DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> faruri mai puternice, se pot pune faruri mai puternice?

diaconuliviu
post 27 Apr 2009, 07:24
Post #61


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.569
Joined: 17 August 04
From: Space, the final frontiere




Iti dau dreptate dar, cu tristete, trebuie sa spun ca ma vad acel "comunist dictator ce respecta legea" cum "sugereaza" fin "capitalistul" PH.. si gasesc ca fara amenzi in lant nu educi romanasii astia de care spui. De aia zic ca ne trebuie politia pe strazi dar nu numai mascati la pinda radar. Ieri la iesirea din Aiud radar pitit, vineri destule radare, ba chiar unul mobil, deci unica actiune a politiei este "cu radarul la pinda".

This post has been edited by diaconuliviu: 27 Apr 2009, 07:25


--------------------
Opel Corsa 2001 - xx
Universul si prostia sint infinite.
De a doua sint sigur.
SSP,K!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mr_Devil83
post 28 Apr 2009, 01:05
Post #62


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.254
Joined: 14 June 08




Ieri e posibil sa ma fi luat si pe mine radarul. Pe oportiune de drum cu regim special, 70km/h in localitate. Prostia a fost a mea pt ca matizul din fata mea a franat brusc, eu credeam ca vrea sa traga dreapta la benzinarie si am trecut pe banda 2, aveam cam 50 la ora, retrogradat in a 3-a si acceleratia la podea. Cand am trecut putin in fata lui am vazut masina politiei. Am franat si am mers paralel cu matizul iar cand am trecut amandoi de masina politiei am accelerat putin, fara a depasi 70 la ora, in ideea ca nu or sa imi vada numarul din spate biggrin.gif

Nu au timp de oprit si amendat noaptea pentru ca ziua sunt prea ocupati sa tipareasca numere provizorii care le aduc un venit frumuselsi nu trebuie sa-si mijte fundurile de pe scaun.

In afara localitatii este permisa folosirea proiectoarelor nu ? Ma gandesc ca daca tot nu esti multumit de lumina fazei scurte, poti face o investitie in 2 proiectoare pe care le prinzi de bara de protectie si orientate corect asigura iluminare foarte buna si nici nu sunt stresante pentru ceilalti participanti la trafic.


--------------------
Dacia 1300 / SUPERNOVA EUROPA 1984 / 2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
diaconuliviu
post 28 Apr 2009, 07:15
Post #63


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.569
Joined: 17 August 04
From: Space, the final frontiere




Conform "195" - recte " cod rutier", folosirea proiectoarelor de ceata se face NUMAI pe ceata. Indiferent de in sau in afara localitatii. Daca era ceata pe unde spui, le poti folosi. Conform legii numite "asa vrea muschii mei ca io-s "jmeker"" folosirea proiectoarelor, indiferent de tip si numar, e permisa oriunde, si in piscina.

Acuma, tot nu inteleg, tu scrii ca era portiune de drum special cu 70 limita in localitate? Daca da, care era "baiu' "? Sau tu aveai 70 pe portiune cu limita mica?

This post has been edited by diaconuliviu: 28 Apr 2009, 07:16


--------------------
Opel Corsa 2001 - xx
Universul si prostia sint infinite.
De a doua sint sigur.
SSP,K!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
phun
post 29 Apr 2009, 21:31
Post #64


Membru autentic


Group: Members
Posts: 268
Joined: 29 April 09
From: Bucuresti




Va salut. Sunt nou pe forum si am o mica dilema...
Am o dacie cu faruri patrate taiate la coltu de sus care vine spre masca , modelul din naintea "zambetului lui Iliescu" si m-am gandit sa-i pun Angel Eyes-uri .
Treaba e ca am mai vazut , dar fara suporti (angelul era lipit de sticla farului) ceea ce mi se pare o adevarata uratenie.
M-am gandit eu la niste suporti dar e mult de munca...ce ma sfatuiti? O poza ceva , daca e cineva care are astfel de "imbunatatire"


--------------------
DACIA 1310 1984
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
B89MHZ
post 30 Apr 2009, 12:29
Post #65


Membru incepator


Group: Members
Posts: 81
Joined: 24 March 09




QUOTE(phun @ 29 Apr 2009, 21:31)
Va salut. Sunt nou pe forum si am o mica dilema...
Am o dacie cu faruri patrate taiate la coltu de sus care vine spre masca , modelul  din naintea "zambetului lui Iliescu" si m-am gandit sa-i pun Angel Eyes-uri .
Treaba e ca am mai vazut , dar fara suporti (angelul era lipit de sticla farului) ceea ce mi se pare o adevarata uratenie.
M-am gandit eu la niste suporti dar e mult de munca...ce ma sfatuiti? O poza ceva , daca e cineva care are astfel de "imbunatatire"
*


O sa fie un inger cu ochii patrati. Gandeste-te cat de urat ar arata pe o masina cu faruri patrate niste cerculete. Parerea mea.


--------------------
Renault Clio 2006, 1.6 16V - B 22 MHZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pit-bull
post 6 May 2009, 17:27
Post #66


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.182
Joined: 9 October 05
From: Banat




Ce becuri trebuie pentru proiectoare modelul din poza?

Attached thumbnail(s)
image.php.jpg ( Size: 69.33k ) Number of downloads: 2075


--------------------
DACIA Solenza 2004 Confort
Renault Megane Sedan Facelift-2007/Lux P/1,5dci/106CP/6+1/MP3/Beige Poivre+Bandouri
Renault Clio 3 Facelift-2009/1.2 16v Dynamique/AC-Auto/Bleu Gris
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Minel
post 6 May 2009, 20:13
Post #67


Pauard bai Remat Nord


Group: Members
Posts: 4.043
Joined: 4 April 07
From: Cluj .......Resita ,C-S




H3, daca nu ma insel ..


--------------------
Dacia 1310-L /VW Passat 1995/1397cmc - CS-01-TMS
Mandru posesor de Dacia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hyena
post 8 Jun 2009, 23:23
Post #68


Old School Fan


Group: Members
Posts: 2.556
Joined: 25 September 08
From: B. Ghencea




QUOTE(phun @ 29 Apr 2009, 21:31)
Va salut. Sunt nou pe forum si am o mica dilema...
Am o dacie cu faruri patrate taiate la coltu de sus care vine spre masca , modelul  din naintea "zambetului lui Iliescu" si m-am gandit sa-i pun Angel Eyes-uri .
Treaba e ca am mai vazut , dar fara suporti (angelul era lipit de sticla farului) ceea ce mi se pare o adevarata uratenie.
M-am gandit eu la niste suporti dar e mult de munca...ce ma sfatuiti? O poza ceva , daca e cineva care are astfel de "imbunatatire"
*



desigur http://bluexenon.ro/produse/angel-eyes/pro...-pentru-far-35w poti gasi poze cu asa ceva aici


--------------------
Dacia/Dacia/Suzuki 1310MLS/750s BIG 1986/1989 - B986ZBY
Dacia mea 1310 '86 http://www.daciaclub.ro/index.php?act=ST&f=126&t=223323&st=0#entry3169331

EX Dacia 1310 '98 /index.php?showtopic=160866&st=330
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
giani.cosmin
post 9 Jun 2009, 06:12
Post #69


Nea' Viteza


Group: Members
Posts: 141
Joined: 31 October 08
From: Dacia, Resita C-S




Mai fratilor nu va mai chinuiti cu becuri de 90/100W , eu am patit-o cu ceva timp in urma cu ARR sau cine draq erau oricum erau ceva ITP in trafic si o beleam rau fiindca tata-meu zicea ca am halogene de 100W ( becurile erau acasa intr-o cutie, norocul meu) si m-au controlat la faruri ca li s-a parut lor ceva. dar am scapat cand m-a pus sa-l desfac si am vazut ca le aveam pe celalalte ( 60 W ).
Pt angel eyes pe faruri patrate hmmmmm, nu arata bine ( parerea mea ) decat pe modelele cu 2 faruri pe tripla.


--------------------
Dacia 1310 TX Opel Vectra A . - numar de Caras

([__\==v==/__])
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kindeeru56
post 11 Jun 2009, 10:16
Post #70


Membru autentic


Group: Members
Posts: 558
Joined: 27 November 07




pentru cei interesati de faruri mai bune din punct de vedere al lumini , eu am montat asa ceva cu lupe de de la peugeot 307 si merg super ok, cu becuri de 55W,H1 cine este interesat mai dau detali pentru montaj.scuze pentru calitatea pozelor dar aparatu foto sia dat demisia

Attached thumbnail(s)
11062009.jpg ( Size: 276.04k ) Number of downloads: 2321
11062009_001_.jpg ( Size: 334.51k ) Number of downloads: 2229
11062009_002_.jpg ( Size: 347.98k ) Number of downloads: 2114
11062009_003_.jpg ( Size: 342.17k ) Number of downloads: 2052


--------------------
dacia 1310 87 - b-45-trl
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
varu_vyyp
post 11 Jun 2009, 12:15
Post #71


Membru


Group: Members
Posts: 133
Joined: 30 April 09




Salut !!!!
Eu am 4 becuri de 100 montate pe faruri. Am folosit de cand am masina numai faruri de 100, am fost si la RAR si la ITP fara nici un fel de problema.
Farurile sunt legate cum trebie. La faza scurta se aprind doar 2 becuri pe faza 1 ( becurile au 2 faze ), iar la faza lunga radmasa.gif se aprind toate 4 pe ambele faze. Acuma ce sa zic ...imi sunt deajuns luminile de la faza scurta, nu prea foloseesc faza lunga.


--------------------
dacia 1300 berlina 1984
veata si acordeoane!...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kindeeru56
post 11 Jun 2009, 21:43
Post #72


Membru autentic


Group: Members
Posts: 558
Joined: 27 November 07




eu ziceam pentru cei interesati de becuri normale 55.60W care cu niste oglinzi calculate si echilibrate ai sper lumini de incercat


--------------------
dacia 1310 87 - b-45-trl
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pety666
post 11 Jun 2009, 22:52
Post #73


Membru fidel


Group: Members
Posts: 167
Joined: 1 January 09
From: SJ




eu am 4 faruri cu becuri halogene, farurile sant cele originale din '83 si merg perfect,sunt si reglate cum trebuie,curate 100%
ca sa demonstrez ca se poate pastra si originalul
(poze cu telefonul)
bscap0000eig.th.jpg
bscap0001lgn.th.jpg


This post has been edited by pety666: 11 Jun 2009, 22:57


--------------------
Dacia 1300 berlina, 1983
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
giani.cosmin
post 12 Jun 2009, 06:46
Post #74


Nea' Viteza


Group: Members
Posts: 141
Joined: 31 October 08
From: Dacia, Resita C-S




Foarte bine pety666, Caci m-am saturat de toti inconstientii cu super xenon si alti draci de astia, Niste Nemernici inconstienti si asta o spun fiindca am condus aproape prin toata tara si mai ales pe timp de noapte. Io i-as pune la zid pe astia care bineinteles nu stiu sa foloseasca lumini de intalnire gun3.gif

nu cred-ca cineva de pe forum a avut parte de asemenea "cadouri" in trafic

si alta chestie farurile de Logan is asa de bine facute caci nu iti prea dai seama de diferenta de faza lunga si scurta.


--------------------
Dacia 1310 TX Opel Vectra A . - numar de Caras

([__\==v==/__])
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
razvanamza
post 31 Dec 2009, 20:07
Post #75


Membru Numarator


Group: Members
Posts: 509
Joined: 25 November 07
From: Buzau




poate la aclea dereglate. daca vrei ne intalnim oricand sa-ti demonstrez contrariul...


--------------------
Dacia Oarecare Candva - Bz-00-xxx
(\__/)
(='.'=) This is Bunny. Copy and paste Bunny into your
(")_(") signature to help him gain world domination.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
payty
post 17 Sep 2011, 21:12
Post #76


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.329
Joined: 17 January 05
From: Bucuresti




fiind satul de felinarele pe care le am in loc de faruri (practic nu vad mai nimic cu ele, probabil servesc doar sa fiu eu vazut de alte masini), am cautat pe forum sa vad cu ce se pot inlocui. din topicul asta nu am inteles:


e sau nu legal sa pun becuri mai puternice la dacie? si daca nu e legal sa pun becuri de 12312W, atunci cat e maximul admis?

Ale mele sunt de 40/45 de W si sunt chioare de tot.


Ca sa evit intrebari de genul "ce masina ai" o sa scriu direct: berlina 1996, modelul cu faruri patrate.





--------------------
dacia 1310 1996 1.6/2002 1.4 - B-##-###
Chuck Norris does not sleep. He waits!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
N E S
post 17 Sep 2011, 21:18
Post #77


Big Daddy


Group: Members
Posts: 672
Joined: 11 April 09
From: Constanta




Din cate stiu eu, nu ai voie cu celebrele becuri de 100W care multi isi pun si nu isi regleaza farurile ca sa ne orbeasca pe noi restul participantilor la trafic.
Eu am pe a mea becuri halogen 60-65W si sunt foarte multumit. Si nici nu imi iau flashuri de la altii ca nu orbesc pe nimeni. Nu mai stiu ce firma sunt becurile ca le am de vreo doi ani pe masina.


--------------------
Dacia 1310L 1999
I may look nice,
But I drive like a motherfucker !!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
payty
post 17 Sep 2011, 21:29
Post #78


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.329
Joined: 17 January 05
From: Bucuresti




nici nu vreau de 100.

Am gasit undeva in manualul de reparatie ca ar fi si 60/55 de W dar as fi vrut sa fiu sigur, nu de alta dar am un coleg caruia i-au luat talonul din cauza farurilor.

La el cauza era alta, avea lumini albastre, dar important e ca s-au uitat totusi la faruri.



--------------------
dacia 1310 1996 1.6/2002 1.4 - B-##-###
Chuck Norris does not sleep. He waits!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
N E S
post 17 Sep 2011, 22:05
Post #79


Big Daddy


Group: Members
Posts: 672
Joined: 11 April 09
From: Constanta




Aaa clar daca ai alta culoare la faruri te poti astepta sa te opreasca. Sunt destui care au patit-o. Altii sunt norocosi. Astea de 55-60W, de care am si eu, ca nu stiu ce mi-a venit de am zis 60-65, sunt tot galbene dar nu lumanari. Au o intensitate destul de buna. Le-am luat de la un magazin de piese Dacia. Scria halogen pe ele, intensitatea lor, si am zis sa incerc ca ma saturasem de mers ca orbetele.


--------------------
Dacia 1310L 1999
I may look nice,
But I drive like a motherfucker !!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin1983
post 17 Sep 2011, 22:17
Post #80


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.598
Joined: 3 July 06
From: Bucuresti-Rahova




55w/60 sunt ok. nici nu supra solicitati instalatia electrica. puteti lua unele care fac lumina alba in loc de galbuie(am eu asa si sticla becului e un pic gri). nu luati d-alea xenon nu stiu cum ca alea se vad de la o posta(ca sunt albastre) plus ca pe ploaie e cam nasol.


--------------------
Renault Megane1- -Sisteme electronice de securitate
"Pe zi ce trece, prostii fac progrese, devin si mai prosti!" C. Vadim Tudor
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Black%Snake
post 17 Sep 2011, 23:20
Post #81


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.717
Joined: 13 June 08
From: Resita




Dupa cum ziceam si in primul meu post de pe pagina 1, luati niste becuri mai tari, nu trebuie de 90-110 cum am eu cu xenon dar puteti sa luati ceva de 70-80 care sunt foarte bune, eu de 2 ani am aceleasi becuri montate cu xenon si lumina albastra si nu s-a luat politia de mine niciodata desi circul cu masina seara-noaptea, nu am montat nici un sistem de protectie pentru ele desi dacia este din 73, posibil sa aibe firele mai bune decat daciile din 95-2000 dar asta nu constituie o bariera. Mie unu mi se face mila de voi cand va plangeti pentru ca si eu am trecut prin asta dar am rezolvat problema.
Va sfatuiesc sa faceti si voi asa, nu cred ca becurile costa o avere avand in vedere ca iei 2 buc la aproximativ 20 ron. Puteti sa reglati farul sa bata spre asfalt si astfel nu orbesti pe nimeni chiar daca sunt tari becurile.


--------------------
Dacia 1300 1973/Alpine 1.6 - Cs-02-LEL
Ni se maresc pupilele cand se zdruncina tabla
Stie dracu daca o sa ne tina rabla.... :D
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
N E S
post 18 Sep 2011, 08:19
Post #82


Big Daddy


Group: Members
Posts: 672
Joined: 11 April 09
From: Constanta




Sti cum e, fiecare cum ii place. smile.gif Eu am mers cu un prieten cu o masina straina ce-i adevarat dar cu becuri care aveau culoarea alba. Ud pe jos, nu vedeam sincer nimic. Atunci omu si-a luat Philips Extreme power alea cu 80% mai multe putere cica, si in sfarsit puteam vedea banda pe care mergem. Eu sunt super incantat de becurile mele, treaba e ca nu prea am mai circulat noaptea...

Si da, mi se pare ca vechile daciii aveau firele mai groase la instalatie, la astea noi au incercat sa bage istalatie dinasta noua "bio" si le-a iesit pe nas. Nu sunt sigur de afirmatia facuta, daca am gresit scuzai-ma.


--------------------
Dacia 1310L 1999
I may look nice,
But I drive like a motherfucker !!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ghitza
post 18 Sep 2011, 15:52
Post #83


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.806
Joined: 23 April 08
From: ARAD




recomand si eu Philips exterm power,am de 1 an si merg ff bine ,intradevar ca sunt undeva la 120roni setu dar merita


--------------------
Dacia/BMW 316i an 99 1310 li 2003 Berlina - Ar-07-GIB/BG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
payty
post 18 Sep 2011, 21:01
Post #84


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.329
Joined: 17 January 05
From: Bucuresti




pe mine ma interesa din punct de vedere legislativ ce pot pune, ma refer la putere, ca asa, becuri sunt garla peste tot.

oricum, peste cateva luni tre sa fac itp-ul si daca nu aflu pana atunci, intreb acolo cum sta treaba.



iar ca problema tehnica, ce ma enerveaza al becurile romanesti, ca tot le lauda cineva pe cele de Fieni, e ca acea mica oglinda de tabla care se afla la faza scurta e dintr-o tabla atat de proasta facuta, incat de la caldura se indoaie si ramane asa. In felul asta, faza scurta devine un fel de faza super-scurta si spotul luminos arata ciudat rau. La mine arata ca un V la unul din becuri pt ca tabla aia blocheaza o parte din lumina.




--------------------
dacia 1310 1996 1.6/2002 1.4 - B-##-###
Chuck Norris does not sleep. He waits!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
N E S
post 18 Sep 2011, 21:31
Post #85


Big Daddy


Group: Members
Posts: 672
Joined: 11 April 09
From: Constanta




Man, tocmai ti-am zis. NU ai voie cu becuri de 90-100W. In rest poti pune de 60, 75, DAR sa fie reglate farurile cum trebuie. Si sa nu fie albastre, rosii sau cine stie ce culori.


--------------------
Dacia 1310L 1999
I may look nice,
But I drive like a motherfucker !!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
WGX
post 22 Sep 2011, 15:03
Post #86


Dacia 1310 Owner


Group: Members
Posts: 388
Joined: 27 August 09
From: Bucuresti




eu am pe a mea e 90/100 si nu bat in balarii, ci aproape de masina, fix cat imi tre sa vad drumul si sunt reglate in asa fel incat sa nu ii orbeasca pe cei din sensul opus


--------------------
Dacia Batranul REnAult Kombi 1999/1310 CL - WGX'u
ex:Dacia 1310 CL Break, Diamond Silver ,Gasoline with Gotronic Ignition Sensor inside
now: Opel Astra G Caravan 1.6 16V 101 HP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Club12TRS
post 27 Sep 2011, 16:02
Post #87


Coupe Maniac


Group: Members
Posts: 300
Joined: 14 February 09
From: Bucuresti




Foarte interesant. 3 pagini 100% inutile, nici o solutie viabila.
In cazul becurilor mai puternice, farurile din plastic (modelele CN) au de suferit, in timp se duce dracului oglinda. Nu sariti sa ma contraziceti, sunt posesor de Oltcit, iar farurile CN de Dacia sunt copiate dupa cele de Oltcit. La fel de proaste, mizerii 100%.
Xenon - nu merita osteneala. Costa, iar o instalatie buna, care s anu crape cand ti-e lumea mai draga, costa si mai mult. Unde mai pui ca umpli masina de fire.

Cea mai buna solutie este gasirea unor faruri cu lupa de masina straina (la service, faruri bubuite in accident). Se decupeaza lupele si se monteaza pe o tabla de 1,5-2mm . Se taie complet partea din spate a farului de Dacia, partea cu oglinsa si se fizeaza suportul cu lupe. Obligatoriu, trebuie facute geamuri clare, din plastic si montate relee. Se pot monta si angel eyes in jurul lupelor si arata frumos.
In cazul farurilor rotunde, montarea lupelor este mai simpla, avantaj ca poti monta lupe doar pe faza scurta.


--------------------
Alfa 145T.Spark / Citroen Saxo / Fiat Punto2B / Ex Oltcit 12TRS - B xx xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BH 59 FIF
post 27 Sep 2011, 18:55
Post #88


Membru cu Break


Group: Members
Posts: 1.456
Joined: 13 July 06
From: Tara Crisului




Pe mine unul nu ma incanta cu absolut nimic montarea unor lupe in blocurile optice sau schimbarea lor cu altele de provenienta vestica, asa ca imi permit sa te contrazic. Implica o groaza de improvizatii iar rezultatul final nu are, sau ma rog, asa zic eu, nimic in comun cu ideea de Dacia CLT. Solutie viabila... eu zic ca presupune montarea unor blocuri optice suplimentare. Eu am doua lampi suplimentare care-mi asigura lumina de drum si doua pe care le folosesc in caz de ceata. Ca unora nu le place varianta asta din perspectiva look-ului e partea a doua.

This post has been edited by BH 59 FIF: 27 Sep 2011, 19:01

Attached thumbnail(s)
tn.jpg ( Size: 35.19k ) Number of downloads: 328
Imag000.jpg ( Size: 211.52k ) Number of downloads: 303


--------------------
Dacia 1310 Break Alpineliebe 1986 - BH 59 FIF
http://www.youtube.com/watch?feature...&v=-qRd8N3XU5Y

Cumpar priza aer capota R19 16v ph2.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mitzavm
post 21 Oct 2011, 20:20
Post #89


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 21 October 11




nu trebuie sa faci nimic la faruri trebuie decat sa schmbi becurile poti pune de la philips extrem power h4 ai de 3 ori mai mult luimina fara risca nimic sa se arda


--------------------
Dacie 1310i 1310i/2003 - B86VGM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
george_scala_2004
post 21 Oct 2011, 22:08
Post #90


Membru autentic


Group: Members
Posts: 6.577
Joined: 16 April 09




radmasa.gif ba da...se vor arde becurile...intensitate mare durata de viata redusa...si la ce pret au... wacko.gif mai bine pune xenon wink.gif

This post has been edited by george_scala_2004: 21 Oct 2011, 22:08


--------------------
... ... ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
4 Pages < 1 2 3 4 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 14th June 2024 - 15:46
Forum Renault