DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

21 Pages « < 3 4 5 6 7 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> CEASURI BORD

Maskatu
post 17 Mar 2009, 21:46
Post #121


..


Group: Moderatori
Posts: 13.966
Joined: 2 July 08
From: zuzu




QUOTE(sergiu-iulian @ 17 Mar 2009, 19:14)
..........
P.S. am uitat sa intreb.cat a durat toata operatiunea?prietenul tau se pricepe bine la desfacut,la montat..etc.?
*


Desfacerea ceasului a zis ca a durat cateva minute, adica scoaterea lui din "masina", din bord. Daca stii unde vin suruburile e usor... dar daca il desfaci pentru prima oara cu siguranta e mai greu. Dar cel mai greu e cu desfacerea ceasurilor din cadran. Probabil si asta iti ia ceva timp, nu mi-a zis cat. Dar cred ca se duce totul la cateva ore bune, asta daca ai si toate piesele luate... leduri, cositor, rezistente, etc....

QUOTE(ianys_andrey @ 17 Mar 2009, 20:22)
nenea maski ce leduri a folosit pretenu tau?vad ca se vede un albastru inchis
*


Leduri obisnuite de "bricheta" smilgheruite ca se se "duca" lupa din led. A fost o solutie mai ieftina... daca ai bani mai multi poti sa iei direct leduri de 170 de grade.


--------------------
. . . - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djasu82
post 18 Mar 2009, 15:55
Post #122


MEMBRU DACIA CLUB


Group: Members
Posts: 11.714
Joined: 26 December 06
From: Bucuresti ...




Vedeti cum decuplati cablul de viteza de la tablou am mai spus cu doua surubelnite lungi subiri si plate ... in 20 de secunde e dat jos cablul altfel te chinui rau de tot .


--------------------
Dacia Super Nova Opel 1.7 CDTI , Audi Q7 , GPS wayteq x950btfm 1999 / 2003 / 2008 /2011 - nnn
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andreiy
post 18 Mar 2009, 21:58
Post #123


Membru autentic


Group: Members
Posts: 431
Joined: 21 February 09
From: Pitesti




As vrea sa-mi fac si eu ceasurile dar alb cu acele rosii si nu stiu cum sa fac sa nu se vada culoarea rosie la kilometraj si jurnalier(lui maskatu i-a iesit rosul de la ac pe kilometraj si pe jurnalier si nu vreau asta).
N-ar fi o solutie sa vopsesc acele cu marker rosu? unsure.gif
Astept raspunsurile voastre.
Cu respect!!!


--------------------
Dacia SuperNova 2002
Imi place stilul tau, tunezi si apartamente?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djasu82
post 18 Mar 2009, 22:27
Post #124


MEMBRU DACIA CLUB


Group: Members
Posts: 11.714
Joined: 26 December 06
From: Bucuresti ...




in jurul jurnalierului se da cu marker negru de jur imprejur pe plasticul transparent si pe desupra si pe dedesupt si asa se izoleaza.


--------------------
Dacia Super Nova Opel 1.7 CDTI , Audi Q7 , GPS wayteq x950btfm 1999 / 2003 / 2008 /2011 - nnn
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andreiy
post 19 Mar 2009, 17:16
Post #125


Membru autentic


Group: Members
Posts: 431
Joined: 21 February 09
From: Pitesti




@djasu82 daca fac cu zici u sa dau cu marker negru pe plasticul transparent de la jurnalier si kilometraj or sa se mai vada cifrele de acolo?Cum patrunde lumina acolo?(la intuneric ma refer)


--------------------
Dacia SuperNova 2002
Imi place stilul tau, tunezi si apartamente?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maskatu
post 19 Mar 2009, 17:32
Post #126


..


Group: Moderatori
Posts: 13.966
Joined: 2 July 08
From: zuzu




QUOTE(andreiy @ 18 Mar 2009, 21:58)
As vrea sa-mi fac si eu ceasurile dar alb cu acele rosii si nu stiu cum sa fac sa nu se vada culoarea rosie la kilometraj si jurnalier(lui maskatu i-a iesit rosul de la ac pe kilometraj si pe jurnalier si nu vreau asta).
N-ar fi o solutie sa vopsesc acele cu marker rosu?  unsure.gif
Astept raspunsurile voastre.
Cu respect!!!
*

Ca sa patrunda lumina care vrei, adica aia alba, nu dai cu markerul sus ( la jurnalier) si jos (la kilometraj)... in felul asta lumina acului ramane "acolo" si nu se mai duce "sus" si "jos"
Nu mie, prie .tenului meu tongue.gif Si cum zice djasu, dai cu markerul pe plasticul ce inconjoara jurnalierul.


--------------------
. . . - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andreiy
post 19 Mar 2009, 18:24
Post #127


Membru autentic


Group: Members
Posts: 431
Joined: 21 February 09
From: Pitesti




@maskatu u ai folosit smd-uri pentru ace banuiesc nu?(prietenul tau tongue.gif )
Cate ai pus pt un ac si cum le-ai pus?
M-am mai gandit sa vopsesc acele cu marker rosu,nu ar fi o solutie?(fara sa ma pun vreun smd sau alt led).In cazul asta ar ajunge lumina de la tablou si la ace?
Ms pt raspunsuri smile.gif


--------------------
Dacia SuperNova 2002
Imi place stilul tau, tunezi si apartamente?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maskatu
post 19 Mar 2009, 18:52
Post #128


..


Group: Moderatori
Posts: 13.966
Joined: 2 July 08
From: zuzu




QUOTE(andreiy @ 19 Mar 2009, 18:24)
@maskatu u ai folosit smd-uri pentru ace banuiesc nu?(prietenul tau tongue.gif )
Cate ai pus pt un ac si cum le-ai pus?
M-am mai gandit sa vopsesc acele cu marker rosu,nu ar fi o solutie?(fara sa ma pun vreun smd sau alt led).In cazul asta ar ajunge lumina de la tablou si la ace?
Ms pt raspunsuri smile.gif
*


A pus leduri obisnuite, dalea de bricheta.
La baza acelor sunt leduri rosii de la un stop de opel astra.
Degeaba vopsesti acele cu rosu pentru ca scotand prismele inainte, lumina nu mai "ajunge" in dreptul acului. De aceea se si pune separat led sau leduri pentru fiecare ac in parte, tocmai pentru ca s-a scos prisma.


--------------------
. . . - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djasu82
post 19 Mar 2009, 20:59
Post #129


MEMBRU DACIA CLUB


Group: Members
Posts: 11.714
Joined: 26 December 06
From: Bucuresti ...




ledurile pentru indicarea acului de la viteza respectiv turatie se monteaza in jur de 3 leduri la fiecare ac pozitia lor se pun sub forma uni triunghi echilateral in care in varfurile lui se gasesc ledurile respective . In acest fel culoarea acului de exemplu rosu o sa persiste pe toata deplasarea lui de la 0-6000 de ture si 0-180 km. Se poate pune si un singur led dar trebuie sa ai prisma sub ac si oricum nu lumineaza cu aceeasi intensitate precum daca se monteaza 3 leduri smd. Eu asa am procedat la tabloul de logan si se aseamana la fel ca un golf 4 GT.


--------------------
Dacia Super Nova Opel 1.7 CDTI , Audi Q7 , GPS wayteq x950btfm 1999 / 2003 / 2008 /2011 - nnn
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andreiy
post 19 Mar 2009, 22:49
Post #130


Membru autentic


Group: Members
Posts: 431
Joined: 21 February 09
From: Pitesti




Va multumesc pt raspunsuri.Dar as mai avea un set de intrebari tot legat de ceasuri:
1.Cate led-uri trebuie sa cumpar?(doar pt tablou fara martori).
2.Pt acele de la benzina si apa ajung cate 2 led-uri d 3mm(led-uri normale cu lupa) de fiecare?Pt acele de la turometru si vitezometru cate 3 led-uri de 3mm(led-uri normale cu lupa) as vrea sa pun.
Va rog eu mult daca puteti sa faceti o schita sa imi sau seama cam pe unde trebuiesc amplasate led-urile si cam in ce pozitie.
3.La ce prisme va referiti si ce rol au?(ca habar nu am cum arata smile.gif )


--------------------
Dacia SuperNova 2002
Imi place stilul tau, tunezi si apartamente?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
and_rei
post 19 Mar 2009, 23:45
Post #131


Membru multumit de fosta lui SupeRNova


Group: Members
Posts: 3.015
Joined: 20 November 08
From: Bucuresti




vreau si eu sa stiu chestiile alea biggrin.gif


--------------------
Renault Megane 2.1 Silver 2005
"Concentrati in metropole, condusi de GPS, vom renunta la creier ca se pare ca gandim prea des."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djasu82
post 20 Mar 2009, 14:57
Post #132


MEMBRU DACIA CLUB


Group: Members
Posts: 11.714
Joined: 26 December 06
From: Bucuresti ...




3.La ce prisme va referiti si ce rol au?(ca habar nu am cum arata )ma rog asa spun toti la la bucata de plastic transparenta care sustine tablita cu km si turatie... Ledurile cu lupa nu stiu daca incap sa fie asezate cum trebuie si sa nu genereze si prin alte lucri lumina ... Si cele smd au lupa !Cate leduri trebuie sa cumperi :
3 leduri albe pentru cifrele de la vitezometru inca 3 leduri rosi pentru acul de la vitezometru,
3 leduri albe pentru cifrele de la turometru inca trei leduri rosi la ac.
Pentru temperatura se monteza un led alb si pentru ac un led rosu e de ajuns la fel si pentru indicatorul de nivel la rezervor.
Cam 16 leduri fara senzori .



--------------------
Dacia Super Nova Opel 1.7 CDTI , Audi Q7 , GPS wayteq x950btfm 1999 / 2003 / 2008 /2011 - nnn
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andreiy
post 20 Mar 2009, 17:47
Post #133


Membru autentic


Group: Members
Posts: 431
Joined: 21 February 09
From: Pitesti




Ms mult pt raspunsuri,m-ai lamutrit in mare parte.Dar mai am o singura nelamurire si anume:Nu stiu cum sa asez led-urile(in ce pozitie si in ce loc).Imi poti face te rog frumos o schita ceva sa vad asa cam cum vin ele asezate?


--------------------
Dacia SuperNova 2002
Imi place stilul tau, tunezi si apartamente?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djasu82
post 20 Mar 2009, 20:07
Post #134


MEMBRU DACIA CLUB


Group: Members
Posts: 11.714
Joined: 26 December 06
From: Bucuresti ...




ledurile trebuie sa bata in sus spre acee cadrane.


--------------------
Dacia Super Nova Opel 1.7 CDTI , Audi Q7 , GPS wayteq x950btfm 1999 / 2003 / 2008 /2011 - nnn
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andreiy
post 20 Mar 2009, 20:32
Post #135


Membru autentic


Group: Members
Posts: 431
Joined: 21 February 09
From: Pitesti




Asta stiu,dar nu imi poti spune mai precis cum sunt pozitionate led-urile?(si cele de la tablou si cele de la ace).Daca ai pune o schita ti-as fi recunoscator smile.gif Ms de intelegere.


--------------------
Dacia SuperNova 2002
Imi place stilul tau, tunezi si apartamente?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kat
post 29 Mar 2009, 08:43
Post #136


Membru


Group: Members
Posts: 130
Joined: 30 March 07
From: Ploiesti PH




Salutare tuturor.
Am facut in sfarsit si eu niste poze cu bordul meu. Lumina este cam puternica dar pe mine nu ma derajeaza. Pozele nu sunt prea reusite, in realitate arata mult mai bine. Sper sa va placa.
P1000223.JPG ( Size: 71.78k ) Number of downloads: 2068
P1000219.JPG ( Size: 74.85k ) Number of downloads: 2314


P1000202.JPG ( Size: 59.67k ) Number of downloads: 2380
P1000199.JPG ( Size: 49.04k ) Number of downloads: 2374
P1000204.JPG ( Size: 63.26k ) Number of downloads: 2229
[atta
chmentid=1627511774]

Attached thumbnail(s)
P1000201.JPG ( Size: 46.61k ) Number of downloads: 1077


--------------------
Renault Megane IV 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
S.Alex-F
post 29 Mar 2009, 09:13
Post #137


Membru


Group: Members
Posts: 156
Joined: 4 February 09
From: Bucuresti S4




Inca de acum va SALUT si imi cer scuze de acest duplicat...dar asta e locul potrivit!

Salutare stimati prieteni!

Va rog incercati sa ma ajutati cumva...orgoliul meu de electrician e la pamant!!! mad.gif

Deci...
Am decis sa imi fac led tuning la tot bordu'...mai intai faza unu.. in care am schimbat doar iluminatul intr-un alb-bleu superb....totul mergea "delicios" ca deh...tot ce facusem era desfacerea bordului si montarea in locul becurilor .. a unor leduri SUPERFLUX ZEXSTAR!

Apoi...am observat ca multi aveau si acele iluminate distinct...dar ma rog ..iluminate!
asa ca....faza 2....am scos bordul si apoi aparatura metrologica:

1 Turometru...i-am pus smd rosu...s-a scos acul usor si l-am montat asa cum era el la repaus...deci...la sfarsit a fost o interventie reusita...merge perfect!
2 Vitezometru...acelasi lucru...se vede superb...era acul sub limitator cu vreo 3mm si deci calibrarea(re) a fost usoara...inca imi arata la 2000rpm-->60kmph(a patra viteza)
3..aici durere!

Am scos si pastea ...am presupus ca o sa fie la fel de usor ca si la precedentele si uite ca m-am inselat!

Am scos acele am montat smd-urile la fel pe plasticul ala...si le-am remontat tinand cont de pozitia aia de repaus...si cand l-am pus pe masina sa vezi idiotenie! excl.gif excl.gif

Cu doar 13 litri in rezervor imi arata full! wacko.gif wacko.gif sunt disperat incerc sa l repar....o jumate de zi...nici un fir rupt in bobina...nimic!!!

Ajung in bucuresti fug in targ vitan...iau alta placuta deaia de la domnu' cu alea de origine...85RON wacko.gif ohmy.gif ambele pe placuta!!!
Ajung acasa...montez pe masina direct...imi arata imediat sub rezerva...deci bine...
urc sus...scot acele...desfac fara sa ating placutele alea....pun smdurile...montez la loc pun pe masina....si LAM BLESTEMAT PE DUMNEZEU....
Imi arata aproape de fuulll....cam acelasi c***t....deci ...mi-am bagat p*** in D-zeu si am plecat a doua zi(azi) la munca fara bord!!!

Dati-mi sfaturi va rog ca sunt disperat!0720.25.3933

Al vostru coleg...Alex!


--------------------
DACIA SuperNova 2002Clima - XX-XX-ALX
"A gresi incepe din momentul in care nu incercam sa reparam ce am constatat ca am gresit!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C@talin
post 29 Mar 2009, 10:13
Post #138


Dealer autorizat droguri/Stil romantic: Sef.


Group: Members
Posts: 5.405
Joined: 5 December 05
From: cucu




tia trecut ptin minte ca poate sa blocat tija din rezervor ?

radmasa.gif acuma vad ca e nova confundasi cu logan scuzi smile.gif

This post has been edited by C@talin: 29 Mar 2009, 11:33


--------------------
Range Rover V8 5.0 Vogue SE - B 666 IAD
Sold my soul to the devil for the Range.
Ladies if you wanna hang with me, you need a good rope .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djasu82
post 29 Mar 2009, 10:19
Post #139


MEMBRU DACIA CLUB


Group: Members
Posts: 11.714
Joined: 26 December 06
From: Bucuresti ...




pozitionarea prosta a acului ... verifica legaturile.


--------------------
Dacia Super Nova Opel 1.7 CDTI , Audi Q7 , GPS wayteq x950btfm 1999 / 2003 / 2008 /2011 - nnn
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
S.Alex-F
post 29 Mar 2009, 22:03
Post #140


Membru


Group: Members
Posts: 156
Joined: 4 February 09
From: Bucuresti S4




Va Salut!

Deci...chiar azi(n.r. 29.03.09)..am umblat la gaura de vizitare a rezervorului si am scos capacul de la pompa de benzina...si m-am uitat atent...
Plutitorul nu este spart...cursa lui este liber si nu e obstructionata de nimic...deci acolo e ok!

Referitor la indicatorul litrometric in sine
va reamintesc ca el are doua limite mecanice undeva in cilindrul lui de protectie iar pe o(zero) semnal el (acul) se pozitioneaza undeva deasupra becului de rezerva...mai jos nu merce...si asta va zic la sigur ca e limitare mecanica...se simte cum se blocheaza...
La celalalt capat..e vorba deaceasi problema...aceasi limitare...

Acum..el sta acolo in limitarea de sus si cu 42l in rezervor si cu 15!!!

Va rog...care a-ti patit-o....HELP!

Respect!


--------------------
DACIA SuperNova 2002Clima - XX-XX-ALX
"A gresi incepe din momentul in care nu incercam sa reparam ce am constatat ca am gresit!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djasu82
post 30 Mar 2009, 18:34
Post #141


MEMBRU DACIA CLUB


Group: Members
Posts: 11.714
Joined: 26 December 06
From: Bucuresti ...




rezervorul are 43-44 iar la 10 litri becul se aprinde pentru atentionare. S-ar putea sa fi miscat tu axul atunci cand ai scos acul.


--------------------
Dacia Super Nova Opel 1.7 CDTI , Audi Q7 , GPS wayteq x950btfm 1999 / 2003 / 2008 /2011 - nnn
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pcostica
post 2 Apr 2009, 19:19
Post #142


Membru autentic


Group: Members
Posts: 627
Joined: 5 February 08
From: Resita,CS




@S.Alex-F -banuiesc o dezechilibrare mecanica a acului.
Bafta!


--------------------
dacia 1300 -cs - -------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Florin&Melinda
post 27 Apr 2009, 23:53
Post #143


Membru incepator


Group: Members
Posts: 13
Joined: 24 April 09




Salutare lume.Citeam undeva mai inainte de cineva care si-a desenat ceva folie pentru tuninga ceasurile cu anumite poze sau scheme.As dorii si eu sa stiu cum as putea sa-mi fac acele desene?Exista ceva program special pentru asa ceva sau doar imaginatia omului e singurul program.Daca reusesc sa-mi fac tunez ceasurile din bord o sa apelez la voi pentru pareri pro si contra despre acea operatiune.Va multumesc.

27 Apr 2009, 23:56:
KAT si-a iesit super lumina din bord,chiar imi place cred ca pe zii ce trece ma tot bate gandul sa le schimb si eu inainte de ami face acel tuning la ceasuri daca e posibil.

This post has been edited by Florin&Melinda: 27 Apr 2009, 23:56


--------------------
Renault Clio 1992
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maskatu
post 28 Apr 2009, 06:26
Post #144


..


Group: Moderatori
Posts: 13.966
Joined: 2 July 08
From: zuzu




Problema nu ar fii desenatul lor... ma rog, trebuie sa stii sa umblii cu anumite programe pentru a le "crea". Dar iti trebuie plotter-cutter, aparat care se gaseste numai in tipografii sau agentii de productie publicitara. Asta pentru a "scoate" pe viu ce ai facut in acele programe.


--------------------
. . . - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marcykone
post 28 Apr 2009, 18:53
Post #145


Membru autentic


Group: Members
Posts: 547
Joined: 29 December 08
From: Giurgiu




Eu am ceasuri putine.....

This post has been edited by marcykone: 28 Apr 2009, 18:54

Attached thumbnail(s)
Image0045.jpg ( Size: 104.25k ) Number of downloads: 1160
Image0046.jpg ( Size: 86.38k ) Number of downloads: 992


--------------------
Audi/Vw A4/Scirocco 2014/2010 - GR-83-YSA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bogyciu
post 30 Apr 2009, 22:02
Post #146


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.017
Joined: 11 July 07
From: Constanta




Am gasit in comert set de 5 led-uri (mai multe culori) care se prind in soclul becurilor ce ilumineaza bordul... Sunt cu unghi mare de deschidere. De asemenea am gasit si becuri albastre, tot pt bord... Intrebarea mea era, a incercat cineva asa ceva? Care ar si rezultatul final? Cat de curand am sa trec si eu la schimbarea luminilor din bord, mai mult pt iluminarea acelor si intreb aici pt a gasi solutia optima... Nu are rost sa ma chinui cu cablaje, led-uri lipite de spatele cardranelor cand am gasit un produs "plug'n'play"... Acestea sunt produsele de care vorbeam, se merita? Ce culoare sa aleg, as fi vrut alb rece...
http://www.accesorii-auto.ro/?page=shop/fl...4af5e19e8c14ee&
http://www.accesorii-auto.ro/?page=shop/fl...4af5e19e8c14ee&
http://www.accesorii-auto.ro/?page=shop/fl...4af5e19e8c14ee&
http://www.accesorii-auto.ro/?page=shop/fl...4af5e19e8c14ee&


--------------------
.... .... .... - ....
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bobomaster
post 1 May 2009, 13:21
Post #147


Membru Daciot


Group: Members
Posts: 182
Joined: 12 March 08
From: Bacau / Bucuresti




Daca va montati careva astfel de becuri sau leduri va rog sa puneti poze pt ca si eu asi vrea sa renunt la smd-uri .


--------------------
RENAULT Megane 2008 1.6
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
turturel
post 1 May 2009, 17:57
Post #148


membrisor


Group: Members
Posts: 1.385
Joined: 2 May 08
From: Braila




foarte misto becurile dupa site. intrebarea e urmatoarea? se potrivesc in soclurile becurilor de bord de dsn? merita incercat..comanzi un bec sau 2 si vezi daca merg..ca sa nu pierzi multi bani in caz de nu merg. acele parca nu au soclu..trebuie adaptat ceva din cate am inteles.
am vazut acolo ca au si cu dulie..nu s-or potrivi alea...sa le iei cu totul?
http://www.accesorii-auto.ro/?page=shop/fl...4af5e19e8c14ee&
eu am gasit asa..cu dulie B8,5D. am verificat acum ambele manuale..cel de instructiuni de utilizare si cel de electrica vol. 2 din luna 12 an 2000..si nu scrie ce dulie au becurile din bord..stie cineva?


This post has been edited by titiDSN: 1 May 2009, 18:25


--------------------
Dacia Supernova 2003 confort
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bogyciu
post 1 May 2009, 19:45
Post #149


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.017
Joined: 11 July 07
From: Constanta




Eu am montat in bord becuri Philips (am rugat pe cineva cand era in Franta sa imi ia niste led-uri pt bord si mi-a luat becuri normale) tip W1,2W ... Oricum, le am pe cele care le-am schimbat (le port in torpedou), am dat comanda la un magazin de led-uri pt bord (aveau albastre si eu vreau albe) si le compar, daca sunt identice am sa le iau, daca nu nu... La prima vedere cred ca s-ar potrivi... Cele cu soclu sunt mai scumpe (25 lei 5 buc fara soclu, 15 lei 2 buc cu soclu)


--------------------
.... .... .... - ....
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mi3lus3lul_c3l_rau
post 1 May 2009, 20:37
Post #150


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 20 April 09




am si io o intrebare pt soran .....vreau si eu leduri pt bord dacia sn cum facem sa lom legatura ??


--------------------
Dacia Super Nova 2002 rapsodie - ct07cvf
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
21 Pages « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 13th June 2024 - 18:56
Forum Renault