DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Rabla 2020

claudiu.t
post 19 Feb 2020, 11:06
Post #1


Membru


Group: Members
Posts: 187
Joined: 19 February 20
From: București




Salutare. Sunt nou pe aici dupa cum se vede. Am pus si eu ochii pe același Logan serie limitata Blue Line cu motorul 1.0Tce si GPL. icon_mrgreen.gif

Nu am cumpărat niciodată mașină nouă (am cumpărat două mai vechi pana acum) deci nu prea stiu nimic despre proces și detalii. Cine are o experiență (sau mai multe) cu asa ceva v-as fi recunoscător pentru sfaturi si informații. biggrin.gif

Ca și rezumat,vreau acest Logan SL Blueline GPL cu o vopsea metalizată eventual (acel blue iron este cel specific stepway? ). Am deja doua masini mai vechi pe numele meu pe care vreau sa le vand și mai am in familie (nu e pe numele meu) o Dacie 1410 din 1996 pe care o predau prin programul Rabla pentru a plăti cat mai puțin dintr-un credit de nevoi personale diferența de bani rămasă.

Am fost deja la reprezentanța Dacia pe blvd. Preciziei ptr un prim contact. Putin dezamagit de experienta mea personala de acolo dar nu e atat de important asta.

Ce nu am înțeles este procedura de valorificare/predare rabla la Remat. Reprezentantul de acolo spunea ca fac la el actele si ca masina o va ridica cineva de la mine de acasa. Dar atât nici o informație in plus. Imi lasa ceva act cel care o ridica cu platforma? Ii dau lui ceva acte? Nu stiu nimic. Voi ce ziceti?


--------------------
Logan Stepway 1.0 TCE ECO-G 2020
Romani 15.1 Datori suntem noi cei tari să purtăm slăbiciunile celor neputincioși și să nu căutăm plăcerea noastră + 15.2
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Horatiu_Andrei
post 19 Feb 2020, 11:52
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 69
Joined: 21 August 18




@claudiu.t: apare noul Logan, poate mai astepti biggrin.gif


--------------------
Dacia Sandero Stepway 2018 Prestige Easy-R
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
claudiu.t
post 19 Feb 2020, 11:59
Post #3


Membru


Group: Members
Posts: 187
Joined: 19 February 20
From: București




QUOTE(Horatiu_Andrei @ 19 Feb 2020, 11:52)
@claudiu.t: apare noul Logan, poate mai astepti biggrin.gif
*



M-am gândit si la asta dar treaba e ca nu vreau sa risc sa astept pana in toamna/iarna sa apara noul Logan pentru ca folosesc si o rabla si fondurile sunt limitate.
Plus ca voi aștepta mult mai mult sa imi livreze masina fiind ceva nou si atractiv.
Si ar mai fi altele mărunte.


--------------------
Logan Stepway 1.0 TCE ECO-G 2020
Romani 15.1 Datori suntem noi cei tari să purtăm slăbiciunile celor neputincioși și să nu căutăm plăcerea noastră + 15.2
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AmunDei
post 19 Feb 2020, 15:13
Post #4


Fără turbo viața e pustiu...


Group: Members
Posts: 1.985
Joined: 8 June 07
From: Cucuveieni Deal




Nu stiu nici eu procesul exact, dar presupun ca (din ce info sunt pe net publice), pe scurt ar fi asa:

Ori o duci tu la remat si primesti certificatul de distrugere si banii echivalenti pe fierul vechi (150 lei
sau cat o fi), ori ti-o ia cu platforma de acasa si iti da certificatul dar nu mai primesti banii.

Cu certificatul de distrugere si inmatriculare o radiezi de la politie, apoi o scoti de la impozit. Cu toate documentele te duci inapoi la dealer sa dovedesti ca masina s-a scos din circulatie.

Evident, suna simplu, in realitate probabil sunt un miliard de acte si copii si cereri si mai stiu eu ce, pt procesul celor de la politie / impozit.


--------------------
Dacia Logan 1.0 TCe GPL 2020
Daewoo Matiz 0.8 Turbo - under construction, AGAIN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tatabobu
post 19 Feb 2020, 15:17
Post #5


membru


Group: Members
Posts: 4.516
Joined: 14 September 04
From: Bucuresti




Pasul 1: la dealer cu actele masinii, astepti sa fie acceptata in program. Dupa aia o casezi cum zise AmunDei mai sus.


--------------------
DACIA 1300 1995
Scurgere de ulei? Care scurgere de ulei??? Balta aia de sub masina e sudoarea hergheliei de cai putere...
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
claudiu.t
post 5 Mar 2020, 12:41
Post #6


Membru


Group: Members
Posts: 187
Joined: 19 February 20
From: București




Cica pe 17-18 Martie incepe programul Rabla 2020. Cu fonduri disponibile imediat in perioada urmatoare.


--------------------
Logan Stepway 1.0 TCE ECO-G 2020
Romani 15.1 Datori suntem noi cei tari să purtăm slăbiciunile celor neputincioși și să nu căutăm plăcerea noastră + 15.2
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jelly
post 15 Mar 2020, 13:42
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 702
Joined: 3 October 07
From: București




Cred ca, cu virusul asta nu mai incepe nimic!


--------------------
Dacia Logan 2005 - Laureate - B030431
Lucrurile nu se întâmplă. Lucrurile sunt făcute să se întâmple. (John F. Kennedy)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
claudiu.t
post 24 Mar 2020, 15:50
Post #8


Membru


Group: Members
Posts: 187
Joined: 19 February 20
From: București




Oare cate vouchere Rabla sau dat pana acum?


--------------------
Logan Stepway 1.0 TCE ECO-G 2020
Romani 15.1 Datori suntem noi cei tari să purtăm slăbiciunile celor neputincioși și să nu căutăm plăcerea noastră + 15.2
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jelly
post 29 Mar 2020, 22:08
Post #9


Membru autentic


Group: Members
Posts: 702
Joined: 3 October 07
From: București




Cred ca putine, majoritatea nici nu au apucat sa le bage dosarele la AFM pentru a fi aprobate si ulterior sa se duca masina veche la remat. Acum totul este blocat, fabricile sunt inchise si nu cred ca le vor deschide curand.


--------------------
Dacia Logan 2005 - Laureate - B030431
Lucrurile nu se întâmplă. Lucrurile sunt făcute să se întâmple. (John F. Kennedy)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jelly
post 31 Mar 2020, 07:47
Post #10


Membru autentic


Group: Members
Posts: 702
Joined: 3 October 07
From: București





Dacia Renault pregătește noi proceduri pentru reînceperea lucrului

Deși mulți sunt sceptici, în sensul în care această dată ar putea fi amânată, la Mioveni se fac pregătiri intense. Potrivit surselor noastre, uzina a achiziționat cantități apreciabile de dezinfectanți, măști și costume de protecție și lucrează la noi proceduri de muncă, adaptate noului context, astfel încât contactul între angajați să fie redus la minimum. Poate că uzina nu își va relua activitatea cu 100% dintre angajați, dar faptul că într-adevăr se intenționează reînceperea lucrului este încurajator.

https://sursata.ro/economic/dacia-renault-p...eperea-lucrului


--------------------
Dacia Logan 2005 - Laureate - B030431
Lucrurile nu se întâmplă. Lucrurile sunt făcute să se întâmple. (John F. Kennedy)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
claudiu.t
post 1 Apr 2020, 23:39
Post #11


Membru


Group: Members
Posts: 187
Joined: 19 February 20
From: București




Eu am trimis electronic tot ce trebuie pentru a ma inscrie in sistem cu Rabla. Daca luni reîncepe producția probabil si reprezentantul de vânzări va introduce in sistem datele rablei mele. Acu problema pe care mi-o pun:au instalații GPL pe.stoc sa puna pe a mea mașină? Sincer nu as modifica comanda si sa aleg alta masina/alt motor,prefer sa aștept. Nu e graba ca oricum nu plec nicăieri în vacanță sau ceva. Sa de-a Domnul sa treaca criza asta si sa reînceapă producția.


--------------------
Logan Stepway 1.0 TCE ECO-G 2020
Romani 15.1 Datori suntem noi cei tari să purtăm slăbiciunile celor neputincioși și să nu căutăm plăcerea noastră + 15.2
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jelly
post 3 Apr 2020, 07:57
Post #12


Membru autentic


Group: Members
Posts: 702
Joined: 3 October 07
From: București




„Am analizat situația în care ne aflăm și am hotărât prelungirea acordului încheiat în 18 martie pe o perioadă nedeterminată, urmând ca miercuri să ne întâlnim pentru a analiza, din nou, situația. Consider că este un acord bun, care are în vedere ocrotirea angajaților de la Dacia” a declarat Ion Iordache.

Mai mult, viceliderul susține că, în plină criză de coronavirus, angajații Uzinei de la Mioveni s-ar putea întoarce de abia după 1 mai la lucru.

„Administrația de la Dacia a dorit ca după sărbătorile Pascale să reîncepem producția. din punctul meu de vedere, doar după data de 1 mai va începe lucrul la Dacia” mai mai spus Iordache.

https://ziarobiectiv.ro/uzina-dacia-ramane-...ortile-inchise/


--------------------
Dacia Logan 2005 - Laureate - B030431
Lucrurile nu se întâmplă. Lucrurile sunt făcute să se întâmple. (John F. Kennedy)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 3 Apr 2020, 14:11
Post #13


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.766
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




https://vanzari.dacia.ro/ stocul se poate consulta aici


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jelly
post 3 Apr 2020, 15:36
Post #14


Membru autentic


Group: Members
Posts: 702
Joined: 3 October 07
From: București




Stiu, stiu, dar nu gasesc acolo ce am comandat eu si in plus de asta, sunt acolo si masini fabricate anul trecut.


--------------------
Dacia Logan 2005 - Laureate - B030431
Lucrurile nu se întâmplă. Lucrurile sunt făcute să se întâmple. (John F. Kennedy)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
claudiu.t
post 9 Apr 2020, 14:35
Post #15


Membru


Group: Members
Posts: 187
Joined: 19 February 20
From: București




Se pare ca avem vesti oficiale legate de reinceperea productiei la Mioveni.

https://www.digi24.ro/stiri/economie/dacia-...una-mai-1289243


--------------------
Logan Stepway 1.0 TCE ECO-G 2020
Romani 15.1 Datori suntem noi cei tari să purtăm slăbiciunile celor neputincioși și să nu căutăm plăcerea noastră + 15.2
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Disturber
post 9 Apr 2020, 19:44
Post #16


Membru


Group: Members
Posts: 109
Joined: 9 August 11




Am inteles ca vor reincepe partial lucrul in fabrica.
Si eu am in asteptare un Logan MCV Stepway TCe 100 GPL. Sunt foarte curios si eu cum se va dovedi aceasta motorizare.


--------------------
Dacia MCV Stepway 2020 TCE 100 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
claudiu.t
post 9 Apr 2020, 21:33
Post #17


Membru


Group: Members
Posts: 187
Joined: 19 February 20
From: București




QUOTE(Disturber @ 9 Apr 2020, 19:44)
Am inteles ca vor reincepe partial lucrul in fabrica.
Si eu am in asteptare un Logan MCV Stepway TCe 100 GPL. Sunt foarte curios si eu cum se va dovedi aceasta motorizare.
*




Mai multe detalii poti citi pe postarea colegului Amundei https://www.daciaclub.ro/index.php?act=ST&f=126&t=324037

Si alte vești bune sunt legate de simplificarea procesului legat de înscrierea in programul Rabla (detalii aici http://www.mmediu.ro/articol/comunicat-de-...abla-plus/3260).

Ce nu știu este cum se mai procedează cu radierea de la finanțe și de la poliție. Stie cineva detalii? Cineva care trece prin asta acum de cand cu virusul si starea de urgenta.

L.E. Pentru cei care vor sa mearga sa isi ridice noua masina din reprezentanta se poate fara probleme.Conform ordonantei militare 8 la articolul 1.3 se specifica:
(3) Este permisă circulația în afara locuinței/gospodăriei pentru achiziția de autovehicule, piese de schimb pentru autovehicule și servicii de reparații auto.
Deci nu mai trebuie sa ne complicam cu declaratia si/sau cu minciuni. Oricum cea mai buna veste ramane reluarea productiei pe 4 mai. Sa vedem daca mai scad si termenele avand in vedere ca destui se vor retrage din procesul de achizitie a unei masini noi.


This post has been edited by claudiu.t: 10 Apr 2020, 08:36


--------------------
Logan Stepway 1.0 TCE ECO-G 2020
Romani 15.1 Datori suntem noi cei tari să purtăm slăbiciunile celor neputincioși și să nu căutăm plăcerea noastră + 15.2
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin1983
post 10 Apr 2020, 09:59
Post #18


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.578
Joined: 3 July 06
From: Bucuresti-Rahova




n-avea cum sa nu dea acest punct la declaratie smile.gif sigur le-au sarit astia mari in cap...


--------------------
Renault Megane1- -Sisteme electronice de securitate
"Pe zi ce trece, prostii fac progrese, devin si mai prosti!" C. Vadim Tudor
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 10 Apr 2020, 14:52
Post #19


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.059
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




QUOTE(claudiu.t @ 9 Apr 2020, 22:33)
Deci nu mai trebuie sa ne complicam cu declaratia si/sau cu minciuni.

Sper ca n-ai vrut sa zici ca nu mai trebuie completata declaratia, pt. ca trebuie, varianta simplificata, se bifeaza aia cu asigurarea bunurilor pt. necesitati de baza.


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
claudiu.t
post 10 Apr 2020, 15:13
Post #20


Membru


Group: Members
Posts: 187
Joined: 19 February 20
From: București




QUOTE(maho @ 10 Apr 2020, 14:52)
Sper ca n-ai vrut sa zici ca nu mai trebuie completata declaratia, pt. ca trebuie, varianta simplificata, se bifeaza aia cu asigurarea bunurilor pt. necesitati de baza.
*



Bineînțeles că se va completa declarația,doar ca acu declarăm ceva legat de mașină nu altceva. Ai înțeles tu ce vroiam sa zic.

This post has been edited by claudiu.t: 10 Apr 2020, 15:14


--------------------
Logan Stepway 1.0 TCE ECO-G 2020
Romani 15.1 Datori suntem noi cei tari să purtăm slăbiciunile celor neputincioși și să nu căutăm plăcerea noastră + 15.2
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Disturber
post 11 Apr 2020, 17:10
Post #21


Membru


Group: Members
Posts: 109
Joined: 9 August 11




QUOTE(claudiu.t @ 9 Apr 2020, 21:33)


Ce nu știu este cum se mai procedează cu radierea de la finanțe și de la poliție. Stie cineva detalii? Cineva care trece prin asta acum de cand cu virusul si starea de urgenta.


Eu trec prin asta acum. Masina am scos-o de la finantele locale online, asta in sectorul 4. Nu stiu in alte localitati din tara sau in alte sectoare. Aici totul a decurs pe baza de e-mail cu copiile cerute de ei, iar cateva ore mai tarziu am primit dovada scoaterii masinii de la impozit.

In ceea ce priveste radierea propriu-zisa de la DRPCIV, am inteles ca se face din oficiu, fara a mai fi nevoiti noi sa ne ducem la ghiseu, data fiind situatia pandemiei. Radierea va fi transmisa prin Posta Romana, la adresa proprietarului rablei.

Ce nu inteleg eu, este ce facem dupa ce trece nebunia? Mergem totusi la DRPCIV sa predam numerele de inmatriculare?


--------------------
Dacia MCV Stepway 2020 TCE 100 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
claudiu.t
post 11 Apr 2020, 17:42
Post #22


Membru


Group: Members
Posts: 187
Joined: 19 February 20
From: București




QUOTE(Disturber @ 11 Apr 2020, 17:10)
Eu trec prin asta acum. Masina am scos-o de la finantele locale online, asta in sectorul 4. Nu stiu in alte localitati din tara sau in alte sectoare. Aici totul a decurs pe baza de e-mail cu copiile cerute de ei, iar cateva ore mai tarziu am primit dovada scoaterii masinii de la impozit.

In ceea ce priveste radierea propriu-zisa de la DRPCIV, am inteles ca se face din oficiu, fara a mai fi nevoiti noi sa ne ducem la ghiseu, data fiind situatia pandemiei. Radierea va fi transmisa prin Posta Romana, la adresa proprietarului rablei.

Ce nu inteleg eu, este ce facem dupa ce trece nebunia? Mergem totusi la DRPCIV sa predam numerele de inmatriculare?
*



Salut. Mulțumesc mult pentru informații. Sa ma tii la curent si pe mine te rog cu ce se mai întâmplă la tine. La mine inca nu a introdus reprezentantul de vânzări datele in sistem pentru Rabla. A zis ca dupa ce i se confirma intern de catre uzina data reluarii activității lor.


--------------------
Logan Stepway 1.0 TCE ECO-G 2020
Romani 15.1 Datori suntem noi cei tari să purtăm slăbiciunile celor neputincioși și să nu căutăm plăcerea noastră + 15.2
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Disturber
post 11 Apr 2020, 18:08
Post #23


Membru


Group: Members
Posts: 109
Joined: 9 August 11




QUOTE(claudiu.t @ 11 Apr 2020, 17:42)
Salut. Mulțumesc mult pentru informații. Sa ma tii la curent si pe mine te rog cu ce se mai întâmplă la tine. La mine inca nu a introdus reprezentantul de vânzări datele in sistem pentru Rabla. A zis ca dupa ce i se confirma intern de catre uzina data reluarii activității lor.
*



La ce dealer ai fost? La mine a decurs cat de cat ok. Pe 5 martie am dat avansul masinii, iar vinerea trecuta, pe 3 aprilie, a venit un baiat si a ridicat rabla. smile.gif


--------------------
Dacia MCV Stepway 2020 TCE 100 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jelly
post 11 Apr 2020, 18:54
Post #24


Membru autentic


Group: Members
Posts: 702
Joined: 3 October 07
From: București




Ce masina ai luat? Banuiesc ca ti-a venit masina din stocul existent de a decurs asa repede treaba. Nici la mine nu a introdus reprezentantul de vânzări datele in sistem pentru Rabla. Din ce stiu eu, datele se vor introduce dupa ce masina a iesit din fabrica si daca acum fabrica este inchisa, o sa mai dureze ceva. Sa speram ca incepand cu 4 Mai sa deschida.


--------------------
Dacia Logan 2005 - Laureate - B030431
Lucrurile nu se întâmplă. Lucrurile sunt făcute să se întâmple. (John F. Kennedy)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Disturber
post 11 Apr 2020, 19:14
Post #25


Membru


Group: Members
Posts: 109
Joined: 9 August 11




QUOTE(jelly @ 11 Apr 2020, 18:54)
Ce masina ai luat? Banuiesc ca ti-a venit masina din stocul existent de a decurs asa repede treaba. Nici la mine nu a introdus reprezentantul de vânzări datele in sistem pentru Rabla. Din ce stiu eu, datele se vor introduce dupa ce masina a iesit din fabrica si daca acum fabrica este inchisa, o sa mai dureze ceva. Sa speram ca incepand cu 4 Mai sa deschida.
*



Am comandat un Logan MCV Stepway TCe 100 GPL, dar masina nu a ajuns inca. Dealerul a considerat ca ar fi ok sa dam drumul actelor dat fiind faptul ca-s in Sectorul 4 si aici inca functioneaza lucrurile, cu taxele locale.
Initial aveam termen de livrare pe 25 mai, dar probabil termenul va fi decalat...


--------------------
Dacia MCV Stepway 2020 TCE 100 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jelly
post 11 Apr 2020, 19:30
Post #26


Membru autentic


Group: Members
Posts: 702
Joined: 3 October 07
From: București




Da, a facut bine, se pare ca a fost mai harnic. La mine doarme in post si cred ca in perioada asta este acasa. Mie mi-a spus ca pe 6-7 aprilie cel tarziu, masina trebuia sa iasa din fabrica, dar acum se pare ca totul este blocat. Cred ca si tu esti in aceiasi situatie, asteptam sa reinceapa lucrul la Dacia. Sincer chiar vroiam sa ma retrag, dar am zis sa mai astept, ma speriase euro asta cum incepuse sa o ia la vale.


--------------------
Dacia Logan 2005 - Laureate - B030431
Lucrurile nu se întâmplă. Lucrurile sunt făcute să se întâmple. (John F. Kennedy)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
claudiu.t
post 11 Apr 2020, 19:46
Post #27


Membru


Group: Members
Posts: 187
Joined: 19 February 20
From: București




QUOTE(Disturber @ 11 Apr 2020, 18:08)
La ce dealer ai fost? La mine a decurs cat de cat ok. Pe 5 martie am dat avansul masinii, iar vinerea trecuta, pe 3 aprilie, a venit un baiat si a ridicat rabla. smile.gif
*



Meridian Vest.

Am o intrebare. Stiti care e adresa/siteul unde pot vedea niste preturi pentru accesorii Logan? Ma intereseaza niste jante de tabla de 15` ptr rotile de iarna,aparatori noroi,paravanturi geamuri etc.


--------------------
Logan Stepway 1.0 TCE ECO-G 2020
Romani 15.1 Datori suntem noi cei tari să purtăm slăbiciunile celor neputincioși și să nu căutăm plăcerea noastră + 15.2
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jelly
post 11 Apr 2020, 19:52
Post #28


Membru autentic


Group: Members
Posts: 702
Joined: 3 October 07
From: București




Iti recomand OLX unde poti gasi ce jante doresti la preturi mult mai bune de cat la dealer.

https://accesorii.dacia.ro/#!/home


--------------------
Dacia Logan 2005 - Laureate - B030431
Lucrurile nu se întâmplă. Lucrurile sunt făcute să se întâmple. (John F. Kennedy)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
claudiu.t
post 11 Apr 2020, 21:14
Post #29


Membru


Group: Members
Posts: 187
Joined: 19 February 20
From: București




De acolo voi lua o roata de rezerva subțire ptr ca nu am încredere sa merg cu acel kit de reparație. Asta ca sa o pun in picioare lipita de banchetă. Si pentru ca roata asta o voi folosi (sper) cat mai rar si la viteze mici si distanțe scurte.
In schimb pentru rotile de iarna voi cumpăra anvelope bune si noi plus jante noi de origine fiindcă le consider elemente foarte importante legate de siguranța deplasărilor. Am si copil mic si nu are rost sa ma.zgarcesc la cateva sute de lei. Le voi folosi cateva ierni bune,kilometri destui si vreau sa stau liniștit din punctul asta de vedere.
Mersi pentru sfat totuși.


--------------------
Logan Stepway 1.0 TCE ECO-G 2020
Romani 15.1 Datori suntem noi cei tari să purtăm slăbiciunile celor neputincioși și să nu căutăm plăcerea noastră + 15.2
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Disturber
post 12 Apr 2020, 08:07
Post #30


Membru


Group: Members
Posts: 109
Joined: 9 August 11




QUOTE(claudiu.t @ 11 Apr 2020, 19:46)
Meridian Vest.

Am o intrebare. Stiti care e adresa/siteul unde pot vedea niste preturi pentru accesorii Logan? Ma intereseaza niste jante de tabla de 15` ptr rotile de iarna,aparatori noroi,paravanturi geamuri etc.
*



De ce vrei sa pui de 15' iarna? Am mai auzit faza cu roti mai mici iarna, dar nu inteleg de ce. biggrin.gif Vazusem si pe eMag set de jante originale Dacia vandute de retaileri mai mici si aveau preturi decente fata de Dacia.

QUOTE(jelly @ 11 Apr 2020, 19:52)
Iti recomand OLX unde poti gasi ce jante doresti la preturi mult mai bune de cat la dealer.

https://accesorii.dacia.ro/#!/home
*



Niciodata n-am inteles de ce la Dacia toate sunt mai scumpe, iar pe site-uri mai mici, de profil, gasim la preturi sub ei? happy.gif


12 Apr 2020, 08:09:
QUOTE(claudiu.t @ 11 Apr 2020, 21:14)
De acolo voi lua o roata de rezerva subțire ptr ca nu am încredere sa merg cu acel kit de reparație. Asta ca sa o pun in picioare lipita de banchetă. Si pentru ca roata asta o voi folosi (sper) cat mai rar si la viteze mici si distanțe scurte.
In schimb pentru rotile de iarna voi cumpăra anvelope bune si noi plus jante noi de origine fiindcă le consider elemente foarte importante legate de siguranța deplasărilor.  Am si copil mic si nu are rost sa ma.zgarcesc la cateva sute de lei. Le voi folosi cateva ierni bune,kilometri destui si vreau sa stau liniștit din punctul asta de vedere.
Mersi pentru sfat totuși.
*



Si eu trebuie sa-mi iau o roata de rezerva subtire pentru ca la fel, nu am incredere in acel kit. biggrin.gif
Te-ai interesat de acele roti? Ce dimensiuni au? se potrivesc?

This post has been edited by Disturber: 12 Apr 2020, 08:09


--------------------
Dacia MCV Stepway 2020 TCE 100 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
4 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 10:46
Forum Renault