DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

18 Pages « < 15 16 17 18 > 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> rugina logan, dezamagire

tribunul
post 24 Apr 2008, 18:34
Post #481


Sunt inofensiv, dar gandul meu e criminal


Group: Members
Posts: 3.024
Joined: 19 July 05
From: Micul Paris




In cazul dopurilor cel putin un lucru e facut aiurea, au fost montate din interior spre exterior, in mod normal trebuia invers.

Iar in cazul aripilor spate, se pare ca imbinarea dintre aripa si contra-aripa a fost prost realizata.


--------------------
Renault "Megane" Scenic 2 2007
"Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai."
"Consumul exagerat de mitocanie si neam prost dauneaza grav sanatatii ..."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Myhay1
post 27 Apr 2008, 18:14
Post #482


Membru incepator


Group: Members
Posts: 31
Joined: 24 October 07
From: Iasi




Observ ca multi au probleme cu rugina la Logan , apoi eu ce sa mai spun de Dacia mea de 14 ani care am vopsit-o o data ( acum 6 ani ) si acum o prinde rugina din nou ce sa zic smile.gif), daca se plange lumea atat de loganuri de ce se cumpara asa multe ? ca au preturi mici in comparatie cu o masina straina smile.gif de ce oare au preturi mici ? pai au redus de peste tot cat se putea de mult ca sa ajunga la un pret rezonabil pt tot romanul (credeti ca cei de la dacia nu puteau sa faca masina de 20000 Euro, va zic eu ca da, dar cine le cumpara ? nimeni (poate cei din afara dar nici aia ca se apropiau de celelalte masini si poate le faceau concurenta si celor de la Renault )=> vanzare mica, profit mic, toate mici, asa ca ei au slabit calitatea tablei ( care nu cred ca este mai importanta ca motoru in mare partea tehnica, cred ca au pus ultimul motorul ca sa ii reduca din calitate o sa vedeti ca motoarele la Logan o sa tina dar tabla nu, cum ii si dacia mea smile.gif) ), partea de interior redusa la materiale de proasta calitate si multe altele la Logan. Cred ca cei care au pretentii la masina fara puncte de rugina dupa 1 an si multe altele ar fi bine sa faca un efort si sa is cumpere masina straina, cu toate ca mi se pare enorm de putin 1 an dupa care apare rugina :| totusi 7000 Euro nu putea sa o faca mai durabila putin, asta este traim in ROMANIA :| ? ( cu toate ca si eu ma gandeam serios la un logan dar dupa ce am citit aici mi-am schimbat parerea wacko.gif , cred ca nu mai cumpar logan, stiam ca are tabla subtire da nici chiar asa ) si cu toate astea cred ca nici pe Dacia(1300 1310 Super Nova si altele pana la Logan) nu aparea rugina dupa 1 an :| dar asta este. "Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul". ( drept de autor Mircea Badea smile.gif) )


--------------------
Dacia 1310 1995
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
green_wall_13
post 28 Apr 2008, 23:24
Post #483


Membru


Group: Members
Posts: 112
Joined: 28 June 07
From: Timisoara




sad.gif Sfat pentru amatorii de "dacia" : Problemele se transmit genetic (daca asa se poate numi acest fenomen) de la 1100,1300...logan...sandero...si ce o mai fi in viitor. Deci straineza la second-hand max de 3-4 ani e 100% mai buna ca orice Dacie ! (experienta pe pilea mea) death.gif


--------------------
Dacia Logan Ambition 1.6mpi 2007
Doua lucruri sunt infinite: Prostia si Infinitul
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dsign
post 19 May 2008, 09:47
Post #484


Led Tuning Man


Group: Members
Posts: 3.498
Joined: 24 November 03
From: Bucuresti




daca nimersti o "super straineza" la SH, lovita peste tot, cu sute de mii de km, facuta sa arate bine printr-un garaj din salajan, garantez ca rugina apare in max 3 luni.



--------------------
D Logan 2004 Preference 1.6MPI Egee - B 48 CUP
http://youtu.be/OQ-ukXOBfI4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mariuscond
post 19 May 2008, 22:03
Post #485


Membru incomod


Group: Members
Posts: 1.373
Joined: 3 November 05
From: Bucuresti




Nu e rugina, dar... no comment...
[attachmentid=1627450321][attachmentid=1627450322][attachmentid=1627450323]


--------------------
dacia Logan dizăl - B52
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 20 May 2008, 08:38
Post #486


-


Group: Members
Posts: 21.892
Joined: 19 April 05
From: Romania




Eu am gasit acolo cativa cm de nisip cand am bagat material pentru zgomote. Se aduna si nu are unde sa "curga" ...


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
green_wall_13
post 22 May 2008, 18:34
Post #487


Membru


Group: Members
Posts: 112
Joined: 28 June 07
From: Timisoara




radmasa.gif Exact asa am avut si eu, Ghivece cu flori in ambele aripi stanga si dreapta. Solutia este fff simpla:
1- se spala bine locul cu jet de apa
2- se indentifica cauza (gaura tehnologica de la protectia de plastic din spatele aripii chiar in dreptul usi fata la 20 cm de la prag in sus fix pe margine)
se vede la toate loganele
3- exista o scurgere pentru apa ce se aduna acolo dar se infunda usor cu nisip si pamant de la roti, se afla fix la inbinarea aripi cu pragul pe partea sa inferioara sub forma de semicerc ca un mic decupaj
4- se ia un tub superglue/ una bucata cuter/ o bucata de plastic subtirel (eu am luat dintr-un pat de cablu)
5-se lipeste bucata decupata frumos prin incercari repetate (sau facut un sablon de hartie inainte) in locul cu pricina
6- dupa ceva timp pana prinde lipiciul, mai puneti superglue din abundenta (dar sa nu curga peste tot)
Sigur si garantat nu va cadea capacul de la locul lui biggrin.gif
GARANTAT !!!! Eu am facut treaba asta acum 5 luni, si nu a cazut nici unul si ghivece cu iarba nu am mai avut de atunci deloc ! tongue.gif
Pun si poze dar mai tarziu, acum mi-e lene sa merg afara

22 May 2008, 19:14:
biggrin.gif Iata si rezolvarea cu poze.. DSC019951.JPG ( Size: 154.11k ) Number of downloads: 1260
DSC019962.JPG ( Size: 198.53k ) Number of downloads: 1361
DSC019973.JPG ( Size: 222.1k ) Number of downloads: 1071
[atta
chmentid=1627450798]DSC019995.JPG ( Size: 195.39k ) Number of downloads: 1012
DSC020036.JPG ( Size: 199.39k ) Number of downloads: 966


This post has been edited by green_wall_13: 22 May 2008, 19:14

Attached thumbnail(s)
DSC019984.JPG ( Size: 186.79k ) Number of downloads: 731


--------------------
Dacia Logan Ambition 1.6mpi 2007
Doua lucruri sunt infinite: Prostia si Infinitul
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andreiutzu
post 22 May 2008, 19:28
Post #488


Membru autentic


Group: Members
Posts: 530
Joined: 23 March 07




@green_wall_13 nu era mai simplu cu silicon?


--------------------
Dacia Logan Laureate 2009 - DJ-04-ANN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
green_wall_13
post 22 May 2008, 19:31
Post #489


Membru


Group: Members
Posts: 112
Joined: 28 June 07
From: Timisoara




Din experienta siliconul nu tine prea mult. Pana la urma pierde aderenta la platic din cauza zonei expuse la pietre. Si cred ca siliconul va zbura la prima spalare cu jet de apa.


--------------------
Dacia Logan Ambition 1.6mpi 2007
Doua lucruri sunt infinite: Prostia si Infinitul
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radu22dec
post 24 Jun 2008, 09:52
Post #490


Membru incepator


Group: Members
Posts: 13
Joined: 8 May 07




Am o problema cu rugina si tot astept sa se demareze acel program de chemare in service.
Stie cineva cand se va face?


--------------------
Dacia LOGAN 2005/1.4MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 24 Jun 2008, 09:53
Post #491


-


Group: Members
Posts: 21.892
Joined: 19 April 05
From: Romania




Programul este demarat de mult. Da o tura in service


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radu22dec
post 24 Jun 2008, 10:04
Post #492


Membru incepator


Group: Members
Posts: 13
Joined: 8 May 07




Ce inseamna demult? Eu acum 2 saptamani am fost in service si am sunat si la vocea clientului si au zis ca inca nu stiu cand se va demara.


--------------------
Dacia LOGAN 2005/1.4MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 24 Jun 2008, 10:05
Post #493


-


Group: Members
Posts: 21.892
Joined: 19 April 05
From: Romania




Ti-au cerut vin-ul sa te caute?


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radu22dec
post 24 Jun 2008, 10:09
Post #494


Membru incepator


Group: Members
Posts: 13
Joined: 8 May 07




Da, si mi-au spus sa astept...

This post has been edited by radu22dec: 24 Jun 2008, 10:10


--------------------
Dacia LOGAN 2005/1.4MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mario1980
post 24 Jun 2008, 10:41
Post #495


Membru autentic


Group: Members
Posts: 437
Joined: 8 April 05
From: Iasi




Eu am fost chemat in urma cu vreo 2 saptamini, la service pentru o operatiune de tratare suplmentara cu ceara a stilpilor, lonjeloanelor, si nu mai cunosc daca si altceva. Nu m-au intrebat nimic daca are rugina sau altele de genul, pur si simplu mi-au tinut-o 3 ore in service si dup-aia mi-a duhnit in masina vreo saptamina de la "tratament".
Aveam protectii la aripi, de cind a fost cumparata masina (in urma experientei cu primul Logan), si nu cred sa fi fost vorba de rugina in acele zone, dar nici nu au lasat impresia ca operatia ar avea legatura cu vestitele probleme la muchiile aripilor spate. Eu asa speram in sinea mea...

This post has been edited by mario1980: 24 Jun 2008, 10:42


--------------------
Dacia Logan dci Preference 2006 - SV ?? ???
Adesea, aproape fiecare om tolereaza prostia celui de linga el, atit timp cit nu ii uzurpa propria prostie.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tribunul
post 24 Jun 2008, 11:11
Post #496


Sunt inofensiv, dar gandul meu e criminal


Group: Members
Posts: 3.024
Joined: 19 July 05
From: Micul Paris




Avea ... atunci cand ti-au facut tratamentul cu ceara, au verificat muchiile aripilor si dopurile din portbagaj.


--------------------
Renault "Megane" Scenic 2 2007
"Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai."
"Consumul exagerat de mitocanie si neam prost dauneaza grav sanatatii ..."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
testike
post 27 Jun 2008, 17:36
Post #497


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.452
Joined: 18 March 05
From: Cluj




In multe orase operatiunea asta nu a demarat. In Cluj, si am intrebat si de orasele din jur pe unde mai am drum : Oradea si Targu Mures, inca nu fac tratamentul asta.
Am sunat la VC, si au zis ca imi vor trimite scrisoare cand incep sa faca tratamente din astea si in CJ.


--------------------
Mazda 3 2018 Prestige 2009 1.5 DCI 85CP Ambition 2004 1.6 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adi37adi
post 7 Jul 2008, 22:15
Post #498


Membru incepator


Group: Members
Posts: 10
Joined: 5 February 06




Masina mea este ceva mai batrina, din 2004...In octombrie anul trecut (2007, avea 3 ani atunci) pe usa stg. spate la 10 cm sub bandou am vazut vopseaua umflata. Am curatat si am vazut la vremea aceea o gaura cam de grosimea minei de pix. Cei de la service mi-au spus ca nu face obictul garantiei deoarece nu m-am prezentat la timp la controlul la coroziune. Au si nu au dreptate. Tremenul de 2 ani se calculeaza de la iesirea din fabrica, dar nu scrie nicaieri asta. La revizia din 2005 am avut impresia ca s-a facut si aceasta revizie la coroziune. Nu se facuse. Prin urmare trebuia sa ma prezint in oct. 2006 la service...In vara lui 2006 insa m-am dus la ei sa semnalez o alta problema cu coroziunea (la vremea aceea ma aflam in termen). Am gasit sub bancheta spate urme de apa si rugina. Greu s-a urnit cineva, dupa multe insistente, ca sa vada ce se intimpla. Nu s-a deschis nici o comanda, nu s-a intocmit nici un act. Mi s-a spus ca daca ar da curs cererii mele ar trebui sa intocmeasca o gramada de acte....si, sa stau linistit ca este de la condens. Argumentul asta "m-a convins". Problema am descoprit-o eu mai tirziu si am remediat-o. Este vorba de dopurile din pvc situate pe contraaripile spate, dr/stg.[I] Pe acolo se infiltra apa in porbagaj, intre doua table sudata si aparea rugina. Problema asta am mai descoperit-o si la alte Loganuri.
Sa revin la usa. Am incercat astazi sa curat si sa remediez problema. Am constatat ca orificiul facut de rugina este mai mare decit mina de pix. Atunci am demontat partea interioara (capitonajul) a usii. Surprize, surprize!! Pe partea interioara a fetei de usa, este lipit ceva asemanator cartonului asfaltat. In partea superioara nu a facut priza la tabla si acolo s-a adunat apa, ca intr-o punga. Ne avind pe unde sa se evapore, apa a lucrat. Am sa atasez si citeva fotografii.. Usa_ruginita_007.jpg ( Size: 526.49k ) Number of downloads: 677
Usa_ruginita_006.jpg ( Size: 373.14k ) Number of downloads: 5676
Usa_ruginita_008.jpg ( Size: 422.54k ) Number of downloads: 583
[atta
chmentid=1627459703]Usa_ruginita_010.jpg ( Size: 516.85k ) Number of downloads: 5736
Usa_ruginita_014.jpg ( Size: 537.34k ) Number of downloads: 5568
[attachmen
tid=1627459704]Usa_ruginita_018.jpg ( Size: 399.88k ) Number of downloads: 585
Usa_ruginita_023.jpg ( Size: 454.87k ) Number of downloads: 5545


--------------------
logan preferance - b39zeb
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 8 Jul 2008, 08:22
Post #499


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




QUOTE(adi37adi @ 7 Jul 2008, 23:15)
nu face obictul garantiei deoarece nu m-am prezentat la timp la controlul la coroziune.
*

Vroiam doar sa subliniez acest lucru, care pare a fi o directiva Dacia pentru scoaterea din garantie pe partea de anticoroziune.
De asemenea, nu este obligatia proprietarului, daca se prezinta la revizie la un service Dacia, sa le atraga atentia ca trebuie sa faca acel control. Pe aceasta idee eu as muri cu ei de gat, ca nu-mi pot imputa mie ceea ce nu a facut service-ul (in speta controlul anticoroziune).
Problema este dupa iesirea din garantie, unde obligatia clara este a proprietarului de a se prezenta la verificarile anticoroziune din service-urile dacia agreate (da iarasi, daca se prezinta la toate reviziile in serviceul dacia, service-ul are obligatia sa faca si controlul anticoroziune)


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mariuscond
post 8 Jul 2008, 08:31
Post #500


Membru incomod


Group: Members
Posts: 1.373
Joined: 3 November 05
From: Bucuresti




Am fost eu simbata (5/07/2008) si am facut revizia (la service Dacia) si cind le-am spus de controlul anticoroziune mi s-a raspuns ca voi fi chemat...
Sa mai astept oare? Sau sa ma apuc de "reclamatiile made in Romania"?


--------------------
dacia Logan dizăl - B52
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
testike
post 8 Jul 2008, 10:41
Post #501


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.452
Joined: 18 March 05
From: Cluj




QUOTE(adi37adi @ 7 Jul 2008, 22:15)
Cei de la service mi-au spus ca nu face obictul garantiei deoarece nu m-am prezentat la timp la controlul la coroziune. Au si nu au dreptate.  Tremenul de 2 ani se calculeaza de la iesirea din fabrica, dar nu scrie nicaieri asta. La revizia din 2005 am avut impresia ca s-a facut si aceasta revizie la coroziune. Nu se facuse.
*



Poti sa imi explici te rog, despre ce termen de 2 ani de la iesirea din fabrica este vorba?
Si masina mea este tot din 2004, Noiembrie.
Trebuia sa ne prezentam la un anumit interval de timp la ceva control, ca sa pastram garantia pt vopsea si tabla..? Eu am fost doar la revizii 2 ani, si de atunci n-am mai mers la dealer.



--------------------
Mazda 3 2018 Prestige 2009 1.5 DCI 85CP Ambition 2004 1.6 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 8 Jul 2008, 10:45
Post #502


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




aia cu "de la iesitu' din fabrica" este evident o nesimtire, care oricum incalca legile.
Insa pe partea cu controlul de coroziune, eu zic sa cititi carnetul de garantie si prevederile lui.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tribunul
post 8 Jul 2008, 20:53
Post #503


Sunt inofensiv, dar gandul meu e criminal


Group: Members
Posts: 3.024
Joined: 19 July 05
From: Micul Paris




Nu stiu daca s-a mai discutat pana acum, am obeservat un alt loc unde apare rgina, este sub chederele, sau cum le zice la baghetele care fac trecere dintre usi si geamuri.
Daca scoti baghetele respective, pe partea din interior, adica din masina, sunt puncte de rugina.


--------------------
Renault "Megane" Scenic 2 2007
"Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai."
"Consumul exagerat de mitocanie si neam prost dauneaza grav sanatatii ..."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TopGear
post 9 Jul 2008, 11:15
Post #504


Membru incepator


Group: Members
Posts: 12
Joined: 4 November 06




Ieri am facut revizia la 40K la AMG. Totul in regula.
Cei de la receptie m-am intrebat daca doresc sa imi faca un nou tratament anticoroziune. Tratamentul - de altfel gratuit - a constat in curatarea prealabila a lonjeroanelor stalpilor si pragurilor cu o solutie de curatare injectata sub presiune, iar apoi (dupa cca 1h de uscare) injectarea - tot sub presiune a unei solutii anticoroziune pe baza de ceara. Solutia era produsa de Ixell - care furnizeaza si vopselurile celor de la Dacia.

Toata distractia a durat cca 1,5h in curtea exterioara a celor de la AMG.


--------------------
Dacia Logan Ambition 1.5dCi 2006 - B 00 WWW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tribunul
post 9 Jul 2008, 16:46
Post #505


Sunt inofensiv, dar gandul meu e criminal


Group: Members
Posts: 3.024
Joined: 19 July 05
From: Micul Paris




Ai verificat si unde am zis eu mai sus?


--------------------
Renault "Megane" Scenic 2 2007
"Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai."
"Consumul exagerat de mitocanie si neam prost dauneaza grav sanatatii ..."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jelly
post 9 Jul 2008, 21:33
Post #506


Membru autentic


Group: Members
Posts: 702
Joined: 3 October 07
From: București




am luat cea mai mare teapa cu dacia logan si mie mi-a ruginit cazanul de tuica mad.gif


--------------------
Dacia Logan 2005 - Laureate - B030431
Lucrurile nu se întâmplă. Lucrurile sunt făcute să se întâmple. (John F. Kennedy)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mamba
post 9 Jul 2008, 22:22
Post #507


Membru


Group: Members
Posts: 101
Joined: 20 November 06
From: București




M-am ferit,m-am bucurat,am fost fericit...dar pana la urma tot m-a lovit.Impartasesc aceeasi suferinta:rugina pe usa,pe muchiile aripilor si de asemenea promisiuni desarte ale Dacia renault(renault nu merita scris cu litera mare)


--------------------
Dacia Logan - Ambiance 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
crisstian
post 2 Aug 2008, 20:36
Post #508


Membru autentic


Group: Members
Posts: 236
Joined: 25 January 05
From: Bistrita




QUOTE(crisstian @ 2 Jun 2007, 11:45)
Asa cum am promis cu ceva timp in urma vin si cu o prima poza.
E de la suportul care sutine toba de esapament. In realitate arata ,,mult mai bine"
La service fiind pentru revizie mi-au spus ca asa rugineste linia de esapament...
Cand am timp o sa fac o poza si la suportul ala de sub masina (la mijloc) de care v-am spus ca s-a dus de tot si in locul lui am pus un colier ... smile.gif Deja sunt obisnuit cu rugina...
*


Iata ca a sosit timpul sa-mi schimb suportul de la toba finala...se mai tine intr-un brat si ala gata sa plesneasca.
As vrea sa stiu daca exista de cumparat suport pentru toba la fel ca cel original (in magazinele Dacia) sau trebuie sa-mi confectionez eu unul (,,in spatele blocului" biggrin.gif ).
Si a doua intrebare sudura pe toba se face cu electrod special sau cu oxiacetilena avand in vedere ca toba e din alt material sau se face cu electrod clasic.

Va intreb fiindca mi-e frica sa fac sudura in service sa nu-i ,,tremure" mana mecanicului si sa-mi gaureasca toba...

This post has been edited by crisstian: 3 Aug 2008, 09:43

Attached thumbnail(s)
Imag001.jpg ( Size: 94.88k ) Number of downloads: 568


--------------------
Logan Ambition 1.6l noiembrie 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
madi
post 3 Aug 2008, 19:46
Post #509


Membru incepator


Group: Members
Posts: 42
Joined: 14 July 08




Vreau sa va intreb daca voi in cartea de garantie aveti trecuta "Garantia comerciala anticoroziune". Am masina cumparata in iunie 2008 si la mine in cartea de garantie e trecut: Garantie comerciala anticoroziune
Coroziune din interior spre exterior - 6 ani


--------------------
Dacia Logan 2008 Laureate +
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
crisstian
post 3 Aug 2008, 19:51
Post #510


Membru autentic


Group: Members
Posts: 236
Joined: 25 January 05
From: Bistrita




Este da nu prea ai ce face cu ea. Loganul in general rugineste de la exterior spre interior...


--------------------
Logan Ambition 1.6l noiembrie 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
18 Pages « < 15 16 17 18 >
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 24th May 2024 - 08:12
Forum Renault