DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> probleme cu copii hartuitori

Vlad Georgescu
post 10 Nov 2003, 02:31
Post #1


/----\ <--- Logan


Group: Members
Posts: 342
Joined: 24 July 03
From: Bucuresti




Eu sint un tip mai ciudat, poate, din punctul de vedere al unora: sint foarte gras. Mai si stau undeva in Vitan, intr-o zona destul de proasta.

In jurul blocului meu, este o gasca de copii care si-au facut obiceiul sa strige dupa mine "grasule", sa ma injure, etc.

Ma enerveaza la culme chestia asta.

Din pacate nu sint genul sportiv, sa ii pot prinde ca sa le administrez ceva bataie, sa se potoleasca, asa ca.. suport.

In general, incerc sa nu le dau deloc atentie, dar sint cazuri in care nu se poate asta - de exemplu, daca arunca cu pietre dupa mine.

Sa ii prind - nu am nici o sansa - fug cu viteza fulgerului.

De cunoscut, nu ii cunosc, si nici nu sint genul care sa stau mult in fata blocului, in dorul lelii, ca sa stiu cine e unul si cine e altul.

Desi am incercat sa ii ignor, chestia asta continua sa se intimple.


Intrebarea e - cum pot rezolva problema asta cu copii care se iau de mine?

Exista vreo varianta - de exemplu pistol non-letal care sa traga cu alice de sare, sau .. stiu eu, vreo firma de securitate care sa se ocupe si de probleme de genul asta?

Banii nu sint o problema - am o firma profitabila, si as plati oricit ca sa elimin problema - dar sa o elimin sub o forma destul de legala (adica nu as angaja pe cineva care sa-i omoare 022.gif , dar as putea sa vorbesc cu cineva care sa-i prinda si sa-i bata de cite ori am probleme).

Stiu ca solutiile astea sint cam nerealiste... chiar daca aranjez cu cineva sa ii prinda si sa le aplice o corectie, sau sa ii prinda ca sa-i bat eu, e foarte greu ca acel cineva sa se nimereasca sa fie in preajma atunci cind se intimpla incidentele.

Daca m-as duce la parinti si as vorbi cu ei - sansa este foarte mare ca parintii sa fie niste muncitori de-aia alcoolici, care dupa aia si-ar pupa odrasla pentru ca isi zgindare dusmanul de clasa.

De mutat, nu ma pot muta din zona, pentru ca totusi nu am bani de o zona mai buna, chiar daca as vinde apartamentul in care stau acum.


So.. apelez la voi - care ar fi o solutie realista la problema asta?


--------------------
Volțvagăn Glonț 2080 Tdi Quad BiTurbo DSG 8 - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 10 Nov 2003, 08:31
Post #2


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




Vlad, nu te supara, citi ani ai ??? Intreb pentru ca mi se pare destul de bizar ceea ce ti se intimpla, indiferent de dimensiunile corporale.....
Inca ceva, daca pleci din start ca parintii copiilor sunt niste muuncitori alcoolici, esti de un pesimism bolnav! Incearca sa vezi si partea buna a lucrurilor, recte, parintii sa fie niste oameni cumsecade, chiar daca nu intelectuali, dar mucnitori simpli si cu bun simt, si care chiar sa nu stie ce face odrasla lor pe afara.
Daca nu rezolvi asa, iti recomand o pusca de PaintBall, cu care sa tragi pe linga ei. Si aici e o problema, daca te reclama cineva. Cit o fi puscociu ala cu aer comprimat, tot iti poate face destul de rau, daca nu sa te omoare, macar sa te lase cu o retina desprinsa sau sa te umple de vinatai.


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
litza
post 10 Nov 2003, 09:07
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 813
Joined: 27 August 03
From: Bavaria, DE




Solutia: pusca de jucarie cu apa. Din alea care tot vezi vara la mare ca au toti pustii. Partea nasoala ar fi daca isi cumpara si ei , atunci ai inceput un razboi in toata regula. biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Mai poti sa rogi pe vreun prieten sa iasa inaintea ta din bloc si cand iesi tu si se iau aia de tine, sa-l prinda pe unu si il duci de urechi la parinti.


--------------------
Dacia Solenza 2003-2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bobo
post 10 Nov 2003, 10:52
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 756
Joined: 24 October 02
From: Bucuresti




tu nu erai copil si cand erati in gasca va luati ori de vre-una cu fusta scurta care se nimerea pe teritoriul vostru si va exprimati cu niste cornete trase sau cu niste prastii?!?!
sunt copii, nu ai ce sa le faci.. mai mult ii intaratzi...gasesc ei sa-ti faca altceva ce nu poti dovedi ca ei au fost; mai bine nu-i bagi in seama ca se vor plictisi; ei cauta o reactie ca sa continue..

sfatul meu: slabeste; nu pentru ei ci pentru tine; prinde bine pentru mai tarziu...hehe


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BX_master
post 10 Nov 2003, 11:34
Post #5


Membru incepator


Group: Members
Posts: 20
Joined: 27 July 03
From: Lyon-FR




Salut!
Cu tot respectul, nu vreau sa iti provoc neplaceri suplimentare. Dar eu cred ca mai bine decit sa dai banii pe o pusca sau altceva de genul asta, mai bine iti platesti un ditetician si un abonament la o sala de fitness. Indiferent cum arati, disciplina alimentara si practica unei miscari timp de o jumate de ora pe zi fac minuni. Iti dai un an de zile si te concentrezi sa iti atingi scopurile, dupa aia te duci singur dupa ei, 'le muma-n cenzurat de copii dementi, si ii pui sa te linga pe bicepsi! smile.gif
B positive! :wink:


--------------------
We tried to assemble a useful collection of tips and ideas to help our fellow Citroënthusiasts to get the most out of their cars while keeping the dreaded repair costs at bay.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
WUB
post 10 Nov 2003, 12:24
Post #6


Membru incepator


Group: Members
Posts: 99
Joined: 3 July 03
From: Bucuresti




Ia si tu niste dulciuri si incerca sa tii faci prieteni....Eventual cind mai mesteresti pe la masina....Vezi ca trebuie sa fie un lider de gasca....incerca sa negociezi cu el...


--------------------
ARR NXT 2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 10 Nov 2003, 12:26
Post #7


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




Da, exact cum zice WUB! Ii ademenesti cu dulciuri, pui mina pe ei si ii calci in picioare, neamu' lor de reactionari!


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexV
post 10 Nov 2003, 12:36
Post #8


Admin?


Group: Admin
Posts: 2.553
Joined: 4 December 02
From: Bucuresti




ma, cam are dreptate vlad. copii in ziua de azi copii nu mai sunt ceea ce eram noi. mi-am montat o usa la un garaj care are iesire pe o alee la care au access doar doua blocuri si unde se joaca doar copii din acele blocuri. deci stiu foarte bine cine.
inainte de usa asta noua aveam o usa "rabla" pe care scriau si desenau. nu ma deranja. acum au scris si pe asta nou ca de ce le-am luat tabla de desen, injuraturi de eu nu le rostesc la adresa mea si a familiei. apoi au zgarmat jumatate din spuma poliuretaninca pe care eu o pusesem, si au niste glume in ei de te doare capu.

eu daca mai contiuna o sa ma adresez intai parintilor, si apoi daca nimic nu se schimba o sa ii rezolv cumva. cred ca usa aia o sa cam curenteze :-D

deci angajeaza pe cineva care atunci cand vi acasa sa apuce vreo 2 de ceafa si sa ii dea cap in cap. si eventual sa ii sperie bine de tot. icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif


--------------------
Toyota RAV4 2.0
"Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth," Oscar Wilde.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Vlad Georgescu
post 10 Nov 2003, 14:38
Post #9


/----\ <--- Logan


Group: Members
Posts: 342
Joined: 24 July 03
From: Bucuresti




> Dar eu cred ca mai bine decit sa dai banii pe o pusca sau
> altceva de genul asta, mai bine iti platesti un ditetician si
> un abonament la o sala de fitness. Indiferent cum arati,
> disciplina alimentara si practica unei miscari timp de o
> jumate de ora pe zi fac minuni.

Da' fac deja chestia asta, man.

Fac sport aproape in fiecare zi. Am fost si in Parhon ca sa slabesc, etc.

Da' asta nu schimba faptul ca sint foarte gras. :-(

Cit despre copii.. eu nu am facut chestii din astea cind eram mic, si nici n-am simtit nevoia sa fac.

Mi se pare foarte aiurea faptul ca nu pot sa fac nimic.

De fapt, aseara au trecut pe la mine prietena mea si maica-sa. In general, ii ignor pe copii.

Acum insa, pina sa ajungem la masina (deoarece maica-sa merge incet), au inceput sa arunce cu pietre in grupul nostru.

Daca sint singur nu ma deranjeaza... trec repede si ii ignor total.

Daca insa sint cu altii, si arunca cu pietre in acesti altii, nu mai pot sa nu reactionez - da-o incolo de treaba!!! sad.gif


--------------------
Volțvagăn Glonț 2080 Tdi Quad BiTurbo DSG 8 - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BX_master
post 10 Nov 2003, 14:52
Post #10


Membru incepator


Group: Members
Posts: 20
Joined: 27 July 03
From: Lyon-FR




Ahhhhhh...
Inseamna ca e najpa rau.
In cazul asta ai doua solutii:

1. Te muti de acolo intr-un cartier mai civilizat (metoda eleganta).

sau

2. Iti iei un rotweiller d-ala antrenat care rupe caprioara in doua cind ii dai drumul si mergi asa linistit cu el spre masina. Si daca tot mai comenteaza, ii dai drumul pe ei si nu poate nimeni sa iti zica nimic, pentru ca daca ei arunca cu pietre si tu poti sa spui ca a fost "self defense" (metoda "'le muma-n c*r de avortoni").

2 bis. Iti iei si un doberman ca e mai agil si sare la git (metoda "i don't give a fu*k").

PS: Fara arme (paint ball, gaze etc.), ca daca ii pirlesti rau (de genul vinatai, arsuri, coaste rupte etc.) pe dracii aia, apoi stii ca parintii atita asteapta sa isi urle amarul la ProTV, dar ciinele est foarte plauzibil, iar daca la faza cu pietrele ai martori, atunci daca le face un dog curu ferfenitza e orecum explicabil pentru ca tu nu te poti apara prin alte mijloace impotriva lor.
So, let's hear the motherfu*kers scream! icon_twisted.gif


--------------------
We tried to assemble a useful collection of tips and ideas to help our fellow Citroënthusiasts to get the most out of their cars while keeping the dreaded repair costs at bay.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 10 Nov 2003, 14:58
Post #11


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




Hai ca deja o dam in Startek! BX_Master, nu stiu de cind n-ai mai urmarit tu ProsTV dar in ultima vreme se desfasoara o campanie impotriva proprietariol de si a cainilor agresivi de nu e voie! Unde mai pui ca daca un caine iti face zdrente un copil (sa nu-mi spui tu mie ca un Doberman sau un Rotweiller se vor opri dupa ce au dat prima gaura in pantaloni) bagi voley la Dinamo grupa mare!


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
litza
post 10 Nov 2003, 15:01
Post #12


Membru autentic


Group: Members
Posts: 813
Joined: 27 August 03
From: Bavaria, DE




Merge varianta cu cainele, dar cu botnita. Sa ii sperie un pic si ii amentinti ca data viitoare ii scoti botnita si chiar poti sa o faci, dar sa-l tii bine cand i-o scoti, nu cumva sa scape cainele. Nu merita sa faci parnaie pt niste amarati.


--------------------
Dacia Solenza 2003-2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BX_master
post 10 Nov 2003, 15:02
Post #13


Membru incepator


Group: Members
Posts: 20
Joined: 27 July 03
From: Lyon-FR




Pana mea, da' parintii de copii handicapati de ce drequ nu fac pirnaie ca i-au facut si dupa aia ii lasa pe maidan fara sa se preocupe de ei. Te pisi pe campania lor de la TV, e totusi mai onorabil sa moara in lupta dreapta cu dulaul, decit asa, ca in filme, fara nici o posibilitate de aparare, de cartus paralizant sau de glont de paintball intre felinare! 8)


--------------------
We tried to assemble a useful collection of tips and ideas to help our fellow Citroënthusiasts to get the most out of their cars while keeping the dreaded repair costs at bay.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
litza
post 10 Nov 2003, 15:07
Post #14


Membru autentic


Group: Members
Posts: 813
Joined: 27 August 03
From: Bavaria, DE




Ba, i-a mai lasati-o mai moale. Copii sunt copii, chiar daca sunt super cretini. E vina parintilor si nu ai lor. In nici un caz nu-i agresati! Una e sa-i sperii si alta sa te pui in mintea lor.


--------------------
Dacia Solenza 2003-2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BX_master
post 10 Nov 2003, 15:20
Post #15


Membru incepator


Group: Members
Posts: 20
Joined: 27 July 03
From: Lyon-FR




Hai, lasind panarama la o parte, sa iti dau solutia la problema. Cauta, acolo la tine in cartier, pe golanul sau pe golanii de care le este tuturor putiolor frica (ii gasesti in barul din cartier, in biliard sau in cafe internet). Negociaza cu ala/aia pretul linistii si ei se ocupa. E cel mai simplu, mai ales ca platesti la rezultat si ca de "the dirty work" se ocupa altii. E psihologic, mai ales ca aia care te terorizeaza pe tine nu sunt cei mai tari pentru ca daca ar fi cei mai tari ar teroriza alti putoi mai slabi.
Spor la lucru.
Mai ales ca metoda e testata, nu eu am inventat-o, ci CIA: "control the war-lord -> control the whole war". Last seen in Irak! wink.gif


--------------------
We tried to assemble a useful collection of tips and ideas to help our fellow Citroënthusiasts to get the most out of their cars while keeping the dreaded repair costs at bay.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paulp
post 10 Nov 2003, 16:04
Post #16


Bagator de seama!


Group: Members
Posts: 3.098
Joined: 31 July 03
From: Iasi




Bai, ati inebunit! Ati dat in mintea copiilor?
Citi din voi au copii?
Cum sa te iei de un copil, orice ti-ar striga? Nu mai zic de aberatiile care au fost scrise pe aici (ciini, pusti, killeri, curentari).
Sa prind eu pe unu ca ii face ceva pustiului meu si jur ca-l calc cu masina si ma si intorc sa-l mai calc o data. icon_evil.gif

Lasati copii in pace. NU EXISTA SOLUTIE DE A TE RAZBUNA PE UN COPIL (si nici intelegere).
Mai bine incearca sa te imprietenesti cu ei (cineva venea cu ideea de a le da bomboane ASA DA).

Scuzati-mi limbajul mai dur, dar nu suport sa aud ca sint agresati copiii.


--------------------
Fiat Linea Active, 2011 - PAD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 10 Nov 2003, 16:10
Post #17


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




paulp, sa inteleg ca tu esti unul dintre aceia care isi privesc cu ingaduinta copilul, cind acesta da cu pietre in oameni ? Si pe urma, zimbind, il mingai parinteste pe cap si ii spui calm "nu e bine ce ai facut!" ?????? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bobo
post 10 Nov 2003, 16:13
Post #18


Membru autentic


Group: Members
Posts: 756
Joined: 24 October 02
From: Bucuresti




pai io ce spun, copiii sunt copii; ori voi toti care dati solutii ati uitat de cand v-ati maturizat; nu faceati misto de babe sau de mosi? hai sa fim seriosi;
ce pielea mea asa de repede se uita; pai daca ati fi profesori cred ca ati exmatricula pe toti cei care copiaza, la cum va vad...


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Wolfmark
post 10 Nov 2003, 16:13
Post #19


Membru autentic


Group: Members
Posts: 642
Joined: 24 March 03




QUOTE
Mai bine incearca sa te imprietenesti cu ei (cineva venea cu ideea de a le da bomboane ASA DA).


Hehe smile.gif Si te prinde un parinte dand bomboane ... isi inchipuie cine stie ce ... sa vezi fugareala dupa aceea biggrin.gif


--------------------
DACIA Solenza Scala 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paulp
post 10 Nov 2003, 16:21
Post #20


Bagator de seama!


Group: Members
Posts: 3.098
Joined: 31 July 03
From: Iasi




Marty, nu privesc deloc cu ingaduinta poznele copilului meu, dar depinde de pozna, si doar eu pot aprecia ce pedeapsa merita copilul meu pentru o anumita pozna.
De aceea trebuie sa fiu EU informat de prostiile pe care le face.

Wolf, stiu ca ai dreptate (exemplu cu bomboanele e peiorativ), dar metode de a te imprieteni cu copii exista (fara sa creezi suspiciuni). In primul rind trebuie sa stai mai mult in apropierea lor. Daca stai mai mult in casa si nu incerci sa te apropii de ei, vei fi privit cu suspiciune (si tratat ca atare).


--------------------
Fiat Linea Active, 2011 - PAD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 10 Nov 2003, 16:34
Post #21


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




Paul, daca citesti in posturile mele anterioare (cred ca primul), am sugerat ca sa se mearga la parintii respectivilor puradei. Daca parintii sunt exact asa cum au fost descrisi de Vlad ("muncitori alcoolici") se trece la planul 2. daca parintii sunt oameni cumsecade si cu frica lui Dzeu. pun pariu ca masurile luate vor fi de asa natura incit ala se va duce afara si se va mai gindi daca sa faca sau nu, eventual o sa le zica si celorlalti sa se potoleasca.

Bobo, scuzele mele stimabile, intr-adevar, ma luam de persoane mai in virsta, la genul ca-i vedeam mai "de la tara" si le ziceam Buna Ziua! sau Saru'mina! (in functie de sex) pentru a intra cu ei in vorba. Oamenii, cumsecade, crescuti in spiritul bunului simt de la tara, ne raspundeau si se aratau mirati ca-i salutam (normal, in Bucuresti, dusmania a inlocuit total prietenia si amicitia, nu te mai saluta nimeni pe strada, ca sa nu mai zicem ca nici cunoscutii nu-ti dau o mina de ajutor). Dupa asta incepeam sa le insiram tot felul de baliverne cum ca matusa noastra sau bunica, sunt vecini cu ei si asa mai departe. Dar de aici pina la a arunca cu pietre in oameni necunoscuti, e o diferenta ca de la cer la pamint

Mai recunosc ceva, cind eram mai pustan, imi sarea mina cam repede, acu' m-am mai potolit, sunt adeptul vorbei bune la inceput si al scandalului ulterior. Dar mi-aduc aminte ca mergeam pe strada si eram enorm de preocupat de o chestie (ca faza hazoasa, cumparasem un walkman defect cu 600 de lei si nu stiam de ce mama ciorilor nu merge ala)., eu cind sunt preocupat, nu numai ca se intimpla sa ma gindesc si sa nu ma uit pre abine pe unde merg, dar uneori gesticulez, chiar vorbesc de nebun. In starea descrisa mai sus (gesticulam), trece un agarici cam la 10-12 ani pe linga mine si zice " Iaaaaa uite-l, baaaaaaa, si p-asta, vorbeste singur pe strada... Nebunu, nebunu...." A treia oara n-a mai apucat sa zica, banuiti de ce. A luat-o la fuga smiorcaindu-se. Daca nu m-ar fi provocat, ar fi patit ceva ?


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GeorgeB
post 10 Nov 2003, 16:37
Post #22


the 7 stars of Pleiades constellation


Group: Members
Posts: 1.870
Joined: 7 January 03
From: Bucuresti




eu zic ca cel mai indicat lucru este sa se vb cu parintii. de dat in gura ii dai parintelui pt ne -educatia care o face copilului sau, copilul ala nu are discernamant ... nu isi da seama de bine sau de rau.

eu am pb cu masinile , le am zgariate din cauza ca se fugaresc unu pe altu' dau cu pietre samd. de vb cu parintii nu am reusit , nu vor sa intelega, se oftica ca eu am masini si ei nu au nici macar dacie. asa ca , cum ii prindeam prin fata ii rugam sa plece de acolo, mai tipat, mai amenintat, pana la urma nu au mai venit ...


--------------------
SUBARU Legacy 2.5 - ---
L7 2.5 all in black - edition -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bobo
post 10 Nov 2003, 16:45
Post #23


Membru autentic


Group: Members
Posts: 756
Joined: 24 October 02
From: Bucuresti




nu te lega acuma neaparat de "aruncatul cu pietrele"; in ce a spus la inceput impricinatul nu era vorba de asta; evident cand ajungi la pietre e altceva;

acum depinde si de varsta copiilor;

acum sincer mi-e greu sa cred ca se iau copiii de tine asa aiurea;

chiar cam ce varste au?


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GeorgeB
post 10 Nov 2003, 16:48
Post #24


the 7 stars of Pleiades constellation


Group: Members
Posts: 1.870
Joined: 7 January 03
From: Bucuresti




chiar asa ce varste au ?


--------------------
SUBARU Legacy 2.5 - ---
L7 2.5 all in black - edition -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 10 Nov 2003, 17:00
Post #25


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




Bobo, mai citeste inca o data posturile lui Vlad, in ambele spune ca au aruncat cu pietre, in al doilea spune ca era si cu prietena lui si cu mama acesteia CARE SE DEPLASA MAI GREU. Deci da, da ? Am ajuns sa fug pe strada ca sa ce ??? Sa scap de nijte kkti cu oki ?


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ashu
post 10 Nov 2003, 17:03
Post #26


Membru erectil


Group: Members
Posts: 674
Joined: 10 December 02
From: Bucuresti




Ma copiii se iau de oricine e altfel decat ceilalti, deci io il cred ca se iau de el fara sa aibe alt motiv in afara de acela ca e foarte gras. Ei probabil ca nu-si dau seama ca ceea ce fac e grav. Imi pot da seama cat e de neplacut pt. Vlad, mai ales daca mai e si cu oameni straini. Poti fii cu un partener de afaceri sa zicem, ce incredere ii mai inspiri aluia daca vede ca esti caterinca strazii. E frustrant rau de tot. Io zic sa faci o reclamatie la politie, ei sunt obligati sa vina si sa ancheteze daca spui ca ai fost atacat cu pietre, eventual zici ca scopu a fost sa-ti fure portofelu, si chiar daca nu va avea nici un fel de urmari faptul ca vine politia la usa lor sau ca sunt chemati la sectie ii va speria pe cei mai multi dintre parinti si ii vor mustrului in consecinta pe copii. Io cred ca e cea mai eleganta solutie, probabil ca si io as avea ca prima pornire sa-i sparg cu bataia, dar probabil dupa mi-ar parea rau. Io zic sa incerci kestia asta cu politia, n-ai ce pierde pana la urma.


--------------------
Pejo 206 2.0 HDi 2002 - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Vlad Georgescu
post 10 Nov 2003, 18:14
Post #27


/----\ <--- Logan


Group: Members
Posts: 342
Joined: 24 July 03
From: Bucuresti




Exact asta e problema ... faptul ca se iau de mine cind sint singur nu ma intereseaza - ii ignor si nici macar nu ma enervez. Practic, nu au ce sa-mi faca.

Dar, cind arunca cu pietre si scuipa dupa prietena mea si mama ei, care este o femeie in virsta, normal ca imi sare mustarul rau de tot! sad.gif

Si chiar nu mi se pare normal ce se intimpla.

Daca as fi super-atlet, sa alerg dupa ei sa-i prind, le-as aplica o corectie si nu ar mai face, dar ei fug cu viteza vintului si cind renunt sa-i mai fugaresc, incep iarasi sa ma hartuiasca.

Mai mult.. se intimpla ca daca sint cu spatele la unu', sa vina altu' pe la spate sa ma loveasca... sad.gif

Plus ca faza cu scuipatul mi se pare dezgustatoare - nu suport sa fiu scuipat!

Nu mi se pare deloc normal ce se intimpla, si sper ca am sa gasesc o solutie.


--------------------
Volțvagăn Glonț 2080 Tdi Quad BiTurbo DSG 8 - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ashu
post 10 Nov 2003, 18:16
Post #28


Membru erectil


Group: Members
Posts: 674
Joined: 10 December 02
From: Bucuresti




Repet, tot ce spui tu te indreptateste sa te duci la politie. Insa trebuie sa afli numele si adresele catorva dintre ei, ca sa stie politistii unde sa se duca. Io zic sa incerci.


--------------------
Pejo 206 2.0 HDi 2002 - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Liviu
post 10 Nov 2003, 18:30
Post #29


expat naiv


Group: Banned
Posts: 3.526
Joined: 5 July 02
From: Peste gard




Vlad, .. eu unul zic sa te linistesti tu in primul rand .. Nu sunt psiholog dar stiu ca daca te deranjeaza atitudinea celor din jurul tau vis-a-vis de tine inseamna ca tu nu te simti bine cu tine insuti in primul rand .... poate ca spun prostii .. dar eu cred ca daca tu te vei simti linistit vis-a-vis de persoana ta atunci ceea ce urla niste copii nu o sa te mai afecteze deloc ....
Asa ca din punctu' meu de vedere .. incearca niste Yoga .. poate face minuni in legatura cu calmul intern smile.gif ...


--------------------
. . .
-= age is just a number =-
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ashu
post 10 Nov 2003, 18:37
Post #30


Membru erectil


Group: Members
Posts: 674
Joined: 10 December 02
From: Bucuresti




Sa-l vad io pe Bivolaru cum sta calm intern cand niste copii dau cu pietre in nevasta-sa. Una e sa ignori ce striga unu-altu, alta e sa iti flegmeze copiii prietena si sa arunce cu pietre dupa voi. Cre ca pana si Dalailama le-ar administra niste kumite-n dinti in cazu asta.


--------------------
Pejo 206 2.0 HDi 2002 - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 7th May 2024 - 17:23
Forum Renault