DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Alarma EagleMaster, Alarma EagleMaster

Radocanu
post 27 May 2007, 18:03
Post #1


Membru lagunist


Group: Members
Posts: 1.983
Joined: 24 March 07
From: Hunedoara




salutare tuturor..am o alarma eaglemaster c6000... montata de mine + IC .... ma deranjeaza o chestie.... dupa 30 de secunde...se auto armeaza alarma + IC ...de multe ori mai sunt pe langa masina..si uit ca se auto`blocheaza si am enerveaaza ca suna alarma....stiti cumva daca as putea sa scot aceasta facilitate..... ????? pls help me


--------------------
Renault Laguna 2 - Facelift 2006 1.9 dci - Dynamique - HD-88-CAR
Dezmembrez R.Laguna 2
Telefon 0773803384
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
colombina29
post 27 May 2007, 19:54
Post #2


Membru cu FI(c)AT


Group: Members
Posts: 466
Joined: 3 June 06
From: Acasa




Vezi ca e o chestie mai pretentioasa, du-te la un service de alarme sa-ti anuleze nu stiu ce modul care face alarma sa plece la juma' de ora!


--------------------
FIAT ALBEA Dynamic 2006 - "La rând"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nicu022003
post 27 May 2007, 20:00
Post #3


membru


Group: Members
Posts: 537
Joined: 27 February 07




Este armarea pasiva se dezactiveaza dintr-o combinatie de butoane din telecomanda dar cel mai bine te duci la un service de alarme pentru ca si eu la fel am facut si intr-un minut a dezactivat functia si tot alarma eaglemaster am dar CL 1300 cam asa este modelul daca nu ma insel.


--------------------
Volkswagen Golf 2010 - B184PAN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Radocanu
post 28 May 2007, 20:03
Post #4


Membru lagunist


Group: Members
Posts: 1.983
Joined: 24 March 07
From: Hunedoara




mersi pt ajutor...dar daca am scutit 1 milion pe instalare IC + Alarma.. (le-am montat in fata blocului) ...am zis sa citesc bine cartea.... si sa vad care e problema..pana la urma am gasit ARMAREA PASIVA.... am dezactivat`o...si acum nu se mai auto`armeaza la 30 de secunde biggrin.gif doar daca opresc motoru si nu ies din masina.. raman usile nemiscate 30 de secunde...atunci se blocheaza...dar daca deschid odata usa.si o inchid la loc nu se mai blocheaza.. oricum e mai bine asa... multmuesc pt raspunsuri oricum ...

28 May 2007, 20:17:
acum am o alta problema.... zilele astea dupa ce am terminat de montat alarma... (mai putin semnaizarile) am vrut sa instalez si semnalizarile.... ..are 2 fire de + .... unu pe partea stanga se leaga si unu pe dreapta.. pe + la Bec. pe Stanga a mers.. pe dreapta nu mergea.. imi ardea siguranta.... am schimbat siguranta... iar a puscat... am inversat firele (stanga cu dreapta.. si invers) si tot nu mergea.... pana am mai vazut eu pe acol si sa imi dau seama ca +`ce vine din maneta de semnalizare... era pus pe -`ul becului... iar minusul pe plus..si daia tot imi ardea siguranta... am verificat... sa fie + la + si - la - (bec cu maneta semnalizatoare) ... acum am legat din nou semnalizarile....dar tot nu merge... nu mai merge deloc... inainte mergea una... cred ca am ars ceva prin ea... releu de semnalizare din modulul de alarma...voi ce spuneti.... legaturile stiu ca le=am facut bine... :| am facut totul bine..si la sfarsit am gafat`o...sau poate e doar o problema minora....daca stie cineva vre`un raspuns...ar fi bine venit aici biggrin.gif

This post has been edited by Radocanu: 28 May 2007, 20:17


--------------------
Renault Laguna 2 - Facelift 2006 1.9 dci - Dynamique - HD-88-CAR
Dezmembrez R.Laguna 2
Telefon 0773803384
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CriSTI68
post 1 Jun 2007, 14:01
Post #5


Membru Valvos


Group: Members
Posts: 5.001
Joined: 8 January 07
From: Bucuresti




citeste manualul si regleaz-o scrie in manual cum sa umblii la modurile de Auto-Armare


--------------------
Dacia Logan 2008 Prestige 1.6 16V 105 Ponei Putere - EDH
Renault Clio 3 - 2008 1.5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alinushy
post 3 Jun 2007, 09:47
Post #6


modeLator


Group: Members
Posts: 2.622
Joined: 9 January 07
From: Pitesti - Mioveni




unde ai legat firele pt semnalizare?
normal se leaga la maneta de semnalizare, sunt 3 fire legate de ea, iar 2 din ele au papuci "tata"(pe carcasa manetei) te legi de acei "papuci" (1 pt stanga si 1 pt dreapta)


--------------------
Audi A4 ... 1.8T...quattro ;)
frunza verde solz de peste, uite ..... altu` ca citeste
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lupasku
post 9 Jun 2007, 08:12
Post #7


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 8 June 07




se leaga firele la butonul de avarii, unul la firul rosu si unu il cauti


--------------------
dacia 1310 2003 berlina - TR-03-WNM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CriSTI68
post 11 Jun 2007, 01:20
Post #8


Membru Valvos


Group: Members
Posts: 5.001
Joined: 8 January 07
From: Bucuresti




QUOTE(Radocanu @ 27 May 2007, 19:03)
salutare tuturor..am o alarma eaglemaster c6000... montata de mine + IC .... ma deranjeaza o chestie.... dupa 30 de secunde...se auto armeaza alarma + IC ...de multe ori mai sunt pe langa masina..si uit ca se auto`blocheaza si am enerveaaza ca suna alarma....stiti cumva daca as putea sa scot aceasta facilitate..... ????? pls help me
*



autoarmare este pentru a inlatura dezarmarile din greseala, ca sa nu se mai armeze dupa ce ai dezarmato deschide si inchide usa tongue.gif


--------------------
Dacia Logan 2008 Prestige 1.6 16V 105 Ponei Putere - EDH
Renault Clio 3 - 2008 1.5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tarzy
post 11 Jun 2007, 07:05
Post #9


aroist


Group: Members
Posts: 1.958
Joined: 12 January 04
From: Bucuresti




QUOTE(Radocanu @ 28 May 2007, 20:03)
mersi pt ajutor...dar daca am scutit 1 milion pe instalare IC + Alarma.. (le-am montat in fata blocului) ...am zis sa citesc bine cartea.... si sa vad care e problema..pana la urma am gasit ARMAREA PASIVA.... am dezactivat`o...si acum nu se mai auto`armeaza la 30 de secunde biggrin.gif doar daca opresc motoru si nu ies din masina.. raman usile nemiscate 30 de secunde...atunci se blocheaza...dar daca deschid odata usa.si o inchid la loc nu se mai blocheaza.. oricum e mai bine asa... multmuesc pt raspunsuri oricum ...

<span class='edit'>28 May 2007, 20:17:</span>
acum am o alta problema.... zilele astea dupa ce am terminat de montat alarma... (mai putin semnaizarile) am vrut sa instalez si semnalizarile.... ..are 2 fire de + .... unu pe partea stanga se leaga si unu pe dreapta.. pe + la Bec.  pe Stanga a mers.. pe dreapta nu mergea.. imi ardea siguranta.... am schimbat siguranta... iar a puscat... am inversat firele (stanga cu dreapta.. si invers) si tot nu mergea.... pana am mai vazut eu pe acol si sa imi dau seama ca +`ce vine din maneta de semnalizare... era pus pe -`ul becului... iar minusul pe plus..si daia tot imi ardea siguranta... am verificat... sa fie + la + si - la - (bec cu maneta semnalizatoare) ... acum am legat din nou semnalizarile....dar tot nu merge... nu mai merge deloc... inainte mergea una... cred ca am ars ceva prin ea... releu de semnalizare din modulul de alarma...voi ce spuneti.... legaturile stiu ca le=am facut bine... :| am facut totul bine..si la sfarsit am gafat`o...sau poate e doar o problema minora....daca stie cineva vre`un raspuns...ar fi bine venit aici biggrin.gif
*




pana la modulul alarmei mai ai si niste diode, verificale pe acelea cine stie poate ai noroc


--------------------
DACIA / ARO / TICO L 1,6 / 244 / SX 2005 / 1993 / 1999 - B55MGY
Aha
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 9th May 2024 - 20:37
Forum Renault