DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

20 Pages « < 5 6 7 8 9 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Vodafone

Stavreschi
post 4 Mar 2009, 15:57
Post #181


Membru


Group: Members
Posts: 109
Joined: 13 February 05
From: GALATI




Am și eu o întrebare ! (mai retorică....)

Sunt abonat la connex de prin '98-'99, acum am trei abonamente !!!, până mai acum câțiva ani, din agenda telefonică personală, număram pe degete abonații de la dialog.
adică la aprox. 100 numere aveam trecuți cam 6 până la 9 numere în altă rețea. Acum am ajuns ca la 200 de numere din agendă să am doar 11-12 numere cu 072.....
CE SE ÎNTÂMPLĂ ???
De câte ori cunosc o persoană nouă, invariabil are abonament în dialog-orange. Mi-am făcut și eu de nevoie, un abonament cu 074.... și mi-am redus facturile la jumătate, absolut toate cunoștințele care acum 10 ani avea abonamentul în connex sunt pe orange acum !
repet întrebarea...., mi s-a întâmplat numai mie sau tuturor, și aș vrea să aud și alte păreri. Mie îmi place tehnic cum funcționează connexul mai mult decât dialogul, având cum să fac comparația direct, dar nu am renunțat la abonament doar din conservatorism și dorința de a nu renunța la numărul pe care îl am. biggrin.gif


--------------------
dacia Logan 1,6 l GTI - Gl xx xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2dor
post 4 Mar 2009, 16:10
Post #182


Desi nu pare, acum sunt fan iPhone


Group: Members
Posts: 2.827
Joined: 14 April 06
From: Bucuresti




Pai daca luam ofertele de pe piata acum, eu spun ca orange le are mai bune decat vodafone, nu mai spun de cosmote.


--------------------
Ford Mondeo Vignale Hybrid 2018
Be nimble as a greyhound, as tough as leather, as hard as Krupp steel and so you shall be the German warrior incarnate.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
megane1
post 6 Mar 2009, 20:54
Post #183


Membru autentic


Group: Members
Posts: 793
Joined: 27 March 07
From: Moinesti




"ofertele" nu e totul , cel putin pentru mine. conteaza foarte mult serviciile.iar aici, cum spune si Stavreschi, Vodafone rules..si tehnic si din punct de vedere al relatiei cu clientul...clienti nemultumiti sunt la fiecare operator..
cat despre cosmote, multi isi inchipuiau ca celelalte retele vor da faliment si ca vom fi o tara fericita de cosmotisti...smile.gifsmile.gif nu e asa..
uitati va ca nu fac investititii prea mari, iar modelul lor de business nu e sustenabil...nu poti face dumping la nesfarsit, in ideaa ca o sa castigi piata..ex:am un prieten care a renuntat la sim ul orange, a luat prepaid de cosmote si a plecat in elvetia..si a incartca 100 euro pt roaming..surpriza...minunatii de la cosmote nu au acord de roaming cu elvetia..sau ma rog, nu cu operatorii mai mari de acolo..
@Stravreschi, impresia cu agenda e valabila in moldova...o parte a ei, sa zicem..
pe cat de buna e pentru consumator ideea portabilitatii..esti liber sa mergi cu numarul oriunde crezi ca ti e mai bine. .


--------------------
renault megane2.2 privilege 1,6 16v mai 2007
privilege, gris platine+mp3
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rtBK
post 6 Mar 2009, 20:57
Post #184


Unique like everyone else


Group: Members
Posts: 3.955
Joined: 19 January 08
From: Bucuresti




cand mi se termina contractul la anul pe vremea asta ma mut fara sa ma uit inapoi la orange, nu am facut asta pana acum pentru ca nu puteam sa plec cu numar cu tot.


--------------------
Renault Clio 4GT Line 2017

Trek Valencia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
megane1
post 6 Mar 2009, 21:02
Post #185


Membru autentic


Group: Members
Posts: 793
Joined: 27 March 07
From: Moinesti




it's a matter of choice smile.gif


--------------------
renault megane2.2 privilege 1,6 16v mai 2007
privilege, gris platine+mp3
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bobo77
post 6 Mar 2009, 21:04
Post #186


...........................


Group: Members
Posts: 7.213
Joined: 27 January 06
From: Mangalia




La fel si eu, mai mult ca sigur o sa migrez la orange, mai ales ca majoritatea prietenilor au facut acest lucru si in plus de asta este si mult mai convenabil ca pret si nu in ultimul rind cum a spus si blak2oo8 poti pleca acum si cu numarul actual.


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 mpi 2008 ph 2 - CT _ _ _ _
Multa lume,putini oameni...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C a t a l i n
post 6 Mar 2009, 21:11
Post #187


______________________


Group: Members
Posts: 12.175
Joined: 21 August 06




Vodafone, pentru mine cel puțin, deține încă următoarele avantaje: utilizare roaming din toată Europa la tarife de acasă, inclusiv pentru transfer date și deasemenea parteneriate de roaming cu majoritatea rețelelor importante din lume. Aș mai adăuga portalul MyVodafone, nu știu dacă cei din concurență oferă sau nu un astfel de serviciu, FOARTE UTIL mie.

This post has been edited by MAERSK: 6 Mar 2009, 21:13


--------------------
- - -
Când vrei și, și, iese nici, nici!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Fratzica
post 6 Mar 2009, 21:56
Post #188


Zen


Group: Moderatori
Posts: 2.912
Joined: 6 April 04




QUOTE(MAERSK @ 6 Mar 2009, 22:11)
Vodafone, pentru mine cel puțin, deține încă următoarele avantaje: utilizare roaming din toată Europa la tarife de acasă, inclusiv pentru transfer date
*


Cum adica? Eu mereu cand plec din tara ma rup astia la bani..


--------------------
Kia Sportage T-GDI 2021
"The happier we are, the less we see." - some japanese guy
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C a t a l i n
post 6 Mar 2009, 22:04
Post #189


______________________


Group: Members
Posts: 12.175
Joined: 21 August 06




Probabil nu ai activ serviciul Passport.

"Cu Vodafone Passport poți suna acasă din cele mai populare destinații europene la tarifele standard naționale, conform planului tău tarifar, numai pentru o taxă de conectare a apelului. Astfel, vei ști exact cât costă fiecare apel și te vei putea relaxa vorbind mai mult cu cei dragi. Iar pentru apelurile primite, vestea e chiar mai bună! Plătești doar taxa de conectare a apelului, la fiecare 10 minute de convorbire.

Pentru a fi și mai simplu, taxa de conectare apel are aceeași valoare atât pentru apelurile efectuate, cât și pentru cele primite. Taxa de conectare apel pentru țările Vodafone Passport din Europa este este 0,750 EUR fără TVA (0,893 EUR, TVA inclus). Pentru țările Vodafone Passport din restul lumii, taxa de conectare apel este 1,800 EUR fără TVA (2,142 EUR, TVA inclus). Cu cât durata apelului este mai lungă, cu atât tariful pe minut scade. Astfel, cu Vodafone Passport, poți avea convorbiri mai lungi când ești în roaming cu cei de acasă, fără a avea grija costurilor!"

De exemplu, am sunat din insulele Canare acasă, și am plătit taxa de conectare, adică aproximativ 0.9 euro, și apoi câte 0.11 euro pe minut. Dacă vorbești mai mult de 10 minute, la fiecare 10 minute se adaugă această taxă de conectare.

Există acest serviciu și pentru transferul de date.

This post has been edited by MAERSK: 6 Mar 2009, 22:07


--------------------
- - -
Când vrei și, și, iese nici, nici!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Fratzica
post 6 Mar 2009, 22:48
Post #190


Zen


Group: Moderatori
Posts: 2.912
Joined: 6 April 04




ba da, am activ serviciul passport. Sunt client gold (da da, sunt jmecher stiu radmasa.gif crazys4.gif ) si am consultant care ma tot suna in legatura cu noile servicii vdf. Stiu sigur ca am activat serviciul passport, platesc o taxa de conectare si tarif normal, dar tot mi se pare ca mi se umfla factura cand ies din tara... Pentru serviciul de date nu am stiut ca exista asa ceva.


--------------------
Kia Sportage T-GDI 2021
"The happier we are, the less we see." - some japanese guy
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
megane1
post 7 Mar 2009, 08:32
Post #191


Membru autentic


Group: Members
Posts: 793
Joined: 27 March 07
From: Moinesti




cu roaming ul e o chestie normala...oricat de ieftin ar fi, tot nu prea poti sa vorbesti din canare sau mai stiu eu de unde ca si cum ai fi in tara ..

@fratzica : uite aici gasesti detalii despre passport pt date mobile:http://www.vodafone.ro/personal/servicii/roaming/abonati/roaming-de-date/passport-date-mobile/


7 Mar 2009, 08:32:
eu sunt platinum tongue.gif

This post has been edited by megane1: 7 Mar 2009, 08:32


--------------------
renault megane2.2 privilege 1,6 16v mai 2007
privilege, gris platine+mp3
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Fratzica
post 7 Mar 2009, 08:46
Post #192


Zen


Group: Moderatori
Posts: 2.912
Joined: 6 April 04




megane1 lasa ca ma fac eu client de diamant de enspe carate si vorbim atunci biggrin.gif Multam pentru link!

7 Mar 2009, 09:48:
m-am uitat pe site la vodafone. E ENORM 2 eur pe mega. Intru o data pe forum si gata, uite 2 eur biggrin.gif

This post has been edited by Fratzica: 7 Mar 2009, 08:48


--------------------
Kia Sportage T-GDI 2021
"The happier we are, the less we see." - some japanese guy
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 7 Mar 2009, 08:57
Post #193


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




Cum e asta cu pastratu' numarului? Daca plec maine de la vodafone cu nr. 0722 111 111, tot acelasi nr. il voi avea si la dialog? blink.gif


--------------------
ZAZ Zaporojeț 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rtBK
post 7 Mar 2009, 08:58
Post #194


Unique like everyone else


Group: Members
Posts: 3.955
Joined: 19 January 08
From: Bucuresti




da...dar trebuie sa le spui smile.gif


--------------------
Renault Clio 4GT Line 2017

Trek Valencia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 7 Mar 2009, 09:07
Post #195


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




Adica n-o sa se mai stie daca 0722 e abonat la vodafone sau dialog. Pai daca trece 0722 pe dialog, eu, ca abonat vodafone, pierd tariful de retea. Plus ca nici nu stiu ca ala e pe dialog. Sau cum e, ca nu inteleg nimic?


--------------------
ZAZ Zaporojeț 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rtBK
post 7 Mar 2009, 10:05
Post #196


Unique like everyone else


Group: Members
Posts: 3.955
Joined: 19 January 08
From: Bucuresti




in momentul in care te muti cel care te suna va auzi un sunet diferit in primele 2 secunde, care e foarte sesizabil smile.gif

This post has been edited by blak2oo8: 7 Mar 2009, 10:05


--------------------
Renault Clio 4GT Line 2017

Trek Valencia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sadi
post 7 Mar 2009, 10:21
Post #197


tanti moderatoreasa


Group: Moderatori
Posts: 2.001
Joined: 23 August 07
From: Bucuresti




ai grija ca iti sparge timpanul laugh.gif


--------------------
VW Passat Confortline 2.0 TDI 140 cp 2009 - numar de moldova :)
Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rtBK
post 7 Mar 2009, 11:44
Post #198


Unique like everyone else


Group: Members
Posts: 3.955
Joined: 19 January 08
From: Bucuresti




credeam ca sunt eu mai sensibil icon_mrgreen.gif


--------------------
Renault Clio 4GT Line 2017

Trek Valencia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
megane1
post 8 Mar 2009, 17:15
Post #199


Membru autentic


Group: Members
Posts: 793
Joined: 27 March 07
From: Moinesti




@victoras2001 si bak2008 : nu trebuie sa anunti vechiul operator ca vrei sa o stergi cu numarul in alta retea..pur si simplu te duci la cel unde vrei sa fii, si faci acolo cererea..atentie , insa ca daca ai inca un contract cu vechiul operator, acesta e obligat sa te lase sa plei cu numarul, dar pentru ca nu respecti contractul cu el, iti pune frumusel o taxa de reziliere a contractului..atentie la prelungiri, fidelizari, etc..
mai multe info pe www.portabilitate.rocat despre sunetul diferit la apelarea unui numar care e portat, treaba sta asa:orange si vodafone au cerut ANRC ului sa implementeze un soft-pt care sa dea $ toti operatorii- si care sa spuna exact apelantului in ce retea se afla numarul apelat...
ANRC- la sugestia restului de operatori mobili care n au vrut sa cotizeze, ca de, se tot bat cu pumnul in piept ca s"mereu dedicati clientilor lor" radmasa.gif tongue.gif (cosmote, zapp, rds, etc) a strambat din nas legat de aceasta aplicatie...si nu se mai face..au ramas 3 beep uri wacko.gif

@ fratzica roaming ul de date -ca de altfel orice roaming - e scump cam in orice parte a lumii..e simplu de inteles ca odata ce nu mai folosesti infrastructura operatorului tau, acesta(operatorul) incheie acorduri de roaming si plateste bani multi pentru asta..nu prea ai cum sa platesti la fel, pt ca pe furnizorul tau il costa mult mai mult...si e normal sa ti transfere tie o parte din costuri, ca doar nu e institutie de stat sa mearga pe minus si pe donatii..(apropo,nu cred ca vreun operator castiga bani foarte multi din roaming)

This post has been edited by megane1: 8 Mar 2009, 17:17


--------------------
renault megane2.2 privilege 1,6 16v mai 2007
privilege, gris platine+mp3
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Fratzica
post 8 Mar 2009, 18:09
Post #200


Zen


Group: Moderatori
Posts: 2.912
Joined: 6 April 04




eu cand intru pe net fac download de cel putin 100 mb pe sesiune. De-aia mi se par aia 2 eur atat de multi. N-am pretentia sa mearga pe minus sau pe donatii, iar din roaming se castiga f mult, tocmai pentru ca nici o companie de telefonie mobila nu merge pe minus (in afara de cosmote) sau prin donatii. Stiai ca vodafone a avut profit de 881.563.371 RON pe anul trecut? Ma gandesc ca ar putea totusi sa scada tarifele astea fara sa ii afecteze foarte mult la buzunar. Mai ales cand ies din tara si trec tot pe vodafone prin vodafone passport.


--------------------
Kia Sportage T-GDI 2021
"The happier we are, the less we see." - some japanese guy
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 8 Mar 2009, 18:18
Post #201


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




mi-au trimis instintare ca de luna viitoare nu mai primesc factura in posta, cica daca vreau sa o scot eu de la mama dracu' my vomafon...WTF?! blink.gif


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Fratzica
post 8 Mar 2009, 18:20
Post #202


Zen


Group: Moderatori
Posts: 2.912
Joined: 6 April 04




masura asta mi se pare destul de ok. E mai ecologic asa. Decat sa trimita tone de hartii lunar mai bine iti verifici in cont factura.


--------------------
Kia Sportage T-GDI 2021
"The happier we are, the less we see." - some japanese guy
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 8 Mar 2009, 21:44
Post #203


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




da, ca toti abonatii vodafone sunt minitehnicus si au internet..sa fim seriosi. Odata am intrat pe myvodafone, mi s-a parut o mizerie, am si uitat parola ca azi m-am chinuit o ora sa intru cu codurile lor de parola uitata si nu am reusit. nici la cerere nu se mai da factura?


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vijelie
post 8 Mar 2009, 21:48
Post #204


membru violet


Group: Members
Posts: 4.605
Joined: 11 November 05
From: Bucuresti




Singura data cand mi-am facut cont la ei (era myx sau ceva de genul asta), in 3 zile un meserias mi-a ciordit cateva zeci se SMS-uri. Adios!


--------------------
Dacia Duster 2011 Laureate dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Fratzica
post 8 Mar 2009, 21:49
Post #205


Zen


Group: Moderatori
Posts: 2.912
Joined: 6 April 04




nu e chiar asa. Eu primesc sms cu valoarea facturii. Mai mult de atat nu ma intereseaza. N-am talente de ecologist, dar cred ca utilizarea unei cantitati mai mici de hartie este benefica.


--------------------
Kia Sportage T-GDI 2021
"The happier we are, the less we see." - some japanese guy
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gotty
post 8 Mar 2009, 21:50
Post #206


fagocer™ haituit


Group: Members
Posts: 4.627
Joined: 20 August 07
From: oriunde vreti voi....




up.gif


--------------------
Private Spice Member
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 8 Mar 2009, 21:52
Post #207


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




pai si eu primesc oricand sms, daca solicit la steluta 121 diez, da' ce fac cu ea, ca la orice banca cere factura...mai demult se multumeau doar cu contu de abonat si suma..acu' gata.


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
M i h a i
post 8 Mar 2009, 22:01
Post #208


_______________________


Group: Members
Posts: 5.669
Joined: 12 September 06




argonel...intri pe my vodafone..si bifezi ''vreau sa primesc factura prin posta'' e gratis.....



--------------------
------ ------ ------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Iulikk
post 8 Mar 2009, 22:17
Post #209


Fost Membru Solenzar


Group: Members
Posts: 8.949
Joined: 6 May 08
From: Litoral




QUOTE(argon @ 8 Mar 2009, 21:52)
pai si eu primesc oricand sms, daca solicit la steluta 121 diez, da' ce fac cu ea, ca la orice banca cere factura...mai demult se multumeau doar cu contu de abonat si suma..acu' gata.
*



Nu aveti magazin vomafone pe acolo? In mangalia este unul... si doar zici numarul de telefon si numele pe care este contractul.


--------------------
Autoturism visiniu cu roti - CT ?? XXX
Dieselul e pentru tractoare, gazul pentru butelii, iar benzina pentru masini.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 9 Mar 2009, 07:25
Post #210


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




QUOTE(MHY @ 8 Mar 2009, 23:01)
argonel...intri pe my vodafone..si bifezi ''vreau sa primesc factura prin posta'' e gratis.....
*



a..atunci e bine, numa' sa reusesc sa intru radmasa.gif

QUOTE(Iulikk @ 8 Mar 2009, 23:17)
Nu aveti magazin vomafone pe acolo? In mangalia este unul... si doar zici numarul de telefon si numele pe care este contractul.
*




ba avem cum sa nu, e coada permanent minim 20 de persoane.


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
20 Pages « < 5 6 7 8 9 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


3 User(s) are reading this topic (3 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 1st June 2024 - 00:31
Forum Renault