DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> GEELY in Romania, alternativa la Logan

St
post 15 Apr 2007, 19:15
Post #31


Membru


Group: Members
Posts: 4.436
Joined: 18 July 04
From: Bucuresti




Sa fim seriosi. Cine isi cumpara cutie dinasta?
Nici macar aia care nu vor Logan, "ca e dacie", nu cumpara asta, se orienteaza spre altele.

Daca era 5000E cu dotarile alea, poate..


--------------------
Mazda/ BMW MX-5/ 650GS 2012/ 2004
Fericirea este ceva ce nu se atinge niciodata,dar in cautarea ei merita sa alergi toata viata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ady85btz
post 15 Apr 2007, 19:21
Post #32


Membru onorific


Group: Members
Posts: 3.803
Joined: 16 March 06
From: Bucuresti




QUOTE(St @ 15 Apr 2007, 20:15)
Daca era 5000E cu dotarile alea, poate..
*


radmasa.gif glumet esti...e matiz cu AC si ABS 7000.... si tu vrei 5000 aia cu dotarile alea? vise taica vise tongue.gif


--------------------
Kia Cee'd ~the BEST~ 1.4T 16V
"The Power to Surprise"™
Ex- Dacia Logan Ambition 1.5 dCi
Ex- Dacia 1310 Sport
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
a4tech01
post 15 Apr 2007, 19:47
Post #33


Membru incepator


Group: Members
Posts: 82
Joined: 3 October 06




la interior arata ok.
Acum depinde de fiabilitate...


--------------------
nu am ** **
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ady85btz
post 15 Apr 2007, 19:50
Post #34


Membru onorific


Group: Members
Posts: 3.803
Joined: 16 March 06
From: Bucuresti




Eu sunt curios ce garantie dau, la cat se face revizia(15k?)si cat costa? ce preturi au piesele ? aveti vreo idee?


--------------------
Kia Cee'd ~the BEST~ 1.4T 16V
"The Power to Surprise"™
Ex- Dacia Logan Ambition 1.5 dCi
Ex- Dacia 1310 Sport
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ydaniel
post 15 Apr 2007, 20:51
Post #35


Adrenaline junkie!


Group: Members
Posts: 10.608
Joined: 11 August 04
From: black sea




se fac si jeepuri;) si sunt destule pe strazi


--------------------
Oriunde, oricand... ARO!
Cand esti bun ,nu-si amintesc
Cand esti rau ,nu te uita!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
St
post 16 Apr 2007, 14:06
Post #36


Membru


Group: Members
Posts: 4.436
Joined: 18 July 04
From: Bucuresti




QUOTE(ady85btz @ 15 Apr 2007, 20:21)
radmasa.gif  glumet esti...e matiz cu AC si ABS 7000.... si tu vrei 5000 aia cu dotarile alea? vise taica vise tongue.gif
*



Pai tocmai, tu ai lua Geely dinasta la 7000E?
..multi si-ar lua matizul la aceeiasi bani biggrin.gif


--------------------
Mazda/ BMW MX-5/ 650GS 2012/ 2004
Fericirea este ceva ce nu se atinge niciodata,dar in cautarea ei merita sa alergi toata viata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nh1980ro
post 16 Apr 2007, 18:46
Post #37


Membru


Group: Members
Posts: 3.612
Joined: 7 February 07
From: Togo-Togo.




35s e de la 0 la 120km/h!
Nu am vazut nicaieri imobilizator electronic!(are doar blocarea mecanica a volanului).
In rest, e la fel de hidoasa ca si Loganul, si inclin sa cred ca la fiabilitate macar motorul e mai bun la Logan decat la cutia aia.

Apropo va mai amintiti de televizoarele facute cu piese samsung, philips etc., dar sub diverse marci obscure? Cate mai functioneaza acum? (spre zero as zice eu). Si cate TV-uri mai sunt functionale dupa multi ani, dar farbicate sub marca Samsung, Philips etc.?



--------------------
Kona/Renault Lana'i/Clio 3 2007/2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionutt daniel
post 24 Apr 2007, 22:32
Post #38


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.139
Joined: 22 August 06
From: Giurgiu




tongue.gif Am vazut si eu " cutiutele alea " . Daca nu privesti cu atentie par in regula... Motoarele si cutiile de viteze am inteles ca sunt de Toyota, deci destul de reusite. Daca ar avea fiabilitatea asemanatoare cu Cielo, face toti banii.Dar eu nu as cumpara asa ceva, tongue.gif cool.gif


--------------------
renault espace 2.2 - bulgariax4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Kunt
post 24 Apr 2007, 22:46
Post #39


Membru lenes


Group: Members
Posts: 484
Joined: 9 December 05




In acelasi timp este pe sectiunea clipuri video un crash-test cu o masina de asta chinezeasca, de teren chiar... Daca sunt doritori de geely, mistushibii, tooyot'a sau ce-or mai face chinezii astia le recomand clipurile alea mai intai. wink.gif


--------------------
Dacia Logan Preference 1.4 MPI, 2005 - 50 VDU
"Oamenii sunt persoane umane" - ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
catalin06
post 25 Apr 2007, 06:35
Post #40


Membru autentic


Group: Members
Posts: 357
Joined: 15 March 07
From: Arges




Interiorul e mai reusit decat la Logan . Din poze cred ca are dimensiuni mai mici decat Loganul . La securitate pasiva ... daca e ca masina aia de teren chinezeasca vazuta la sectiunea Video ... e grav .


--------------------
Renault Megane III 2010 - AG 66 -_-
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alecsz99
post 25 Apr 2007, 09:08
Post #41


Membru autentic


Group: Members
Posts: 508
Joined: 18 February 07
From: Bucuresti, Romania




Personal nu as cumpara asa ceva. Prefer oricand Loganul. Cum zice o reclama celebra...din milioane de motive (nu or fi ele chiar milioane, dar tot un Logan as lua).


--------------------
Dacia/Kia/Mercedes Berlina Li / Pro Cee'd / S320 2003 / 2008 / 2010
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tribunul
post 25 Apr 2007, 09:54
Post #42


Sunt inofensiv, dar gandul meu e criminal


Group: Members
Posts: 3.024
Joined: 19 July 05
From: Micul Paris




Eu am vazut o masinuta de asta, o am in fata blocului.
Ca dimensiuni exterioare e mai mica ca loganul, la o prima comparatie as putea s-o compar cu symbolul.
Are interiorul tot din piele (daca o fi imitatie...asta e) si fetele la usi sunt imbracate in piele, are si lumini in usi.
AC, ABS, motorul japonez de 1.3 litri, duce pe la 9.000 euro.
Portbagaj destul de incapator, tabitat tot si in lateral, nu se vede tabla, si capota portbagajului pe interior e tapitata.

Cunosc proprietarul, daca aveti nelamuriri il pot intreba direct.
Cand si-a luat-o el, cica se mai vandusera 10 bucati.


--------------------
Renault "Megane" Scenic 2 2007
"Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai."
"Consumul exagerat de mitocanie si neam prost dauneaza grav sanatatii ..."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
buggy
post 25 Apr 2007, 09:56
Post #43


Membru incepator


Group: Members
Posts: 12
Joined: 20 April 07




Cinezaria asta de masina nu prea cred ca o sa aibe succes la noi pai loganu este Mercedes in comparatie cu masina asta radmasa.gif
Poate se gaseste si prin compexul Europa 3 la zece mii biggrin.gif


--------------------
hyundai accent 2007/benzina 1.4 std+ABS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tribunul
post 25 Apr 2007, 10:18
Post #44


Sunt inofensiv, dar gandul meu e criminal


Group: Members
Posts: 3.024
Joined: 19 July 05
From: Micul Paris




Sa stii ca-i frumusica, daca o vezi si nu stii ca-i chinezeasca e posibil sa-ti placa.
E destul de finisata.
Mie bordul nu-mi prea place, dar e o chestie de gust.


--------------------
Renault "Megane" Scenic 2 2007
"Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai."
"Consumul exagerat de mitocanie si neam prost dauneaza grav sanatatii ..."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DAN_DANIEL
post 25 Apr 2007, 12:09
Post #45


STAGIAR


Group: Members
Posts: 167
Joined: 15 October 06




Eu personal, nu am nimic cu dansele, chiar sunt curios cum se prezinta la interior, la drum, ce natie sunt motoarele puse pe ele, dar uitati ce a zis "presa de specialitate"

Intrebare: ce producator auto poate produce in 2007 masini cu un design mai urat si cu dotari mai antice decat, hmm, unele uzine autohtone?

Raspuns: multi. Dar unul dintre ei s-a gandit ca e loc pe piata romaneasca de inca ceva masini al caror pret sa inceapa de la 7730 euro (TVA inclus), asa ca incepand din martie veti putea admira in showroom-uri masini care vor incerca sa concureze in mod direct cu Loganul autohton (caci pe Cielo nu-l mai punem la socoteala).

Modelele care vin in Romania sunt subcompacta CK si modelul de clasa medie MK. Pretul pentru CK incepe de la 7730 euro, in timp ce pentru CK preturile incep de la 10.400 euro.

Dotarile de pe aceste masini sunt generoase, cel putin pe hartie. Se pot comanda airbaguri duble, tapiterie de piele, oglinzi electrice incalzite, jante din aliaj usor si alte dotari similare existente sau nu pe masinile produse in Romania. Chiar si asa, un CK full-options dotat cu un motor de 1.3 litri 90 CP va costa 9500 de euro, adica un pret care bate rau de tot in Logan. MK va veni echipata cu un motor de 1.5 litri si 100 CP, ambele motoare fiind pana in toamna Euro 3.

Asteptam cu interes aceste modele, desi trebuie sa spunem in treacat ca majoritatea gamei Geely este bazata pe modelul Xiali TJ7300, care la randul lui se baza pe Daihatsu Charade din 1987... Si ca cel mai bun indicator al nivelului firmei chinezesti este insusi site-ul sau web global, http://www.geely-global.com. Va lasam sa aflati de acolo, daca puteti, informatii referitoare la modelele din gama actuala. smile.gif

Lasand insa gluma la o parte, nu trebuie neglijat faptul ca atat japonezii, cat si sud-coreenii au inceput in acelasi hal fel in urma cu patru, respectiv doua decenii. Totul va depinde de modul in care importatorul roman va sti sa isi organizeze reteaua de dealeri si mai ales de servicii post-vanzare, pentru a nu intampina problemele similare cu care s-au confruntat marcile sud-coreene la inceput. Primul lucru pe care il dorim de la importatorul Geely Automobile Romania ar fi un website propriu, pe care sa putem citi informatiile complete referitoare la aceste modele...

Atentie la chinezi, asadar!

sursa: www.drivetest.ro


--------------------
DACIA berlina 2000
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Amedeus
post 25 Apr 2007, 12:47
Post #46


Membru cu Logan


Group: Members
Posts: 1.907
Joined: 13 December 04
From: TM




"E destul de finisata."
"Interiorul e mai reusit decat la Logan".
Cred ca voi nu ati vazut pozele de mai sus cu detalii din bord si interior (scrumiera, cusaturile scaunelor din "piele") radmasa.gif
Chinezii vin la saloanele auto echipati cu aparate foto si pozeaza tot ce prind. Pe dinafara vad ei in poza ce trebuie copiat dar ce e in cutia de viteze ,de exemplu, nu se vede. Chestia asta o sublinia si moderatorul de pe VOX (Auto Motor und Sport TV)
Probabil de aici si chestia aia cu testul la impact al SUV-ului chinezesc : pe dinafara au copiat bine dar structura de rezistenta si alte amanunte nu se vedea in pozele alea. radmasa.gif

This post has been edited by Amedeus: 25 Apr 2007, 20:37


--------------------
Renault Megane Sedan IV Tce 116 2019 Business
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tribunul
post 24 May 2007, 09:18
Post #47


Sunt inofensiv, dar gandul meu e criminal


Group: Members
Posts: 3.024
Joined: 19 July 05
From: Micul Paris




M-am suit intr-o geely.
Puncte minus:
- la cap la sofer are un suport de ochelari, deasupra usii, dai cu capul in el, e din plastic tare, cucui iti faci sigur, dar risti sa-ti spargi capul.
- si pasagerul din fata dreapta da cu capul in maner, este prost gandit, la fel risti sa-ti spargi capul.
- sub volan este o mare gaura, se vede foarte urat.
- plasticele din interior sunt urate
- are un capac care vine foarte urat prins, este la picioarele pasagerului din dreapta fata, pe coloana centrala.
- este foarte ingusta masina.
- finisaje din interior lasa mult de dorit.

Puncte tari
- are dotari de top, ca sa zic asa,
- finisajele pe afara sunt ok.
- motorul si cutia se pare ca sunt japoneze.


--------------------
Renault "Megane" Scenic 2 2007
"Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai."
"Consumul exagerat de mitocanie si neam prost dauneaza grav sanatatii ..."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Amedeus
post 25 May 2007, 07:59
Post #48


Membru cu Logan


Group: Members
Posts: 1.907
Joined: 13 December 04
From: TM




Cu cele descrise despre interior mi-ai confirmat ce am vazut in pozele de pe sit-ul lor. smile.gif. Un fel de SN chinezeasca (vezi motorul japonez). Totul e chinezesc si singurul punct tare ar putea fii motorul si cutia (ca si la SN)

This post has been edited by Amedeus: 25 May 2007, 08:01


--------------------
Renault Megane Sedan IV Tce 116 2019 Business
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ches
post 5 Nov 2007, 18:14
Post #49


Membru


Group: Members
Posts: 101
Joined: 27 October 05
From: Bucuresti




Imi place cu toata lumea isi da cu parerea despre ce si cum se face in China. Dar nimeni nu stie cum e de fapt acolo. E exact cum spun americanii despre europeni.
Suntem atat de indobitociti de ceea ce prezinta mass media si de ce ciurucuri ajung pe tarabele din Obor, incat se poate eticheta ca prost orice obiect chinezesc.

Aflati de la unul care a stat in China o luna de zile urmatoarele:

1. In China se fabrica de ani buni
a) Citroen: - ZX: un fel de AX dar cu mici imbunatatiri care este destinat oamenilor cu venituri mai mici. Nu arata cine stie ce, dar are tot ce ii trebuie si sunt ieftine si fiabile;
- C-triomphe: un C5 ceva mai stilizat pentru oamenii de afaceri, cu dotari super;
cool.gif VW: - Santana cu variantele clasic, 2000 si 3000 care pleaca de clasicul Santana si ajung la o limuzina decenta pentru cei cu venituri medii. Varianta 3000 care e in productie rupe tot ce inseamna Logan atat prin design, cat si prin dotari, e o masina f reusita, pacat ca o vand doar acolo;
- Am vazut si niste Passat-uri, dar nu bag mana in foc ca sunt facute acolo
c) General Motors: In Beijing se pot gasi multe Buick-uri, nu mai stiu ce model, arata impecabil;

Am enumerat doar masinile pe care le-am vazut si de care m-am interesat daca sunt fabricate in China.

2. Au inceput sa fabrice de curand (in urma cu aproximativ 10 ani, voi da decat numele modelelor pentru ca numele companiilor care le fabrica sunt greu de retinut):
a) Toto: un fel de Tico, pentru amarasteanul de rand;
cool.gif QQ: copiat dupa Matiz;
c) Tot dupa Daewoo au copiat si un Damas;
d) O masina de teren al carei nume imi scapa, ceva care seamana cu Opel frontera;

Nu am vazut Geely cat am stat pe acolo, asta probabil si pentru ca tine de zona unde sunt fabricate.

Chinezii nu sunt deloc prosti, spionajul industrial este f dezvoltat. De ce credeti ca multi studenti chinezi isi fac doctorate in USA (apropo, pentru ei e f greu sa obtina o viza in tarile non-comuniste)? Tot spionaj este si asta.

Anii in care au stat si s-au uitat la altii incep sa dea roade si daca pana acum au avut portile inchise pentru exporturi, acum au inceput sa vina si pe piata europeana.

Cu siguranta masinilor lor inca sufera de unele boli ale copilariei, dar avand in vedere ca dau 3 ani garantie pentru Geely, cat de proasta credeti ca e acea masina? Poate mai proasta ca cea mai proasta masina de pe piata romaneasca si anume Loganul. Poate!

Dar voi fiti mandri de Loganul vostru pe care ati dat 10000E, si care e cea mai buna masina de pe piata smile.gif).

Off-topic:
1. Absolventii de facultate chinezi nu sunt asa deschisi la minte ca ai nostrii datorita sistemului comunist, dar sunt mult mai constiinciosi decat puturosii de romani.
2. Chinezii care ajung in Romania sunt amaratii care au fugit de acolo pentru ca nu aveau din ce sa traiasca sau mafiotii care fac trafic cu amarati.
3. 100% din componentele calculatorului pe care stai acum si te uiti la forum sunt fabricate/asamblate in China. Apropo, Taiwan e o regiune din China care vrea autonomie, dar care nu o are inca!
2. In China se construieste la greu, efectiv de la un an la altul vezi zeci de blocuri noi ridicate.
3. Echivalentul Craiovei din Romania, Wuhanul este net superior Bucurestiului din orice punct de vedere, efectiv nu exista termen de comparatie intre cele 2 orase, nu mai vorbesc de Beijing, care are 16 milioane de locuitori fara comunele din jur.


--------------------
Chevrolet Epica 2.0D/2006 - B xxx LMT
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristi.r
post 5 Nov 2007, 19:16
Post #50


Membru ... din cand in cand


Group: Members
Posts: 1.721
Joined: 14 March 06




De fapt, ce-ai invatat tu din luna aia de zile cat ai stat in China ? Ca nuvela ala de-ai scris-o mai sus e "subtire" rau de tot.

Si care-i treaba cu Wuhanul - echivalentul Craiovei, care-i superior Bucurestiului ?


--------------------
megane diesel 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mumia2
post 5 Nov 2007, 23:13
Post #51


Membru incepator


Group: Members
Posts: 92
Joined: 2 February 07




Geely in rusia cu alt nume... care te risti ?


This post has been edited by mumia2: 5 Nov 2007, 23:18


--------------------
Suzuki Swift 2008
Dacia Logan Laureat Plus 1.4 MPi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Amedeus
post 5 Nov 2007, 23:36
Post #52


Membru cu Logan


Group: Members
Posts: 1.907
Joined: 13 December 04
From: TM




@ches

mama ce te-au indoctrinat aia in doar o luna..... Noroc ca n-ai stat mai mult. Prefer la orice ora "cea mai proasta masina de pe piata" (Logan) criptei aleia chinezesti, conceputa strict pentru tinerea in frau a exploziei demografice din tara lor.
Nu te forteaza nimeni sa cumperi Logan, fuga la dealer si comanda un Geely, daca crezi ca e asa grozav.

This post has been edited by Amedeus: 5 Nov 2007, 23:41


--------------------
Renault Megane Sedan IV Tce 116 2019 Business
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
body
post 6 Nov 2007, 08:48
Post #53


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 568
Joined: 19 July 04
From: Ploiesti




Nu confundati produsele chinezesti cu ceea ce e pe taraba in Europa .
Nu uitati ca tot ceea ce se fabrica in Hong Kong acum sunt sub "made in China" .
De asemenea la multe chestii chinezii sunt destul de tari . Am cumparat produse textile in Abu Dhabi de la o casa de moda chinezeasca de ramaneai masca - intr-adevar cu pretul de rigoare, adica scumpute.Si exemplele ar putea continua . Tot ceea ce se gaseste produs electronic "de firma" la noi sunt "made in china".


--------------------
Mitsubishi/Suzuki Lancer/SX4 2007/2008 - PH-72-BVR PH-77-MMR
body cu lancer si nevasta cu suzuki sx4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ches
post 6 Nov 2007, 10:23
Post #54


Membru


Group: Members
Posts: 101
Joined: 27 October 05
From: Bucuresti




@cristi.r:
Nu am fost acolo sa ma uit dupa masini, asta e clar, cel putin nu era scopul meu principal. Dar ca orice om pasionat de masini, m-am interesat in stanga si in dreapta, mai ales ca erau masini de care nu auzisem niciodata. Scopul "vizitei" a fost un training the proiectare de microelectronica, deci nu m-am dus ca turist...

Ce vroiam sa zic cu Wuhanul: este echivalentul Craiovei de la noi fata de Beijing (d.pd.v al dezvoltarii), dar chiar si cu o dezvoltare mai mica decat Beijingul tot este peste Bucuresti. Beijingul fata de Bucuresti este ca si cum as compara Bucurestiul cu Harare (capitala lui Zimbabwe) smile.gif).

@Amedeus
Trebuie sa ajungi in China ca sa poti discuta despre indoctrinare. Omul de rand admira si respecta libertatea celor din Europa, poate si de aceea afluxul de chinezi saraci care au ajuns si pe la noi. China nu este ceea ce ni se spune la televizor, asta vreau sa spun. Oamenii de acolo au foarte multe libertati fata de ce era la noi in comunism. Nu confunda China de acum cu ce era la noi inainte de '89. Singura libertate care le lipseste cu adevarat este sa plece dupa bunul plac in afara tarii. In rest au conditii de trai mult mai bune ca la noi (aici ma refer la cei care au o meserie cat de cat, nu cei care muncesc cu ziua pe camp pentru un bol de orez). Spre exemplu la ei un apartament de 3 camere de 150 mp in bloc nou cu 70.000E, in conditiile in care un inginer castiga un salariu un pic mai mare decat in Romania. Strazile sunt mult mai putin aglomerate pentru ca infrastructura a fost gandita la scara mare, nu cum a facut-o Ceasca la noi.

Am cumparat multe produse electronice si textile chinezesti de calitate foarte buna.

Dar destul cu off-topicul, am vrut doar sa dau replica.

Sunt de acord ca acel crash test trebuie sa ne puna pe ganduri, totusi arata prea urat ca sa fie adevarat. Am vazut pe youtube si crash testele cu QQ si cu o masina de teren si nu aratau atat de urat.

PS: a aparut site-ul oficial Geely Romania
http://www.geelyromania.ro/

MK-ul chiar arata bine biggrin.gif.


--------------------
Chevrolet Epica 2.0D/2006 - B xxx LMT
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aphophis
post 6 Nov 2007, 16:51
Post #55


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.491
Joined: 14 January 06




adica tu ai prefera sa cumperi rahatul ala de geely in locul loganului, sau ce vrei sa spui?


--------------------
Kia Rio 2021 - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CristiRzR
post 6 Nov 2007, 21:15
Post #56


Fost posesor DSN


Group: Members
Posts: 531
Joined: 29 August 06
From: Constangeles




Am vazut si eu un Geely de-asta in fata la Kaufland Constanta, iar ceea ce m-a frapat a fost garantia de 3 ANI !!! O fi ceed-ul cu 7ani, dar o chinezarie care face scutere baga 3 ani garantie+piele gratis (cine stie...eu zic ca e in pret), pe cand VW da la Golf 2 ani, e chiar tupeu biggrin.gif


--------------------
VW Golf 1993 GL 1,8i - CT 85 RZR
VW Golf 2007 Trendline 1,4i
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adip
post 6 Nov 2007, 22:20
Post #57


Banned


Group: Members
Posts: 2.177
Joined: 12 July 06
From: Melbourne, Victoria




Romania nu cred ca e la ora actuala piata pt. chinezarii auto. Loganul umple deocamdata suficient de bine locul in segmentul low-cost, e greu sa vina cineva in loc. Cu atat mai putin niste conserve facute parca din staniol.


--------------------
* * *
What you live with you learn.
What you learn you practice.
What you practice you become.
What you become has consequences .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristi.r
post 6 Nov 2007, 23:21
Post #58


Membru ... din cand in cand


Group: Members
Posts: 1.721
Joined: 14 March 06




@ches
Dar pe la Harare cum e ? Ca tot ai adus vorba ... fusesi pe acolo ?

Subscriu la ce-a spus adip, deja s-a format o impresie la noi, nu chiar falsa despre produsele chinezesti.


--------------------
megane diesel 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
driverx
post 6 Nov 2007, 23:31
Post #59


--- Membru cu ralanti ---


Group: Members
Posts: 7.656
Joined: 21 November 03




Si daca n-ar fi din staniol. La tembelizor ni se spune si ni se baga pe gat ca romanu incepe sa devina cunoscator, ca incepe sa aiba pretentii tot mai mari o data cu cresterea veniturilor, si vreti sa imi spuneti ca o cascarabeta dinasta cu plastice facute din rebuturile de plastic rezultate in urma turnarii jucariilor de plastic pentru copiii intre 3 si 5 ani reprezinta ceva care sa merita considerat ca optiune? blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif Ok, nu or fi cele mai faine masini, oricum trebuie sa fi complet tampit sau fudul sa consideri ca o masina de buget cu moaca faina sau nu iti afecteaza cumva (in bine) imaginea ta ca proprietar, dar daca nici la volan nu ma pot simti bine fara sa vad si sa simt un plastic infect, cu o textura infecta, cu o piele care m-as mira rau ce provenienta are (da' am piele....blink.gif)......

Doamne....mare e gradina domnului, si gardu ei, dar unii tot il sar....


--------------------
Mitsubishi Lancer 2008
Univega Alpina HT-LTD Disc Deore 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adip
post 6 Nov 2007, 23:45
Post #60


Banned


Group: Members
Posts: 2.177
Joined: 12 July 06
From: Melbourne, Victoria




Plasticul ca plasticul, dar cand vezi cata mai deformarea plastica are dupa impact laugh.gif

This post has been edited by adip: 6 Nov 2007, 23:45


--------------------
* * *
What you live with you learn.
What you learn you practice.
What you practice you become.
What you become has consequences .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
5 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 26th May 2024 - 11:33
Forum Renault