DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages « < 3 4 5 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> GEELY in Romania, alternativa la Logan

eXtenSion
post 17 Nov 2007, 21:16
Post #121


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.260
Joined: 10 January 05




Totusi cum sa pleci cu usa deschisa si sa nu iti dai seama de asta?biggrin.gif

Ciudata masina, nu mi-as lua asa ceva. Pare nesigura, e plagiata si nu incurajez asa ceva, orice ar fi, si mai si e chinezeasca. Nu degeaba forta de munca la ei e asa de ieftina. Una e sa fie pregatiti de firme cu renume si alta e sa faca ei tot de la cap la coada.

E o mare prostie din partea lor sa isi faca lansarea pe pietele internationale cu astfel de masini, care le vor asocia o eticheta pe care cu greu o vor putea dezlipi. Sau nici nu isi doresc vreodata sa faca ceva de calitate..?

Oare vor fi suficienti oameni cu aere si fara posibilitati financiare ca sa cumpere destule, pentru a le face, chinezilor, profit?

dry.gif

This post has been edited by eXtenSion: 17 Nov 2007, 21:27


--------------------
Mercedes C '22 Mazda 3 '19 Logan '07 1310 '01
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ATM
post 18 Nov 2007, 02:22
Post #122


1948 Tucker Torpedo


Group: Members
Posts: 596
Joined: 28 December 05
From: Bucuresti




Daca s-or gasi primii 100...mai arunca vecinii din parcare cu ochiul, isi iau si ei...si tot asa. Ceva de genul gripei spaniole sau ceva.
Io unu-s curios cum marseaza societatile de asigurari cu asa ceva la usa...la ce valoare o asigura, ca vorba unui coforumist, daca o lovesti odata iese direct dauna totala...deci ar fi cam pierdere din start, nu?


--------------------
MITSUBISHI COLT Z30-2005
Inchiriez fiare de calcat, geamuri termopan, betisoare de urechi, aparate de ras. Rog seriozitate.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ady85btz
post 18 Nov 2007, 05:09
Post #123


Membru onorific


Group: Members
Posts: 3.803
Joined: 16 March 06
From: Bucuresti




QUOTE(ATM @ 18 Nov 2007, 02:22)
daca o lovesti odata iese direct dauna totala...deci ar fi cam pierdere din start, nu?
*


laugh.gif nu fiti ma asa rai....sunt bune la ceva chinezariile astea....sunt imitatii ieftine(la figurat tongue.gif ) la marci de lux laugh.gif


--------------------
Kia Cee'd ~the BEST~ 1.4T 16V
"The Power to Surprise"™
Ex- Dacia Logan Ambition 1.5 dCi
Ex- Dacia 1310 Sport
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ATM
post 18 Nov 2007, 08:20
Post #124


1948 Tucker Torpedo


Group: Members
Posts: 596
Joined: 28 December 05
From: Bucuresti




Asta-i cam si ca tenisii Adibas sau televizoarele Funay, Sany...esti mandru de ele pana nu ti se dezlipeste talpa pe strada sau pana nu scoate fum ecranul...Acu' ce-i drept eu nu am mers cu asa ceva, am vazut doar doua pe strada, dar nu cred ca mi-as lua...Ce nu inteleg eu la dealerul asta de pe Floreasca, e cum de a pus mana pe contracte de reprezentanta asa diferite. Pe de o parte,ar reprezenta Lexus, care totusi are un nume, un prestigiu cat de cat recunoscut chiar si la noi, iar pe de alta patre...Geely...
PS. Am vazut un showroom Geely si la Targu Mures.


--------------------
MITSUBISHI COLT Z30-2005
Inchiriez fiare de calcat, geamuri termopan, betisoare de urechi, aparate de ras. Rog seriozitate.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mauru007
post 18 Nov 2007, 09:02
Post #125


sir


Group: Members
Posts: 437
Joined: 27 February 05
From: Bucuresti




Bani sa iasa ca o sa vinda si carute.


--------------------
Ford Focus 2002/Ghia - vl
Ford Focus Sedan 1.6 I 101 CP / Ford Fiesta 2009 1.4 diesel
Bucuresti/Salajan
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bulan
post 18 Nov 2007, 10:19
Post #126


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.040
Joined: 20 March 06




QUOTE(eXtenSion @ 17 Nov 2007, 21:16)

Oare vor fi suficienti oameni cu aere si fara posibilitati financiare ca sa cumpere destule, pentru a le face, chinezilor, profit?

dry.gif
*


Eu nu cred ca s-a fabricat vreodata ceva si nu s-a vandut!Pana la urma pretul va influenta cumparatorii intr-un fel sau altul.


--------------------
a b c
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ATM
post 18 Nov 2007, 14:08
Post #127


1948 Tucker Torpedo


Group: Members
Posts: 596
Joined: 28 December 05
From: Bucuresti




Ei, esecuri de piata au mai fost, atat din cauza calitatii proaste cat si a marketingului deficitar. Uite Chevrolet Nova, de altfel masina buna, aratoasa, un fel de muscle car, dar care n-a fost comparata de hispanici , umbla vorba, nici dintr-un motiv destul de ciudat (explicatia: Nova/no va=nu merge), asta era un exemplu clasic care ni-l dadeau la facultate in ceea ce priveste greseala flagranta de marketing. Bineinteles, dupa aia a venit Dacia cu Nova, pe deasupra a plusat si la Supernova, dar asta-i alta mancare de peste.
Iar ca masini care nu s-au vandut cine stie ce din cauza calitatii indoielnice, fiind retrase rapid de pe pietele respective: Yugo, Dacia Duster 243.gif ...Nu ma indoiesc ca la fel se va intampla si cu Geely, daca vor avea tupeul sa intre pe o piata cu adevarat europeana, cu consumatori care stiu ce e aia calitate. Noi, romanii, in schimb, inca nu constientizam vechea vorba din popor "sunt prea sarac pentru a-mi lua lucruri ieftine". De aia cred ca se va vinde ceva.
Partea buna e , ca daca intra vreun bezmetic de-asta in mine, am sanse reale sa scap intreg si cu masina inca in stare de a fi reparata...

This post has been edited by ATM: 18 Nov 2007, 14:15


--------------------
MITSUBISHI COLT Z30-2005
Inchiriez fiare de calcat, geamuri termopan, betisoare de urechi, aparate de ras. Rog seriozitate.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
5 Pages « < 3 4 5
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 26th May 2024 - 19:26
Forum Renault