DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Politia are vreo 5 TUAREG-uri, ce paracios sunt

ovidiusoft
post 9 Dec 2006, 15:04
Post #31


Membru de sub patura


Group: Members
Posts: 999
Joined: 3 June 05
From: Bucuresti




Hai mai ce naiba, voi chiar va credeti in filmele americane? Ati vazut 3 emisiuni la Discovery si credeti ca acum toti politistii o sa va fugareasca cu 350 la ora pe autostrada ca n-ati semnalizat la schimbatul benzii? "Aia de dincolo" se baga in urmariri de-astea cand chiar e vorba de chestii grave, oameni care scapand pun in pericol viata altor cetateni. La noi unde sa fuga fractoru' ? Pana la Drajna? Oricum cel mai eficient este un elicopter si niste blocaje, informati politistii din drum prin statie...


--------------------
Dacia Logan Ambitios 1.6MPI-8V promotia 2005
aici ar veni semnatura, nu?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 10 Dec 2006, 15:19
Post #32


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




QUOTE(gdm @ 2 Dec 2006, 21:32)
Am vazut si eu la tv despre acest subiect. Ministrul Blaga a spus ca au cumparat 80 de bucati cu 5 milioane de Euro. A mai spus ca sunt absolut necesare ca prefectii sa poata ajunge peste tot in judet. Cu nubira n-ar fi putut ajunge.

baietii destepti din minister au vrut sa incaseze niste comisioane, nu?
*


Pai cu banii de Tuareg-uri eu zic ca puteau sa asfalteze drumurile si asa ajungea toata lumea, ca tara nu-i numai a lor.
Intrebare, Lada Niva nu-i tot masina de teren? Care am impresia ca merge si mai departe decat Tuaregu'. Aia nu e buna?



QUOTE(soundmaker @ 9 Dec 2006, 01:05)
Bai fratilor , eu atita invidie n-am vazut de cind mama ma facut !!!
Sa-mi zica mie unu ca nu-si doreste confort ca la Tuareg la el in Dacie.
Nu vad de ce trebuie sa ne ofticam ca au aia 4 pagini de optionale si noi numai o juma de pagina .Asa-i viata , la unii mai mult , la altii mai putin !
Si eu vroiam in Dacie piele,navigatie,paishpe geamuri electrice heliomate si alte gadgeturi, dar NU SE POATE !!!
Asa ca mi-am luat Passat ca bani de Tuareg n-am avut !!!
Pai vrei sa ma prinda militianu cu Loganul sau cu Aro ??? smile.gif) Cind o zbura porcu !!!
Asa ca ......... ani de viata fara incidente rutiere !!!
*


Da, sa-si doreasca, da sa-si ia din banii lui, nu din ai mei. Ca din accizele mele la benzina eu merg si ei, si inca la confort superior si ii doare la basca de consum, decat ca trebuie sa opreasca des la pompa.
Nu zice nimeni sa nu-si ia masina scumpa, da sa o cumpere din salariul lui.


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Kramer
post 10 Dec 2006, 20:33
Post #33


Membru autentic


Group: Members
Posts: 367
Joined: 26 May 04
From: Brasov




Mai demult am vazut la stiri un tip beat cu o Dacie berlina urmarit de 2 Passat-uri de politie prin Bucuresti. Nu au reusit sa-l prinda decat dupa ce a intrat ala intr-un stalp.
Acuma e drept ca forta bruta (Touareg) poate ajuta in anumite situatii, dar nu ar strica si putina inteligenta sau macar indemanare. Cred ca ieseam mai ieftin daca importam direct politaii din Germania!


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bulan
post 10 Dec 2006, 22:41
Post #34


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.040
Joined: 20 March 06




Domnule Kramer si eu cred ca ieseam mai ieftin dar cum la noi banii nu conteaza ce sa facem ca sa aducem niste politisti nemti in Romania?Eu chiar nu sunt invidios ca politia a fost dotata cu asa ceva dar oare cei care le vor exploata se vor ridica la nivelul masinilor???


--------------------
a b c
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gallax
post 13 Dec 2006, 02:55
Post #35


Membru incepator


Group: Members
Posts: 56
Joined: 20 April 05




citat din Adevarul Online

.... se miră primarul. Explicații: "Da, am cumpărat mașinile, dar le-am luat pe banii mei". Nu știe exact prin ce firmă se face plata la leasing, sună niște directori să se intereseze, află că tatăl său semnează ordinele de plată. Efecte colaterale: soția s-a supărat că a cheltuit cam mult din banii familiei pentru primărie. Sunt, într-adevăr, câteva sute de mii de euro. Argumentele soției: "Toți fură, tu măcar să nu cheltuiești de la tine atât!" "știți ceva? și dacă plec mâine din primărie, plec liniștit că am făcut măcar ceva pentru comunitate", afirmă Precup. Un milionar în euro care a intrat în politică și administrație cu bani "de acasă". și care nu fură dintr-un motiv poate bizar: nu are nevoie.


Cred ca se poate inchide topicul.


--------------------
Opel Corsa 1.5DTI - :)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
george_slz
post 13 Dec 2006, 06:14
Post #36


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.162
Joined: 17 July 05
From: BUCURESTI S6




Ar trebui modificat titlul...Erau 4 Tuareg-uri si un Q7....negru....si un Tuareg alb al vreunui localnic.
Politia comunitara are sediu intr-un vechi sediu al partidului dl-lui primar, acolo sunt si T-urile.

Ati sesizat explicatia cretina, reactie la acuza adusa de PIN!

This post has been edited by george_slz: 13 Dec 2006, 06:15


--------------------
dacia Astra H Cosmo 2008 - b xx sef
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CristiRzR
post 13 Dec 2006, 14:16
Post #37


Fost posesor DSN


Group: Members
Posts: 531
Joined: 29 August 06
From: Constangeles




Oare de ce nu face si Mazare asa ceva, ca tot are milioane de dolari? De ce lasa politia cu Logan 1.4, cu vre-o 2 VW Passat variant si cateva dacii vechi? Nu merita si Constanta macar un Touareg? Sau nu se ridica la valoarea Mogosoaiei??? tongue.gif


--------------------
VW Golf 1993 GL 1,8i - CT 85 RZR
VW Golf 2007 Trendline 1,4i
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th April 2024 - 17:16
Forum Renault