DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Noi poze cu masina mea.., Imbunatatiri strict necesare!

DaNuTz
post 22 May 2005, 11:37
Post #61


Membru incepator


Group: Members
Posts: 16
Joined: 7 November 04
From: Constantza




Adriane sunt gata pozele cu triere shi tamburi vopsiti? sunt curios cum arata galben........si de ce galben! Am masina culoarea la a ta...si sunt curios cum ar venii cu galben!


--------------------
Solentza Rapsodie - CT81DNT
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GABONE77
post 22 May 2005, 14:40
Post #62


el jefe


Group: Members
Posts: 856
Joined: 9 August 04
From: Bucuresti




Adriane zi-mi si mie unde ai facut echilibrarea aia pe computer la roti te rog.


--------------------
Dacia Sandero 2009 1.6 MPI Laureate - TPG
cine e bun e bun si cand e rau
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GABONE77
post 22 May 2005, 15:00
Post #63


el jefe


Group: Members
Posts: 856
Joined: 9 August 04
From: Bucuresti




si apropos de ionizare sa stii ca fata de o folie k lumea gen 3M singurul avantaj ar fi pretul. in rest, in timp, ionizarea prezinta numai dezavantaje fata de folie.


--------------------
Dacia Sandero 2009 1.6 MPI Laureate - TPG
cine e bun e bun si cand e rau
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adrian_Solenza
post 23 May 2005, 22:27
Post #64


Solenza... prima iubire!


Group: Members
Posts: 912
Joined: 4 July 04
From: Buc (Ap. Patriei)




QUOTE(DaNuTz @ 22 May 2005, 11:37)
Adriane sunt gata pozele cu triere shi tamburi vopsiti? sunt curios cum arata galben........si de ce galben! Am masina culoarea la a ta...si sunt curios cum ar venii cu galben!
*


nu am camera sad.gif


--------------------
Citroen C3 1.4Hdi 2011 - Inca numere rosii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adrian_Solenza
post 23 May 2005, 22:28
Post #65


Solenza... prima iubire!


Group: Members
Posts: 912
Joined: 4 July 04
From: Buc (Ap. Patriei)




QUOTE(GABONE77 @ 22 May 2005, 15:00)
si apropos de ionizare sa stii ca fata de o folie k lumea gen 3M singurul avantaj ar fi pretul. in rest, in timp, ionizarea prezinta numai dezavantaje fata de folie.
*




si ce crezi ca mai tin dacia mai mult de 2 ani? rolleyes.gif


--------------------
Citroen C3 1.4Hdi 2011 - Inca numere rosii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristyyy2003
post 23 May 2005, 23:47
Post #66


R.I.P. Marli


Group: Members
Posts: 736
Joined: 19 December 04
From: Bucuresti




tongue.gif
Eu zic ca DA
04.gif


--------------------
Suzuki SX4 2008 - B 67 TMK
"Greierii" ma innebunesc!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adrian_Solenza
post 24 May 2005, 10:22
Post #67


Solenza... prima iubire!


Group: Members
Posts: 912
Joined: 4 July 04
From: Buc (Ap. Patriei)




Tocmai fusei la un interviu! Cica imi dau masina de la ei... Si nu e romaneasca wink.gif ...


--------------------
Citroen C3 1.4Hdi 2011 - Inca numere rosii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristyyy2003
post 24 May 2005, 12:46
Post #68


R.I.P. Marli


Group: Members
Posts: 736
Joined: 19 December 04
From: Bucuresti




Succes in cariera ta de .... cred ca vanzari daca iti dau masina de servici. tongue.gif


--------------------
Suzuki SX4 2008 - B 67 TMK
"Greierii" ma innebunesc!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adrian_Solenza
post 24 May 2005, 13:08
Post #69


Solenza... prima iubire!


Group: Members
Posts: 912
Joined: 4 July 04
From: Buc (Ap. Patriei)




Off: Ce repede te prinzi! wink.gif


--------------------
Citroen C3 1.4Hdi 2011 - Inca numere rosii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Daedalus
post 24 May 2005, 17:20
Post #70


sound addicted


Group: Members
Posts: 947
Joined: 1 March 05
From: Bucuresti




Mi se pare aiurea. Adica iti vinzi masina pentru ca iti dau cei de la firma masina? O sa ai masina aia non-stop pe mana oare? Eu nu cred. Plus ca nu se stie cand ramai fara servici sau poate nu mai renteaza, sau da faliment .. nu se stie .. in 3-4 luni, 1 an sau 2 ani si stai fara masina plus ca n-o sa ii faci tuning la aia ca n-o sa-ti permita patronu. Eu unul n-as face asa ceva. huh.gif
Si asa SLZ mea e pe firma, adica a luat-o taica-miu sa mi-o dea mie dar tot nu ma incanta faptul ca nu e a mea personala in acte si in tot ce tine de ea. Adica e o chestie de principiu asa. Poate imi vine mie la 3 noaptea miercuri in februarie sa ii dau 100 pe Cheiu Dambovitei sa sa o bag in gard si dupa aia sa indrept tabla la ciocan fara sa ma traga nimeni la raspundere. Sunt pentru independenta totala. I hate u! ph34r.gif


--------------------
Dacia Solenza Scala 1.4 MPI 2004 - B xx FTU
mda
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GABY IS BACK !
post 24 May 2005, 18:08
Post #71


Membru autentic


Group: Members
Posts: 552
Joined: 15 February 05
From: bucuresti - 4




De la "Imbunatatiri strict necesare", pana la ce am vazut pe aici, este cale lunga , presarata cu bani aruncati degeaba.
Chestie de gusturi.

Sper ca nu supar pe nimeni. blush.gif

This post has been edited by GABY IS BACK !: 24 May 2005, 18:09


--------------------
DACIA SOLENZA CLIMA 2003
CE TIE NU-TI PLACE, ALTUIA NU-I FACE!
NICI MACAR IN TRAFIC!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Daedalus
post 24 May 2005, 18:27
Post #72


sound addicted


Group: Members
Posts: 947
Joined: 1 March 05
From: Bucuresti




Luand versiunea de varf a Solenzei adica Scala daca stam sa ne gandim nu ar fi nici o imbunatatire strict necesara ce i s-ar putea aduce. Adica ceva improvizatie facuta care sa aduca beneficii reale si care sa fie facuta ca la carte. Eu as cosidera imbunatatiri reale montarea unui sistem de inchidere centralizata pentru portbagaj pentru ca chiar am simtit nevoia pentru asa ceva de multe ori. Altceva nu imi vine in minte acum. Poate un sistem mai bun de fixare a politei din spate, nu prin doapele alea de cauciuc care se rup la prima deschidere. Eu am mai gasit doar una d-aia in portbagaj si am lipit-o dar cealalta nu e si la gropi sau sosele din piatra cubica (sau bas puternic biggrin.gif) , polita aia joaca de nebuna. Alta treaba buna zic eu ca ar fi implementarea unui interval de timp cand pot inchide geamurile chiar daca am oprit contactul. M-am lovit des si de chestia asta. Ar mai fi imbunatatiri pentru confort (repozitionarea butoanelor pentru geamurile electrice si scrumiera la fel, eventual scrumiera si pentru pasagerii din spate) dar asa a fost proiectata masina si nu este la indemana noastra sa intervenim in astfel de ansambluri ale masinii.

Later edit: Si ca mi-am adus aminte. As fi gasit foarte utila treaba daca aveam optiunea la aeroterma sa bage aerul pe la parbriz si la picioare in acelasi timp, fara sa bage la aeratoarele frontale.

This post has been edited by Daedalus: 24 May 2005, 18:31


--------------------
Dacia Solenza Scala 1.4 MPI 2004 - B xx FTU
mda
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marius
post 25 May 2005, 09:49
Post #73


Membru autentic


Group: Members
Posts: 595
Joined: 13 October 03
From: Bucuresti




QUOTE(Daedalus @ 24 May 2005, 19:27)
Later edit: Si ca mi-am adus aminte. As fi gasit foarte utila treaba daca aveam optiunea la aeroterma sa bage aerul pe la parbriz si la picioare in acelasi timp, fara sa bage la aeratoarele frontale.

Si pozitia a II-a cam ce zici ca face? Stii tu, aia in care trebuie sa bage numai la parbriz si la picioare? blush.gif Ca sa nu mai zic de aeratoarele frontale ce se pot inchide manual.


--------------------
ex Dacia ex Solenza ex 2003 Clima - ex 1.4 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MosBabacu
post 25 May 2005, 21:25
Post #74


Membru incepator


Group: Members
Posts: 51
Joined: 12 April 05
From: Sibiu




@Daedalus: cred ca ai uitat sa mentionezi o insonorizare decenta. La capitolul asta masina sta foarte prost...Nu stiu daca s-a imbunatatit ceva la Logan in privinta asta, dar la SLZ mi se pare strict necesara insonorizarea pentru un sunet bun si un nivel de zgomot acceptabil inauntru la viteze mai mari.
Eu sunt abia la inceput cu insonorizarea dar sper sa o aduc la nivelul seat-ului ibiza cu care mai merg din cand in cand la serv si care mi-a dovedit ca SLZ mea e foarte galagioasa biggrin.gif.


--------------------
DACIA SOLENZA 1.4 MPI - SB-00-XXX
Razvan
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adrian_Solenza
post 25 May 2005, 22:29
Post #75


Solenza... prima iubire!


Group: Members
Posts: 912
Joined: 4 July 04
From: Buc (Ap. Patriei)




Discutiile acestea nu fac decat sa ne dam seama ca avem o masina de 5000 euro care, zic eu, isi face datoria cu brio fata de alte modele mult mai scumpe, cu motorizari inferioare! Masina ofera un raport calitate-pret cu mult peste concurenta! Din acest motiv consider ca orice discutie gen : SLZ vs. Fabia (Ibitza, etc) este inabordabila din toate punctele de vedere!
Va rog, aici nu facem comparatii, ci pur si simplu ne manifestam o simpatie pt masina pe care o conducem! Hai sa facem un efort sa ramana asa!
For car lovers... wink.gif


--------------------
Citroen C3 1.4Hdi 2011 - Inca numere rosii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Anakin
post 26 May 2005, 00:07
Post #76


Membru


Group: Members
Posts: 157
Joined: 22 May 05
From: Bucuresti/Vitan





Pai imbunatatirile astea "strict necesare" sunt un pic de ....cum arata masina sport!Dupa parerea mea,prima modificare sau imbunatatire ar fi izolarea fonica!Si dupa asta o deschidere electrica portbagaj,lumina portbagaj,etc!Pe ultimul loc ar fi aspectul exterior,dar spre surprinderea mea,asta e primul lucru care il face posesorul!Sa arate cit mai agresiv masina si sa fuga cu ea cit mai tare,chiar mai tare decit poate ea oficial biggrin.gif !


--------------------
Dacia Logan cameleon - B 51 ATO
Forta sa fie cu voi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Le-Martin
post 29 May 2005, 04:13
Post #77


Membru incepator


Group: Members
Posts: 21
Joined: 18 August 04
From: Bucuresti




Sar si eu cu cateva intrebari pentru ca situatia ma priveste in mod direct.

Am o SLZ Europa 2004 la care tin foarte mult, dar si fata de care am multe plangeri.

Masina mea arata oribil cu jantele de tabla standard de 13. Nu pot pentru nimic in lume intelege de ce un Matiz din fata blocului meu are tot jante de 13 (cred) de tabla dar argintii si chiar dau destul de bine pe masina aia in timp ce SLZ a mea are niste oribilitatile alea negre. Pana sa ma intrebe vreunu de ce se vad jantele si ca unde imi sunt capacele, va voi spune ca din lipsa de bani nu am antifurt de capace si unu fie mi l-a luat careva "imprumut" fie si-a luat talpasita la vreo groapa ceva si de aia o roata este tot timpu negra si hidoasa. Baietii de la Dacia ar face un mare bine lumii de-ar pune jante de tabla, dar nu negre.

Cum am intrat de curand in posesia unei sume de bani, am devenit obsedat de jante. Cum pe alta parte sunt obsedat si de unde si cum impart banii respectivi, am hotarat ca pneurile mele MATADOR cu doar 4720 de KM efectuati mai merg pentru ceva vreme si nu merita sa arunc banii pe niste pneuri noi, ca si asa nu imi permit cine stie ce pneuri pe moment. Asa ca sunt obligat sa pastrez pneurile de 13 pe care le am.

Acum incep intrebarile:

1) Cum se numesc jantele pe care le-a luat Adrian, firma, model etc? Poate gasesc ceva info pe net...

2) Adriane, unde ai facut montajul jantelor? Nu vreau sa ma duc cu ele la nu stiu ce service si sa ma taxeze aia si sa si faca o treaba proasta.

3) Jante ca astea s-or gasi si in alta parte decat la METRO ? Nu de alta, dar nu am card de client METRO si nici acces la vreunu...(trebuie sa caut mult si bine pana sa dau de un card din asta)


Dupa ce scap de sesiunea asta jegoasa am de gand sa imi bag masina in service. Nu de alta dar la doar 4720 de KM motoru face mai urat ca la unele taxiuri SLZ rupte in 15-spe si conduse fara mila. Nu glumesc, este foarte zgomots, spre exemplu, cu geamurile inchise, la 100 - 120 la ora deja e extrem de deranjat... In treapta a 4-a am un fluierat si deja de la 80 la ora motorul cam acopera multe dintre celelalte zgomote, in a 2-a la 30 face oribil la mers constant, are un tacanit care nu stiu de unde vine si care e omniprezent, zgomotu de DIESEL nu dispare nici daca apas ambreiaju la podea, uneori imi vine sa zic ca am motor de 1310 si nu de SLZ, acceleratia vibreaza intr-un mod dur la 50 intr-a treia, la relanti simt ca niste mici ciocanituri in schimbatorul de viteze, ce sa mai, imi vine sa plang pentru ca am senzatia ca din cauza lui bunica-miu si a greselilor mele de incepator a ajuns masina asa. Ma gandesc ca daca aveam un 1310 la SH de 1000 de E cum se vroia sa mi se cumpere initial, ajungeam de aveam un mare PUZZLE 3D in fata blocului si nu o masina. Sper sa rezolv toate probleme astea cand o bag in service, ca desi altii merg cu masinile pana pica, eu nu pot, nu ma indur, nu ma lasa sufletu sad.gif .

Si vine si aci o faza legata de jante, vreau sa schimb bucsaraia (love this word biggrin.gif) pentru ca deja troncane melodic la fiecare gropita. Am inteles ca bucsele fata + spate (deci set complet) pentru SLZ sunt vreo 450 - 500 mii lei, deci nu mult. Dar as vrea sa fac toata treaba in cam acelasi timp. Adica schimb bucsi + montat jante + echilibrare ca sa iasa treaba buna. Imi repet rugamintea mentionarii service-ului unde ai facut montajul.




In alta ordine de idei, ce huse ai Adriane in masina? Sau poate nu ai, dar ideea e ca eu nu am si deja incep sa apara situatii in care niste huse cu rol si estetic dar si de protectie si-ar face simtita prezenta.




Ma intreb cum ar arata masina mea cu jantele lui Adrian, nu de alta, dar desi e SLZ, a mea e alba pentru ca nu am avut de ales (poveste LUUUNGA). Deja cred ca ma enervez si cum iau jantele, spal masina si o si ceruiesc si apoi ma duc cu ea fie la rond la Stad National, fie in alta parte si trag un film (36 pozitii) numai cu masina mea ca ap. digital nu am de unde.


Stiu ca am fost mai mult of-topic pe aici, dar nu prea am cu cine sa vorbesc despre masinuta mea si sunt multe care ma macina legat de ea, iar Adrian a zis ca e un topic pentru car-lovers, deci cred ca intru si eu pe aici cu topicu meu mare si inutil.

In alta ordine de idei, desi stiu ca nu se face, sunt multi de pe aici pe care sunt invidios, unul dintre ei fiind Adrian. Jante noi, masina curata, nu tu griji, nu tu problema, nu tu ruda care sa iti fi maltrat masina timp de 2000 de KM (cum a fost la mine), nu tu greseli de incepator....

In curand voi cauta si eu un loc de munca, nu de alta, dar ma roade in continuu faptul ca nu am bani sa imi fac masina sa mearga si sa imi sune asa cum imi place.


Bafta voua si multumiri anticipate pentru raspunsuri....



--------------------
Dacia Solenza Europa 2004 - - -- -- --- ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adrian_Solenza
post 29 May 2005, 08:58
Post #78


Solenza... prima iubire!


Group: Members
Posts: 912
Joined: 4 July 04
From: Buc (Ap. Patriei)




QUOTE(DaNuTz @ 22 May 2005, 11:37)
Adriane sunt gata pozele cu triere shi tamburi vopsiti? sunt curios cum arata galben........si de ce galben! Am masina culoarea la a ta...si sunt curios cum ar venii cu galben!
*



Hai meserie sa vezi ... biggrin.gif ..Ideea e ca nu am avut timp sa spal si etrierii prea bine! Bat mai mult a verde, da iti spun ca se vad galbeni wink.gif

Attached thumbnail(s)
1.JPG ( Size: 261.67k ) Number of downloads: 452
4.JPG ( Size: 397.78k ) Number of downloads: 356


--------------------
Citroen C3 1.4Hdi 2011 - Inca numere rosii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adrian_Solenza
post 29 May 2005, 09:08
Post #79


Solenza... prima iubire!


Group: Members
Posts: 912
Joined: 4 July 04
From: Buc (Ap. Patriei)




QUOTE(Le-Martin @ 29 May 2005, 04:13)
...mesaj Le Martin...
*



Inteleg supararea ta.. NU stiu ce sa zic, poate masina ti se pare tie ca huruie si face urat! Pana nu mergi cu mai multe nu poti spune cu exactitate..

Jantele au costat 6.200.000 si sunt din Metro! Card de Metro iti poate da un amic, o ruda, chiar si un sef ceva ... smile.gif Partea mai dificila e sa ai banii wink.gif Abia acum dupa 1 luna am reusit sa achit datoriile!

Montatul l-am facut la un service din Aparatorii Patriei, la un amic din generala, care acum are propria lui vulcanizare- geometrie etc.. Tipu a lucrat finut rau, in final mi-a curatat si jantele! Are aparat special care la monteaza, sa nu iti inchipui ca baga ranga ohmy.gif , cum am vazut la altii ... ohmy.gif ..
A costat 500.000 lei cu tot cu geometrie pe calculator, a montat niste plumbi, oricum masina merge la fel ca cele de tabla...

Site pt aceasta firma CMS.. Chiar are biggrin.gif Site catre jantele CMS ... biggrin.gif
Ele se mai gasesc si in Vitan, dar costa 8.500.000 model IDENTIC ca al meu!
Importatorul din Turcia e Radacini SA. Asa scrie pe factura.. NU stiu daca dau aia si en-detail, dar daca stiam cine le aduce, dadeam un telefon inainte... Poate le scoteam la 5.500.000 sad.gif

In legatura cu imbunatatirile la Europa : vezi ca exista topicuri care detaliaza pe larg situatia .. Oamenii si-au schimbat pana si plansa de bord la masina (turometru etc.)

Eu huse nu am, nu imi place sa incarc interiorul cu NIMIC .. E mai frumoasa masina, asa ca in fabrica! Ideea e ca Europa la huse e mai intersanta decat Confort-ul! Mie imi place mai mult! NU ii pune huse, nu se merita..

In rest, sfatul meu.. Ia-ti un job, strange bani si nu mai privi totul asa negativist! Daca ai 4 mii nu stiu de ce vrei sa bagi bani in ea.. Eu am 13.000 si nu i-am facut nimic! PS - Si eu o aleg,, wub.gif

This post has been edited by Adrian_Solenza: 29 May 2005, 09:11


--------------------
Citroen C3 1.4Hdi 2011 - Inca numere rosii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan_o
post 29 May 2005, 11:40
Post #80


om ca, din pacate, din ce in ce mai putini


Group: Members
Posts: 3.940
Joined: 23 May 03
From: Bucuresti




Le-Martin, sincer, eu nu te inteleg. Daca ai vreo nemultumire legata de masina mergi in service si bate-i pe aia la cap pana iti rezolva problema. Timp ai avea, ca spuneai ca esti student si nu lucrezi. Nu zic ca e usor, si eu m-am luptat mult cu niste maimute pana sa-mi rezolv una-alta dar intr-un final am reusit.

Pe urma, ca iti iei un job si bagi bani in masina. Asta spui acum, dar ia sa vezi dupa ce muncesti o luna daca iti mai convine sa bagi tot salariul in masina. Ideea e ca ti-ai luat masina sa te ajute pe tine, nu sa devii tu sclavul ei. Nu spun ca e rau sa-i faci unele imbunatatiri, dar chiar sa-ti refuzi tie una-alta numai de dragul masinii, e cam mult dupa parerea mea. Pana la urma vorbim de o gramada de fiare care azi e, maine nu mai e. Merita ?!? Si eu i-am facut o serie de imbunatatiri masinii mele, dar niciodata nu am ales masina in defavoarea altui lucru. Cand sunt timp si bani si pentru ea bine, cand nu, iarasi bine.

PS Asta nu e o critica la adresa lui Adrian, cu care de altfel mai inteleg foarte bine. Imi place tare mult ce si-a facut la masina, dar, pe bune, uneori imi vine tare greu sa-i inteleg pasiunea pentru ea.


--------------------
Dacia SLZ 1.4 / Break CL
E bine sa fii multumit cu ceea ce ai, dar nu si de ceea ce esti (Sir James MacKintosh)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Daedalus
post 30 May 2005, 16:45
Post #81


sound addicted


Group: Members
Posts: 947
Joined: 1 March 05
From: Bucuresti




Arata beton cu etrierii vopsiti in galben, dar ori e un galben mai spalacit (ce spray ai folosit, cat ai dat pe el?) ori mai spala-le si tu ca se innegresc. La mine parca arata mai deschis la culoare, sau poate e impresia ca e masina inchisa la culoare (verde cameleon). Eu am o periuta de dinti pentru asa ceva biggrin.gif
As vrea sa pun si eu poze cu etrierii si tamburii vopsiti dar nu am aparat digital si sper sa fac rost sa va arat.


--------------------
Dacia Solenza Scala 1.4 MPI 2004 - B xx FTU
mda
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adrian_Solenza
post 30 May 2005, 19:49
Post #82


Solenza... prima iubire!


Group: Members
Posts: 912
Joined: 4 July 04
From: Buc (Ap. Patriei)




QUOTE(bogdan_o @ 29 May 2005, 11:40)
Pe urma, ca iti iei un job si bagi bani in masina. Asta spui acum, dar ia sa vezi dupa ce muncesti o luna daca iti mai convine sa bagi tot salariul in masina. 
*



Da frate, ma bucur din tot sufletul ca TOT salariul meu il bag in masina .. Decat sa il bag in fundul unei femei, prefer sa investesc in ceva care nu este: suc, film, restaurant, club sau hotel wink.gif ..

Faza tare e ca acum m-am angajat pe un salariu care ar face invidios si pe un sef.. Deja acum imi permit sa ma gandesc la un Megane 2 sau Citroen C4..

PS - Daca ma supar, ma duc in Vitan si imi pun muzica de 400 de euro .. Sper sa nu ajung aici niciodata.. Da am un sentiment ca asta o sa fac cu marea partea din lefa mea noua.. wub.gif

off - topic : Bogdanele, cand vii mama sa iti dau grila aia, ca s-a pus prafu pe ea!
wub.gif


--------------------
Citroen C3 1.4Hdi 2011 - Inca numere rosii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adrian_Solenza
post 30 May 2005, 19:53
Post #83


Solenza... prima iubire!


Group: Members
Posts: 912
Joined: 4 July 04
From: Buc (Ap. Patriei)




QUOTE(Daedalus @ 30 May 2005, 16:45)
Arata beton cu etrierii vopsiti in galben, dar ori e un galben mai spalacit (ce spray ai folosit, cat ai dat pe el?) ori mai spala-le si tu ca se innegresc. La mine parca arata mai deschis la culoare, sau poate e impresia ca e masina inchisa la culoare (verde cameleon). Eu am o periuta de dinti pentru asa ceva  biggrin.gif
As vrea sa pun si eu poze cu etrierii si tamburii vopsiti dar nu am aparat digital si sper sa fac rost sa va arat.
*




A costat 65.000 lei un litru de vopsea de la chimicale biggrin.gif ... Sincer, greseala mea a fost ca nu am lasat sa se usuce.. Eram cu niste gagici intr-o sambata si alea ma tot bateau la cap ca se plictisesc.. Asa ca am vopsit alea si am plecat.. Dupa vreo 15 km de mers, pe alocuri cu 120+ am constatat ca mare parte din vopsea sarise pe jante sad.gif ... Asta e..
Sa ma fi vazut pe la 23.00 sambata seara, in parcare la Mol Berceni cu masina pe cric si cu sticla de benzina curatand la jante ... rolleyes.gif A iesit bine, dar tre sa le mai dau odata! cool.gif


--------------------
Citroen C3 1.4Hdi 2011 - Inca numere rosii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Anakin
post 30 May 2005, 22:21
Post #84


Membru


Group: Members
Posts: 157
Joined: 22 May 05
From: Bucuresti/Vitan





Off topic...parca ziceai ca nu vrei sa bagi "banii in fundul unei femei"......dar din cauza ei(sau a lor)a esuat operatia ta biggrin.gif !Si masina e la fel ca o femeie chiar mai rau.Asa ca ai grija. laugh.gif
Acum ca sa incalzit afara poti sa faci operatiunea mult mai usor si mai repede,dar sa ai grija sa nu te mai streseze partea feminina biggrin.gif !


--------------------
Dacia Logan cameleon - B 51 ATO
Forta sa fie cu voi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristyyy2003
post 31 May 2005, 11:30
Post #85


R.I.P. Marli


Group: Members
Posts: 736
Joined: 19 December 04
From: Bucuresti




offtopic:
Odata cu trecerea timpului se stabilesc altfel prioritatile.
Adrian: Cati ani ai??


--------------------
Suzuki SX4 2008 - B 67 TMK
"Greierii" ma innebunesc!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AIX
post 31 May 2005, 13:59
Post #86


quite a regular


Group: Members
Posts: 604
Joined: 21 October 04
From: Bucuresti




21, vezi profil 04.gif


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adrian_Solenza
post 31 May 2005, 18:44
Post #87


Solenza... prima iubire!


Group: Members
Posts: 912
Joined: 4 July 04
From: Buc (Ap. Patriei)




QUOTE(Anakin @ 30 May 2005, 22:21)
Off topic...parca ziceai ca nu vrei sa bagi "banii in fundul unei femei"......dar din cauza ei(sau a lor) !Si masina e la fel ca o femeie ....Acum ca sa incalzit afara poti sa faci operatiunea mult mai usor si mai repede,dar sa ai grija sa nu te mai streseze partea feminina biggrin.gif !
*



wub.gif Hai ma ca am eu timp de amandoua... Ideea e ca masina e pe primul loc, la o distanta foarte mare de 'competitoare' biggrin.gif


--------------------
Citroen C3 1.4Hdi 2011 - Inca numere rosii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cborz10
post 3 Jun 2005, 17:34
Post #88


Membru incepator


Group: Members
Posts: 6
Joined: 17 August 04




Asta e frumoasa mea masina. Aici era pe Valea Iodului in judetul Mures la o iarba verde, intr-o zi superba de Mai.


solenza_iod1.jpg ( Size: 223.92k ) Number of downloads: 347


This post has been edited by cborz10: 3 Jun 2005, 17:36


--------------------
Dacia Solenza
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Daedalus
post 5 Jun 2005, 01:22
Post #89


sound addicted


Group: Members
Posts: 947
Joined: 1 March 05
From: Bucuresti




QUOTE(Marius @ 25 May 2005, 09:49)
Si pozitia a II-a cam ce zici ca face? Stii tu, aia in care trebuie sa bage numai la parbriz si la picioare?  blush.gif Ca sa nu mai zic de aeratoarele frontale ce se pot inchide manual.
*




Scuze ca am spus prostii, eram obosit. Am vrut sa spun ca nu este optiunea sa bage aer frontal si la parbriz in acelasi timp. Mi s-ar fi parut util pentru dezaburirea geamului dar in acelasi timp sa simt si eu mai repede niste aer rece (sau cald, dupa caz)


--------------------
Dacia Solenza Scala 1.4 MPI 2004 - B xx FTU
mda
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Daedalus
post 7 Jun 2005, 11:45
Post #90


sound addicted


Group: Members
Posts: 947
Joined: 1 March 05
From: Bucuresti




Iata ca am reusit sa fac si eu niste poze la etrieri, tamburi si magnetul de HDD pus la usita de la rezervor. Magnetul arata cam inestetic cu buretii aia prinsi cu elastic, dar din lipsa de timp merge, plus ca este foarte eficient. Ba chiar mai mult decat imi trebuia ca ma chinui sa desfac usita respectiva

Attached thumbnail(s)
DSC09114.JPG ( Size: 60.77k ) Number of downloads: 330
DSC09115.JPG ( Size: 61.83k ) Number of downloads: 230
DSC09116.JPG ( Size: 61.17k ) Number of downloads: 405


--------------------
Dacia Solenza Scala 1.4 MPI 2004 - B xx FTU
mda
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
7 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th April 2024 - 08:57
Forum Renault