DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

705 Pages « < 635 636 637 638 639 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Mici Intrebari -dar mai putin tehnice-, care nu merita topic separat

radian
post 20 Jul 2021, 15:12
Post #19081


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




Acum vreo 2, 3 ani, la Loganul vechi, m-am dus la un frigotehnist sa-mi completeze freonul in instalatia de AC. Jegosul mi-a pus freon de frigider, banuiesc, incompatibil cu instalatia de AC de pe masina. Mi-a luat si vreo 150 de lei. A doua zi, vara, caldura, am facut un drum de vreo 200 km. Cand sa ajung acasa a inceput sa-mi iasa fum de sub capota de la motor. Sincer, mi-au cam tremurat bucile... Mi-a prajit compresorul. Baietii la care-mi repar masina mi-au gasit un compresor de la o firma de dezmembrari cu 350 lei, unul nou era peste 1000 de lei.


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 20 Jul 2021, 16:09
Post #19082


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.080
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




QUOTE(volint @ 20 Jul 2021, 15:48)
inainte sa te apuci ia in calcul si loctite 454. e cam 200 lei 20 grame. altceva pe post de etansant e apa de ploaie.
*


Alte O-ringuri ar fi mai ieftine, si deloc apa de ploaie, mai ales daca sunt din cauciuc bun (sau un inlocuitor de cauciuc, imi scapa numele, am dat 15 lei pe un o-ring din materialul respectiv, pt. paharul filtrant al centralei; mult mai bun). Loctite nu-l mai face demontabil si reparabil.


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bion
post 20 Jul 2021, 18:12
Post #19083


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.711
Joined: 1 May 04
From: TM




QUOTE(radian @ 20 Jul 2021, 16:12)
Acum vreo 2, 3 ani, la Loganul vechi...i.
*


Asta e din categoria recomndari la pret bun date de bibliotecari.



fix or repair dayli
Grupul vag strikes again. Se pare ca imi cloncane celebrul variomatic. Recomandare reprezentanta Ș mergi pana crapa. Pret bun, 2 bucati la 2500 leuti bucata.
Cred ca o vand ca sa ii fac de ras icon_mrgreen.gif

This post has been edited by bion: 20 Jul 2021, 18:15


--------------------
Dacia SLZ Scala 2003 - TM54
Crăpa-le-ar Domnul ficații
Și setea ogoi-le-ar cu venin,
Căci n-au păreche-n lume blestemații
Crîșmarii care toarnă apă-n vin !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bygy007
post 20 Jul 2021, 19:22
Post #19084


Membru autentic


Group: Members
Posts: 8.156
Joined: 12 May 06
From: BUCURESTI




chestia aia colorata este ulei colorat pentru scapari de refrigerant , unde este ulei scapa refrigerant


--------------------
LOGAN LAUREATE 1,6 GPL 2009 - B 07 BGY
din subteranele Bucurestiului
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
YRX
post 20 Jul 2021, 20:22
Post #19085


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.711
Joined: 6 July 06
From: Bucuresti




Psychoo, am citit mai demult pe vw forum, schimbau chestia aia, numai ca la vag e electrica, dar vad ca nu merge forumul. Parca la Octavia era. Stiu ca o schimbau singuri, deci nu e mare filozofie.
Probabil ti s-au dus oringurile de pe ea, ar trebui sa o rezolvi, sa nu faca altele.


--------------------
Dacia Logan 2005 Ambition 1.6 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 20 Jul 2021, 21:42
Post #19086


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




QUOTE(bion @ 20 Jul 2021, 19:12)
... Cred ca o vand ca sa ii fac de ras icon_mrgreen.gif
*



ia-ti bre un Logan lull option sau un Duster si scapi de probleme...


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
yoncv
post 20 Jul 2021, 23:04
Post #19087


Membru ochelarist


Group: Members
Posts: 428
Joined: 28 September 06
From: Craiova




Loganul ăsta nou arată chiar bine văzut din exterior. Nu știu cum e înăuntru, n-am intrat în el.


--------------------
VW Jetta 2017 - dj-17-???
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
psychoo
post 21 Jul 2021, 07:47
Post #19088


Membru


Group: Members
Posts: 3.411
Joined: 23 August 07
From: Timisoara




QUOTE(bion @ 20 Jul 2021, 19:12)
Asta e din categoria recomndari la pret bun date de bibliotecari.
fix or repair dayli
Grupul vag strikes again. Se pare ca imi cloncane celebrul variomatic. Recomandare reprezentanta Ș mergi pana crapa. Pret bun, 2 bucati la 2500 leuti bucata.
Cred ca o vand ca sa ii fac de ras icon_mrgreen.gif
*


Al meu ford are 8 ani si 300.000km. Al tau fauve cat are? icon_mrgreen.gif

QUOTE(YRX @ 20 Jul 2021, 21:22)
Psychoo, am citit mai demult pe vw forum, schimbau chestia aia, numai ca la vag e electrica, dar vad ca nu merge forumul. Parca la Octavia era. Stiu ca o schimbau singuri, deci nu e mare filozofie.
Probabil ti s-au dus oringurile de pe ea, ar trebui sa o rezolvi, sa nu faca altele.
*


Caut sa comand acea valva, dar nu vreau chinezeasca. Ulterior ma gandesc daca sa astept pana pierde mai mult freon sau sa ma bag in gazul de fabrica...mi-e frica de ce gaze gasesc prin service-uri care o sa faca compresorul zgomotos dupa reumplere (stan patitul la 2 masini deja).
M-am uitat si dupa kit de manometre, pompa de vid si butelie de r134a dar costa multicel distractia.
Daca ma incumet, mi-as recupera freonul deja existent, schimb valva si il bag inapoi tot pe ala

Intre timp am gasit un filmulet pe youtube si in sfarsit inteleg ce face valva minune: https://www.youtube.com/watch?v=rabA0XzZAJE

This post has been edited by psychoo: 21 Jul 2021, 10:10

Attached thumbnail(s)
Capture.JPG ( Size: 187.83k ) Number of downloads: 250
Capture.JPG ( Size: 26.12k ) Number of downloads: 251
Capture.JPG ( Size: 91.12k ) Number of downloads: 239


--------------------
Ford Focus Titanium, 2.0 TDCI, 2013
Legea lui Ohm: Esti Om cu mine, sunt Om cu tine!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bgdrenault
post 21 Jul 2021, 08:29
Post #19089


bgd


Group: Members
Posts: 3.309
Joined: 4 February 07
From: Piatra Neamt




Tot din categoria masini, Toyota , 1,4d4d, 218000 km.
AC, manual, functioneaza impecabil sub 28-29 de grade. Raceste de ti ingheata picioarele, capul, etc.
Cum creste temperatura, raceste cu intermitente, ba chiar ca am impresia ca la accelerari viguroase taie functionarea compresorului. Inainte nu era asa, nu se simtea in habitaclu oprirea compresorului la accelerari.
In plus observ, coincidenta sau nu, ca la deschiderea geamului si intrarea unui curent de aer in masina, AC isi revine oarecum, dar tot functioneaza cu intermitente.
Scade temperatura la 28-29 de grade, iar functioneaza impecabill

Sa fie lipsa de freon?
Compresor pe duca?
Electrovalva?

Naibii, ca 3-4 saptamani nu am timp de service......



--------------------
Megane Sedan 1,33 140 CP 2019 Intens - XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 21 Jul 2021, 09:38
Post #19090


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




Cand ai facut ultima oara revizia la instalatia AC? La masinile mai vechi ar cam trebui facuta anual. La mine in targ este un nene (nu cel din cauza caruia era sa-mi ia foc masina...) care chiar mi s-a parut ca stie ce face. A scos freonul din instalatie, la reciclat l-a introdus la loc si a completat cu cat mai era necesar. Dupa operatie ACul functiona ireprosabil cca. un an de zile. Banuiesc ca aveam pierderi pe instalatie.


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bgdrenault
post 21 Jul 2021, 10:18
Post #19091


bgd


Group: Members
Posts: 3.309
Joined: 4 February 07
From: Piatra Neamt




Cred ca acum 2-3 ani, daca te referi la verificare instalatie si reumplere. Atunci aveam contract cu reprezentanta Toyota si probabil ca faceau multe lucruri. Dar nu ma duceam eu cu ea in service, ci responsabilul cu parcul
In ultimii 2-3 ani, m am dus eu, dar service ul cu care avem contract nu sunt chiar tari in AC, cand am fost si le am cerut ori aveau instalatia defecta, ori nu aveau omul pe acolo. In general i am vazut reticenti in a repara instalatii de AC.


--------------------
Megane Sedan 1,33 140 CP 2019 Intens - XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 29 Jul 2021, 10:59
Post #19092


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.457
Joined: 1 November 04
From: sat




Am următoarea problemă: afară umiditatea e de 56%. În casă, cu geamurile deschise, curenti de aer, un ventilator, umiditatea nu scade sub 65%. Care ar fi cauza? Ce pot face? La 65% umiditate e groaznic de cald, să nu mai pomenesc de condiții propice de mucegai. Am pus ieri aparatele de aer condiționat pe dezumidificare, scade undeva la 63%, dar dimineața e la 70%. Deschid geamurile, nu scade sub 65% deși afară scade până la 30%

This post has been edited by marksman: 29 Jul 2021, 11:00


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tatabobu
post 29 Jul 2021, 11:04
Post #19093


membru


Group: Members
Posts: 4.528
Joined: 14 September 04
From: Bucuresti




Stii ca e de la respiratul tau, combinat cu o eventuala izolare a casei, nu?


--------------------
DACIA 1300 1995
Scurgere de ulei? Care scurgere de ulei??? Balta aia de sub masina e sudoarea hergheliei de cai putere...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 29 Jul 2021, 12:03
Post #19094


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Umiditatea nu e in functie de temperatura? Din ce stiam una e 65% la 22 de grade cat ai in casa si alta e la 40 cat sunt afara.

This post has been edited by MuciX: 29 Jul 2021, 12:03


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 29 Jul 2021, 16:25
Post #19095


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.228
Joined: 24 June 07




Acum in apartament reusesc dupa aerisit continuu sa scad la ~50%, dar aseara am avut geamul inchis, pentru ca furtuna, si cand m-am trezit dimineata, aveam 70%. E cam nasol, dar cred ca se poate si mai rau.

Intrebare si de la mine: Trebuie sa ma apuc in perioada urmatoare sa izolez la tara podul casei. Din cauza ca e cam belita treaba cu mansarda deja facuta, nu prea am cum sa fac o treaba corecta, sa izolez intre capriori, ca nu mai am acces in multe zone, si nu ma mai apuc sa scot acum lambriuri(desi pe o portiune din hol posibil sa ajung si la asta... dar sa vad o iarna cum se comporta). Solutia pe care as merge ar fi sa pun vata deasupra tavanului prin tot podul.
Ce vata trebuie sa iau? Bazaltica, minerala? Are sens sa iau din aia cu folie de aluminiu, sau bani aruncati?

Presupun ca in marea parte a podului o sa o las "la vedere", si pe o bucata relativ mica o sa "bat" scandura sau OSB(cred ca voi folosi niste resturi de scanduri ramase de la lucrari mai vechi) sa imi fac si o portiune unde mai pot pune cate ceva depozitat.

Ma intereseaza sa nu le placa sobolanilor/dihorilor, ca pe vremea cand aveam acoperisul din sita de lemn am avut ceva animalute din astea prin pod. De cand e tabla pusa n-am mai auzit nimic, n-am mai gasit urme, dar nici nu vreau sa ma apuc sa scot si sa arunc vata din vreo prostie, in caz ca-si face iar ceva loc pe acolo.

Nici nu mai intreb daca a urmarit cineva evolutia de pret si la acest material, ca la polistiren stiu de la un amic ca au explodat preturile, la OSB stiu de la job ca e acelasi lucru.


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
volint
post 29 Jul 2021, 17:27
Post #19096


membru miserupist


Group: Members
Posts: 317
Joined: 7 September 04
From: Bucuresti (44.45682;26.13879)




recomand bazaltica cu folie de aluminiu pusa sub acoperis. o fixezi mecanic cu plasa de fibra de sticla capsata pe lemn. musai aerisire in doua locuri.

grosimea placilor o alegi in functie de grosimea capriorilor.

This post has been edited by volint: 29 Jul 2021, 17:29


--------------------
Dacia / Mitzu Nova GTI / hautlandăr 2000 / 2011 - B-22-YFL /
Credinta in Dumnezeu ma obliga sa fiu deschis oricarui adevar. Altfel sunt mai rau ca dracul, devin ipocrit.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tatabobu
post 29 Jul 2021, 17:58
Post #19097


membru


Group: Members
Posts: 4.528
Joined: 14 September 04
From: Bucuresti




QUOTE(MuciX @ 29 Jul 2021, 12:03)
Umiditatea nu e in functie de temperatura? Din ce stiam una e 65% la 22 de grade cat ai in casa si alta e la 40 cat sunt afara.
*


Nu. Punctul de roua variaza in functie de temperatura, si senzatia de disconfort termic este mai mare la aceeasi temperatura daca umiditatea este mai mare.
Umiditatea aia care se masoara si care conteaza este cea relatiba, si este data in procente fata de umiditatea maxima pe care ar tine-o aerul pana la saturatie. E, aia absoluta creste cu cresterea temperaturii, ceea ce inseamna ca in aceeasi camera inchisa etans, daca doar cresti temperatura fara sa scoti din uniditatea din aer si fara sa introduci alti vapori, umiditatea relativa va scadea.

This post has been edited by tatabobu: 29 Jul 2021, 18:03


--------------------
DACIA 1300 1995
Scurgere de ulei? Care scurgere de ulei??? Balta aia de sub masina e sudoarea hergheliei de cai putere...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 29 Jul 2021, 18:00
Post #19098


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




De acord, e Wikipedia , dar am zis ca merge:
QUOTE
Humidity is the concentration of water vapour present in the air. Water vapor, the gaseous state of water, is generally invisible to the human eye.[1] Humidity indicates the likelihood for precipitation, dew, or fog to be present.

Humidity depends on the temperature and pressure of the system of interest. The same amount of water vapor results in higher humidity in cool air than warm air. A related parameter is the dew point. The amount of water vapor needed to achieve saturation increases as the temperature increases. As the temperature of a parcel of air decreases it will eventually reach the saturation point without adding or losing water mass. The amount of water vapor contained within a parcel of air can vary significantly. For example, a parcel of air near saturation may contain 28 g (0.99 oz) of water per cubic metre of air at 30 °C (86 °F), but only 8 g (0.28 oz) of water per cubic metre of air at 8 °C (46 °F).


This post has been edited by MuciX: 29 Jul 2021, 18:00


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bion
post 29 Jul 2021, 18:03
Post #19099


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.711
Joined: 1 May 04
From: TM




Casa modeana stil punga inchisa. Termopan ,polistiren, vapsea izolanta. O fi intrat umezeala in riigipsuri intre parchetu laminat si folie.


--------------------
Dacia SLZ Scala 2003 - TM54
Crăpa-le-ar Domnul ficații
Și setea ogoi-le-ar cu venin,
Căci n-au păreche-n lume blestemații
Crîșmarii care toarnă apă-n vin !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tatabobu
post 29 Jul 2021, 18:05
Post #19100


membru


Group: Members
Posts: 4.528
Joined: 14 September 04
From: Bucuresti




Pai da, ce am scris mai sus, e nevoie de o cantitate mai mare de H2O pentru a duce acelasi volum de aer la aceeasi umiditate relativa atunci cand temperatura e mai mate. 65% ala masurat e umiditate relativa, nu absoluta. Si ala iti arata cat loc ai sa transpiri in aerul din jurul tau, mai pe scurt iti da viteza de evaporare a apei (implicit a transpiratiei).


--------------------
DACIA 1300 1995
Scurgere de ulei? Care scurgere de ulei??? Balta aia de sub masina e sudoarea hergheliei de cai putere...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 29 Jul 2021, 18:16
Post #19101


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.457
Joined: 1 November 04
From: sat




Cu cinci ore în urmă a scăzut la 52%. Sacrificiul a fost să țin ferestrele deschise când afară erau 32 de grade la umbră. Aveam 29 de grade în interior, la etaj, când am închis toate ferestrele și am dat drumul la aerul condiționat. Acum am 25 de grade, e o răcoare plăcută.

@bion: singurul loc unde am rigips e la tavanul de la etaj, că deh, e mai ieftin decât să torni placă. Acolo a economisit samsarul, că dezvoltator nu-l pot numi, și nu doar acolo, dar în alte locuri am reușit să îndrept tâmpeniile. Aș mai cumpăra tot casa asta, dar aș face două lucruri altfel din start: aș trage prețul în jos cu cel puțin 15 mii, și pentru finisaje aș aduce meșteri proprii, nu boschetarii cu care a lucrat el.

This post has been edited by marksman: 29 Jul 2021, 18:23


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GBX
post 29 Jul 2021, 19:11
Post #19102


Membru autentic


Group: Members
Posts: 581
Joined: 26 May 13
From: aproape de Cluj




AC și nu mai ai probleme.


--------------------
ex. Renault 19 Europa 1997
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 29 Jul 2021, 19:31
Post #19103


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.457
Joined: 1 November 04
From: sat




A mers ieri A/C toată ziua și a reușit să scadă de la 65 la 63%


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tatabobu
post 29 Jul 2021, 21:41
Post #19104


membru


Group: Members
Posts: 4.528
Joined: 14 September 04
From: Bucuresti




AC plus dezumidificator si nu mai ai probleme. 3 litri in 6-7 ore imi scoate un de-ala din casa.


--------------------
DACIA 1300 1995
Scurgere de ulei? Care scurgere de ulei??? Balta aia de sub masina e sudoarea hergheliei de cai putere...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 30 Jul 2021, 08:29
Post #19105


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




QUOTE(MuciX @ 29 Jul 2021, 13:03)
[...] la 22 de grade cat ai in casa [...]
*

blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif 22 de grade n-am nici in toiul iernii dreaq...


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 30 Jul 2021, 08:35
Post #19106


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Pai de ce ai face asta? Iarna e vreme de profitat, poți ține 19 fara sa fuoți energie amboulea.


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 30 Jul 2021, 08:38
Post #19107


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




Bai acesta, daca scade sub 25 de grade ma gasesc astia ca pe mamuti in Antarctica!


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bion
post 30 Jul 2021, 08:44
Post #19108


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.711
Joined: 1 May 04
From: TM




Germanul mucix stie ca DIN zice dormitor 18 si camera de zi 20. Gesund un sparsam.
Marks din lista taie rigipsul. Cum zice banatanul , paretzii mai trebuie sa sufle ,in casi mai tre sa intre cata luft. Dar modern e sa stai murat in punga ca sa poti lauda consumul de gaz si curent . sad.gif


--------------------
Dacia SLZ Scala 2003 - TM54
Crăpa-le-ar Domnul ficații
Și setea ogoi-le-ar cu venin,
Căci n-au păreche-n lume blestemații
Crîșmarii care toarnă apă-n vin !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GBX
post 30 Jul 2021, 08:54
Post #19109


Membru autentic


Group: Members
Posts: 581
Joined: 26 May 13
From: aproape de Cluj




Depinde și de umiditate.
La 25 de grade, cu peste 65% umiditate, transpir.
La 27 de grade, cu AC pornit și umiditate pe la 40%, mă simt perfect.


--------------------
ex. Renault 19 Europa 1997
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 30 Jul 2021, 09:34
Post #19110


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.457
Joined: 1 November 04
From: sat




QUOTE(bion @ 30 Jul 2021, 08:44)
.
Marks din lista taie rigipsul. Cum zice banatanul , paretzii mai trebuie sa sufle ,in casi mai tre sa intre cata luft. Dar modern e sa stai murat in punga ca sa  poti lauda consumul de gaz si curent . sad.gif
*


Am program zilnic de aerisire, inclusiv iarna. Plus că am schimbat #pebaniimei rahaturile de termopane la care a făcut samsarul economie cu unele care permit semiînchidere tocmai ca să circule aerul.


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
705 Pages « < 635 636 637 638 639 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 18th April 2024 - 09:23
Forum Renault