DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Cauciucuri all season, cum se comporta vara/iarna

Liviu
post 2 Jan 2005, 12:28
Post #31


expat naiv


Group: Banned
Posts: 3.526
Joined: 5 July 02
From: Peste gard




Valentine, cauciucurile nu se asigura pe casco, dar rotile da .. impotriva furtului.

Spor smile.gif


--------------------
. . .
-= age is just a number =-
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Valentine
post 2 Jan 2005, 12:31
Post #32


Old Timer


Group: Members
Posts: 1.074
Joined: 20 September 03
From: California




QUOTE(Liviu @ 2 Jan 2005, 13:28)
Valentine, cauciucurile nu se asigura pe casco, dar rotile da .. impotriva furtului.
*

Da nu stiu de ce aveam impresia ca se pot fura cauciucurile si fara jante biggrin.gif tongue.gif ... la cat de inventiv e hotu' roman.


--------------------
Ford Focus 2009
Hi, I'm a signature virus. Please replace your old signature with this signature and help me take over the world of signatures.

Atentie, atentie, si iar atentie!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Xplode
post 5 Jan 2005, 19:43
Post #33


Membru autentic


Group: Members
Posts: 256
Joined: 5 January 05




OK eu am pe fata Debica Navigator (adica all season) si treaba este in felul urmator la ele. Am observat ca gumele sunt mai moi decat montana, iar suprafata de rulare este mai mare decat montana. In concluzie aderetnta mai buna in curbe. In schimb profilul nu permite buna scuregere a apei, deci pe ploaie mai slabe decat montana. Acum astept sa vad pe zapada cum se comporta. Cred ca bine avand in vedere ca profilil permite intrarea zapezii in guma. Oricum la schimbare dar si periodic geometrie si echilibrare (vreo2-300 geo si 50/roata echilibrare). Super loc de echilibrare vedeti mai sus la altcineva a explicat langa gradina Botanica.


--------------------
Dacia Logan Laureat - B-77-xxx
Logan=Renult vs Logan=Dacia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andy_ACS
post 5 Jan 2005, 21:10
Post #34


Yes, I'm not!


Group: Members
Posts: 6.274
Joined: 19 July 04
From: Craiova




Xplode: dar cauciucurile astea debica navigator cum sunt fata de montana, ma refer la cum te simti in masina, zguduie la fel ca montana sau amortizeaza denivelarile mai bine? rulajul cum se aude? volanul se invarte la fel de usor?


--------------------
- - -
"Be the change you want to see in the world"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
geo.meg
post 5 Jan 2005, 21:38
Post #35


Membru autentic


Group: Members
Posts: 328
Joined: 17 February 04
From: Bucuresti




QUOTE(Andy_ACS @ 5 Jan 2005, 23:10)
Xplode: dar cauciucurile astea debica navigator cum sunt fata de montana, ma refer la cum te simti in masina, zguduie la fel ca montana sau amortizeaza denivelarile mai bine? rulajul cum se aude? volanul se invarte la fel de usor?
*



Cred ca pot sa-ti raspund si eu : normal ar trebui sa fie mai bune dacat montana ,cauciuc mai moale , calitate mai buna . Problema la aceste navigatoare este ca nu au profilul nici pentru apa ,nici pentru iarna , poate doar pentru vara merg dar daca sunt moi se tocesc repede . Sunt un ameste de ....de toate si nu merita banii , incearca ALL SEASON : Verdensein , sunt mai scumpe dar merita .
In cele mai multe cazuri nu vei gasi un cauciuc care sa le faca pe toate vara -iarna sezon ploios . Incearca mai bine anveloep de iarna mai ieftine dar de iarna si mai bune calitativ de vara , si asa se merita banii ,deoarece vei avea inca un set de anvelope si te vor tine mai mult , singura problema ar fi saptiul de depozitare si bugetul .
Marca de iarna : Kormoran Snowpro ,isi merita banii ,
Marca de vara : aci chiar ai de unde alege , dar sa le cumperi din martie ca acum toti dealeri de anveloep au din stocul de anul trecut anvelope .

Concluzie : nu se merita Navigatorul pentru ca nu te prea ajuta nici iarna si nici vara pe sezonul ploios . wink.gif


--------------------
Renault Megane Sedan 2.1 -Expression
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th May 2024 - 12:10
Forum Renault