DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Problema cu rovinieta, Rovinieta gresit completata

cazanoanar@yahoo.com
post 24 Jan 2013, 10:26
Post #31


Membru incepator


Group: Members
Posts: 4
Joined: 22 January 13




QUOTE(markko @ 22 Jan 2013, 22:22)
Salut, eu am avut aceiasi problema anul trecut dar la mine doar nr de inmatriculare era completat gresit, problema s-a rezolvat total doar dupa contestatie la judecatorie si s-a aprobat contestia de la primul termen care a fost programat la 6 luni dupa depunerea contestatiei amenda fiind anulata. La tine nu pot sa imi dau seama cum s-a putut emite rovignieta fara a trece seria de sasiu, e ceva mai dificil ca in cazul meu, multa bafta in rezolvarea problemei .
*


Dle markko,

Va intreb pe dvs deoarece am nevoie de o rezolvare nu de remarci rautacioase la adresa unei persoane sau alteia. M-am interesat la statia peco de unde am achizitionat rovinieta si mi-a spus ca nu apare seria de sasiu din cauza ca se preia automat de undeva si nu se completeaza manual de casier.La noi nu a aparut deoarece nu exista categoria C (autoutilitara) cu acest nr de inmatriculare ci doar un autoturism mic.Oare ne putem lega in instanta de faptul ca autoutilitara cu nr VBK nu exista.Precizez ca pe acest bon s-a trecut VBK in loc de VPK.

Multumesc anticipat pt un raspuns care ar putea sa duca la rezolvarea problemei.


--------------------
Opel Vctra 2006 - TM13EHC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 24 Jan 2013, 11:31
Post #32


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




markko, raspunde-i unui om in nevoie si lumineaza-l, ca eu acid si rau cum sunt, desi i-am spus in putine cuvinte mai mult decat i-a spus avocatul in multe, am remarci rautacioase care nu-s bune.
Explica-i tu ca are 2 probleme, una cu rovinieta cu eroare materiala si pana la rezolvarea ei rovinieta nu e valabila pentru masina lui, si a doua cu contestatia, el neputand demonstra ca avea o rovinieta valabila pana nu se constata ca a fost completata gresit.
Acu', poate-l ajuta si avocatul.

Intre timp timpul trece, termenul de contestatie se scurge.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cazanoanar@yahoo.com
post 24 Jan 2013, 21:22
Post #33


Membru incepator


Group: Members
Posts: 4
Joined: 22 January 13




QUOTE(klaus @ 24 Jan 2013, 11:31)
markko, raspunde-i unui om in nevoie si lumineaza-l, ca eu acid si rau cum sunt, desi i-am spus in putine cuvinte mai mult decat i-a spus avocatul in multe, am remarci rautacioase care nu-s bune.
Explica-i tu ca are 2 probleme, una cu rovinieta cu eroare materiala si pana la rezolvarea ei rovinieta nu e valabila pentru masina lui, si a doua cu contestatia, el neputand demonstra ca avea o rovinieta valabila pana nu se constata ca a fost completata gresit.
Acu', poate-l ajuta si avocatul.

Intre timp timpul trece, termenul de contestatie se scurge.
*


Din pacate exprimarea dvs depaseste putin capacitatea mea de intelegere.Nu stiu ce inseamna "eroare materiala" si n-am inteles esenta problemei adica daca ne putem lega in instanta de faptul ca nu exista autoutilitara cu nr. 13VBK cum a fost completat pe bon. Bine n-am pretentia sa-mi dati lectii de drept acum dar spuneti-mi o simpla parere daca mai merita sa-mi bat capul sau mai bine merg si platesc amenda..


--------------------
Opel Vctra 2006 - TM13EHC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 25th May 2024 - 09:04
Forum Renault