DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Logan(nou) vs Ford focus(SH)

bobo77
post 19 Oct 2011, 21:41
Post #61


...........................


Group: Members
Posts: 7.213
Joined: 27 January 06
From: Mangalia




QUOTE(dan constantin @ 19 Oct 2011, 18:51)
Lucrurile nu stau chiar asa,dacia logan este dacie numai in acte si la calitate cam lasa de dorit,dar la costuri de intretinere este renault si te jupoaie de bani
Eu sincer am plecat de la dacia 1300 si am continuat cu zambetul lui Iliescu,super nova,solenza si sincer loganul chiar imi este in dizgratie la cum arata
Am facut pasul si am cumparat un ford fiesta si nu regret...dar fiecare cu optiunea lui
*


Hai sa fim seriosi, daca vorbeai de ford focus mai ziceam, dar fiesta nu este masina care sa zici ca ai facut pasul. Din puctul meu de vedere nu ai facut nici un progres la nici un capitol cu super alegerea ta fata de logan sa nu mai zic de ph2...

This post has been edited by bobo77: 19 Oct 2011, 21:43


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 mpi 2008 ph 2 - CT _ _ _ _
Multa lume,putini oameni...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andy_ACS
post 19 Oct 2011, 21:46
Post #62


Yes, I'm not!


Group: Members
Posts: 6.274
Joined: 19 July 04
From: Craiova




Daca ar gandi toti ca ZTV s-ar vinde numai X5-uri SH smile.gif
Opiniile astea duse la extrem nu sunt bune. Nu exista numai alb si negru, ci si nuante de gri. Nu exista comparatie intre 2 masini in care numai una sa castige la toate capitolele, la fel cum nu toti oamenii au aceleasi nevoi, posibilitati financiare sau disponibilitate la a ingropa bani in masina.


--------------------
- - -
"Be the change you want to see in the world"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
4x4
post 19 Oct 2011, 22:04
Post #63


Übermensch


Group: Members
Posts: 3.394
Joined: 24 March 07




Depinde ce vrei, eu intre logan si x5, asa alege x5 pe loc.


--------------------
W S S
Attere Dominatum!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andy_ACS
post 19 Oct 2011, 22:14
Post #64


Yes, I'm not!


Group: Members
Posts: 6.274
Joined: 19 July 04
From: Craiova




Si ce te opreste? De ce ai mai facut topicul ala in care ceri sfaturi pentru achizitie masina de 7000E? Vad ca stii ce vrei/poti/iti place si fara ajutor wink.gif


--------------------
- - -
"Be the change you want to see in the world"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ZTV
post 20 Oct 2011, 09:21
Post #65


fost membru activ pe Daciaclub


Group: Members
Posts: 1.674
Joined: 14 December 07




Sa nu ma intelegeti gresit. Du dau cu noroiul pe Logan. Dar, este cea mai ieftine masina.... noua.


--------------------
------- xxx xxx - xxx xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
4x4
post 20 Oct 2011, 09:32
Post #66


Übermensch


Group: Members
Posts: 3.394
Joined: 24 March 07




QUOTE(Andy_ACS @ 19 Oct 2011, 22:14)
Si ce te opreste? De ce ai mai facut topicul ala in care ceri sfaturi pentru achizitie masina de 7000E? Vad ca stii ce vrei/poti/iti place si fara ajutor wink.gif
*



Eu nu m-am hotărât intre audi sau golf, nu intre logan vs straineza. Pana si taicamiu a zis ca in viata lui nu mai ia o masina facuta in romania.


--------------------
W S S
Attere Dominatum!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 20 Oct 2011, 09:37
Post #67


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.476
Joined: 1 November 04
From: sat




QUOTE(ZTV @ 19 Oct 2011, 20:19)
Asta e adevarat ca intretinerea e ieftine. Ia ganditi si voi un pic, cat costa sa intretii o caruta ? Mai nimic, trebuie doar lubrifiant, rulmenti si anvelopre SH.

Banuiesc ca vorbesti din experientele cu masinile personale.


QUOTE(ZTV @ 19 Oct 2011, 20:19)
Iar cat costa sa intretii un rolls royce ?  Cred ca presurile din rolls costa cat costa un Logan.
Acuma, daca am rezolvat problema referitor la intretinere, hai sa ne gandim la confort si fiabilitate.  Cum e sa mergi cu caruta, trasa de 2 cai ghebosi  si cum e sa mergi cu rolls royce ?

Nu totul se rezuma la intretinere. Mai exista si confort, fiabilitate si cel mai important lucru SIGURANTA !!! Vezi cazul lui Serban Huidu
*



Tu compari Dacia cu Rolls? blink.gif Si lasa-ma cu accidentul lui Huidu, ca acolo au fost viteze mari, si cel putin un pasager din Logan nu purta centura. La EuroNCAP nu se testeaza rasturnarea pe plafon, care e periculoasa oricate stele ar avea masina. Vorbesti si tu ca sa nu taci...



QUOTE(4x4 @ 19 Oct 2011, 22:04)
Depinde ce vrei, eu intre logan si x5, asa alege x5 pe loc.
*


Da, si eu as alege X5 daca ar fi taticu' si mamica patroni.


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ZTV
post 20 Oct 2011, 11:27
Post #68


fost membru activ pe Daciaclub


Group: Members
Posts: 1.674
Joined: 14 December 07




Nu compar Dacia cu Rolls, dar daca in cazul lui Huidu nu era un Logan, ci era Volvo sau Mercedes cred ca aveau sanse mai mari. Un Volvo SH in stare foarte buna costa un pic mai putin decat un Golan nou. Cine cumpara o masina, si se uita numai la pret de intretinere nu e interg la minte. Dai mai mult la intretinere, consuma mai mult, cumprei SH daca nu permiti de noua (vb de SH de maxim 5-6 ani) si la o tamponare nu te trezesti in fata lui SF Petru / Lucifer .

This post has been edited by ZTV: 20 Oct 2011, 11:34


--------------------
------- xxx xxx - xxx xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallyyy
post 20 Oct 2011, 11:37
Post #69


Dacia Clubber


Group: Members
Posts: 2.385
Joined: 13 December 07
From: Pitesti




QUOTE(ZTV @ 20 Oct 2011, 11:27)
Nu compar Dacia cu Rolls, dar daca in cazul lui Huidu nu era un Logan, ci era Volvo sau Mercedes cred ca aveau sanse mai mari. Un Volvo SH in stare foarte buna  costa un pic mai putin decat un Golan nou.  Cine cumpara o masina, si se uita numai la pret de intretinere nu e interg la minte. Dai mai mult la intretinere, consuma mai mult, cumprei SH daca nu permiti de noua (vb de SH de maxim 5-6 ani) si la o tamponare nu te trezesti in fata lui SF Petru / Lucifer .
*




Daca toti am gandi ca tine ar fi Romania plina de din astea http://www.autovit.ro/audi-a6-C20988347.html eu puteam sa-mi iau una din asta,apoi stateam in ea in parcare si ascultam muzica ca nu aveam bani de impozit sau de mai stiu eu ce consumabile,dar incai avea siguranta maxima,adica mai mult decat ofera orice masina,doar ce puteam pati daca stateam cu ea in parcare.

This post has been edited by vallyyy: 20 Oct 2011, 11:42


--------------------
Dacia 1300 Fost dacist
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Shush
post 20 Oct 2011, 11:55
Post #70


٩(×̯×)۶


Group: Members
Posts: 2.117
Joined: 30 January 07
From: Brasov




QUOTE(ZTV @ 20 Oct 2011, 11:27)
Cine cumpara o masina, si se uita numai la pret de intretinere nu e interg la minte. Dai mai mult la intretinere, consuma mai mult, cumprei SH daca nu permiti de noua (vb de SH de maxim 5-6 ani) si la o tamponare nu te trezesti in fata lui SF Petru / Lucifer .
*



Nu vreau sa fiu rau, dar Carisma aia e fix la fel de sigura/nesigura ca si Loganul ! Deci nici macar tu nu ai ascultat de sfaturile pe care le dai pe forum.


--------------------
Seat Leon 2008 Reference 1.6 - Bv-29-Trei Litere
Yamaha YZF-R125 2009 - Bv-88-Aceleasi Trei Litere
ex Dacia Logan 2005 Laureate 1.4
If a vegetarian eats vegetables, what does a humanitarian eat ?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ZTV
post 20 Oct 2011, 11:56
Post #71


fost membru activ pe Daciaclub


Group: Members
Posts: 1.674
Joined: 14 December 07




@vallyy, cu tot respectul ce ai scris si pt tine in general, dar nu e chiar asa cum zici tu.

20 Oct 2011, 11:57:
QUOTE(Shush @ 20 Oct 2011, 11:55)
Nu vreau sa fiu rau, dar Carisma aia e fix la fel de sigura/nesigura ca si Loganul ! Deci nici macar tu nu ai ascultat de sfaturile pe care le dai pe forum.
*





Nu cred ca Carisma cu 6 pungi este sub sau la fel cu Golanul cand vb de siguranta. Totusi, e o masina care initial a primit 5 stele, apoi a ramas la 4. Cand am luat A4, puteam sa iau bine merci un Logan.

This post has been edited by ZTV: 20 Oct 2011, 11:57


--------------------
------- xxx xxx - xxx xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Shush
post 20 Oct 2011, 12:00
Post #72


٩(×̯×)۶


Group: Members
Posts: 2.117
Joined: 30 January 07
From: Brasov




Poate nu mai stiu eu sa numar :
Carisma 3 stele : http://www.euroncap.com/tests/mitsubishi_c...ma_2001/93.aspx
Logan 3 stele : http://www.euroncap.com/tests/dacia_logan_2005/221.aspx

Si in 2005 conditiile de testare erau mai dificile decat in 2001.


--------------------
Seat Leon 2008 Reference 1.6 - Bv-29-Trei Litere
Yamaha YZF-R125 2009 - Bv-88-Aceleasi Trei Litere
ex Dacia Logan 2005 Laureate 1.4
If a vegetarian eats vegetables, what does a humanitarian eat ?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallyyy
post 20 Oct 2011, 12:01
Post #73


Dacia Clubber


Group: Members
Posts: 2.385
Joined: 13 December 07
From: Pitesti




QUOTE(ZTV @ 20 Oct 2011, 11:56)
@vallyy, cu tot respectul ce ai scris si pt tine in general, dar nu e chiar asa cum zici tu.


*



Faptul ca sunt pline strazile de logan dovedeste ca ar fi chiar cum zic eu,gandeste-te ca toti actualii si viitorii posesorii de logan isi puteau/pot permite un audi A6 precum cel de mai sus,dar majoritatea s-au gandit ca nu-l pot intretine

This post has been edited by vallyyy: 20 Oct 2011, 12:02


--------------------
Dacia 1300 Fost dacist
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ZTV
post 20 Oct 2011, 12:10
Post #74


fost membru activ pe Daciaclub


Group: Members
Posts: 1.674
Joined: 14 December 07




fie cum zici tu, ma abtin sa te contra argumentez pt ca nu vrea sa lansez un nou cearta pro si anti Logan


--------------------
------- xxx xxx - xxx xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallyyy
post 20 Oct 2011, 12:13
Post #75


Dacia Clubber


Group: Members
Posts: 2.385
Joined: 13 December 07
From: Pitesti




Dar nici eu nu sunt pro logan,dar sunt alte masini modeste pe piata care fac concurenta loganului,dar nici sa ne intindem la motoare mari si masini cu nu stiu cate optiuni sau intretinere scumpa.Majoritatea romanilor cumpara masina dupa intretinere si consum,consumul cel putin e boala romanilor,toti isi cumpara masini care iau sub 5 in afara si maxim 8 in oras,dar asta e alta poveste

This post has been edited by vallyyy: 20 Oct 2011, 12:22


--------------------
Dacia 1300 Fost dacist
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gabylzr
post 20 Oct 2011, 12:36
Post #76


membru autentic


Group: Members
Posts: 598
Joined: 7 October 06
From: MANGALIA




QUOTE(Shush @ 20 Oct 2011, 12:55)
Nu vreau sa fiu rau, dar Carisma aia e fix la fel de sigura/nesigura ca si Loganul ! Deci nici macar tu nu ai ascultat de sfaturile pe care le dai pe forum.
*


Sfaturi de la ZTV , ma faci sa rad , el atat stie nu lua logan radmasa.gif s-a blocat CD-ul pe bucata asta biggrin.gif


--------------------
Skoda Octavia 2, ex logan laureate 1,5 dci/2006 1,6/2005 - CT------
Forza Steaua
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 20 Oct 2011, 12:41
Post #77


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.476
Joined: 1 November 04
From: sat




QUOTE(ZTV @ 20 Oct 2011, 11:27)
Nu compar Dacia cu Rolls, dar daca in cazul lui Huidu nu era un Logan, ci era Volvo sau Mercedes cred ca aveau sanse mai mari.

Daca nu purtau centura, tot aia ar fi fost. Impactul cu rasturnare e periculos.

QUOTE(ZTV @ 20 Oct 2011, 11:27)
Un Volvo SH in stare foarte buna  costa un pic mai putin decat un Golan nou. 

Un Passat SH in stare foarte buna costa mai mult decat un "Golan" nou. Volvo a fost o firma care a venit mereu cu inovatii (prin '90 bagase SIPS pe 700, 850 si 900, pe cand altii aveau maxim doua airbaguri) dar mai nou nu straluceste cu nimic.

QUOTE(ZTV @ 20 Oct 2011, 11:27)
Cine cumpara o masina, si se uita numai la pret de intretinere nu e interg la minte.

In mod sigur la siguranta, confort si performante te-ai uitat cand ti-ai cumparat Daciile!
QUOTE(ZTV @ 20 Oct 2011, 11:27)
Dai mai mult la intretinere, consuma mai mult, cumprei SH daca nu permiti de noua (vb de SH de maxim 5-6 ani) si la o tamponare nu te trezesti in fata lui SF Petru / Lucifer .
*


Sau dai mai mult la intretinere, consuma mai putin in exterior dar suge la greu in oras si e greu de parcat ca e mare, e mai sigura, mai confortabila. In oras te descurci pe jos sau cu transportul in comun, la drum lung beneficiezi de cele anterior mentionate. Cum suna?


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
4x4
post 20 Oct 2011, 12:44
Post #78


Übermensch


Group: Members
Posts: 3.394
Joined: 24 March 07




Ia o skoda biggrin.gif


--------------------
W S S
Attere Dominatum!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andy_ACS
post 20 Oct 2011, 12:55
Post #79


Yes, I'm not!


Group: Members
Posts: 6.274
Joined: 19 July 04
From: Craiova




QUOTE(ZTV @ 20 Oct 2011, 12:27)
[...]  Cine cumpara o masina, si se uita numai la pret de intretinere nu e interg la minte. Dai mai mult la intretinere, consuma mai mult, cumprei SH daca nu permiti de noua (vb de SH de maxim 5-6 ani) si la o tamponare nu te trezesti in fata lui SF Petru / Lucifer .
*



De asta zici pe topicul tau de jurnal ca te uiti la Kia Ceed nou, cea mai ieftina masina noua din UK conform spuselor tale... BUSTED.
Sa dai sfaturi pe banii altora e f usor - ii zici sa ia masina cea ma 'jmekera' si ii mai zici ca daca se uita la intretinere si consum 'nu sunt intregi la minte'.
Eu zic ca nu sunt intregi la minte aia care NU se uita la costuri de intretinere si consum can isi cumpara masina. Si se pare ca sunt destui, daca privim pe strazi.


--------------------
- - -
"Be the change you want to see in the world"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ZTV
post 20 Oct 2011, 13:11
Post #80


fost membru activ pe Daciaclub


Group: Members
Posts: 1.674
Joined: 14 December 07




Cred ca Kia este peste Dacia la capitolul sigurantei. Iar eu permanent in afara de Dacia 1310 si DSN am avut o masina de carat, si o masina de drum lung.

20 Oct 2011, 13:12:
QUOTE(marksman @ 20 Oct 2011, 12:41)
Daca nu purtau centura, tot aia ar fi fost. Impactul cu rasturnare e periculos.
Un Passat SH in stare foarte buna costa mai mult decat un "Golan" nou. Volvo a fost o firma care a venit mereu cu inovatii (prin '90 bagase SIPS pe 700, 850 si 900, pe cand altii aveau maxim doua airbaguri) dar mai nou nu straluceste cu nimic.
In mod sigur la siguranta, confort si performante te-ai uitat cand ti-ai cumparat Daciile!

Sau dai mai mult la intretinere, consuma mai putin in exterior dar suge la greu in oras si e greu de parcat ca e mare, e mai sigura, mai confortabila. In oras te descurci pe jos sau cu transportul in comun, la drum lung beneficiezi de cele anterior mentionate. Cum suna?
*




Cand am luat Daciile nu am avut bani de altceva, atunci era vb de 1000 maxim 1500 euro. Cand ai in buzunar 7-8000 de euro, atunci te uiti si la o clasa mai buna.

This post has been edited by ZTV: 20 Oct 2011, 13:12


--------------------
------- xxx xxx - xxx xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andy_ACS
post 20 Oct 2011, 13:13
Post #81


Yes, I'm not!


Group: Members
Posts: 6.274
Joined: 19 July 04
From: Craiova




Discutia este intre masina noua mai slaba sau SH mai smecher. Cum tu sustii cu taria varianta ca e mult mai bine sa iei SH mai dotat, mai sigur, mai performant, etc, nu vad de ce nu faci exact cum spui. Adica in loc de Ceed sa iti iei un A6. Da mult mai bine wink.gif


--------------------
- - -
"Be the change you want to see in the world"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallyyy
post 20 Oct 2011, 13:14
Post #82


Dacia Clubber


Group: Members
Posts: 2.385
Joined: 13 December 07
From: Pitesti




QUOTE(Andy_ACS @ 20 Oct 2011, 13:13)
Adica in loc de Ceed sa iti iei un A6. Da mult mai bine wink.gif
*



Exact


--------------------
Dacia 1300 Fost dacist
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 20 Oct 2011, 13:14
Post #83


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.476
Joined: 1 November 04
From: sat




QUOTE(4x4 @ 20 Oct 2011, 12:44)
Ia o skoda  biggrin.gif
*



sko... si mai cum? Ce e aia?


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
4x4
post 20 Oct 2011, 13:34
Post #84


Übermensch


Group: Members
Posts: 3.394
Joined: 24 March 07




Noua skoda ocatvia e o masina foarte buna, de superb nu mai zic.

Iar ocatvia mk1 e fiabila, accesibila si o buna alegere sh.


--------------------
W S S
Attere Dominatum!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ZTV
post 20 Oct 2011, 13:50
Post #85


fost membru activ pe Daciaclub


Group: Members
Posts: 1.674
Joined: 14 December 07




QUOTE(Andy_ACS @ 20 Oct 2011, 13:13)
Discutia este intre masina noua mai slaba sau SH mai smecher. Cum tu sustii cu taria varianta ca e mult mai bine sa iei SH mai dotat, mai sigur, mai performant, etc, nu vad de ce nu faci exact cum spui. Adica in loc de Ceed sa iti iei un A6. Da mult mai bine wink.gif
*




Crede-ma Andy_ACS ca caut A6 sau Honda Accord, Passat, Avensis.... dar nu gasesc la un pret bun. Ori sunt prea vechi, ori au pret mare


--------------------
------- xxx xxx - xxx xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dan constantin
post 20 Oct 2011, 17:21
Post #86


Membru incepator


Group: Members
Posts: 69
Joined: 18 September 11




QUOTE(bobo77 @ 19 Oct 2011, 21:41)
Hai sa fim seriosi, daca vorbeai de ford focus mai ziceam, dar fiesta nu este masina care sa zici ca ai facut pasul. Din puctul meu de vedere nu ai facut nici un progres la nici un capitol cu super alegerea ta fata de logan sa nu mai zic de ph2...
*





Tu te referi ca nu am facut pasul la clasa de masini...eu ma refer ca am facut pasul ca marca,de la dacie la ford am facut pasul ca am scapat de RUGINA tongue.gif
AM SCHIMBAT SOLENZA PE FORD FIESTA,NU PE LOGAN dry.gif
Mie in Bucuresti la traficul infernal si la criza locurilor de parcare imi trebuie o masina cit mai mica si mai economica la carburant,deci un fiesta tdci la treaficul din Buc.cu un consum de 6l/100km eu zic ca este super ok!
In 2008 daca era Sandero Diesel cu siguranta aveam unul acum(sunt adeptul dieselului)dar nu a fost sa fie
PS
Pentru drumuri mai lungi vacante etc am un audi a4 avant ca na are porbagaj cum doreste Romanul dry.gif


--------------------
ford fiesta 1,4 tdci 2008 - b24dca
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 20 Oct 2011, 17:49
Post #87


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




QUOTE(ZTV @ 20 Oct 2011, 12:27)
dar daca in cazul lui Huidu nu era un Logan, ci era Volvo sau Mercedes cred ca aveau sanse mai mari.
*

Cu siguranta. D-aia si nenea Tinu (ala de era patron la Adevarul) s-a ridicat din volvoul lui ultra dotat, rostogolit in sant, si s-a scuturat de praf. L-a ajutat mult masina la rostogolire.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înşel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ZTV
post 20 Oct 2011, 18:11
Post #88


fost membru activ pe Daciaclub


Group: Members
Posts: 1.674
Joined: 14 December 07




@klaus: Am o intrebare, TU la un accident frontal la 70 km/h in ce masina vrei sa stai?

1- Dacia Logan
2- Volvo S60
3- Mercedes C220
4- Skoda Octavia
5- VW Passat
6- Toyota Avensis
7- Honda Accord
8- Renault Megane
9- Opel Astra
10 - Hyndai i30


Sa zicem ca toate masiniile sunt fabricate dupa 2004.


Nenea Tinu nu cred ca a murit din cazuza masinii.

http://accesdirect.a1.ro/special/Dumitru-T...ident_4927.html

This post has been edited by ZTV: 20 Oct 2011, 18:11


--------------------
------- xxx xxx - xxx xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallyyy
post 20 Oct 2011, 18:35
Post #89


Dacia Clubber


Group: Members
Posts: 2.385
Joined: 13 December 07
From: Pitesti




Poti sa ai si maybach daca ai ghinion sa cazi cu el intr-o rapa degeaba are atata siguranta,in schimb poti sa ai un trabant toata viata ta,daca ai noroc ca nici macar o data sa te atinga vreunul.
Dintre toate cele enumerate in lista aceea eu as prefera sa fiu intr-un TIR icon_mrgreen.gif


--------------------
Dacia 1300 Fost dacist
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ArtVandelay
post 20 Oct 2011, 18:40
Post #90


Anytown, USA..


Group: Members
Posts: 2.662
Joined: 5 January 08
From: Craiova




Ma intreb de ce mai continua discutiile, din moment ce alegerea a fost facuta inante de a face topicul.


--------------------
Ford focus 2001
He wondered why the boomerang kept getting bigger. Then, it hit him.

I got 99 cookiez cause a bitch ate one.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
4 Pages < 1 2 3 4 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 4th June 2024 - 11:58
Forum Renault