 3 Mar 2007, 13:21)
off topic:zisei ca nu mai postez...da uite ca o fac iar.......or fii femei proaste la volan...pe care chiar shi eu le mai injur...da sunt barbati nene, care nu conduc prost...ci foarte prost....numai yo cati injur pe zii...shi apoi ziceti ca femeile nu stiu ce-i prioritatea de dreapta???...da baiatul pe care l-a lovit acum cate va zile o tipa...pt ca micutul nu oprise la stop...asta ce baschetii mei stia????tot ea era de vina....asa ca lasati bre astea...ca am vazut noi cum sunt micutii in trafic....insa...nu trebuie sa generalizam...sunt femei care sofeaza bine...shi altele care ar trebuii sa se apuce de mers cu trotineta...dar sunt si barbati care sunt super soferi ..la fel cum sunt unii...care mai bine ar merge pe patine cu rotile... rolleyes.gif
*



pai ... iarasi carei treaba ca-s si barbati "paraleli" e sosele? oare suntem la concurs > care sex e mai "prapastie"?


QUOTE(FireChief @ 3 Mar 2007, 21:39)
ca are permisul suspendat e una...pe om il deranjeaza ca in conditiile astea trebuie sa fie un sofer model si sa mearga cu ochii-n paispe biggrin.gif ...
Am si eu 2 mari frustrari …. femeile la volan, si gaborii de la circulatie… sau gaborii in general… sunt nevoit de vreo 2 saptamani si mai am de asteptat 2 saptamani din cauza unui astfel de “alpicator de amenzi”, sa stau pe bara cu masina… [teoretic smile.gif] …practic ma risc… asta e daca ma prinde ma prinde… dar e nasol/obositor sa merg asa fara carnet, trebuie sa fiu mai atant si trebuie sa fiu mai ingaduitor cu restul participantilor la trafic… dar nu mai pot cu fetele/femeile/doamnele/muierile de la volan…
*



reetir - care e relevanta faptului ca tipul are sau nu permisul suspendat? voi chiar niciodata nu ati gresit? nu meritati sa stati pe bara? el o fi avut ghinion si l-au si prins asupra faptului. faptul ca asta are sau nu dreptul sa se plimbe cu masina nu rezolva pba sexului slab in conducere auto.



QUOTE(Liviu @ 3 Apr 2007, 11:09)
In primul si in primul rand topicul e jenant (mai bine zis, individul cu pricina e jenant).
In al doilea rand nici macar nu e original. Fraza "cum cenzurat mea sa ai incredere in ceva care sangereaza minim 2 zile si nu moare…" este un citat cuvant cu cuvant din SouthPark.
In al treilea rand, vorbind de valori absolute, sunt mai multi barbati tufa la volan decat femei .. mult mai multi. Statistic, accidentele sunt provocate in marea lor majoritate de barbati.
Concluzie, blogul ala este al unui frustrat care nu are nici un fel de respect pentru lege si pentru ceilalti participanti la trafic. Tipic pentru un "macho" model "planeta moldova".
*




hmmm .... parca mottoul pe aici e ca se combat ideei&opinii si nu personae. cu ce e jenant tipul? ca-si exprima frustrarile? pai atunci .... hai sa ne ingidem cu toptii in propriile carapace.
nu am vazut unde distinsiul bloghist a afirmat ca ar fi parintele frazei cu increderea&sangeratul
iara-si, ce relevanta are faptul ca sunt si UNII barbati "blonzi" la volan?, treaba asta nu micsoreaza cu nimic "efectele " soferitelor
de unde ai scos treaba cu lipsa de respect? daca circul fara permis nu insemna ca nu respect colegii de covrig


QUOTE(radian @ 3 Apr 2007, 13:26)
Las ca-l machiaza nevasta-sa (sau prietena...) moca daca ii citeste postul... Un machiaj alabstru vinetiu neregulat in jurul ochilor si eventual niste santulete delicate, neaparat cate doua, trei in paralel, pe fiecare obraz in parte, de un sangeriu inchis...
*



da, da .... il machiaza cu ruj, man ... poate ca tipul e celibatar convins, sau divortat, sau ... altceva

oricum ... pe lumea asta sunt multi barbati in fata carora fumeia nu sufla


--------------------
DACIA / ARO / TICO L 1,6 / 244 / SX 2005 / 1993 / 1999 - B55MGY
Aha
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosP
post 3 Apr 2007, 15:54
Post #40


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




QUOTE(tarzy @ 3 Apr 2007, 16:29)
...
oricum ... pe lumea asta sunt multi barbati in fata carora fumeia nu sufla

Da' și invers, slavă Domnului!


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Liviu
post 3 Apr 2007, 16:01
Post #41


expat naiv


Group: Banned
Posts: 3.526
Joined: 5 July 02
From: Peste gard




Tarzy, eu cred ca nu ai citit topicul asta si doar iti exprimi parerea printre randuri..

Sa vedem, punctual ..

QUOTE(tarzy @ 3 Apr 2007, 15:29)
parca mottoul pe aici e ca se combat ideei&opinii si nu personae. cu ce e jenant tipul? ca-si exprima frustrarile? pai atunci .... hai sa ne ingidem cu toptii in propriile carapace.
*


Deci hotul care striga mare si tare "Hotii !" nu e jenant .. in cazul asta imi cer iertare fata de individul respectiv, imi dau 10% warn si un BAN de 3 zile.


QUOTE(tarzy @ 3 Apr 2007, 15:29)
nu am vazut unde distinsiul bloghist a afirmat ca ar fi parintele frazei cu increderea&sangeratul
*


Pai nu a pus-o intre ghilimele .. nu e suficient ?


QUOTE(tarzy @ 3 Apr 2007, 15:29)
iara-si, ce relevanta are faptul ca sunt si UNII barbati "blonzi" la volan?, treaba asta nu micsoreaza cu nimic "efectele " soferitelor
*


Cam care e procentul de soferi/soferite (in general vorbind si lasand la o parte cat de buni soferi sunt ei/ele) ... eu as zice ca e cam 70% barbati, 30% femei.
Daca 60% dintre femei conduc dezastruos si numai 30% din barbati sunt paralali cu sofatul, ia vezi tu care sunt mai multi aia de nu le au cu volanul de fiecare parte? .. ca sa iti usurez procesul de calcul, se dau 100 de soferi. 70 barbati, 30 femei. 30% din 70 = 21 de barbati tufe. 60% din 30 = 18 .. deci IN VALOARE ABSOLUTA, sunt mai muti barbati care conduc prost decat femei ...

Recunosc ca am "scos din burta" procentele de mai sus ... dar nu cred ca sunt nerealiste (din experienta proprie).


QUOTE(tarzy @ 3 Apr 2007, 15:29)
de unde ai scos treaba cu lipsa de respect? daca circul fara permis nu insemna ca nu respect colegii de covrig
*


Aici il citez pe insusi creatorul "povestirii" respective :
QUOTE
...dar e nasol/obositor sa merg asa fara carnet, trebuie sa fiu mai atant si trebuie sa fiu mai ingaduitor cu restul participantilor la trafic…


QED !


--------------------
. . .
-= age is just a number =-
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
os
post 3 Apr 2007, 16:38
Post #42


Dictator. Comunist. Arbitrar. Pe scurt: rau.


Group: Moderatori
Posts: 1.528
Joined: 29 April 04




Am lasat cu buna stiinta deschis topicul asta (care incepe cu o postare de cel mai dramatic prost-gust) in speranta ca mai descretim niscaiva frunti, si ca invatam cite unele.

Am gresit.

Imi cer scuze.

Inchid topicul - daca socotiti necesar, va rog sa-mi trimiteti un PM (argumentat) ca sa-l redeschid. Multumesc.




--------------------
. . .
Muschii mei minte nu are.
Cip-Cirip! Cip-Cirip! Cip-Cirip!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th April 2024 - 04:23
Forum Renault