DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

11 Pages « < 9 10 11 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Parada homosexualilor., Opinii, comentarii, aprecieri.

Kunzite
post 7 Jan 2006, 18:36
Post #301


Membru incepator


Group: Members
Posts: 86
Joined: 23 February 05




Ashule, cand la scoala o sa li se spuna de "parinte1" si "parinte2", nu de mama si tata, si va fi vai si-amar daca ii va scapa ca tu i-ai zis ca normal e ca parintii sa aiba sexe diferite, cand vor veni diversi homosexuali sa vorbeasca (si nu despre aritmetica) - cred ca si tu o sa te incingi nitelus wink.gif
Nu-s asa sigur ca totul tine de gene, sprancene si alte chestii d-astea tongue.gif Ca sa dau un exemplu: ti-e frica de serpi? Ei bine, cica frica asta nu-i "programata" ci invatata; daca-i dai un sarpe unui copil mic ghici ce va face (pariu ca-l va baga in gura. Yuck!). Nu mi se pare imposibil ca cineva sa devina homo pentru ca cei din jurul sau (toti barbati) si-o trag in posterioare si fac crize cand aud de femei.


--------------------
Oltena 12TRS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BX_master
post 7 Jan 2006, 22:02
Post #302


Membru incepator


Group: Members
Posts: 20
Joined: 27 July 03
From: Lyon-FR




Ashule, abia astept sa raspunzi. Sunt in fan club. Bag-o te rog pe aia cu "miel de barbat" ca ma topesc dupa ea. Si da, nu ma dau la tine. tongue.gif


--------------------
We tried to assemble a useful collection of tips and ideas to help our fellow Citroënthusiasts to get the most out of their cars while keeping the dreaded repair costs at bay.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ashu
post 8 Jan 2006, 18:02
Post #303


Membru erectil


Group: Members
Posts: 674
Joined: 10 December 02
From: Bucuresti




QUOTE(Kunzite @ 7 Jan 2006, 18:36)
Nu mi se pare imposibil ca cineva sa devina homo pentru ca cei din jurul sau (toti barbati) si-o trag in posterioare si fac crize cand aud de femei.
*


Eu tot ce v-am cerut a fost o introspectie, o analiza a simtirilor personale in legatura cu subiectul. Eu n-am ce sa mai zic daca dupa chestia asta ati ajuns la concluzia ca daca educatia si/sau anturajul ar fi fost de asa natura, atunci in liceu v-ar fi placut cum se muleaza blugii pe fundul colegului de banca. Eu unul sunt convins ca oricata propaganda pederastra s-ar fi facut, tot m-ar fi lasat rece umflatura din fata a colegilor de clasa la ora de sport, obsedat totusi de crapatura colegelor. tongue.gif


--------------------
Pejo 206 2.0 HDi 2002 - -
Ramas bun, ne vedem pe alt forum!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costi
post 8 Jan 2006, 18:16
Post #304


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.230
Joined: 15 October 03
From: Bucuresti




QUOTE(ashu @ 8 Jan 2006, 18:02)
obsedat totusi de crapatura colegelor.  tongue.gif
*


Insemna sa sint normal ???? wacko.gif


--------------------
DSN/SLZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Kunzite
post 8 Jan 2006, 18:51
Post #305


Membru incepator


Group: Members
Posts: 86
Joined: 23 February 05




Ashule, de ce vorbesti de liceu? atunci esti deja format smile.gif
Ma refer strict la doua cazuri:
- copii adoptati de familii de homosexuali, pariu ca multi vor deveni si ei
- educatie 'pro' in scoli (primare), scandal monstru daca se afla ca le-ai spus copiilor altceva. Nu cred ca as reactiona prea bland... cum ar fi sa vina copilul acasa cu tot soiul de intrebari?

Eu consider scuza aia cu "totul e programat genetic" o gaselnita jalnica de a pasa vina. Stii, in antichitate cand mai omora unu' pe altul se stia cine-i vinovat: "zeii mi-au intunecat mintile" wink.gif
Argument? Romanii erau pederasti, afaik. Si erau multi. Sa nu-mi spui ca aveau nu stiu ce gene "speciale"... totul tinea de educatie/mediu.


--------------------
Oltena 12TRS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ashu
post 8 Jan 2006, 23:21
Post #306


Membru erectil


Group: Members
Posts: 674
Joined: 10 December 02
From: Bucuresti




QUOTE(costi @ 8 Jan 2006, 18:16)
Insemna sa sint normal ????  wacko.gif
*


Pai io zic ca da. Sa fii obsedat in liceu de rusinea de femeie e ceva normal, parerea mea.

QUOTE(Kunzite @ 8 Jan 2006, 18:51)
Ma refer strict la doua cazuri:
- copii adoptati de familii de homosexuali, pariu ca multi vor deveni si ei
*


Pariu ca nu. Asta chiar nu stiu de unde ai scos-o. Ai citit vreun studiu, ceva? Pastrand logica ta, inseamna ca dintr-o familie hetero vor iesi numai copii hetero. Ceea ce nu se intampla. Pam-pam.
QUOTE(Kunzite @ 8 Jan 2006, 18:51)
- educatie 'pro' in scoli (primare), scandal monstru daca se afla ca le-ai spus copiilor altceva. Nu cred ca as reactiona prea bland... cum ar fi sa vina copilul acasa cu tot soiul de intrebari?
*


Cred ca aici exagerati. Nu cred ca e vorba de educatie pro, ci de lipsa unei educatii contra. Dupa cum in acest moment la ore nu este incurajata regularea colegelor, nu vad de ce ar fi incurajata incurlirea colegilor.
QUOTE(Kunzite @ 8 Jan 2006, 18:51)
Eu consider scuza aia cu "totul e programat genetic" o gaselnita jalnica de a pasa vina. Stii, in antichitate cand mai omora unu' pe altul se stia cine-i vinovat: "zeii mi-au intunecat mintile" wink.gif
Argument? Romanii erau pederasti, afaik. Si erau multi. Sa nu-mi spui ca aveau nu stiu ce gene "speciale"... totul tinea de educatie/mediu.
*


Da frate, e gaselnita jalnica. La concluzia asta ai ajuns tu dupa ce te-ai introspectat asa cum te-am rugat? Ha ha ha, deci daca tu ai fi trait intr-un anumit mediu, acum ai fi locuit cu un barbat paros pe post de prietena. Ti-ai imaginat chestia asta? He he, mijtou.
Ba, cum iti explici homosexualii din societatile stricte si conservatoare? Cum iti explici drama unora care au preferat sa moara decat sa-si mai renege preferintele sexuale? Ok, or fi indivizi cu o sexualitate mai labila si p-aia ii convertesti usor in functie de trend. Dar aici fiind vorba de o chestie foarte importanta, si anume de perpetuarea speciei, ma indoiesc ca nu face parte din gene. Aici nu e vorba de faptul ca iti place ciorba de burta sau nu, ci de un instinct foarte puternic, mi-e greu sa cred ca tine de educatie si nu de gene.


--------------------
Pejo 206 2.0 HDi 2002 - -
Ramas bun, ne vedem pe alt forum!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SiloS
post 8 Jan 2006, 23:29
Post #307


Gangester


Group: Members
Posts: 4.254
Joined: 23 February 04
From: Buzau




"Auzi nenea .... stiu ca ai un copil . Cum iti spune ?
TaMa sau MaTa ?"

era o gluma .

Adaugat de moderator : WARN +10 % ..


--------------------
1988 BMW E30 325i
2003 BMW Z4
1996 Mazda MX5 NA
1988 Nissan Patrol Y60
1989 Suzuki Samurai
1975 Dacia 1300
2000 VW LT35
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Kunzite
post 9 Jan 2006, 13:53
Post #308


Membru incepator


Group: Members
Posts: 86
Joined: 23 February 05




"Ba"? Ashule, ne tragem cumva de sireturi?
QUOTE
Pariu ca nu. Asta chiar nu stiu de unde ai scos-o. Ai citit vreun studiu, ceva? Pastrand logica ta, inseamna ca dintr-o familie hetero vor iesi numai copii hetero. Ceea ce nu se intampla. Pam-pam.

Si ce efort ai depus ca sa pastrezi logica mea... rolleyes.gif
Hai sa analizam nitel, ce-am spus eu si ce-ai inteles tu:
- "pariu ca". Un pariu implica un lucru disputat, cu un oarecare grad de incertitudine. In acest context, am folosit expresia pentru a-mi exprima o opinie - si am voie sa fac asta, nu crezi? Cere-mi "studii, ceva" cand voi spune "e un fapt dovedit..."
- "copii adoptati de familii de homosexuali, pariu ca multi vor deveni si ei". Stai prost de tot la logica, sau ignori niste principii de baza doar de dragul de a ma contrazice.
Multi dintre ei nu inseamna toti, nu inseamna nici macar majoritatea; ci doar un procent semnificativ mai mare decat in cazul copiilor crescuti in medii normale. Si nu exista absolut, dar absolut nici un motiv pentru a trage concluzia ca as fi sugerat ca toti copii cu parinti heterosexuali ar fi - la randul lor - heterosexuali.

QUOTE
Da frate, e gaselnita jalnica. La concluzia asta ai ajuns tu dupa ce te-ai introspectat asa cum te-am rugat? Ha ha ha, deci daca tu ai fi trait intr-un anumit mediu, acum ai fi locuit cu un barbat paros pe post de prietena. Ti-ai imaginat chestia asta? He he, mijtou.

He, he, nu mi-am imaginat nimic, nu subestimez importanta mediului. Lansezi un cuvant maret (introspectie) si gata, ai argumentul suprem... come on... poti mult mai mult de-atata.
Refuzi sa explici cum e cu romanii aia homosexuali; eu de ce ti-as explica cum e cu homosexualii din societatile stricte si conservatoare? tongue.gif


--------------------
Oltena 12TRS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ashu
post 9 Jan 2006, 13:59
Post #309


Membru erectil


Group: Members
Posts: 674
Joined: 10 December 02
From: Bucuresti




Ce-i bre Kunzite, am atins un punct sensibil?! He he, scuzati, n-am vrut sa deranjez, fiecare cu fanteziile sale.


--------------------
Pejo 206 2.0 HDi 2002 - -
Ramas bun, ne vedem pe alt forum!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alex275
post 9 Jan 2006, 14:08
Post #310


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 313
Joined: 5 May 05
From: Bucuresti




QUOTE(ashu @ 8 Jan 2006, 23:21)
Dupa cum in acest moment la ore nu este incurajata regularea colegelor
*



radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
Depinde la ce "ore" te referi! tongue.gif

A inceput sa-mi placa subiectul! smile.gif


--------------------
dacia logan 1,6 laureate - B 46 W S T
[i]Inteleptii vorbesc pentru ca au ceva de spus. Prostii pentru ca nu pot sa taca.[/i] [b]PLATON[/b]
Un snob este un om care a fost educat mai mult decat ii permite inteligenta!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Kunzite
post 9 Jan 2006, 14:10
Post #311


Membru incepator


Group: Members
Posts: 86
Joined: 23 February 05




QUOTE(ashu @ 9 Jan 2006, 13:59)
Ce-i bre Kunzite, am atins un punct sensibil?! He he, scuzati, n-am vrut sa deranjez, fiecare cu fanteziile sale.
*



Yup, fiecare cu fanteziile sale; insa fantezia mea in nici un caz nu e sa-mi spui "ba"! mad.gif


--------------------
Oltena 12TRS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
11 Pages « < 9 10 11
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th June 2024 - 18:24
Forum Renault