DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

320 Pages « < 4 5 6 7 8 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Prezentati solenzele voastre, poze;imbunatairi;costuri;Tuning

pskint25
post 5 May 2008, 15:07
Post #151


Membru de ieri pe maine


Group: Members
Posts: 500
Joined: 15 June 07
From: Aproape




si pe spate cum arata? ca vad ca si pe aia ai dat-o jos ...


--------------------
Dacia Solenza 2004 Scala 1.4 MPi... vreau RS - B81PSK
Always ahead!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marius80_eugen
post 5 May 2008, 15:18
Post #152


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.978
Joined: 9 December 05
From: Bucuresti




QUOTE(sharkky @ 5 May 2008, 13:24)
Daca te uiti atent o sa vezi o bara pusa de proba ...
*


Ii dai o bere lui Sharkky ca la el iti vad bara ! icon_mrgreen.gif Imi place design-ul , nu-mi place ca nu ai facut loc de proiectoare si fara ele nici nu ma gandesc sa schimb ceva . In rest , BRAVO ! blush.gif


--------------------
Reno / de toate Reno 2003 - 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mariandex
post 5 May 2008, 17:20
Post #153


Membru incepator


Group: Members
Posts: 55
Joined: 29 April 08
From: bucuresti




QUOTE(marius80_eugen @ 5 May 2008, 13:22)
Mariandex - tu ai pus tweterele si mediile in spate , pe polita ?  blink.gif  Cu ce material ai facut cerculetele albastre si rosii ?
TBonu eu nu vad nimic !  huh.gif
*


tweterele si mediile da le-am pus si in spate am explicat in alt tutorial (boxe audio) de ce e bine (vreau sa-mi pun un cd care are functii audio teatru , stadion , disco etc. efect qadro ( pe 4 boxe ) nu e egalizor (are separat pe 7frecvente ) si un proc. pe 24 biti dar are o dim. de 2DIN si trebuie sa-i fac loc ) , si materialul din care sunt confectionate cercurile de la basi e stiplex transparent si la tweter membrana lui era transparenta si am matuit-o i-am lipit folie de aluminiu pe mijloc rotunda si i-am montat un led rosu in spate multumit de explicatii ? cu respect Mariandex biggrin.gif

This post has been edited by mariandex: 6 May 2008, 03:32


--------------------
dacia solenza 2004 scala - b 12 yzu
nu te lega la cap daca nu te doare ,
preventiv ia-ti o pastila
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TBonu
post 5 May 2008, 18:17
Post #154


membru modificat


Group: Members
Posts: 537
Joined: 2 May 07
From: Pitesti sau Bucuresti ?




pskint25: daca te uiti mai atent bara de pe langa masina vezi ca sunt albastre deci nu e bara mea, vreau sa ma apuc si la o bara de spate impreuna cu mariandex sa vedem acum ce o iesit... Eugen: oricum eu nu am proiectoare la masina , Poate pun doua proiectoare alea mari, cum au aia la raliu.


--------------------
dacia solenza 2004/custom
Turism la cele mai mici preturi: [URL=http://www.sejurtravelghid.ro]SejurTravelGhid[/URL]
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marius80_eugen
post 6 May 2008, 16:11
Post #155


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.978
Joined: 9 December 05
From: Bucuresti




Marian parerea mea este ca trebuia sa vb cu o persoana de la o firma de audio , in domeniu ... Ce vrei tu e cam complicat si sincer nu stiu daca vei avea loc pentru ce vrei tu sa faci in SLZ .

TBonu este interesanta ideea , dar cu siguranta vei avea probl cu Politia la faza cu proiectoarele . Vei avea probl si cu reglajul lor in primul rand apoi cred ca vor cam trepida in timp ce mergi cu masina . Nu prea cred ca vei avea cum sa o fixezi jos atat de tapan sa nu ai trepidatii , sa reziste si reglajul proiectoarelor si greutatea lor .


--------------------
Reno / de toate Reno 2003 - 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pskint25
post 6 May 2008, 16:42
Post #156


Membru de ieri pe maine


Group: Members
Posts: 500
Joined: 15 June 07
From: Aproape




pai poate ii face urechi cum are cea originala si le prinde de scut ....


--------------------
Dacia Solenza 2004 Scala 1.4 MPi... vreau RS - B81PSK
Always ahead!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mark``
post 7 May 2008, 10:17
Post #157


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.821
Joined: 12 February 06
From: Tg.Mures




Deci Tbonu, daca tot pui bara pune-o dar n-o strica cu proiectoare din alea mari ca o sa arate nu chiar naspa ci fooooarte naspa. Ma atata de urate pot sa fie proiectoarele alea ca imi aduc aminte de dacia 1100 cum erau pe vremuri, nici nu vreau sa ma gandesc.


--------------------
Renault Espace IV 2012 / 2.0 DCi 150CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sharkky
post 7 May 2008, 10:20
Post #158


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.207
Joined: 11 July 05
From: Bucuresti




Parerea mea e ca ar trebui sa se inspire un pic de la masinile straine si sa caute pe la dezmembrari ceva ...
Decat cele de Solenza sau cele de "raliu", mai bine ceva "strainez".
E intra-adevar ceva de munca, dar se merita ...


--------------------
Dacia / Ford Solenza / Mondeo 2004 Clima / 2006 Ghia X, 2.0 Tdci - B XX XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marius80_eugen
post 7 May 2008, 11:55
Post #159


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.978
Joined: 9 December 05
From: Bucuresti




Nu stiu ce ai cu cele de Solenza ca nu arata deloc rau si sunt chiar puternice si reglabile . PArerea mea este ca ceva rotund si mare nu va arata bine pe acea bara careia ii trebuie ceva geometric mai complex pentru a o scoate in evidenta .


--------------------
Reno / de toate Reno 2003 - 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sharkky
post 7 May 2008, 12:13
Post #160


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.207
Joined: 11 July 05
From: Bucuresti




Pai tocmai ... Cele de solenza rotunde nu prea o sa se incadreze ca design ..,
De aceea ii recomandam sa se uite la cele de la masini straine pentru ca sunt mai "geometrice" ...


--------------------
Dacia / Ford Solenza / Mondeo 2004 Clima / 2006 Ghia X, 2.0 Tdci - B XX XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bolidu
post 7 May 2008, 20:13
Post #161


Pai daca n-am ?!


Group: Members
Posts: 2.068
Joined: 1 July 06
From: Medgidalas




Un nou update la solnita mea: polita din pal. Au disparut toate zgomotele care erau prin spatele masinii (mai putin zgomotul de la un amortizor tongue.gif). Super multumit !

Cine vrea dati click:

http://www.daciaclub.ro/-VAND-Polita-spate...mn-t111330.html

Attached thumbnail(s)
Imagine168.jpg ( Size: 632.08k ) Number of downloads: 2452


--------------------
Solenza Confort 2005 Opel Astra Coupe - CT-XX-CMF
Daca te lasi de fumat, de baut si de femei, nu traiesti mai mult, doar ti se pare ca timpul trece prea incet.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Brambus
post 7 May 2008, 20:59
Post #162


member


Group: Members
Posts: 647
Joined: 24 May 07
From: Bucuresti




Si cu umezeala,condensul din portbagaj ce faci?


--------------------
Renault Megane 2 2007 Megane 2 R26 - B969FEF
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionelpopa83
post 7 May 2008, 21:18
Post #163


dea


Group: Members
Posts: 237
Joined: 1 May 06




se vede ca ai lucrat cu atentie la ea, dar parca cea din fabrica arata mai bine, si daca ai grija ca haionul sa apese bine pe ea nici asta nu face zgomote, apropo suportii de plastic cum se prezinta la greutatea suplimentara, nu s-au curbat ? intreb asta pt ca la mine de la greutatea boxelor + apasarea suplimentara a haionului s-au curbat putin mellow.gif


--------------------
dacia solenza 2005 confort - dea
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TBonu
post 7 May 2008, 21:38
Post #164


membru modificat


Group: Members
Posts: 537
Joined: 2 May 07
From: Pitesti sau Bucuresti ?




Repet intrebarea de pe care am pus-o si la anuntul tau, dar aici cu mai mult tupeu ca in aceasta sectiune imi perimt: Tu sti ceva despre acustica? La ce crezi ca va ajuta materialul insonorizant pe pal? Recomand sa pui un strat de aracet pe placa pt a preveni eventuala umflare a palului din cauzele mentionate de Brambus.


--------------------
dacia solenza 2004/custom
Turism la cele mai mici preturi: [URL=http://www.sejurtravelghid.ro]SejurTravelGhid[/URL]
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nh1980ro
post 7 May 2008, 22:45
Post #165


Membru


Group: Members
Posts: 3.612
Joined: 7 February 07
From: Togo-Togo.




Ti se pare ca aracetul e rezistent la apa?


--------------------
Kona/Renault Lana'i/Clio 3 2007/2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bolidu
post 7 May 2008, 23:11
Post #166


Pai daca n-am ?!


Group: Members
Posts: 2.068
Joined: 1 July 06
From: Medgidalas




Da ce tupeu ai man !? tongue.gif Daca stiu ceva de acustica ? Man nu iti trebuie facultate pentru a face ceva bun. Stratul ala de insonorizant este polistiren dala de 0.5 care se pune la parchet(nu la sul). Iti dai seama ca ala nu insonorizeaza asa de bine dar totusi e ceva in plus. Daca nu stiai sunetul trece prin lemn, daca nu ma crezi pune urechea pe birou si ciocane pe partea de jos si o sa vezi biggrin.gif iar daca pui o placa dasta de polistiren intre urechea ta si birou nu se va mai auzi decat zgomotul "ambiental" produs deci si la polita mea are si aia rolul ei.La faza cu condensul chiar nu m-am gandit dar totusi sa dau cu aracet mi se pare cam neortodox. Cred ca o sa o iau la jmilger sa ii fac o suprafata grunjoasa si ii dau vre-o 2-3 straturi de lac si cred ca este suficient pentru a prevenii umflarea din cauza condensul. Suportii de plastic nu s-au curbat pentru ca lateralele politei le-am facut o idee mai mari pentru a sta presat si totodata si suportii stau drepti. wink.gif

This post has been edited by bolidu: 7 May 2008, 23:17


--------------------
Solenza Confort 2005 Opel Astra Coupe - CT-XX-CMF
Daca te lasi de fumat, de baut si de femei, nu traiesti mai mult, doar ti se pare ca timpul trece prea incet.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sharkky
post 7 May 2008, 23:23
Post #167


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.207
Joined: 11 July 05
From: Bucuresti




QUOTE(bolidu @ 8 May 2008, 00:11)
Daca nu stiai sunetul trece prin lemn, daca nu ma crezi pune urechea pe birou si ciocane pe partea de jos si o sa vezi biggrin.gif iar daca pui o placa dasta de polistiren intre urechea ta si birou nu se va mai auzi decat zgomotul "ambiental" produs deci si la polita mea are si aia rolul ei.
*



Super tare explicatia !
Ma doare burta de ras ... radmasa.gif
Esti sigur 100% pe ceea ce spui?
Daca Solenza ar fi fost berlina si n-ar mai fi existat acel hayon, atunci poate as fi crezut ca se merita sa pui asa ceva; dar atata timp cat nu exista o etansare cat de cat intre habitaclu si portbagaj din cauza hayonului, nu vad rostul ...
Inca o chestie ... Macar acopera cu mocheta toata placa, nu doar pe unde se vede ...
Ca un material sa absoarba undele, sigur acel material nu va fi ceva de genul acelui polistiren care de facpt sunt ferm convins ca nu se numeste asa ... Polistirenul se foloseste la izolatii pentru cladiri, pereti etc. si nu se pune in niciun caz sub parchet pentru ca se rupe imediat ... Daca ai fi spus ca pui burete cu celule inchise, ce nu retine apa, atunci ar fi fost mult mai ok ...
Pune si tu o poza te rog cu acea insonorizare cu polistiren ca sunt foarte curios sa vad cum o realizezi ...
Deci, incearca totusi sa mai aduni ceva cunostinte despre acustica in loc sa pui capul pe birou si sa ciocani ...
Nu vreau sa fiu rautacios dar iti spun sincer ca nu m-am putut abtine ...


--------------------
Dacia / Ford Solenza / Mondeo 2004 Clima / 2006 Ghia X, 2.0 Tdci - B XX XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bolidu
post 7 May 2008, 23:41
Post #168


Pai daca n-am ?!


Group: Members
Posts: 2.068
Joined: 1 July 06
From: Medgidalas




Mai oameni buni io nu m-am apucat acuma de izolat masini ce draq, dar avand aia la indemana am zis sa o pun cas are si ea un rol acolo dar vad ca nu trebuia. Polistiren am crezut ca este dar poate ma insel, o fi burete dala. Ca material este ceva de genu` cum este cantarola de mici, plasticul ala alb stiti voi numai ca asta al meu este verde. Nu m-am dat io mare cunoscator in ale acusticii doar ca am pus o placa peste alta placa tongue.gif si apropo sharkky ai incercat sa bati in birou ? radmasa.gif


--------------------
Solenza Confort 2005 Opel Astra Coupe - CT-XX-CMF
Daca te lasi de fumat, de baut si de femei, nu traiesti mai mult, doar ti se pare ca timpul trece prea incet.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TBonu
post 7 May 2008, 23:42
Post #169


membru modificat


Group: Members
Posts: 537
Joined: 2 May 07
From: Pitesti sau Bucuresti ?




Bolidu: te pun la un perete cu caramida eficienta si polistiren de 10 CM si eu pe partea cealata dau foar cu pumnu , nu bst cu ciocanul, te asigur ca vei auzi bataile mele.


--------------------
dacia solenza 2004/custom
Turism la cele mai mici preturi: [URL=http://www.sejurtravelghid.ro]SejurTravelGhid[/URL]
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sharkky
post 7 May 2008, 23:50
Post #170


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.207
Joined: 11 July 05
From: Bucuresti




QUOTE(bolidu @ 8 May 2008, 00:41)
si apropo sharkky ai incercat sa bati in birou ? radmasa.gif
*




Cunosc efectul ...
Daca e sa o luam asa, inseamna ca si incintele profesionale home-made sunt facute si gandite prost,nu? Si in alea daca bati, si te asigur ca nu se foloseste PAL sau MDF, se va auzi ciocanitul ... De ce? Pentru ca acele ciocanituri se transmit pe toata suprafata acelui lemn ... Ia sa pui urechea pe o bucata de lemn de 15 x 15 cm sa-mi spui cum se aud ciocaniturile pe o placa de 1m x 1m ...


--------------------
Dacia / Ford Solenza / Mondeo 2004 Clima / 2006 Ghia X, 2.0 Tdci - B XX XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TBonu
post 8 May 2008, 00:46
Post #171


membru modificat


Group: Members
Posts: 537
Joined: 2 May 07
From: Pitesti sau Bucuresti ?




Ceea ce vrea sa spuna Sharkky: este vorba de rezonanta, fiecare material si dimensiune a materialului are alta rezonanta o incinta acustica este facuta sa rezoneze si in functie de cum rezoneaza ea se auze zgomotul sau muzica, de aceea se pun diferite materiale pe usi (materialele nu le discut aici ca nu isi are rostul) penru ca usile sunt din tabla subtire si rezoneaza prost, deci nu cred ca o panza din chestie daia care izoleaza parchetul din punct de vedere termic si care este impermeabil de o grosime de 0.5 poate ajuta o placa de pal melaminat de 18 sau 20 (cat o fi a ta) sa rezoneze mai bine. Succes

PS:
QUOTE(bolidu @ 7 May 2008, 23:11)
Man nu iti trebuie facultate pentru a face ceva bun.
*




Da ai dreptate, dar iti trebuie facultate ca sa intelegi lucrurile pe care le auzi si le faci.

PPS: bolidu: sper sa nu iei in nume de rau ceea ce am zis dar eu vad forumul ca un loc in care trebuie sa inveti ceva asa ca dau si eu sfaturi unde stiu si unde pot pentru ca si eu la randul meu am primit sfaturi care chiar m-au ajutat.

PPPS: chestia aia se numeste cushion foam

This post has been edited by TBonu: 8 May 2008, 01:02


--------------------
dacia solenza 2004/custom
Turism la cele mai mici preturi: [URL=http://www.sejurtravelghid.ro]SejurTravelGhid[/URL]
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bolidu
post 8 May 2008, 10:07
Post #172


Pai daca n-am ?!


Group: Members
Posts: 2.068
Joined: 1 July 06
From: Medgidalas




Nu iau in nume de rau pe minemi si nimic dar pe un topic unde trebuie sa ne prezantam masinile si ce am facut la ele, nu trebuia sa ne abatem de la subiect prin simplu fapt ca am zis ca ciocaniti in birou biggrin.gif. Oricum eu sunt multumit ca am scapat de zgomotele care erau din ce in ce mai enervante si asta nu cred ca are nici o legatura cu placa aceea de "cushion foam". Pe viitor daca mai vrea cineva nu voi mai pune aia, concluzionand ca nu isi are rostul.
Numai bine all !


--------------------
Solenza Confort 2005 Opel Astra Coupe - CT-XX-CMF
Daca te lasi de fumat, de baut si de femei, nu traiesti mai mult, doar ti se pare ca timpul trece prea incet.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AleXuTzU_Tau
post 8 May 2008, 10:57
Post #173


ReCharGe


Group: Members
Posts: 321
Joined: 18 January 08
From: HoNoLuLu




daca tot ati pus voi poze cu masinutzele voastre ...m-am gandit sa pun si io cu a mea.....simpla ca buna ziua wink.gif)biggrin.gif

Attached thumbnail(s)
Photo_0022.jpg ( Size: 820.01k ) Number of downloads: 2773
DSC00242.JPG ( Size: 327.06k ) Number of downloads: 2946
DSC00237.JPG ( Size: 362.71k ) Number of downloads: 2740


--------------------
Monster TrucK Solenza Clima 2222 - B-03-FGO
Ma Dau In Barci Si Tu Nu Vezi Asta
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Iulikk
post 8 May 2008, 13:55
Post #174


Fost Membru Solenzar


Group: Members
Posts: 8.949
Joined: 6 May 08
From: Litoral




Poze si cu solnita lu' tata. Peste putin timp si a mea tongue.gif blush.gif . Nu are nimic special... e asa cum a iesit de pe poarta uzinei... are montate doar "bari" d-alea deasupra (nu stiu cum se numesc rolleyes.gif )


Fata.jpg ( Size: 268.23k ) Number of downloads: 3037
Iuli005.jpg ( Size: 313.58k ) Number of downloads: 978

Iuli009.jpg ( Size: 371.08k ) Number of downloads: 922
nbv.jpg ( Size: 124.01k ) Number of downloads: 829


This post has been edited by Iulikk: 8 May 2008, 13:55


--------------------
Autoturism visiniu cu roti - CT ?? XXX
Dieselul e pentru tractoare, gazul pentru butelii, iar benzina pentru masini.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mariandex
post 8 May 2008, 14:32
Post #175


Membru incepator


Group: Members
Posts: 55
Joined: 29 April 08
From: bucuresti




QUOTE(marius80_eugen @ 6 May 2008, 16:11)
Marian parerea mea este ca trebuia sa vb cu o persoana de la o firma de audio , in domeniu ... Ce vrei tu e cam complicat si sincer nu stiu daca vei avea loc pentru ce vrei tu sa faci in SLZ

*


eugen nu e complicat de loc sa fac ceea ce mi-am propus cd-ul ala stie sa faca ce ti-am zis , are foarte multe functii , cea fost mai greu sa fac polita pe spate si sa separ mediile de basi (adica presiunea acustica de la basi sa nu-mi influenteze mediile prin efect pasiv ) mediile si tweterele de pe usi nu sunt o problema ( doar banii m-a mai despart de ele , de medii ) , tweterele o sa arate cam ca cele de pe spate si cu aceeasi iluminare , si cand o sa-mi pun oglinzi electrice si incalzite tweterele o sa fie puse in locul manetelor de reglaj de la cele manuale is cea mai mare problema o sa fie montarea cd-ului ca e inalt are 2DIN dimensiune si singurul loc in care poate fi montat e in locul aeratoarelor din mijloc de pe bord dar e c-am complicat , uite iti pun o poza cu cd-ul in cauza .



Attached thumbnail(s)
PA0_0194.jpg ( Size: 23.65k ) Number of downloads: 1391
PA0_0197.jpg ( Size: 21.91k ) Number of downloads: 1452
PA0_0196.jpg ( Size: 26.33k ) Number of downloads: 1452


--------------------
dacia solenza 2004 scala - b 12 yzu
nu te lega la cap daca nu te doare ,
preventiv ia-ti o pastila
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marius80_eugen
post 8 May 2008, 16:01
Post #176


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.978
Joined: 9 December 05
From: Bucuresti




Ceva imi place , dar OFF-ul ala la cat de mare e cred ca-l poti folosi ca indicator la circulatie noaptea happy.gif .

bolidu - ai scos cu totul si suportii de plastic laterali sau numai in locul politei vechi ???

QUOTE(TBonu @ 7 May 2008, 23:42)
Bolidu: te pun la un perete cu caramida eficienta si polistiren de 10 CM si eu pe partea cealata dau foar cu pumnu , nu bst cu ciocanul, te asigur ca vei auzi bataile mele.
*


Pot sa trag si eu cu o mitraliera din partea cealalta ? icon_mrgreen.gif

QUOTE(Iulikk @ 8 May 2008, 13:55)
Poze si cu solnita lu' tata. Peste putin timp si a mea tongue.gif blush.gif . Nu are nimic special... e asa cum a iesit de pe poarta uzinei... are montate doar "bari" d-alea deasupra (nu stiu cum se numesc rolleyes.gif )
Fata.jpg ( Size: 268.23k ) Number of downloads: 3037
  Iuli005.jpg ( Size: 313.58k ) Number of downloads: 978

Iuli009.jpg ( Size: 371.08k ) Number of downloads: 922
  nbv.jpg ( Size: 124.01k ) Number of downloads: 829

*


1. barile alea daca nu le folosesti sa le scoti ca sunt urate si anti-aerodinamice .
2. se poate rezolva sa nu-ti mai bage mizerie dinspre roata in afara spoileruilui fata si sa rezolvi si lufturile dintre semnalizare si "imprejurimi" .
3. dupa ce intra pe mana ta cat timp mai ramane asa "cuminte" ? happy.gif


--------------------
Reno / de toate Reno 2003 - 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pskint25
post 8 May 2008, 16:37
Post #177


Membru de ieri pe maine


Group: Members
Posts: 500
Joined: 15 June 07
From: Aproape




QUOTE(mariandex @ 8 May 2008, 15:32)
eugen  nu e complicat de loc sa fac ceea ce mi-am propus cd-ul ala stie sa faca ce ti-am zis , are foarte multe functii , cea fost mai greu sa fac polita pe spate si sa separ mediile de basi (adica presiunea acustica de la basi sa nu-mi influenteze mediile  prin efect pasiv ) mediile si tweterele de pe usi nu sunt o problema ( doar banii m-a mai despart de ele , de medii ) , tweterele o sa arate cam ca cele de pe spate si cu aceeasi iluminare , si cand o sa-mi pun oglinzi electrice si incalzite tweterele o sa fie puse in locul manetelor de reglaj de la cele manuale is cea mai mare problema o sa fie montarea cd-ului ca e inalt are 2DIN dimensiune si singurul loc in care poate fi montat e in locul aeratoarelor din mijloc de pe bord dar e c-am complicat  , uite iti pun o poza cu cd-ul in cauza .
*



sau daca schimbi consola centrala si pui butoanele de control geamuri (daca ai) pe usi, ar mai fi o posibiliatate sa pui sub consola de ctrl aer conditionat


--------------------
Dacia Solenza 2004 Scala 1.4 MPi... vreau RS - B81PSK
Always ahead!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bolidu
post 8 May 2008, 18:48
Post #178


Pai daca n-am ?!


Group: Members
Posts: 2.068
Joined: 1 July 06
From: Medgidalas




Belea rau scula lu` mariandex. Eugen: nu am scos nici un suport doar ca polita am facut-o mai mare in laterale in asa fel incat sa intre fortat si sa nu se lase de la greutatea suplimentara. Si vad ca in continuare imi iau "bobarnace" pe urma la polita aia. Uni ma pun sa ascult bataile din pereti alti vor sa traga cu mitraliera in perete... post-336-1110552475.gif


--------------------
Solenza Confort 2005 Opel Astra Coupe - CT-XX-CMF
Daca te lasi de fumat, de baut si de femei, nu traiesti mai mult, doar ti se pare ca timpul trece prea incet.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sky79ct
post 8 May 2008, 19:17
Post #179


Membru autentic


Group: Members
Posts: 296
Joined: 27 November 07




Asta e masinuta mea.
I-am schimbat casetofonul si boxele de pe fata, ca pe spate le avea schimbate.
I-am pus o cotiera ( care e cam mare e adevarat) care imi place la nebunie, si i-am pus si huse .
As vrea un bord de logan care sa imi indice un consum mediu ....dar e ptr viitor operatia asta.

This post has been edited by sky79ct: 8 May 2008, 19:26

Attached thumbnail(s)
DSC00449.JPG ( Size: 741.74k ) Number of downloads: 783
DSC00447.JPG ( Size: 656.87k ) Number of downloads: 1526


--------------------
dacia solenza 2004 scala - CT xx SKY
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Iulikk
post 8 May 2008, 20:50
Post #180


Fost Membru Solenzar


Group: Members
Posts: 8.949
Joined: 6 May 08
From: Litoral




@ marius80_eugen: barile alea nu vor mai fi peste 2 luni (parerea mea este ca au fost bani aruncati aiurea, NU RECOMAND asa ceva, deformeaza plafonul - il indoaie acolo unde apasa papucii). Daca o sa iau carnetu masina o sa fie folosita de mine majoritatea timpului, tata avand masina de serviciu.
"Cuminte" nu o sa mai ramana sigur. Deja ma gandesc la un filtru sport si daca voi sta bine pe plan financiar ma bate gandul si la o evacuare de inox (am citit pe aici). Partea audio si de "look" nu ma tenteaza pentru moment...


--------------------
Autoturism visiniu cu roti - CT ?? XXX
Dieselul e pentru tractoare, gazul pentru butelii, iar benzina pentru masini.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DaciaClub - Reno Bot
post Reguli topic / Topic rules
Post #


Mesaj automat









Potrivit REGULAMENTULUI:
p ) Mesajele ce contin oferte comerciale, permanente sau ocazionale, ale persoanelor juridice sau fizice pot fi postate doar in sectiunile Bursa sau Anunturi, cu respectarea suplimentara a Regulamentelor specifice pentru respectivele sectiuni.

SANCTIUNI:
H) In cazul incalcarii punctului 2p, moderatorii vor sterge imediat mesajul respectiv si il vor avertiza public sau privat pe utilizatorul in cauza. La a doua abatere, se va bloca definitiv accesul la forum pentru persoana incriminata.


--------------------
Go to the top of the page
320 Pages « < 4 5 6 7 8 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th April 2024 - 00:38
Forum Renault