DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

11 Pages « < 7 8 9 10 11 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Parada homosexualilor., Opinii, comentarii, aprecieri.

vv
post 3 Jun 2005, 16:43
Post #241


dilbert.com


Group: Members
Posts: 1.080
Joined: 10 June 04
From: Bucuresti




tase, pe langa ce a zis ake, iti atrag atentia ca e o grava greseala de rationament aici:
QUOTE
daca erau anormali crezi ca mai contribuiau "normal" cu ceva? 


Tu nu pari sa intelegi ceea ce am subliniat de multe ori: 'anormal' nu e echivalent cu 'rau' 'gresit' samd.
Nici o mare personalitate nu a fost un om normal. Edison a fost privit ca un vrajitor. E chestie cunoscuta ca mai toti savantii sunt vazuti ca "niste ciudati" - uita-te doar la imaginea lor din filme smile.gif

Drepturi egale... au barbatii si femeile drepturi egale? NU. Dupa un divort, in 99% din cazuri femeia primeste copii, daca ii cere. O fi bine, o fi rau?
Mai, egalitate perfecta nu exista. Trebuie lasati sa se casatoreasca civil? Probabil. Trebuie lasati sa infieze copii? Discutabil. Trebuie obligate bisericile sa ii casatoreasca religios? Probabil ca nu.

QUOTE
obiectiv, nu cred ca poti sa categorisesti o persoana NORMALA sau ANORMALA. poti sa spui ca este mai apropiata sau mai departata de MEDIE.


vezi cum te legi de cuvinte.... o 'cioara' un 'tzigan' si un 'rrom' sunt in esenta acelasi lucru. Exprimate mai urat (='rasist') sau mai frumos (='politically correct') DAR IN ESENTA ACELASI LUCRU.
Deci homosexulaii sunt ANORMALI din punct de vedere al orientarii sexuale, si NORMALI din 9999 de alte puncte de vedere. E bine asa? Cadem de acor ce orientarea lor sexuala este ANORMALA si nu ar trebui IMPUSA ca fiind 'normala' ?


This post has been edited by vv: 3 Jun 2005, 16:47


--------------------
Renault Grand Scenic 2008 - B.00.XXX
It is final proof of god's omnipotence that he needs not exist in order to save us.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ghidioneanu
post 3 Jun 2005, 16:46
Post #242


Membru autentic


Group: Members
Posts: 424
Joined: 3 June 03
From: IS





QUOTE(Ake @ 3 Jun 2005, 16:53)
Am pus pe tapet analogia homosexual/handicapat pentru ca s-a vehiculat ideea ca preferintele lor "sexuale" nu sunt voluntare, ci sunt determinate genetic. Atunci ce diferenta e intre un homosexual si unul nascut cu sindromul Down sau cu sase degete la o mana ?
*



In medicina granita dintre normal si anormal e foarte stearsa . Nu exista o limita clar stabilita intre sanatos si bolnav . De exemplu , distributia valorilor tensiunii arteriale in populatia generala ia aspectul curbei ( clopotului ) lui Gauss . Sper ca stiti cum arata . Pentru a stabili ,, normalul " s-au luat arbitrar niste limite , de exemplu pentru TA sistolica ,inferioare la 100 mmHg si superioare la 140 mmHg. Asta nu inseamna obligatoriu ca cel ce are 138 mmHg este supersanatos fata de cel ce are 142 mmHg , conteaza si asocierea altor factori , de exemplu diabetul.
Probabil ca exista un procent mai mare din populatie ce are deficiente genetice ce pot duce la dezvoltarea unei boli sau a homosexualitatii, dar nu toti se exprima fenotipic . Un copil cu predispozitie genetica spre homo se poate dezvolta normal fizic , psihic si sexual intr-o familie si cu o educatie potrivita , asa cum un copil cu un genotip absolut normal , dar crescut mai mult prin canale cu aurolacul de gat va fi predispus sa -si ofere dosul sau organul comunitatii homo . Un pusti de 16 ani din Iasi si-a violat si ucis un vecin de bloc , e normal ? Sigur ca nu !
Un alt pusti de 16-17 spargator de masini , ajunge in puscarie virgin si iese homo ! E normal ?


--------------------
Ford Focus 2007, 1,8 TDCI 115 cp - IS-xx-xx
Că unde este multă înțelepciune este și multă amărăciune, și cel ce își înmulțește știința își sporește suferința.
Solomon
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ake
post 3 Jun 2005, 16:55
Post #243


Morderator


Group: Moderatori
Posts: 1.040
Joined: 6 July 04
From: Bucuresti




@ tase
hai sa mai fac o paranteza, pentru ca vad ca te-ai cramponat de o ANUMITA interpretare a cuvantului normal. Conform rationamentului tau, Se poate ajunge ipotetic la urmatoarea situatie:
"-Dumneavoastra sunteti taticul? Felicitari, e un copil sanatos de 4,5 kg. Are sase degete la mana stanga, dar nu va ingrijorati, e normal sa ai sase degete"

P.S. Evident ca nu acesta e dialogul firesc. Exista cuvantul "normal" intr-o astfel de situatie:" va avea o viata normala", "se va putea comporta normal" etc... dar conform definitiei normalitatii descrise de tine s-ar aplica varianta de mai sus.

Si revenind la homosexuali si normalitate, mi se pare ca aceste mitinguri si tot tam-tam-ul creat, nu face decat sa-i indeparteze si mai mult de "normalitate"


--------------------
(si) Dacia Logan Laur.1.4
"Desteapta-te Romane! Traiasca capra vecinului! "
(citat dintr-un sticker auto)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tase
post 3 Jun 2005, 16:57
Post #244


Membru incepator


Group: Members
Posts: 39
Joined: 23 August 04
From: Timisoara




QUOTE(vv @ 3 Jun 2005, 17:43)
tase, pe langa ce a zis ake, iti atrag atentia ca e o grava greseala de rationament aici:
Tu nu pari sa intelegi ceea ce am subliniat de multe ori: 'anormal' nu e echivalent cu 'rau' 'gresit' samd.
Nici o mare personalitate nu a fost un om normal. Edison a fost privit ca un vrajitor. E chestie cunoscuta ca mai toti savantii sunt vazuti ca "niste ciudati" - uita-te doar la imaginea lor din filme smile.gif

Drepturi egale... au barbatii si femeile drepturi egale? NU. Dupa un divort, in 99% din cazuri femeia primeste copii, daca ii cere. O fi bine, o fi rau?
Mai, egalitate perfecta nu exista. Trebuie lasati sa se casatoreasca civil? Probabil. Trebuie lasati sa infieze copii? Discutabil. Trebuie obligate bisericile sa ii casatoreasca religios? Probabil ca nu.
vezi cum te legi de cuvinte.... o 'cioara' un 'tzigan' si un 'rrom' sunt in esenta acelasi lucru. Exprimate mai urat (='rasist') sau mai frumos (='politically correct') DAR IN ESENTA ACELASI LUCRU.
Deci homosexulaii sunt ANORMALI din punct de vedere al orientarii sexuale, si NORMALI din 9999 de alte puncte de vedere. E bine asa? Cadem de acor ce orientarea lor sexuala este ANORMALA si nu ar trebui IMPUSA ca fiind 'normala' ?
*


1. anormal <=> cu rau: poate ca pentru tine nu e echivalent, dar pentru masele NORMALE? ei? am avut citeva exemple si pe forum? sau aia nu erau reprezentativi si ghita de la viseul de jos de tot gindeste progresist ca tine?
2. ma leg de cuvinte: ce legatura au sinonimele pentru tigan cu normalitatea? ca io n-o vad...
3. perfect de acord ca homosexualii (sau oricine altcineva) n-au ce sa-mi impuna mie o preferinta sexuala sau alta (cel putin voit si fatis). cu normalitatea sau anormalitatea homosexualitatii, am scris clar ca e gri: poate fi si normala si anormala, depinde cum te uiti la ea.

cred ca cea mai logica e atitudinea lui ocebe: da dom'le exista, se f in c, atita vreme cit nu ma f pe mine in c fara sa le dau voie lasati-ma naibii in pace ca am altele mai importante pe cap.
cind majoritatea normala o sa gindeasca asa is convis ca si majoritatea normala a homosexualilor nu va simti nevoia de parazi, etc.


--------------------
dacia 1310 tx
Cisco IOS uses BGP to find out how much it sucks.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tase
post 3 Jun 2005, 17:03
Post #245


Membru incepator


Group: Members
Posts: 39
Joined: 23 August 04
From: Timisoara




QUOTE(Ake @ 3 Jun 2005, 17:55)
@ tase
hai sa mai fac o paranteza, pentru ca vad ca te-ai cramponat de o ANUMITA interpretare a cuvantului normal.  Conform rationamentului tau,  Se poate ajunge ipotetic la urmatoarea situatie:
"-Dumneavoastra sunteti taticul? Felicitari, e un copil sanatos de 4,5 kg. Are sase degete la  mana stanga, dar nu va ingrijorati, e normal sa ai sase degete"

P.S. Evident ca nu acesta e dialogul firesc. Exista cuvantul "normal" intr-o astfel de situatie:" va avea o viata normala", "se va putea comporta normal" etc... dar conform definitiei normalitatii descrise de tine s-ar aplica varianta de mai sus.

Si revenind la homosexuali si normalitate, mi se pare ca aceste mitinguri si  tot tam-tam-ul creat, nu face decat sa-i indeparteze si mai mult de "normalitate"
*


io n-am spus ca e normal sa ai sase degete. io am spus ca daca ai sase degete si in rest esti normal atunci per ansablu esti foarte putin anormal si foarte mult normal.

acu, 4,5 kile la nastere e cam mult. eu stiam ca ~3,5 kile e greutatea normala. are si sase degete... sa nu cumva sa-l lasati sa se joace cu papusi...


--------------------
dacia 1310 tx
Cisco IOS uses BGP to find out how much it sucks.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Kunzite
post 3 Jun 2005, 18:04
Post #246


Membru incepator


Group: Members
Posts: 86
Joined: 23 February 05




Mare-i gradina, si multi sar gardul... Bine mai, m-ati convins - orice e normal, si zoofilia, si sa ai 7 tentacule sau IQ 0 022.gif

A venit vorba de oameni cu handicap: ca ce chestie? Primarul ala, dat ca exemplu - cu ce-l impiedica handicapul sa-si exercite functia? Mada, te rog explica-mi... si apoi explica-mi si de ce crezi ca e normal ca cineva nu are un picior. Btw: omul sustine ca e normala lipsa piciorului, si cere modificarea tratatelor de medicina pentru ca asta sa nu mai apara ca un handicap?

QUOTE("chichi")
Ceea ce ma deranjeaza este faptul ca prin aceasta parada ei vor sa-mi IMPUNA ca ei sunt normali, adica sa-mi afecteze dreptul la libera gandire si exprimare.
Perfect de acord. Cu mentiunea ca "ei sunt normali" se refera la homosexualitate.

Tase: nu-i corect sa spui ca, daca un homosexual a contribuit - oricat de mult - la dezvoltarea omenirii, automat orientarea lui sexuala este normala. N-are absolut nici o legatura (si daca vrei sa ma contrazici, gandeste-te la un criminal care ar fi facut acelasi lucru. Ei, crima e normala?)

Spre ghinionul vostru, eu pot rationa suficient de logic pentru ca astfel de tactici sa aiba roade. tongue.gif


--------------------
Oltena 12TRS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tase
post 3 Jun 2005, 22:03
Post #247


Membru incepator


Group: Members
Posts: 39
Joined: 23 August 04
From: Timisoara




QUOTE(Kunzite @ 3 Jun 2005, 19:04)

Tase: nu-i corect sa spui ca, daca un homosexual a contribuit - oricat de mult - la dezvoltarea omenirii, automat orientarea lui sexuala este normala. N-are absolut nici o legatura (si daca vrei sa ma contrazici, gandeste-te la un criminal care ar fi facut acelasi lucru. Ei, crima e normala?)

*



acolo NU am spus ca ORIENTAREA lu sexuala e ok daca el a contrbuit. ideea era urmatoarea: homosexualul X contribuie. pentru ca contribuie => poate functiona/avansa cu succes in societate => e normal. EL CA OM E NORMAL, NU SEXUALITATEA LUI.

citeste cu atentie.


--------------------
dacia 1310 tx
Cisco IOS uses BGP to find out how much it sucks.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ghidioneanu
post 3 Jun 2005, 22:06
Post #248


Membru autentic


Group: Members
Posts: 424
Joined: 3 June 03
From: IS




mad.gif Sigur ca sunt si homosexuali ce au contribuit la dezvoltarea omenirii , sigur ca sunt si hoti celebri ce au facut descoperiri geografice majore sau criminali mad.gif ajunsi in cartile de istorie . Asta nu inseamna ca sunt normali si trebuie sa ne comportam ca ei !
Eminescu a fost genial , e poetul nostru national , dar a fost nebun , se pare ca de sifilis nervos , e moral sa devenim sifilitici ?

sad.gif Extremele nu fac regula , doar o confirma !


--------------------
Ford Focus 2007, 1,8 TDCI 115 cp - IS-xx-xx
Că unde este multă înțelepciune este și multă amărăciune, și cel ce își înmulțește știința își sporește suferința.
Solomon
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RIon
post 4 Jun 2005, 07:28
Post #249


pasionat


Group: Members
Posts: 2.835
Joined: 22 May 04
From: CJ




Conchid ( tongue.gif ): lasati fratilor sa fie cat de multi ca ne raman (va raman) mai multe femei...


--------------------
Skoda Octavia 2 2005, TDI 160CP 2008, Ford Focus 115 CP - de CJ
www.raresion.ro
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Vlad Georgescu
post 4 Jun 2005, 10:11
Post #250


/----\ <--- Logan


Group: Members
Posts: 342
Joined: 24 July 03
From: Bucuresti




Unii spun ca Leonardo da Vinci ar fi fost gay

:-(

De asemenea, se stie sigur ca a fost stingaci.

This post has been edited by Vlad Georgescu: 4 Jun 2005, 10:14


--------------------
Volțvagăn Glonț 2080 Tdi Quad BiTurbo DSG 8 - -
Athos, Porcos si Bairamis
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
madalina
post 4 Jun 2005, 10:26
Post #251


Membru autentic


Group: Members
Posts: 288
Joined: 8 November 03
From: Bucuresti




QUOTE(Kunzite @ 3 Jun 2005, 18:04)
Mare-i gradina, si multi sar gardul... Bine mai, m-ati convins - orice e normal, si zoofilia, si sa ai 7 tentacule sau IQ 0  022.gif

A venit vorba de oameni cu handicap: ca ce chestie? Primarul ala, dat ca exemplu - cu ce-l impiedica handicapul sa-si exercite functia? Mada, te rog explica-mi... si apoi explica-mi si de ce crezi ca e normal ca cineva nu are un picior. Btw: omul sustine ca e normala lipsa piciorului, si cere modificarea tratatelor de medicina pentru ca asta sa nu mai apara ca un handicap?

*



Nu este vorba de asta, dar deja au aparut opinii ca ar trebui sa-si dea demisia, cum sa ii conduca un ciung? Omul este perfect normal din punct de vedere al capacitatilor intelectuale, si-a cumparat o proteza, dar dureaza pana invata sa o foloseasca, insa explica-le oamenilor 0 mai ales in su=ituatia aceasta, din mediul rural - ca este acelasi om.

Asa se intampla si cu un homosexual: chiar daca este un bun profesionist, in momentul in care se afla ca este homosexual este dat afara, nu ii mai este apreciata munca, toti se feresc de el etc



--------------------
Toyota/Opel Yaris/Corsa - B00ooo
cu fular de steaua in galeria lui dinamo :-)))
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 4 Jun 2005, 11:10
Post #252


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.486
Joined: 1 November 04
From: sat




Ce mai incoace si-ncolo. Cum a zis si OCEBE: exista, se reguleaza intre ei, cat timp nu atenteaza la c*ru meu n-au decat sa coexiste in buna pace cu restul lumii normale. Da, normale, pentru ca de asta exista pe pamantul asta si barbati si femei. Ca daca nu erau ambele sexe si apareau femei in urma existentei doar a barbatilor sau barbati in urma existentei exclusive a femeilor atunci homosexualismul era normal, iar heterosexualismul o deviatie de la normal.
Apropo de exemplul cu primarul dat de madalina, stiati ca Douglas Bader a fost primul amputat de ambele picioare care a pilotat un avion de vanatoare? Si nu numai un zbor asa, ca sa-si dovedeasca lui ca poate, ci a doborat o gramada de nemti in Batalia Angliei. Toata Aviatia Regala spunea ca nu va mai pilota vreodata si totusi a pilotat, s-a casatorit si a trait o viata ca oricare alt om la prima vedere. Avea insa un mers "de ratoi" din care iti dadeai seama ca nu e ceva in regula cu el.

This post has been edited by Illusi0n: 4 Jun 2005, 11:11


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Kunzite
post 4 Jun 2005, 12:59
Post #253


Membru incepator


Group: Members
Posts: 86
Joined: 23 February 05




Tase, nu vreau sa citesc cu atentie. Cunosc genul asta de rationament; insa el ca om nu este pe deplin normal. N-o sa accept asta, oricate legi mi-ar impune-o (care legi, sunt destul de sigur, n-o sa-mi ceara sa cred ca un om cu 6 degete la un picior este pe deplin normal).

RIon: da' daca fetele ar fi lesbi ce-ai mai spune? tongue.gif

Madalina, de acord - asta e discriminare, caci nu poti spune ca handicapul acesta il poate impiedica in activitate. Si un homosexual poate lucra fara probleme (din punctul meu de vedere), cat timp nu fuge dupa fundurile colegilor tongue.gif Dar nu despre asta discutam, nu-i asa?


--------------------
Oltena 12TRS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
musicall
post 4 Jun 2005, 13:18
Post #254


musicall


Group: Members
Posts: 547
Joined: 6 February 05
From: Braila




io le spun lor un mare NU !!!!

This post has been edited by musicall: 4 Jun 2005, 13:19


--------------------
Fiat Punto Classic | Blogu personal - delfinul.com
Va salut dintr-o clinica de dezintoxicare pentru dependentii de webdesign!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vv
post 6 Jun 2005, 09:18
Post #255


dilbert.com


Group: Members
Posts: 1.080
Joined: 10 June 04
From: Bucuresti




tase - sunt impotriva discriminarii pe orice motive. Dar ceea ce ma deranjeaza este solutia gasita de a evita discriminarea: nu luptam impotriva discriminarii, ci luptam sa convingem lumea ca toti suntem la fel si deci nu exista criterii pe baza caror sa se discrimineze. De-asta ma supara atitudinea "homosexualitatea e un lucru perfect normal". Nu asa se inlatura discriminarea. Mesajul trebuie sa fie "nu conteaza cat de lung am parul, important e ce si cum gandesc".


--------------------
Renault Grand Scenic 2008 - B.00.XXX
It is final proof of god's omnipotence that he needs not exist in order to save us.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MMihai
post 6 Jun 2005, 23:03
Post #256


Membru autentic


Group: Members
Posts: 772
Joined: 5 June 03
From: PITESTI




imi provoaca greata! nu are rost sa scriu mai mult ca daca ma apuc sa scriu se lasa cu bann sigur.
NU sunt decat niste fiinte bolnave si perverse, vai de mama lor.
Cred ca le-am acordat deja prea multa atentie!


--------------------
Renault Megane III 1.6 16V 110cp Noir Nacre
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MMihai
post 7 Jun 2005, 08:56
Post #257


Membru autentic


Group: Members
Posts: 772
Joined: 5 June 03
From: PITESTI




maine poimaine te pomenesti ca vor si necrofilii parada lor ..
Cred ca ati tras niste concluzii in aceste 9 pagini.
Ei trebuie ajutati sa se schimbe daca se poate, in nici un caz incurajati prin atata libertate de exprimare.
Atat am avut de spus aici, cred ca topicul si-a facut treaba


--------------------
Renault Megane III 1.6 16V 110cp Noir Nacre
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MAS
post 7 Jun 2005, 10:36
Post #258


Le Bubulateur


Group: Members
Posts: 205
Joined: 23 August 03
From: Bucuresti




Ca sa nu mai iau nici warn si nici ban, va spun un singur lucru: mergeti si cititi Biblia!
Cat despre pacatul cu "nu judeca" pe altii, sa-mi fie cu iertare, dar decat sa fiu si eu un pacatos ca accept homosexualitatea and shit, mai bine sa fiu un pacatos care isi judeca aproapele si face ceva sa-l aduca pe ratacit pe calea cea buna


--------------------
scandura cu rulmenti noua, din 2000 - B-02/36-MAS B222BIP
Daaati si mie minus la reputatie. 'dea D-zeu sanatate!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Kunzite
post 7 Jun 2005, 13:19
Post #259


Membru incepator


Group: Members
Posts: 86
Joined: 23 February 05




MAS: a nu judeca pe altii nu inseamna sa zici ca orice e permis... e chiar absurd. Dpdv al religiei crestin-ortodoxe (si nu numai), poti linistit sa consideri ca homosexualitatea e un pacat ("judecatul" se refera la indivizi). Asta pana se va da o lege prin care sa se interzica acest lucru (iar Biblia va fi cenzurata intr-un mod corespunzator).

Daca s-ar putea spune ca-i "urasc" pe homosexuali, asta nu s-ar datora orientarii sexuale - ci dorintei lor de a cenzura orice nu se potriveste gandirii lor bolnavicioase. In clipa cand o lege iti spune cum sa gandesti ar fi cazul sa-ti pui unele intrebari...


--------------------
Oltena 12TRS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bolt
post 7 Jun 2005, 14:48
Post #260


Membru


Group: Members
Posts: 108
Joined: 16 March 05
From: Tulcea




smile.gif Baieti, hai ca va spun eu cum e cu judecata asta. Ea comporta doua aspecte demne de evitat de catre om :
1. Acea situatie cand iti formezi si expui parerea despre cineva fara sa dispui de o cunoastere profunda a lui, adica nu e bine sa fii superficial.
2. Acea situatie cand desi cunosti multe despre el crezi ca stii TOTUL despre el si-l damnezi, adica-l vezi un rau ireversibil.

Deci "a nu judeca" pe cineva nu-nseamna sa n-ai opinii despre lucruri evidente, stridente. Nu-nseamna ca n-ai discernamant si nu poti opinia. De asemenea nu-nseamna sa numesti raul bine si invers, atunci cand acesta-i usor de observat si etichetat. Inseamna doar sa nu fii superficial si ultimativ. Pt. ca n-aduce anu' ce-aduce ceasu'. Despre asta-i vorba.

This post has been edited by bolt: 7 Jun 2005, 14:53


--------------------
Dacia Solenza Clima - .......
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan_iuly
post 9 Jun 2005, 23:06
Post #261


Membru incepator


Group: Members
Posts: 95
Joined: 13 February 05
From: Bucuresti




Pentru Liviu si MoneyTalks (care m-au banat) pentru un topic de pe pagina 2 ...

Ce am scris acolo era un EXTRAS din emisiunea Vacanta Mare, interpretat de Mugur Mihaescu, in personajul lui Vadim!!! Pai daca CNA-ul ar amenda posturile de televiziune asa cum ati facut voi, pentru niste excl.gif GLUME excl.gif atunci n-ar mai ramane nimic din ele ...

Deci repet, era gen laugh.gif ... Si nu era ce le-as face eu acelor persoane (eu mi-am zis parerea: nu sunt de acord, dar nu am zis ca i-as omori si alte lucruri cum s-a mai zis pe aici ...) ci era ceva de ras ...

Dar se pare ca cei doi de mai sus nu au simtul umorului si nici nu au inteles ce vroiam, de fapt, sa zic ... Sper sa nu o considerati o insulta, ci o incercare de a va convinge de ce am vrut sa zic cu adevarat ...


--------------------
Dacia Logan -
It's nice to be important, but
It's more important to be nice!
------------------------- Scooter
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
madalina
post 10 Jun 2005, 10:38
Post #262


Membru autentic


Group: Members
Posts: 288
Joined: 8 November 03
From: Bucuresti




Nu toata lumea are "cultura" Vacanta Mare wink.gif


--------------------
Toyota/Opel Yaris/Corsa - B00ooo
cu fular de steaua in galeria lui dinamo :-)))
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Liviu
post 10 Jun 2005, 19:00
Post #263


expat naiv


Group: Banned
Posts: 3.526
Joined: 5 July 02
From: Peste gard




bogdane,

Data viitoare cand dai un CITAT pune-l intre ghilimele si spune de unde-i. Daca faceai asa, nu mai primeai ban ... garantat !

Imi pare rau ca ai luat BAN dar crede-ma ca nu imi face nici o placere sa dau asa ceva. Numai ca a fost o "serie" de ban-uri atunci ... pe acelasi motiv cu "gluma" ta numai ca in celelalte cazuri nu erau glume.

Gata ca sunt off-topic ..


--------------------
. . .
-= age is just a number =-
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 3 Jan 2006, 11:47
Post #264


-


Group: Members
Posts: 21.969
Joined: 19 April 05
From: Romania






--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costi
post 3 Jan 2006, 11:55
Post #265


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.230
Joined: 15 October 03
From: Bucuresti




hai mai las-o moarta ca nu merita atita atentie; si mai sint si trucate !


--------------------
DSN/SLZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adrian13
post 3 Jan 2006, 20:11
Post #266


Membru incepator


Group: Members
Posts: 42
Joined: 30 July 05




Da las-o moarta ca e normal in ziua de azi.Poate peste vreo 10-15 ani o sa avem familii cu tati oameni si mame iepe.Ca familii cu 2 tati exista deja.As vrea sa vad daca descreieratilor alora care aproba adoptiile astea le-ar conveni sa traiasca intr-o "familie''de asta.

This post has been edited by Adrian13: 3 Jan 2006, 20:12


--------------------
Dacia/Lada/Fiat 1300/1200/Uno Diesel - 13
IO!GIGI BECALI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costi
post 3 Jan 2006, 20:16
Post #267


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.230
Joined: 15 October 03
From: Bucuresti




Cine vrea isi face familie mono gen (tata-tata/mama-mama);
S-a legiferat pina si in Anglia si s-a "maritat" un Sir smile.gif
Daca vrei familie normala iti faci familie normala, care-i problema ?
De gustibus !

This post has been edited by costi: 4 Jan 2006, 10:56


--------------------
DSN/SLZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alex275
post 3 Jan 2006, 23:03
Post #268


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 313
Joined: 5 May 05
From: Bucuresti




Pai e o problema. Eu nu vreau ca feciorul meu sa vada chestii din astea! Nu vreau sa vina acasa de la scoala si sa ma intrebe de ce a venit colegul lui cu tati si cu mami, dar mami era tot tati!
Eu am avut la viata mea de furca cu ei! Si ma scoate din minti faptul ca ma mangaie in autobuz, ca se aseaza la masa mea si incep cu dragalasenii... as putea sa scriu o ora...
Sunt curios cum ai reactiona daca ti-ar mangaia unul .... , profitand de aglomeratia din autobuz!!!
Eu am inceput sa rag la el cat ma tineau rarunchii: nu ti-e rusine ca ai parul alb si-ai putea sa-mi fii tata, iar tu ma mangai pe .....!!! Nu-ti mai povestesc ce ape l-au trecut laugh.gif
Iar cu ce le-am facut altora, iti pot umple PM-ul tongue.gif , ca aici .......
Tu ai dreptate, gusturile nu se discuta, dar pana la un punct! Sa nu se lege de mine, ca eu fac alergie si nu mai raspund de faptele mele!!! Si pana la copiii mei, pe care n-am de gand sa-i invat ca e ceva normal si legal!!!
Daca eu ma leg de o femeie si ea nu accepta, se numeste "hartuire sexuala" si se pedepseste conform legilor (daca or exista pe la noi astfel de legi)
Daca un barbat se leaga de mine, se numeste "hartuire sexuala" si se pedepseste conform legilor mele (care sigur exista) tongue.gif
Eu va scriu aici din ce am trait. Poate asa veti intelege ce am cu ei.
Sa ridice mana sus barbatul de pe forum caruia i-ar placea sa fie mangaiat cu forta si pupat de un alt barbat! Cand aveam 14 ani, am fost. Vreti sa-i iubesc? Sa-i respect?
Nici o fiinta de pe planeta Pamant nu se va simti bine, fiind mangaiata cu forta! Indiferent de sex! Dar cand mai e si de acelasi sex........
N-am nimic cu cei ce stau in banca lor! Problema apare in momentul cand acestora li se pune pata pe tine! Va asigur eu ca fac imediat "tup" din banca!
Sau oi fi eu dracu', prea frumos..... tongue.gif

This post has been edited by alex275: 3 Jan 2006, 23:26


--------------------
dacia logan 1,6 laureate - B 46 W S T
[i]Inteleptii vorbesc pentru ca au ceva de spus. Prostii pentru ca nu pot sa taca.[/i] [b]PLATON[/b]
Un snob este un om care a fost educat mai mult decat ii permite inteligenta!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vv
post 4 Jan 2006, 10:03
Post #269


dilbert.com


Group: Members
Posts: 1.080
Joined: 10 June 04
From: Bucuresti




QUOTE
Sunt curios cum ai reactiona daca ti-ar mangaia unul .... , profitand de aglomeratia din autobuz!!!

pentru a continua intrebarea: sunt curios cum ai reactiona daca ti-ar mangaia UNA ...., profitand de aglomeratia din autobuz? (ca sa nu te grabesti sa zici "dadadadada", imagineaza-ti una grasa, de 65 ani, cu dintii stricati si care pute ingrozitor)


--------------------
Renault Grand Scenic 2008 - B.00.XXX
It is final proof of god's omnipotence that he needs not exist in order to save us.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costi
post 4 Jan 2006, 10:58
Post #270


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.230
Joined: 15 October 03
From: Bucuresti




QUOTE(alex275 @ 3 Jan 2006, 23:03)
Sau oi fi eu dracu', prea frumos..... tongue.gif
*


biggrin.gif Nebunaticule..... Ne pui o poza ? rolleyes.gif radmasa.gif


--------------------
DSN/SLZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
11 Pages « < 7 8 9 10 11 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 18th June 2024 - 22:22
Forum Renault