DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> pleoape faruri, praguri, aripi ptr spoiler si bara, solicitare informatii membrii avansati

meny
post 16 May 2005, 12:21
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 6
Joined: 11 May 05




Fratilor m-am hotarat sa-mi modific si eu SLZ, e o Clima din 2002, printre primele modele lansate, momentan am inceput cu o toba finala BOSAL la care m-am chinuit un pic fiindca dimensiunile si sistemul de prindere au fost refacute pentru a se putea fixa!
Acum m-ar interesa niste aripioare pentru spoierul fata si bara spate, precum si niste praguri....
Tot am vazut discutandu-se despre pleoape....as vrea si eu!
De unde as putea sa achizitionez toate cele de mai sus, am inteles ca exista si site-uri care le comercializeaza!


Attached thumbnail(s)
2005_0513MS_84_GRO0004.JPG ( Size: 1.44mb ) Number of downloads: 3471


--------------------
Dacia Solenza Clima Dacia Solenza Clima - MS-84-GRO
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Charlton
post 16 May 2005, 12:51
Post #2


ان سيارتي ك


Group: Members
Posts: 366
Joined: 18 February 05
From: Gugulania




Ceau , suna la nr.0723974466 Andrei sau e-mail andreizr1@yahoo.com , ( pentru pleoape ) , si eu tot de la el mi-am comandat , le trimite prin posta , sunt super faine, pret in jur de 500.000 lei cu tot cu taxe postale.


--------------------
Dacia Logan Preferance 2005 / - CS-05-FUB
Batranul marinar cu alge in barba si scoici pe burta.
GPS...chinezarie da' bun.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adrian_Solenza
post 17 May 2005, 22:28
Post #3


Solenza... prima iubire!


Group: Members
Posts: 912
Joined: 4 July 04
From: Buc (Ap. Patriei)




Nasol ca nu stai in Bucale! La noi sunt urmatoarele preturi: 300 mii prelungirile, 300 pragurile, 300 pleoapele! Iti recomand o grila fara emblema, inlocuita plasa de pe grila/spoiler, aeratoare interior vopsite, pedale sport, leduri pe dedesupt, jante, vopsirea etrierilor si tamburilor, vopsirea oglinzilor(daca iti place - mie nu!), ionizarea geamurilor (1 million lei la Pitesti) si un sistem de sunet!
Ceea ce ar fi necesar si urgent: jante! Cele mai greu de cumparat, dar cele mai de efect!

PS: ai grija sa nu o dai in kitch! Fara stickere sau tribale.. E Dacie, nu BMW cu roti pe 19 ! sad.gif


--------------------
Citroen C3 1.4Hdi 2011 - Inca numere rosii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
meny
post 10 Jun 2005, 19:30
Post #4


Membru incepator


Group: Members
Posts: 6
Joined: 11 May 05




hmm...mda
Adrian ....si locatia de unde pot achizitiona toate cele de mai sus?
Ar mai fi niste prieteni de ai mei tot cu SLZ si nu ar fi chiar asa de dificl sa ma deplasez pana la buc.
Si inca o treaba....300 mii bucata sau seturile de pleopa prelungiri praguri
10X!


--------------------
Dacia Solenza Clima Dacia Solenza Clima - MS-84-GRO
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Daedalus
post 11 Jun 2005, 16:49
Post #5


sound addicted


Group: Members
Posts: 947
Joined: 1 March 05
From: Bucuresti




QUOTE(Adrian_Solenza @ 17 May 2005, 22:28)
Nasol ca nu stai in Bucale! La noi sunt urmatoarele preturi: 300 mii prelungirile, 300 pragurile, 300 pleoapele! Iti recomand o grila fara emblema, inlocuita plasa de pe grila/spoiler, aeratoare interior vopsite, pedale sport, leduri pe dedesupt, jante, vopsirea etrierilor si tamburilor, vopsirea oglinzilor(daca iti place - mie nu!), ionizarea geamurilor (1 million lei la Pitesti) si un sistem de sunet!
Ceea ce ar fi necesar si urgent: jante! Cele mai greu de cumparat, dar cele mai de efect!

PS: ai grija sa nu o dai in kitch! Fara stickere sau tribale.. E Dacie, nu BMW cu roti pe 19 ! sad.gif
*



Sincer sa fiu o parte din cele spuse de tine acolo mi se par cam kitch-uri. De aceea nici nu mi-am luat praguri, prelungiri din targ care sunt ieftine, pentru ca nu imi place cum sunt lucrate si oarecum si modelele care le-am vazut. In schimb am vazut la un magazin de tuning niste praguri misto, dar erau 2.800.000 setu. Bani n-am (deocamdata) pentru asa ceva, dar cu chestii de calitate faci calitate. Mi se pare frumos modificarea grilei cu scoaterea emblemei si pus plasa, vopsirea etrierilor si tamburilor, cat despre leduri dedesubt sincer ma lasa cam rece, mai ales cand se vad ca sunt leduri. Niste neoane se vad mult mai frumos si mascate si protejate bine nu dau batai de cap prea multe. (aici depinde si de stilul de condus al fiecaruia prin gropi, orice modificare implica un risc sau o grija in plus). Spoilerele daca sunt facute ca lumea (pe comanda eventual, ca n-am auzit pe nimeni sa faca spoilere modificate complet si ca lumea), apoi un sticker ca lumea merge. Dar toate astea merg si daca ai tunat motorul. Ca e de rahat sa arate masina impecabil si super aspectuos dar sa nu fie in stare sa faca un Cielo.

Asta e parerea mea. Pe de alta parte e adevarat ca sunt gropi multe pe la noi si cand spargi un prag din setu de 100 de parai nu prea iti arde de glume, dar cum am spus.. orice implica un risc, care zic eu ca merita. Eu daca as avea, sincer as da.


--------------------
Dacia Solenza Scala 1.4 MPI 2004 - B xx FTU
mda
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
meny
post 12 Jun 2005, 12:14
Post #6


Membru incepator


Group: Members
Posts: 6
Joined: 11 May 05




QUOTE(Daedalus @ 11 Jun 2005, 16:49)
Sincer sa fiu o parte din cele spuse de tine acolo mi se par cam kitch-uri. De aceea nici nu mi-am luat praguri, prelungiri din targ care sunt ieftine, pentru ca nu imi place cum sunt lucrate si oarecum si modelele care le-am vazut. In schimb am vazut la un magazin de tuning niste praguri misto, dar erau 2.800.000 setu. Bani n-am (deocamdata) pentru asa ceva, dar cu chestii de calitate faci calitate. Mi se pare frumos modificarea grilei cu scoaterea emblemei si pus plasa, vopsirea etrierilor si tamburilor, cat despre leduri dedesubt sincer ma lasa cam rece, mai ales cand se vad ca sunt leduri. Niste neoane se vad mult mai frumos si mascate si protejate bine nu dau batai de cap prea multe. (aici depinde si de stilul de condus al fiecaruia prin gropi, orice modificare implica un risc sau o grija in plus). Spoilerele daca sunt facute ca lumea (pe comanda eventual, ca n-am auzit pe nimeni sa faca spoilere modificate complet si ca lumea), apoi un sticker ca lumea merge. Dar toate astea merg si daca ai tunat motorul. Ca e de rahat sa arate masina impecabil si super aspectuos dar sa nu fie in stare sa faca un Cielo.

Asta e parerea mea. Pe de alta parte e adevarat ca sunt gropi multe pe la noi si cand spargi un prag din setu de 100 de parai nu prea iti arde de glume, dar cum am spus.. orice implica un risc, care zic eu ca merita. Eu daca as avea, sincer as da.
*




Mda.....am vazut si eu o SLZ cu leduri pe dedesubt....hmm....arata cam nasol...in schimb intr-adevar neoanele dau mult mai bine...am vazut pe autoaccesorii unele beton culoare visinie care cum sa ma fac inteles "palpaie" adika ...stiti voi ca in NFS underground!
Si cat despre spoilere si praguri la comanda...daca iti permiti merita cu siguranta,eu am vazut un model de prelungitoare spoilere care era deosebit si am inteles ca se poate achizitiona din Pitesti nu stiu exact de unde! Tot asa pe mine m-ar interesa un eleron mai deosebit decat cel de pe Scala....am gasit pe net o gramada....din pacate aici intervine si "domeniul financiar" al povestii! Pana la momentul de fata am reusit sa-mi trag lamina pe toate geamurile...o toba BOSAL plus urmeaza un filtru de aer sport care e programat saptamana aceasta! Acum in plan am niste genti.....pe www.atu.de gasesti geanta la 50 de eur/buc doar ca tre sa ai pe cineva sa ti le aduca....as vrea acele prelungitoare,praguri si un eleron!

This post has been edited by meny: 12 Jun 2005, 12:22


--------------------
Dacia Solenza Clima Dacia Solenza Clima - MS-84-GRO
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
meny
post 12 Jun 2005, 12:45
Post #7


Membru incepator


Group: Members
Posts: 6
Joined: 11 May 05




QUOTE(Adrian_Solenza @ 17 May 2005, 22:28)
Nasol ca nu stai in Bucale! La noi sunt urmatoarele preturi: 300 mii prelungirile, 300 pragurile, 300 pleoapele! Iti recomand o grila fara emblema, inlocuita plasa de pe grila/spoiler, aeratoare interior vopsite, pedale sport, leduri pe dedesupt, jante, vopsirea etrierilor si tamburilor, vopsirea oglinzilor(daca iti place - mie nu!), ionizarea geamurilor (1 million lei la Pitesti) si un sistem de sunet!
Ceea ce ar fi necesar si urgent: jante! Cele mai greu de cumparat, dar cele mai de efect!

PS: ai grija sa nu o dai in kitch! Fara stickere sau tribale.. E Dacie, nu BMW cu roti pe 19 ! sad.gif
*




Nu imi place sa exagerez cu stikere si tot felu de prostii care dau un aspect destul de "tiganesc" masinii (parerea mea!) In schimb m-ar interesa cat te-au costat prelungitoarele si modificarea grilei din fata? Te-ai ocupat tu de montarea lor? La fel cat te-a costat modificarea grilei? 10x
P.S. arata super SLZ ta!


--------------------
Dacia Solenza Clima Dacia Solenza Clima - MS-84-GRO
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ducu9
post 13 Jun 2005, 13:02
Post #8


Membru incepator


Group: Members
Posts: 61
Joined: 17 January 05
From: Bucuresti




QUOTE(Adrian_Solenza @ 17 May 2005, 22:28)
Nasol ca nu stai in Bucale! La noi sunt urmatoarele preturi: 300 mii prelungirile, 300 pragurile, 300 pleoapele! Iti recomand o grila fara emblema, inlocuita plasa de pe grila/spoiler, aeratoare interior vopsite, pedale sport, leduri pe dedesupt, jante, vopsirea etrierilor si tamburilor, vopsirea oglinzilor(daca iti place - mie nu!), ionizarea geamurilor (1 million lei la Pitesti) si un sistem de sunet!
Ceea ce ar fi necesar si urgent: jante! Cele mai greu de cumparat, dar cele mai de efect!

PS: ai grija sa nu o dai in kitch! Fara stickere sau tribale.. E Dacie, nu BMW cu roti pe 19 ! sad.gif
*



Unde se gasesc pragurile astea? Pretul e tentant !(bucata sau setul?)
Calitatea cum e?


--------------------
Dacia Solenza 1.4 MPI - BC-xx-MRF
R a d u
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Daedalus
post 14 Jun 2005, 23:35
Post #9


sound addicted


Group: Members
Posts: 947
Joined: 1 March 05
From: Bucuresti




Din cate stiu eu erau 300.000 setul de praguri si le gasesti in targ la tot pasul, mai ales cum intri pe randu din dreapta. Acolo ai si eleroane si prelungiri ca ale lui Adrian si poate gasesti si pleoape ca eu nu am gasit si alea chiar as fi interesat sa imi iau dar caut un model anume.


--------------------
Dacia Solenza Scala 1.4 MPI 2004 - B xx FTU
mda
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Charlton
post 20 Jun 2005, 08:09
Post #10


ان سيارتي ك


Group: Members
Posts: 366
Joined: 18 February 05
From: Gugulania




Praguri facute de un prieten din Resita ( 1.600.000 lei , material,vopsire si montare), si cotiera .

Attached thumbnail(s)
cotiera.JPG ( Size: 171.24k ) Number of downloads: 3288
prag1.JPG ( Size: 89.63k ) Number of downloads: 3381
prag2.JPG ( Size: 93.99k ) Number of downloads: 3121


--------------------
Dacia Logan Preferance 2005 / - CS-05-FUB
Batranul marinar cu alge in barba si scoici pe burta.
GPS...chinezarie da' bun.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gabim
post 21 Jun 2005, 13:34
Post #11


Membru incepator


Group: Members
Posts: 15
Joined: 15 June 05




Prin Bacau nu stie nimeni unde pot sa ma uit de praguri, pleoape, aripioare spoiler,eleroane?Sau macar niste amarate sorturi de noroi care sa mearga la Solenza. Intreb pentru ca nici nu am timp sa caut prin toate cotloanele orasului si nici prin targ nu am vazut nimic.


--------------------
dacia solenza - xx-xx-xx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dj_hefox
post 23 Jun 2005, 12:57
Post #12


Membru incepator


Group: Members
Posts: 15
Joined: 9 July 04




Si eu sunt tot din Bc si nu am gasit nimic. Am vrut sa-mi schimb un proiector si cand am aflat cat costa, m-am lasat pagubas (3,5 mil proiectorul). Imbunatatiri nu am gasit, sa vad prin targ dar ma cam indoiesc.


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan336
post 9 Jul 2005, 18:18
Post #13


Membru incepator


Group: Members
Posts: 33
Joined: 9 July 05
From: coolentina




are mai nulte modele de pleoape? in buc unde gasesc?


--------------------
dacia solenza - B-32-TKL
e reala si e a mea!!! - solenza face diferenta!! lol
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th April 2024 - 12:15
Forum Renault