DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages < 1 2 3 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> HALKIDIKI- SITHONIA, Impresii, locuri de vizitat,preturi,etc.

cj98czh
post 6 Oct 2016, 10:01
Post #61


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.825
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




QUOTE(Dan73 @ 6 Oct 2016, 10:23)

@cj98czh..observi pe unde am umblat dupa pozitia din care am facut poze
*



Exact in partea cealalta ... am stat o dupa amiaza acolo .... loc superb de scufundari .. in special la stanca din centru.

Si crede-ma ca erau ... acolo in padurice era plin de corturi si nici un fel de WC ... d


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dan73
post 6 Oct 2016, 10:36
Post #62


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.427
Joined: 4 July 07




te cred, nu zic ca nu e asa...
Ii tolereaza si pe astia cu corturile puse aiurea pentru ca totusi vin si cheltuiesc bani acolo. Nu poti sa faci amenajari de camping oriunde gaseste turistul de cuviinta sa isi instaleze cortul in conditiile in care pe peninsula asta sunt totusi o gramada de campinguri amenajate..cel putin eu am vazut multe si nu cred sa fie asa scump. Pe de alta parte, pe harta pe care mi-am procurat-o am vazut ca sunt multe arii protejate, rezervatii, mai ales pe coasta. Nu stiu daca e voie sa faci camping acolo. Ca neoficial se practica, asta e. Tot asa am vazut si o gramada de pescari, unii chiar ieseau cu caracatita in harpon.
In sfarsit, vine banul mai mult cu toleranta asta, dar asa se strica un loc absolut deosebit ca peisaj, fara nici o exagerare. Nu stiu daca pozele mele v-au convins blush.gif ..dar mai am.

This post has been edited by Dan73: 6 Oct 2016, 10:42


--------------------
Citroen C5 III 2.0 HDI, Exclusive, 140 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Avani
post 6 Oct 2016, 11:30
Post #63


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.129
Joined: 23 October 07
From: Capitala gri




QUOTE(Dan73 @ 6 Oct 2016, 10:30)
Bere bea nevasta ca eu sunt cu covrigul sad.gif
*


Vezi ca-n Grecia ai voie sa bei si sa conduci.

QUOTE
Legea sanctioneaza conducatorii auto depistati a avea o alcoolemie mai mare de 0,24 g/l (contraventie) si 0,50 g/l (delict).

Sursa

This post has been edited by Avani: 6 Oct 2016, 11:38


--------------------
. . .
Think forward !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Diac
post 6 Oct 2016, 12:30
Post #64


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.011
Joined: 18 April 05
From: Bucuresti.




Nu am vrut sa fiu rau la treaba cu sezlongurile, dar ma apucau toti dracii sa dau 8 - 10 euro pe doua sezlonguri zdrentuite si o umbrela minuscula vai mama ei, in Zakynthos. Mai adaugam si berea 3 - 4 euro si aia e. Noroc ca toata lumea lua bautura de la minimarket. Ba chiar i-am vazut pe unii cu Timisoreana. Dar erau si plaje unde se putea sta fara sezlong. M-am ofticat un pic ca nu mi-am luat toata recuzita cu mine (umbrela, scaune pliante, lada frigorifica).


--------------------
Renault Megane sedane/Nissan X-trail 2005/2017 Influence/Tekna - HAN/AIZ/DIA
Alexandru.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dan73
post 6 Oct 2016, 14:48
Post #65


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.427
Joined: 4 July 07




Nici nu am luat-o ca rautacism tongue.gif
Pai 8-10 euro as fi dat la Lagonisi, dar acolo era vorba de consum minim de 10 euro pe persoana. Acuma, poate nu pretindeau ei sa inghita 2 copii ca doi adulti, respectiv de 20 de euro, dar 30 de euro tot trebuia sa cheltuiesc la ei...ma gandesc. Pe de alta parte, mie berea nu imi prieste, ma umfla. O tarie as fi ras, dar nu stiam treaba cu 0.25 aia. smile.gif Cafea beau, dar cata sa beau? Frigarui sau altele de gen, nu ma tenteaza, daca e sa ma imbuib, mai bine seara ca omul la taverna, cu o dorada dolofana in fata si o carafa de vin, sa ma simt si eu om. smile.gif Plaja e plaja, masa e masa..nu imi palce sa le amestec. Pana la urma dai echivalentul unui pranz aproape pe nimicuri.
Dar cum spusei mai sus, pe alte plaje, sezlongurile aveau nu numai beach bar, ci chiar taverna in spate, unde la pranz puteai manca omeneste, mancare gatita, si sa-ti alegi ce fel poftesti. Asa mi-ar conveni: mananc un pranz ca lumea la tine si imi dai o umbreluta cu sezlong in schimb.

De Zakinthos nu stiu ce sa zic..eu am fost in 2009 si am ramas cu o impresie total pozitiva fata de insula asta. E adevarat ca aia aveau plaja proprie si sezlongurile erau moca, intrau in pret, asa ca nu prea am avut problema asta.

<span class='edit'>6 Oct 2016, 22:02:</span>
Klimataria klimataria_Panorama3.jpg ( Size: 1.88mb ) Number of downloads: 210
DSC_8749.jpg ( Size: 1.51mb ) Number of downloads: 214

Ce spuneam mai sus se gaseste la Klimataria asta...unii din aia de inchiriau sezlonguri aveau taverna.
Agridia, la care se ajunge pe drum neasfaltat dar nu foarte greu.
DSC_8803.jpg ( Size: 1.72mb ) Number of downloads: 217
DSC_8826.jpg ( Size: 1.82mb ) Number of downloads: 211

Doua plaje de familie in capatul de N al Sikiei griavas_sikia_Panorama1.jpg ( Size: 2.74mb ) Number of downloads: 211


This post has been edited by Dan73: 6 Oct 2016, 22:03


--------------------
Citroen C5 III 2.0 HDI, Exclusive, 140 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dan73
post 8 Oct 2016, 10:17
Post #66


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.427
Joined: 4 July 07




Karidi...care inseamna "nuci" (nu am vazut nici un nuc smile.gif )
Karidi_Panorama3.jpg ( Size: 2.09mb ) Number of downloads: 77
DSC_9032.jpg ( Size: 1.48mb ) Number of downloads: 70
Karidi_Panorama5.jpg ( Size: 1.81mb ) Number of downloads: 64

Cand eram prin apa am vazut si 2 toni la vanatoare. M-am pomenit in mijlocul uni banc de sardine..sau o specie si mai mica. Veneau in goana sarind deasupra apei in disperare sa scape. Imediat dupa astia mici au aparut si tonii. Erau cam la vreo 50-60 cm si cu un albastru metalic inchis pe spate. Unul dintre ei a trecut printre mine si fiica-mea care era langa mine cu ochelarii de scuba. A fost in extaz, ea a vazut mult mai bine vanatoarea biggrin.gif
Mantala, o taverna in Vourvourou pe care e pacat sa o ratati daca ajungeti pe acolo...muzica buna si haleala si mai si DSC_8650.jpg ( Size: 1.51mb ) Number of downloads: 88


This post has been edited by Dan73: 8 Oct 2016, 10:51


--------------------
Citroen C5 III 2.0 HDI, Exclusive, 140 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dan73
post 19 Jul 2017, 06:50
Post #67


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.427
Joined: 4 July 07






--------------------
Citroen C5 III 2.0 HDI, Exclusive, 140 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
3 Pages < 1 2 3
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 11:16
Forum Renault