DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

21 Pages « < 11 12 13 14 15 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Starea Drumurilor - Transilvania

sorin_tcm
post 25 Jun 2010, 12:44
Post #361


Membru autentic


Group: Members
Posts: 200
Joined: 6 March 06




Stie cineva starea drumului Dej - Targu Lapus - Cavnic - Ocna Sugatag ?
Multumesc


--------------------
dacia Logan Prestigios 1.6 16v - FURIA GRI - 2007 - cj55DFG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adrian.gl
post 28 Jun 2010, 09:46
Post #362


Membru incepator


Group: Members
Posts: 33
Joined: 14 October 08




salut! avand in vedere ca cineva mai inainte spunea ca iernut-tarnaveni este rau, cum se prezinta sighisoara-medias-sibiu?


--------------------
renault megane 1,6 16V expresion+ pack climatique, 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cmandrei
post 28 Jun 2010, 10:44
Post #363


NEWSMAN


Group: Moderatori
Posts: 10.437
Joined: 9 March 05
From: Bucuresti/Targu Mures




Se prezinta bine smile.gif ... Sighisoara - Medias bun iar Medias - Sibiu ceva mai nasol dar nimic complicat.


--------------------
ex. Renault Clio Symbol 2001 Dynamique (1.4 8V 75 cp K7J-A7) - RO
33.722 km - 12.2004
178.691 km - 03.2013
Andrei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adrian.gl
post 28 Jun 2010, 18:00
Post #364


Membru incepator


Group: Members
Posts: 33
Joined: 14 October 08




multumesc, cmandrei.


--------------------
renault megane 1,6 16V expresion+ pack climatique, 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_tcm
post 28 Jun 2010, 19:46
Post #365


Membru autentic


Group: Members
Posts: 200
Joined: 6 March 06




Stie cineva starea drumului Dej - Targu Lapus - Cavnic - Ocna Sugatag ?
Multumesc


--------------------
dacia Logan Prestigios 1.6 16v - FURIA GRI - 2007 - cj55DFG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tomi87
post 28 Jun 2010, 20:11
Post #366


Membru autentic


Group: Members
Posts: 265
Joined: 25 October 05
From: Tg Mures




Salut.
In Iulie va trebui sa ajung la Turia, langa Targu Secuiesc (pe ruta Tg Mures - Sovata - Odorheiu Secuiesc - Miercurea Ciuc, care stiu ca in mare parte e O.K. spre foarte bun).
Ce stiti despre starea drumurilor:
- DN12 Miercurea Ciuc - Baile Tusnad - Bixad?
- DJ ?? Bixad - Balvanyos - Turia - Tg. Secuiesc?
- DN11B Cozmeni/Tusnad - Casinu Nou - Sanzieni - Tg. Secuiesc?
Dintre Bixad - Balvanyos - Turia si varianta mai lunga, dar de rang mai mare DN11B prin Tg Secuiesc si de acolo inapoi la Turia ce ati recomanda?
Eu necunoscand niciuna, as alege varianta mai scurta prin Bixad, dar cine stie...

Multumesc! biggrin.gif


--------------------
Nissan Micra K13 2011, 1.2 Acenta
ex Renault 5 Campus, 1108 cmc (C1E), 33kW, 1988;
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdanelkva
post 28 Jun 2010, 21:01
Post #367


/\____/\____/\____/\


Group: Members
Posts: 1.147
Joined: 4 November 09
From: reghin




QUOTE(sorin_tcm @ 28 Jun 2010, 20:46)
Stie cineva starea drumului Dej - Targu Lapus - Cavnic - Ocna Sugatag ?
*


Sambata am trecut pe acolo,drumul este bunicel,mai ales ca e drum judetean.In zona Budesti-Ocna Sugatag se lucreaza pe o parte de drum,sunt utilaje si ceva gropi,dar nu e cine stie ce,se poate si cu 60-70 la ora.
Pentru mine a fost mai buna varianta asta decat Dej-Beclean-Sacel-Barsana sau pe Dej-Baia-Mare.

This post has been edited by bogdanelkva: 28 Jun 2010, 21:08


--------------------
ford focus facelift tot cu benzina 2009 - MS**---
In goana dupa posturi.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cmandrei
post 29 Jun 2010, 09:29
Post #368


NEWSMAN


Group: Moderatori
Posts: 10.437
Joined: 9 March 05
From: Bucuresti/Targu Mures




- DN12 Miercurea Ciuc - Baile Tusnad - Bixad?
E ... hai sa-i spunem decent ... valurit, petecit, rupt putin pe margini de la camioane ...

- DJ ?? Bixad - Balvanyos - Turia - Tg. Secuiesc?
Bixad - Balvanyos ... cam in aceasi stare ca cel de mai sus cu mentiunea ca "pare ca se pierde" in apropiere de Balvanyos ... adica cu ceva pamant pe sosea, etc. dupa Balvanyos nu stiu cum e.

- DN11B Cozmeni/Tusnad - Casinu Nou - Sanzieni - Tg. Secuiesc?
Nu stiu cum e dar pe asta l-as recomanda eu ... e totusi un DN fata de DJ-ul de mai sus smile.gif


--------------------
ex. Renault Clio Symbol 2001 Dynamique (1.4 8V 75 cp K7J-A7) - RO
33.722 km - 12.2004
178.691 km - 03.2013
Andrei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tomi87
post 29 Jun 2010, 20:10
Post #369


Membru autentic


Group: Members
Posts: 265
Joined: 25 October 05
From: Tg Mures




Multumesc, Andrei. Vad ca DN11B e cat de cat circulat, deci trebuie sa fie practicabil (bine....acum cateva zile a fost inundat... sad.gif ). Intre timp am gasit numarul drumului judetean, este vorba de DJ113, care apare in topicul cu drumurile de evitat.


--------------------
Nissan Micra K13 2011, 1.2 Acenta
ex Renault 5 Campus, 1108 cmc (C1E), 33kW, 1988;
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dcsiki
post 30 Jun 2010, 22:05
Post #370


Membru autentic


Group: Members
Posts: 428
Joined: 15 February 05
From: Brasov




Sf Gheorghe - Miercurea Ciuc - Gheorghieni - Toplita ...ultima este cam nasoala rau asa era acum 1 luna, in rest relativ ok , atentie la Sf.GHe.-M.Ciuc mai sunt niste cratere ....


Bafta



--------------------
VW Bora 2002 Break
older : Renault Megane 1 Classic 1,9 dTi ,Renault Megane 1 break 1,6/16v , Renault Estate 1.5 dCi 80cp
serv new : Ford Focus 1.6 tdci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dj_captainu
post 1 Jul 2010, 15:09
Post #371


Membru


Group: Members
Posts: 362
Joined: 14 June 08
From: Bucuresti




dcsiki, multumesc pentru raspuns.


--------------------
Renault Laguna 2 2003 , 1.9DCI, 120CP - IL-16-RYN
Laguna 2 Dynamique
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
edge
post 5 Jul 2010, 16:37
Post #372


Membru incepator


Group: Members
Posts: 13
Joined: 2 December 08




Peste cateva saptamani as dori, avand ca baza de plecare Predealul, sa merg printre altele, la Sambata de Sus si Tusnad.Uitandu-ma pe harta am gasit mai multe variante:
-Predeal-Brasov-Codlea-Fagaras-Sambata(DN1)(cum e varianta Brasovului?)
-Rasnov(stiu ca drumul este relativ prost)-Zarnesti -P.Marului-Sinca-Sercaia(73A)-Fagaras-Sambata(sau de la Sinca veche sa o iau la stanga prin Recea-Lisa-Sambata)
-Rasnov-Vulcan-Codlea-Fagaras-Sambata
-Predeal-Brasov-Sf. Gheorghe-Tusnad
-Sacele-Prejmer-Sf. Gheorghe-Tusnad
Rog pe cei din zona sau pe cei care au fost pe aceste drumuri sa-mi dea informatii despre starea drumurilor si ce ruta ar alege.
Mutumesc anticipat!


--------------------
dacia logan 2007/1.4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
74r12
post 12 Jul 2010, 08:09
Post #373


Membru autentic


Group: Members
Posts: 514
Joined: 2 July 04
From: Planeta Pământ (Terra)




Stie cineva starea drumului Cluj- Apahida - Mociu - Raciu - Tg.Mures - Ernei - Eremitu - Sovata?
Mutumesc anticipat!



--------------------
Megane 2.2 Expression+ 1,5 dci 85 cp
Megane 3 Sport Tourer Privilege 1,5 dci 110 cp EDC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 12 Jul 2010, 08:15
Post #374


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.887
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca





Cluj- Apahida - Mociu -Sarmasel ...... bun si foarte bun.... Sarmasel - Raciu - rau si foarte rau...

Raciu - Tg. Mures - foarte rau ... denivelat si gropi....


Vrei sa ajungi la Sovata.... foloseste Cluj-Turda-Tg. Mures - Sovata...


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
PYTu
post 12 Jul 2010, 10:29
Post #375


Membru incepator


Group: Members
Posts: 20
Joined: 6 November 05
From: Buc.




stie cineva ceva de DN7A Brezoi-Voineasa-Petrosani? multumesc anticipat

edit: sorry, acum am vazut ca este topic dedicat

This post has been edited by PYTu: 12 Jul 2010, 10:42


--------------------
Renault Clio Bicorp 2005 Extreme
viata e prea scurta ca sa conduci o masina urata
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tomi87
post 24 Jul 2010, 20:13
Post #376


Membru autentic


Group: Members
Posts: 265
Joined: 25 October 05
From: Tg Mures




QUOTE(tomi87 @ 28 Jun 2010, 20:11)
- DN12 Miercurea Ciuc - Baile Tusnad - Bixad?
- DJ 113 Bixad - Balvanyos - Turia - Tg. Secuiesc?
- DN11B Cozmeni/Tusnad - Casinu Nou - Sanzieni - Tg. Secuiesc?


Revin cu un update:
- M. Ciuc - Tusnad - Bixad: la inceput, pana la a doua localitate dupa M. Ciuc sunt niste gropi, dar se poate merge decent, dupa aceea se merge chiar bine spre foarte bine, sunt destul de multe portiuni complet reasfaltate, deci bune, atentie numai la "treapta" care apare la inceputul asfaltului nou.

- DJ113: Bixad - Balvanyos : DEZASTRU! (asfalt prost, cu multe gropi, piatra cubica, surpari semnalizate si nesemnalizate, balti imense, marcaje zero, plus la anumite ore vizibilitate foarte proasta: soarele bate in asa fel printre copaci, ca efectiv nu vezi drumul in curba, trebuie sa opresti si sa mergi la pas de om pana intri in umbra si vezi iarasi drumul ) Viteza medie: 20km/h (daca tii la masina)
Balvanyos - Turia: acceptabil: portiuni din placi de beton care scutura un pic la imbinari, dar nu au gauri mari (atentie insa la marginile laterale sa nu calcati langa beton), alte parti cu asfalt peticit, se poate merge acceptabil, cu 50-60 sau uneori chiar mai mult.
Turia - Tg Secuiesc: mediu spre bun, nu sunt capcane majore, se poate merge cu 80 (e cam valurit totusi)
Daca aveti treaba la Balvanyos/Lacul Sf. Ana, mergeti dinspre Tg Secuiesc, nu incercati in niciun caz de la Bixad.

DN11B Tg Secuiesc - Cozmeni:
90% asfalt ca in palma, uneori mai apare si asfaltul vechi peticit, cu cateva gaurele, dar in general se merge foarte bine, atentie maxima insa la doua surpari, daca nu le vezi ramai fara roti/baie de ulei/tot ce e sub masina. Luati in serios indicatoarele de limitare la 20 km/h.


--------------------
Nissan Micra K13 2011, 1.2 Acenta
ex Renault 5 Campus, 1108 cmc (C1E), 33kW, 1988;
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andurs
post 26 Jul 2010, 13:57
Post #377


membru


Group: Members
Posts: 612
Joined: 27 October 07
From: Iasi




Vreo informatie recenta despre Gheorghieni-Toplita-Reghin?
Mersi.


--------------------
Renault Scenic 3 2014 1.5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 26 Jul 2010, 14:01
Post #378


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.887
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




Praf... si pulbere... cel putin acum 2 luni...

Unde vrei sa ajungi din Gheorgheni?


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andurs
post 27 Jul 2010, 08:50
Post #379


membru


Group: Members
Posts: 612
Joined: 27 October 07
From: Iasi




Ma gandeam ca poate s-a mai facut ceva. Asa era si prin Cheile Bicazului acum o luna si cica acum s-ar fi reparat.
Eu trebuie sa ajung din Iasi la Baia Mare, dar cu trecere obligatorie prin Piatra Neamt. Ma gandeam ca daca s-a refacut prin chei s-ar merita sa merg spre Dej prin Gheorghieni-Toplita-Reghin.
Prin Praid-Sovata-Tg. Mures stiu ca e bun, dar n-as mai ocoli atat. Acum o luna pe-acolo am venit de la Baia Mare, dar aveam treaba inspre Tg. Mures.
In concluzie, am sa merg de la Piatra pe la Tg. Neamt-Spataresti-Gura Humorului etc., drum fara probleme.


--------------------
Renault Scenic 3 2014 1.5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristi19t
post 12 Aug 2010, 20:35
Post #380


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 22 January 09




De la brasov pana la toplita au asfatat o buna parte, doar in cateva sate nu au asfalatat. Atentie la podete, nu sunt asfalate.
Toplita - Reghin - s-au apucat de lucru, pana in prezent din cei 70km sunt asfaltati si se poate circula excelent cam pe 30km-40km dar atentie pt ca drumul e in lucru si nu e marcat. Sunt portinui unde se termina asfaltul ca apoi sa inceapa iara la cativa km. Binenteles, atentie la podete! in Toplita in localitate este o portiune dezastru.

<span class='edit'>12 Aug 2010, 20:42:</span>
Imi poate spune cineva care e starea drumului de la Gheorgheni la Oborheiu secuiesc prin liban, subcetate, si mai departe de la
Odorhei pana la Fagaras prin Rupea?

imi recomandati un traseu? va multumesc

This post has been edited by cristi19t: 12 Aug 2010, 20:47


--------------------
dacia logan 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
PYTu
post 31 Aug 2010, 15:16
Post #381


Membru incepator


Group: Members
Posts: 20
Joined: 6 November 05
From: Buc.




QUOTE(cmandrei @ 28 Jun 2010, 10:44)
Sighisoara - Medias bun

ai idee cum e continuarea inspre DN1 (prin Blaj)? multumesc anticipat.


--------------------
Renault Clio Bicorp 2005 Extreme
viata e prea scurta ca sa conduci o masina urata
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ursul-alb
post 28 Sep 2010, 15:01
Post #382


Membru autentic


Group: Members
Posts: 585
Joined: 16 October 04
From: Iasi




Desi e doar un copy de pe Moldova, sper sa fie util:

luni, 6.09.2010
Gura Humorului-Campulung Moldovenesc: se intra pe indelung modernizatul E58; cateva poduri si portiuni neterminate chiar dupa Gura Humorului; apoi drumul e terminat, mai putin marcajele; pare a fi facuta o treaba de calitate, sa vedem cat o sa si tina

Campulung Moldovenesc-pasul Mestecanis-Vatra Dornei-pasul Tihuta-Bistrita: modernizare incheiata, vezi mai sus plus marcajele; din pacate e un drum doar de 2 benzi, rareori de 3

Bistrita-Beclean-Dej: in mare parte la fel ca inainte; orasul Bistrita cred ca e unicat la nivel national, cu sensuri giratorii (niste caricaturi de movilite de maxim 4 m in diametru...) la fiecare intersectie a lui E58 cu orice straduta care a avut norocul sa se afle in acel oras; unde nu e sens giratoriu e semafor, evident nesincronizat; asa ca a merge pe E58 prin Bistrita e ca si cum ai avea macar 30 de intersectii la care trebuie sa opresti/incetinesti aproape de oprire.

Dej-Cluj: asfalt turnat din belsug (normal ca sunt invidios ca nu avem premier din Iasi), cred ca am mers si pe centura Dejului (din pacate era deja noapte ca sa identific foarte bine zona); centura de dinainte de Apahida este Centura Est Cluj, care dupa ce ocoleste Apahida prin vest traverseaza E576 inainte de intrarea in Cluj si apoi ocoleste Clujul prin est pana iese dupa Feleacu in E60 Cluj-Turda. Nu stiu cat e terminata.

Pe toata bucata modernizata de la Gura Humorului la Cluj trecerile la nivel alternau: nu stiu cum naiba nu a fost prevazuta instalarea peste tot a tipului modern cu parte metalica si au ramas macar vreo 5 bucati unde daca nu esti atent iti lasi rotile si uleiul din baie...

sambata, 11.09.2010
Cluj-Mociu-Reghin: in continuare ramane (in opinia mea) o varianta mai buna decat prin Targu Mures; asfalt mai bun in judetul Cluj, cateva zone mai peticite in Mures si probabil vreo cateva duzini de gropi, lesne de evitat daca nu mergi cu 150 kmh

Reghin-Deda-Toplita: fratilor, aproape am invins!; daca nu ma grabeam cred ca ma opream sa ma imbat in Toplita asa cum am promis intrun alt post biggrin.gif. De la iesirea din Reghin si pana aproape de Toplita s-a terminat turnarea unui covor asfaltic complet, gros si ireal pentru zona aia (pot asemana lucrarea cu cea facuta intre Sovata si Gheorghieni, prin pasul Bucin); e drept ca nu am vazut nici un fel de rigole dar sa speram ca va tine; ma face optimist si felul in care aratau cateva zone dinspre Toplita unde se mai lucra, adica se vedea ca drumul a fost "lucrat" nu doar la suprafata.
Municipiul Toplita a primit si el o asfaltare decenta (desi nu la acelasi nivel cu drumul dintre localitati) asa ca poti traversa linistit cei 20-30 de km ai acestei localitati care incepe si se termina (cred eu) de la distanta de unde primii localnici isi lasa oile la pascut (macar 5 km de casa lor).
De remarcat in sens negativ BATJOCURA in care cei care lucreaza lasa zonele-tampon dintre 2 portiuni aflate in faze diferite; sincer, cred ca le lasa intentionat cu praguri variind de la 5 la 15-20 cm cand ar fi extrem de usor sa le faca o rampa macar la 45% cand toarna asfaltul... (si cu talpa o faci daca vrei cand e asfaltul moale...).
De asemenea podurile (boala romaneasca...) probabil sunt reabilitate de cei mai lenesi din firmele respective; tot traseul este gatuit de poduri cu trecere pe o singura banda (unele si cu semafor), macar la unul dintre ele indicatorul de reglementare a prioritatii de trecere lipsind pe un sens de mers!!!
Sfat: recomandat de traversat ziua, noaptea lipsa marcajelor facand drumul (negru intens de la asfaltul nou si virajat continuu) o aventura destul de riscanta

Toplita-pasul Borsec-Borsec-Poiana Largului: E gata si podul de la iesirea din Toplita!!! Cred ca nici Apolodor nu a lucrat atatia ani la podul lui; ca sa nu va speriati, traverseaza un parau si are o deschidere uriasa de cam 10 m... Drumul in continuare se prezinta la fel de bine ca in ultimii ani, modernizarea facuta cred ca acum vreo 10 ani rezistand cu brio!

duminica, 19.09.2010
Cluj-Turda-Campia Turzii-Targu Mures: asfalt bun, pe alocuri 4 benzi, aglomerat inclusiv duminica; in cursul saptamanii nu as prefera varianta asta cu nici un chip

Tg.Mures-Balauseri: am ratat intrarea pe centura la Ungheni asa ca nu stiu in ce stare e; in schimb varianta de sud prin Tg.Mures spre Balauseri este buna; drum ireprosabil pana in Balauseri.

Balauseri -Praid: drumul inca se tine bine dupa reabilitarea de acum 4-5 ani; semne de oboseala totusi prin unele locuri, fara gropi majore

Praid-pas Bucin-Gheorghieni: la fel, semne de oboseala; unele serpentinele de la iesirea din Praid sunt neconsolidate, asa ca drumul o cam ia la vale; reparatii vizibile in pasul Bucin (covor asfaltic pe bucati mari); probabil inainte de peticire arata destul de rau; ma intreb daca avem chiar clima de Siberia daca un asfalt turnat acum 5 ani a murit deja...
Traversarea Transilvania-Moldova prin Bucin ramane cred cea mai pitoresca (adaugand si bucata Gheorghieni –pas Bicaz-Cheile Bicazului) o bucata de macar 60 km fiind numai succesiuni de curbe...

Gheorghieni-pas Bicaz-Lacu Rosu-Cheile Bicazului: relativ decent pasul Bicaz (bucati mari asfaltate, fara zone cu gropi, se poate merge ok); zona Lacu Rosu destul de bine reparata in schimb pe masura ce iesi din munte soseaua se degradeaza

Cheile Bicazului-Bicaz : infiorator!!! drumul asta fara masuri urgente va fi inchis in 2-3 ani; exploatarile celor de la Carpatcement (munti rasi prin dinamitare) au afectat major terasamentul drumului; nenumarate zone de prabusire, in unele locuri circulandu-se pe o banda; gropi si toate celelete din belsug


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 egee - IS XX xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tomi87
post 14 Oct 2010, 15:15
Post #383


Membru autentic


Group: Members
Posts: 265
Joined: 25 October 05
From: Tg Mures




Salut!
Stiti cum se mai prezinta acum drumul Odorhei (Bradesti) - Zetea - Subcetate? (jud. Harghita)
Multumesc smile.gif


--------------------
Nissan Micra K13 2011, 1.2 Acenta
ex Renault 5 Campus, 1108 cmc (C1E), 33kW, 1988;
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 27 Oct 2010, 19:51
Post #384


fan Dacia


Group: Members
Posts: 20.007
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




Brasov-odorheiu secuiesc cum e (DN 13/E60 si Dn13 A)?
Multumesc anticipat


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cmandrei
post 27 Dec 2010, 23:21
Post #385


NEWSMAN


Group: Moderatori
Posts: 10.437
Joined: 9 March 05
From: Bucuresti/Targu Mures




Salutare smile.gif

Stie cineva cum e drumul dintre Oradea si Valea lui Mihai ?


--------------------
ex. Renault Clio Symbol 2001 Dynamique (1.4 8V 75 cp K7J-A7) - RO
33.722 km - 12.2004
178.691 km - 03.2013
Andrei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andreimc
post 29 Dec 2010, 10:55
Post #386


Membru incepator


Group: Members
Posts: 29
Joined: 20 January 09




Salut,
vreau sa ajung din Cluj Napoca la Borsa. Cum se prezinta drumul Cluj N - Beclean- Viseu-Borsa?
Alte variante?
mersi,
Andrei M


--------------------
renault megane 2008 - tm...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alecsz99
post 9 Jan 2011, 20:32
Post #387


Membru autentic


Group: Members
Posts: 508
Joined: 18 February 07
From: Bucuresti, Romania




ianuarie 2011

Brasov - Sighisoara - Targu Mures - foarte bun

Targu Mures - Reghin - Bistrita - decent, dar cu denivelari, se poate mai bine

Bistrita - Nasaud - Moisei - Sighetul Marmatiei - decent, unele portiuni mai denivelate

Sighetul Marmatiei - Sapanta - bun

Sighetul Marmatiei - Borsa - Pasul Prislop - Iacobeni - bun, in unele zone era complet acoperit cu un strat drept de zapada, ce se afla sub imi este greu sa spun

Bistrita - Dej - Cluj Napoca - A3 - exceptional, Pasul Tihuta chiar m-a surprins prin asfaltul impecabil

Turda - Alba Iulia - Sebes - Sibiu - degradat fata de ultima oara cand am fost pe el, cateva gropi insa in afara de cele cateva zone se circula foarte bine

Centura Sibiu - foarte buna ca asfalt si economie de timp

Sibiu - Rm. Valcea - Pitesti - Bucuresti - bun

This post has been edited by alecsz99: 9 Jan 2011, 20:47


--------------------
Dacia/Kia/Mercedes Berlina Li / Pro Cee'd / S320 2003 / 2008 / 2010
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ursul-alb
post 15 Jan 2011, 13:25
Post #388


Membru autentic


Group: Members
Posts: 585
Joined: 16 October 04
From: Iasi




O mica eroare (probabil din viteza): Tihuta nu e pe Bistrita-Dej ci intre Vatra Dornei si Bistrita.
Si o certitudine: sub stratul ala mic de zapada erau GROPI; ai prins cea mai buna varianta de a traversa uluitorul Iacobeni-Borsa...
Bafta!


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 egee - IS XX xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
UXE
post 24 Jan 2011, 08:41
Post #389


Modelator


Group: Members
Posts: 6.730
Joined: 21 June 06
From: Bucuresti




Cum se cricula pe ruta Bucuresti - Pitesti - Ramnicu Valcea - Arad ?


--------------------
Renault Symbol 2006 1.4 8v - UXE
Subaru Forester 2.5 XT - 230 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdanelkva
post 16 Feb 2011, 19:54
Post #390


/\____/\____/\____/\


Group: Members
Posts: 1.147
Joined: 4 November 09
From: reghin




Are cineva vreo idee cum mai e DJ107 Blaj-Tarnaveni?Si mai incolo spre Targu Mures?


--------------------
ford focus facelift tot cu benzina 2009 - MS**---
In goana dupa posturi.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
21 Pages « < 11 12 13 14 15 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 31st May 2024 - 15:49
Forum Renault