DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Ce cass pot lua pe casco cu boxe moca

V.Radu
post 10 Jan 2005, 18:00
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 28
Joined: 19 October 04




Salut. Cum stau lucrurile.Tata LOGAN, fiul ( eu ) solenza.Tata a ramas fara cass pe logan (au auzit hotii ca sunt cam grele si au zis sa-l usureze).Eu acum ii dau cass-ul meu de pe solenza cu fata detasabila (din fabricatie).
Am inteles ca' casco-ul da intre 7 si 9 mil pe cassul vechi. Vreau un casetofon si boxe corespunzatoare. La solenza ce boxe tre sa caut (stiu ca trebuie sa fie de 10" si ovale) ca sa mearga pe spate la solenza dar sa nu decupez policioara ci sa le fixez in locasurile alea.Vreau sa se auda bine pe noul cass>Deci: boxe ovale, de 10", si sa scoata calumea semnalul.V-am pupat.

P.S. Unde gasesc sa iau casetofonul mai scump si sa nu imi mai factureze boxele.


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GABONE77
post 11 Jan 2005, 19:11
Post #2


el jefe


Group: Members
Posts: 856
Joined: 9 August 04
From: Bucuresti




eventual sa scrie pe factura ca ai dat vreo 20 de milioane pe el si sa iei banii de la casco right?


--------------------
Dacia Sandero 2009 1.6 MPI Laureate - TPG
cine e bun e bun si cand e rau
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
valispeed
post 11 Jan 2005, 20:35
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 46
Joined: 26 December 04




Am impresia ca pe fata merg si pe 13 si iti recomand orice model JBL,se aud super iar cass,poti lua cu 6mil mp3 Panasonic care se aude binisor(eu am o astfel de combinatie pe un papuc).Daca vrei ceva sunet mai adevarat tre' neaparat boxe ovale si pe spate.
P.S. Nu combina in nici un caz cass Sony cu boxe Kenwood,e groaznic,de fapt boxele Kenwood cred ca nu se aud bine cu nimic!


--------------------
dacia slz clima - B 08 FOX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
V.Radu
post 11 Jan 2005, 21:20
Post #4


Membru incepator


Group: Members
Posts: 28
Joined: 19 October 04




k, thx dar pe spate... ce ovale de 10" sa-mi iau ca sa nu imi decupez policioara... si vreau un cass pe la 8 mil dar sa-mi dea si boxele in banii astia ca aia de la casco deconteaza doar casetofonul



--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alex_axn
post 11 Jan 2005, 21:28
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 639
Joined: 30 December 04
From: Bucuresti




nu prea ma pricep cu muzica dar parerea mea e sa ai grija cu ce vrei sa faci cu casco.. baietii de la asigurari nu mai dorm chiar asa pe ei. faza e ca daca tu o sa-ti iei un cass de 10 mil mai dai pe boxe inca vreo 4mil.. deci in total 14 mil (pe care tu vrei sa te intelegi cu vanzatorul sa-i treaca doar ca pretul cassului) sar putea ca la casco sa-ti spuna"bine,bine ai da 14 mil pe cass.. noi nuti dam decat 6.. pt ca la atat era asigurat cel furat si restul o sa le dai de la tine. dupa care te va intreba dc vrei sa faci un supliment de asigurare pt cel nou.. de 14 mil.. asta nu e mult, pana in 500 mii" si de abia acum daca iti mai fura si tie casul casco iti va da 14 mil chiar dc u ai dat 10.. dar vezi ca dc casul era prevazut cu fata detasabila si hotii lau furat cu totul.. adica tu nu poti sa inapoiezi fata asiguratorului.. adio despagubire (citeste cu atentie contractul de casco..)
vezi si tu cum te scoti mai bine


--------------------
vw passat 2009 - B __ ___
"putine lucruri poti sa le faci cu vorba buna dar cu vorba rea nici atatea"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
V.Radu
post 11 Jan 2005, 21:40
Post #6


Membru incepator


Group: Members
Posts: 28
Joined: 19 October 04




casco a zis ca imi da intre 7- si 9 milioane ( la suma asta se asigura standard cass-ul ala de logan ) eu zic ca in 9 milioane imi iau un cass si 2 boxe corespunzatoare pentru spate.
nici nu imi pun pe fata, primul lucru a fost sa-mi alte boxe ( ceva mai bune decat cele din fabricatie) pe spate



--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cip_01
post 12 Jan 2005, 15:35
Post #7


Membru incepator


Group: Members
Posts: 36
Joined: 14 December 04




investitie:1000000 lei fata spate boxe(10 cm si 10/15cm)
magazin cora,boxe BOSHMANN
calitate mult peste cele originale si destul de slabe fata de altele de
cinci ori mai scumpe.
concluzie:MERITA toti banii.
P.S.daca asculti manele uita de sfat si nu iti mai cumpara nimic.


--------------------
dacia solenza scala - b34yhz
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alex_axn
post 12 Jan 2005, 20:50
Post #8


Membru autentic


Group: Members
Posts: 639
Joined: 30 December 04
From: Bucuresti




din ce am vazut si eu prin magazine pe la 6-7 mil poti sa-ti iei sony cu mp3 4x50..
vreo 2-3 tot sony pt spate de 60w sau 80w dar nu cred ca merg prinse pe suportii aia din spate de la solenza ca sunt mai mari.. dar merge in placajul ala (sau ce vrea sa fie ala de la porbagaj). si la sony iti faceau ei montajul si iti dadeau si asigurare (in aceiasi bani) impotriva furtului.
acum eu nu inteleg cum iti da intre 7 si 9 mil? casul nu are si el pret fix sau iti da banii dupa cum arati? dc arati bine iti da 9, dc esti chel iti da 7? smile.gif intereseazate bine inainte de a cumpara casul sa stii in ce bani sa te incadrezi


--------------------
vw passat 2009 - B __ ___
"putine lucruri poti sa le faci cu vorba buna dar cu vorba rea nici atatea"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan_o
post 12 Jan 2005, 23:47
Post #9


om ca, din pacate, din ce in ce mai putini


Group: Members
Posts: 3.940
Joined: 23 May 03
From: Bucuresti




Suma variaza intre 0 si suma maxima. Soc de asigurari iti asigura cass-ul original. Daca tu vrei altul, atunci iti da contravaloarea celui nou dar numai pana la un anumit plafon care variaza de la soc la soc. deal r fi sa iti un cass de suma maxima care ti se ofera, altfel banii aia ii pierzi.

Cu toata parerea de rau, cele scrise mai sus suna cam a frauda de asigurari (fapta care am impresia ca nu e tocmai legala) si personal consider ca discutia ati purta-o mai bine pe privat.


--------------------
Dacia SLZ 1.4 / Break CL
E bine sa fii multumit cu ceea ce ai, dar nu si de ceea ce esti (Sir James MacKintosh)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Xpander
post 13 Jan 2005, 18:07
Post #10


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 10 June 04
From: Bukarest




Iti recomand un MP3 Player VDO Dayton CD 2703 (http://www.vdodayton.com/index2_and_fznid=6_and_cnn=CD_2703_and_color=red_and_status=n4.aspx) pe care il gasesti la Metro pe la 7 mil. si boxe JBL gto526 de 13 cm pe fata (cu decuparea panoului usa de plastic- http://www.jbl.com/car/products/product_de...er=GTS&cat=MEL) si JBL gto6426 de 6x4 pe spate (http://www.jbl.com/car/products/product_detail.aspx?prod=GTO6426&ser=GTS&cat=MEL) daca vrei sa le montezi in locasurile originale de plastic. Eu am configuratia asta si se aude foarte bine/tare/clar, dar se simte o lipsa de bass. O alta varianta ar fi sa pastrezi cartoanele din fata si sa-ti pui niste boxe adevarate (cu bass) pe polita din spate. In cazul asta trebuie sa-ti faci o alta polita din PAL ca sa fie rezistenta (aia originala vibreaza ca dracii), o decupezi, montezi boxe fara sita aia de protectie si aranjezi la tapiter sa-ti faca o panza care sa acopere polita in intregime, sa nu se vada boxele ca tenteaza. Daca nu gasesti tapiter sau vrei neaparat sa montezi sitele de protectie, poti sa-ti faci geamurile laterale spate si luneta fumurii (ionizate), tot cu scopul de a nu se vedea boxele.

P.S. Boxele alea JBL m-au costat 4.2 mil. toate 4 inclusiv montajul la Alarm Service '96.
Boxele JBL se potrivesc cu mai toate CD-playerele, mare atentie ce iei, eventual aceeasi marca de cdplayer si de boxe, ca altfel nu prea se potrivesc (pupa).


--------------------
DACIA Solenza Scala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 25th May 2024 - 16:07
Forum Renault