DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Europa August 2007, my summer roadtrip

Dan98
post 21 Apr 2007, 12:36
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 84
Joined: 28 November 04
From: Constanta




http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&...1cc60&msa=0

Cam asa arata traseul propus pentru vara asta, include Ungaria (tranzit doar) , Austria , Elvetia , Franta, Belgia Olanda Luxemburg, Spania , Portugalia , Italia si acasa.

Total: cca. 20 zile

Km: cca. 9500

Costuri: ~ 3000 EUR 2 persoane

Varianta 2 ar fi fara Portugalia si o mare parte din Spania... probabil lasam Portugalia , Madrid si sudul Spaniei pe alta data.

http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&...5c997&msa=0

Total: cca. 7450 km si in mare drumul batut pana in Franta ar fi doar pentru Paris si Saint Malo , de preferat drumul catre ele sa il facem pe sosele nationale cat se poate , nicidecum pentru costurile de autostrada, dar ratam partea franceza rurala care imi place foarte mult, eventual drumul din Saint Malo catre Barcelona va fi facut pe autostrada. La fel si in Elvetia.

Din Barcelona catre Montpellier pe autostrada , dupa catre Monaco si Milano pe soseaua de coasta, probabil va fi extrem de aglomerat pe aceasta din urma.

Locuri de stat mai mult ar fi: Paris vreo 3 zile, St. Malo vreo 2-3 zile, Barcelona vreo 5 zile, Cannes,Nice,Monaco ... vreo 2-3 zile, Milano 2 zile, Venezia 2 zile, Vienna 2 zile, si restul on the road. Perioada ramane aceiasi , ~20 zile.

Costuri de cazare am estimat undeva la 1300 euro pe 20 zile pentru 2 persoane (~65 EUR pe noapte media).

Motorina: cca. 5-600 euro

Alte costuri aditionale: 300 euro (taxe de autostrada, vignette, si ce taxe or mai fi)

Perioada: August 2007

Parteneri de drum: prietena , TomTom Navigator 6 si MioMap , cat pe aci sa uit, si laptopul pentru rezervari la hoteluri online de pe drum pe unde gasim wireless hotspots (sunt destule in Europa si TomTom le stie)), si aparatul digital

Voi ce rute aveti vara asta cu masina ?

Poate le trasati in Google Maps si ne mai vin idei.


--------------------
Mercedes-Benz W211 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
B-84-HWH
post 22 Apr 2007, 01:40
Post #2


Membru si atat


Group: Members
Posts: 83
Joined: 11 July 06
From: Bucuresti




Salut,

Cam la acelasi traseu ma gandeam si eu, si tot pentru august 2007.

Ma gandeam insa daca pe soseaua de coasta, in Franta, Spania, Portugalia, pe langa faptul ca va fi aglomerat nu va fi si scumpa si greu de gasit cazarea avand in vedere ca e in mijlocul sezonului si lumea probabil merge si ea la mare.

Opriri cred ca am sa fac mai dese si mai scurte pentru ca vreau sa vad mai degraba "driving attractions" decat capitale carora probabil am sa le dedic vacante proprii (sa dea D-zeu!).

Noi o sa fim o gasca de vreo 6 si sper pe treaba asta sa facem reduceri considerabile la cazare, bagand hosteluri la greu, si stand 6 in camera...o sa fie ca in tabara!!!

Viaductul Millau nu te atrage?


--------------------
Renault Clio Bicorp 2004 Extreme 1,5 dci 82CP - B-84-HWH
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dan98
post 22 Apr 2007, 03:39
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 84
Joined: 28 November 04
From: Constanta




Viaductul Milau il ... tranzitam in drumul spre Barcelona din Paris


--------------------
Mercedes-Benz W211 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gibonu
post 23 Apr 2007, 08:40
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.989
Joined: 29 May 06




1. Cam lung treaseul la care te-ai gandit. Parerea mea este sa alegi varinata a 2-a, dar fara Spania si Porttugalia. Ai enorm de multe lucruri de vazut in sudul Frantei.
Drumurile nationale nu prea sunt o optiune pentru ca se pierde foarte mult timp pe ele: trec printr-o gramada de localitati si au restrictii de viteze de genul 70 sau 90 km/h si nimeni nu depaseste limitele impuse.
2. Fa-ti toate rezervarile de cazare de aici, n-are rost sa stai sa cauti la fata locului. Pierzi timp si s-ar putea sa nu gasesti.
Drum bun.


--------------------
Mitsubishi Lancer Inform 1.5 - B 00 XXX
BMW F 800 GS
Trek 4300
I am a rebel and freedom is my cause. - Yasser Arafat
Four wheels move the body. Two wheels move the soul.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AL
post 23 Apr 2007, 08:55
Post #5


Member


Group: Members
Posts: 2.495
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




cateva opinii ale cuvia care a batut majoritatea acestor drumuri...

1. treseul e cam lung pentru 20 zile... pentru o luna ar fi mai realist

2. cheltuielile de cazare sunt un pic prea mari (media de 65 euroi) tinand cont ca in Franta, Spania si chiar Germania ai Formula 1 sau Etap cu 35 respectiv 50 euro/noapte... eu cred ca 50 in medie e ok...

3. cheltuielile tale nu includ mancarea, muzeele si alte cheltuieli marunte, dar care sunt tot cheltuieli!!!... in drumurile noastre am constatat ca am consumat cam 80-100 euro/zi cu astea... dar noi am mancat si pe la restaurante, de la magazine procurand mai mult mancarea, apa, racoritoarele etc... dar vei vedea ca, daca esti mereu pe drum, nu poti bea la infinit apa, bere sau suc calde... deci le vei cumpara mereu, fara a mai face economie fata de pretul de supermarket.

4. 300 euro pentru taxe eunt o cifra realista!... cele mai mari taxe sunt in Franta, dar si traversarea nordului Italiei implica aprox. 35-40 euro

5. iti recomand ca la 1-2 zile de drum sa ai una de pauza, adica o zi intreaga pentru a vizita ceva... altfel vei fi mereu pe drum si nu vei mai putea vizita mare lucru in locatiile atinse... e mai bine sa-ti propui mai putine locatii de vazut mai in amanunt si restul de trecut doar prin, pentru a surprinde doar cate putin din atractia locala...

6. cand planifici etapele de drum sa tii cont de orele de aglomeratie!!!!... altfel vei avea mari surprize... e de preferat ca orele de aglomeratie sa coincida cu pauzele pentru vizitare, astfel veri evita sa fii pe drum in acele momente.


--------------------
Skoda KAROQ 2019 - B-21-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin1967
post 23 Apr 2007, 09:17
Post #6


Membru autentic


Group: Members
Posts: 426
Joined: 29 March 05
From: Bacau




Noi plecam in Spania la Santa Suzana ,langa Barcelona la sfarsitul lui mai, via Ungaria ,Austria, Italia, Franta, Spania.Cazari intermediare, Arad, undeva intre Austria si Italia apoi una in Franta pe langa Coasta de Azur.Vreo 2600 km.Recomand un altas rutier care cost vreo 60 lei Atlas rutier Europa al editurii ALL(WWW.ALL.RO) pe care l-am folosit si anul trecut in Bulgaria si Grecia.Foarte bun.Oferta prin agentie 7 nopti/8 zile cu demipensiune la hotel Indalo Park 165 E/pers. wink.gif .
Primesc sfaturi en gross smile.gif privind taxe de drum, radare,ce e de ocolit si ce nu.... smile.gif


--------------------
ML 350 2013 - BC-35-SDS
MERCEDES ML 350 BLUETEC , TOT ALL INCLUSIVE
MEGANE 2.2 1,9 DCI ALL INCLUSIVE
Nu-mi pare rau ca sunt roman, ci ca altii sunt...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dan98
post 23 Apr 2007, 13:10
Post #7


Membru incepator


Group: Members
Posts: 84
Joined: 28 November 04
From: Constanta




@AL: da , media reala poate fi cea de 50 euro pe noapte. am pus 65 preventiv

banii pentru mancare, muzee si alte cheltuieli sunt separati (diferenta pana la 3000, probabil ne mai raman 1000 EUR pentru mancare si intrari la muzee pe unde este cazul).

pai practic o sa stau mai multe zile la Vienna (2) , Paris (3) , St Malo (2) , Barcelona si statiunile de pe langa (cam 4), zona Monaco (2) , Milano (2) , Venezia (1) , deci total ar fi cam 16 zile de stat , restul fiind pe drum, mai realist , traseul ar fi undeva pe la 24 de zile. in restul de 8 zile ramanand sa parcurg distantele dintre Constanta si ele (2 zile imi va lua numai dus si intors pana la Arad)

L.E:

si revin cu un mic calcul , care m-a inselat un pic la prima vedere prima oara se pare

Constanta-Arad 1 zi - 787 km - ziua asta e traseu doar
Arad-Vienna 1 zi - 519 km - traseu scurt + timp liber pana seara tarziu
Vienna - Stuttgart 1 zi - 672 km - traseu ... si daca mai ramane si e ceva notabil de vizitat ok daca nu somn smile.gif
Stuttgart - Paris 1 zi - 622 km - traseu + ceva timp liber seara cred (+ alte doua zile on foot prin oras)
Paris - Saint-Malo 1 zi - 402 km - drum scurt , ramane o mare parte din ziua aceea libera + o alta zi completa de stat la plaja sa vedem mareea
Saint-Malo - Bordeaux 1 zi - 531 km - traseu ... si cred ca mai raman cateva ore bune de plimbat pe jos prin Bordeaux
Boreaux - Barcelona 1 zi - 634 km - cred ca bucata asta o sa fie cam aglomerata in acea perioada, dar tot mai raman cateva ore bune de plimbat seara prin Barcelona + alte 3 zile prin BCN si statiunile din imprejurimi
Barcelona - Monaco 1 zi - 680 km - cred ca si acest drum va fi foarte aglomerat deci nu imi fac planuri pentru ziua asta decat o plimbare seara + inca o zi (poate doua) de cazare si timp liber
Monaco - Milano 1 zi - 300 km - drum ft scurt , ramane aproape toata ziua de plimbat prin Milano si vazut atractii locale ... si inca o zi probabil de cazare, desi imi ramane destul timp din prima sa vad tot ce e de vazut , probabil tai ziua asta si mai stau o zi la plaja in zona Barcelonei
Milano - Venezia 1 zi - 280 km - iarasi drum foarte scurt, ne ramane aproape o zi intreaga sa ne plimbam prin Venezia pe jos
Venezia - Vienna 1 zi - 615 km - continui plimbarea prin Vienna de la drumu de dus smile.gif ce mai ramane...
Vienna - Arad 1 zi - 516 km - traseu ...
Arad - Constanta 1 zi - 781 km - traseu ...

si ajung cam pe la 20-23 zile total.

Total: ~ 7400 km + ce parcurg prin orasele in care stau mai mult de o zi , deci cam 7600 sa zic maxim.

gresesc ?

This post has been edited by Dan98: 23 Apr 2007, 13:31


--------------------
Mercedes-Benz W211 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alecsz99
post 23 Apr 2007, 14:42
Post #8


Membru autentic


Group: Members
Posts: 508
Joined: 18 February 07
From: Bucuresti, Romania




Orice varianta ai alege tot frumos va iesi. Drum bun si nu uita sa ne povestesti dupa ce te intorci cum a fost!


--------------------
Dacia/Kia/Mercedes Berlina Li / Pro Cee'd / S320 2003 / 2008 / 2010
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AL
post 24 Apr 2007, 09:53
Post #9


Member


Group: Members
Posts: 2.495
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti





QUOTE
Constanta-Arad 1 zi - 787 km - ziua asta e traseu doar

ok
QUOTE
Arad-Vienna 1 zi - 519 km - traseu scurt + timp liber pana seara tarziu

cam 6 ore pana la Viena, pe autostrada... restul ok.. atentie la parcarea pe strada in Viena ca e cu tichete razuibile (se cumpara de la magazinele numite Tabac)
... atentie si la timpul de parcare... daca e cu timp,limitat, trebuie mereu sa te intorci sa schimbi tichetul... parcarile subterane sunt cam 2 euro/ora... merita sa te cazezi la Etap Vienna (cam 50 euro/noapte) iar parcarea e cam 5 euro peste noapte (am stat doar noaptea de la ora 20 pana la 7 a doua zi).. oricum e mai ieftina decat in centru.
QUOTE
Vienna - Stuttgart 1 zi - 672 km - traseu ... si daca mai ramane si e ceva notabil de vizitat ok daca nu somn smile.gif
Stuttgart - Paris 1 zi  - 622 km - traseu + ceva timp liber seara cred (+ alte doua zile on foot prin oras)

ok... recomand in Paris sa te cazezi la Formula1 sau Etap (avantajul ca rezervi pe net si poti contramanda pana inclusiv in ziua cazarii, la ora 19, in caz ca nu ajungi!!!.. pret cca. 35 la Formula1 cu baie ecologica comuna si cca 45 la Etap cu baie in camera)... e important ca langa motel sa ai statie de metrou sau RER (metrou mai mare) si... sa-ti iei bilet turistic pe 3 zile pentru tot ce inseamna transport in comun
QUOTE
Paris - Saint-Malo 1 zi - 402 km - drum scurt , ramane o mare parte din ziua aceea libera + o alta zi completa de stat la plaja sa vedem mareea
Saint-Malo - Bordeaux 1 zi - 531 km - traseu ... si cred ca mai raman cateva ore bune de plimbat pe jos prin Bordeaux

merita sa mai stai o zi in plus (cazare recomand tot F1 sau Etap chiar pe autostrada de centura a Bordeaux...acces usor)... merita sa mergi 30 km pana la ocean, la golful Arcachon si sa vezi dunele lui Pilat si sa mananci stridii proaspete (si mult mai ieftine acolo)!!!
QUOTE
Boreaux - Barcelona 1 zi - 634 km - cred ca bucata asta o sa fie cam aglomerata in acea perioada, dar tot mai raman cateva ore bune de plimbat seara prin Barcelona + alte 3 zile prin BCN si statiunile din imprejurimi

recomand: Bordeaux-Toulouse-Andorra-Barcelona... adica sa treci prin Andorra... stat fara taxe, ideal pentru cumparaturi de electronice, parfumuri sau bauturi... peisaje superbe.. drum mult mai putin aglomerat decat direct catre Barcelona.... noi am plecat dimineata din bordeaux, ne-am oprit vreo4 ore si in Toulouse, am facut vreo 3 ore shopping in Andorra si am ajuns la Barcelona, la motelul F1 de langa oras, la ora 19-20... atentie, cand intri din Andorra catre Barcelona sunt doua variante...una cu un tunel si alta fara... cea cu tunel e mai scurta, fara serpentine, iar cea cu tunel costa vreo 8-9 euroi trecerea tunelului.
QUOTE
Barcelona - Monaco 1 zi - 680 km - cred ca si acest drum va fi foarte aglomerat deci nu imi fac planuri pentru ziua asta decat o plimbare seara + inca o zi (poate doua) de cazare si timp liber

poate fi aglomerat, mai ales in zona Marsiliei... dar e fezabil o zi... hint: Monte-Carlo (Monaco) e superb noaptea!!!... cum ajungi, mergi sa vezi orasul noaptea... o alta seara merita sa mergi la Cannes... cazare in zona tot la F1/Etap... sunt vreo 2-3 optiuni.
QUOTE
Monaco - Milano 1 zi - 300 km - drum ft scurt , ramane aproape toata ziua de plimbat prin Milano si vazut atractii locale ... si inca o zi probabil de cazare, desi imi ramane destul timp din prima sa vad tot ce e de vazut , probabil tai ziua asta si mai stau o zi la plaja in zona Barcelonei

de la Monaco faci cam 3-4 ore la Milano.. atentie la intrarea in oras ca e o calamitate... cazare e scumpa la Milano... recomand imprejurimile.. poti vedea intr-o zi cam tot ce e de vazut... restul shopping wink.gif
QUOTE
Milano - Venezia 1 zi - 280 km - iarasi drum foarte scurt, ne ramane aproape o zi intreaga sa ne plimbam prin Venezia pe jos

scurt dar lung!... blocaje pe A4 in dreptul fiecarui oras mai rasarit, la orele de varf... evita ora 14-15 ca e jale in zona Venetiei... acolo recomand cazare in Mestre sau Marghera, unde e bine sa lasi masina la hotel, unde parcarea poate fi gratis!... transportul in comun e cu abonament, valabil si la "vaporeto", adica autobuzele pe apa... parcarea in VEnetia, la intrarea in oras (e singura!) costa cca. 18 euro/zi
QUOTE
Venezia - Vienna 1 zi - 615 km - continui plimbarea prin Vienna de la drumu de dus smile.gif ce mai ramane...
Vienna - Arad 1 zi - 516 km - traseu ...
Arad - Constanta 1 zi - 781 km - traseu ... 

Viena Arad cam 6 ore... merita sa mai mergi macar pana la Sibiu... capitala culturala, cazare mai ieftina decat in Arad etc.

daca mai ai intrebari, iti pot raspunde.

atentie la detectorul radar... in Austria si Franta detinerea si folosirea e caz penal plus amenda mare de tot... pentru Franta ai pe net reteaua de radare fixe si e bine sa iti notezi locatiile pe traseul tau... Pe autostrada Dudapesta-Viena sunt 2-3 pe mijloc, intre sensuri (pot fi rotite si folosite pe ambele sensuri)... In austria pot fi sus, pe panourile cu indicatii rutiere (te iau din spate...e unul la Linz) sau pe margine, care arata ca niste "frigidere" gri care te iau din spate... se pun cu predilectie acolo unde sunt limitari de viteza sau drumuri in lucru... In Spania nu am vazut radare iar viteza maxima pe autostrada e de doar 120 km/h si e nevoie de dotarea cu doua triunghiuri reflectorizante ca si la noi... alcoolul: Spania si RO 0 la mie... in restul tarilor e permis 0,5 la mie... adica o bere merge.


--------------------
Skoda KAROQ 2019 - B-21-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dan98
post 24 Apr 2007, 10:45
Post #10


Membru incepator


Group: Members
Posts: 84
Joined: 28 November 04
From: Constanta




Multumesc pentru sfaturi. In general asa mi-am propus si eu , sa stau in hoteluri ale grupului Accor (www.accorhotels.com) , in special Etap pentru baia in camera fata de F1. Am stat prin Etap-uri si mi s-au parut foarte ok. Eu doar vreau sa dorm acolo si atat, e mai mult decat decent.

Nu am detector de radar, si nici nu o sa iau unul cu mine cred. O sa incarc cu o zi inainte sa plec speedcams si radare fixe de la TomTom si MioMap, cred ca-s de ajuns, desi mai nou in Elvetia si Germania nu ai voie sa le ai pe gps (zic ei , daca ma opreste il sting si pun parola la aprindere , ma fac si eu ca ploua si ca s-a jucat cineva cu el si l-a blocat...)

Nu stiam ca ai voie sa bei o bere la volan prin Europa rolleyes.gif

Da , probabil o sa fie Vienna - Sibiu la retur.



--------------------
Mercedes-Benz W211 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj666
post 24 Apr 2007, 14:32
Post #11


Membru autentic


Group: Members
Posts: 358
Joined: 29 July 05
From: Cluj




La Viena poti incerca la Oekotel. Sint 2, mai ieftine si net superioare ca si conditii fata de Etap sau F1. Si parcarea e gratuita.


--------------------
Renault Koleos 2009, Dinamique 175 cp
VW Golf 7, 1.2 TSI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dan98
post 24 Apr 2007, 19:33
Post #12


Membru incepator


Group: Members
Posts: 84
Joined: 28 November 04
From: Constanta




21.- per person incl. breakfast buffet for double occupancy. Children up to 8 years: free of charge in parent's room!

# Incl. select breakfast buffet
# All rooms are fully furnished with shower/toilet/SAT-TV

Credit cards: not accepted



momentan trebuie sa-mi caut o turbina noua inainte de excursie sad.gif tocmai mi-a picat turbo azi


--------------------
Mercedes-Benz W211 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Flores
post 25 Apr 2007, 12:54
Post #13


ALIEN


Group: Members
Posts: 372
Joined: 24 March 05
From: behind enemy lines




Parerea mea este ca in Spania si in sudul Frantei sa incerci sa te cazezi la hoteluri sau moteluri care au si aer conditionat, alfel o sa te cam coci noaptea in camera mai ales ca mergi in luna August. Vara trecuta am stat si eu la Etap, Formula 1 si noaptea nu puteam sta in camera chiar si cu geamul deschis, de dormit nu-ti mai spun..........


--------------------
Opel Zafira 1.9CDTI- Dacia Logan Laureate 1.6
Mio C230
If it has tits or wheels it will give you problems !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dan98
post 25 Apr 2007, 17:25
Post #14


Membru incepator


Group: Members
Posts: 84
Joined: 28 November 04
From: Constanta




da , ai dreptate in privinta asta


--------------------
Mercedes-Benz W211 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AL
post 26 Apr 2007, 12:51
Post #15


Member


Group: Members
Posts: 2.495
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




vedeti ca sunt si F1 si Etap-uri cu AC in camera!!!!... F1 de langa Barcelona are sigur, iar etap-ul de acolo e nou nout...


--------------------
Skoda KAROQ 2019 - B-21-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Flores
post 26 Apr 2007, 19:52
Post #16


ALIEN


Group: Members
Posts: 372
Joined: 24 March 05
From: behind enemy lines




Poate intre timp s-au mai facut ceva modificari, eu am stat in August anul trecut la F1 de langa Barcelona, si daca initial am avut rezervare pe 5 zile in final am stat numai 3 din cauza caldurii insuportabile din camera. Si in sudul Frantei la fel, am stat cate o noapte la F1 din trei orase diferite, unul nu a avut aer conditionat!!! Eu zic ca inainte sa-ti faci rezervarea sa dai un telefon si sa intrebi daca respectivul motel are AC, e pacat sa-ti strici vacanta din cauza asta!


--------------------
Opel Zafira 1.9CDTI- Dacia Logan Laureate 1.6
Mio C230
If it has tits or wheels it will give you problems !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dan98
post 27 Apr 2007, 00:23
Post #17


Membru incepator


Group: Members
Posts: 84
Joined: 28 November 04
From: Constanta




partea nasoala ca pe site-ul lor , nu scrie daca hotelul este sau nu dotat cu A/C , nu cred ca era greu sa mentioneze asta


--------------------
Mercedes-Benz W211 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AL
post 27 Apr 2007, 12:01
Post #18


Member


Group: Members
Posts: 2.495
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




ba scrie, dar numai la ETAP biggrin.gif... acolo unde e harta cu indicatiile pentru a ajunge la motel/hotel, in fereastra, in partea de jos, ai simbolurile cu dotarile ... daca apare fulgul de nea, ai AC, daca nu, nu...

la Formula1 scria candva.... eu am brosura si in aceasta scria.... oricum, la F1 de la Barcelona exista sigur camere cu AC !!! (noi am avut si am avut probleme ca nu era eficient si facea zgomot... dupa prima noapte am desfacut filtrul care era imbacsit pana la colmatare de praf... dupa curatire a mers perfect... de acolo si reclamatia si bonusul primit, despre care am vorbit in alta parte)

DACA VREA CINEVA AMANUNTE din brosura hotelurilor Formule1 (ed.2004) in ceea ce priveste AC-ul sau altceva, sa-mi dea mesaj privat si voi raspunde!


--------------------
Skoda KAROQ 2019 - B-21-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Flores
post 27 Apr 2007, 12:52
Post #19


ALIEN


Group: Members
Posts: 372
Joined: 24 March 05
From: behind enemy lines




Scuzele mele! M-am uitat si eu in brosura si se pare ca toate F1 din Spania au aer conditionat! Inseamna ca vara trecuta mi-am luat o mare teapa, am slabit 5 kg in zilele alea............... wacko.gif


--------------------
Opel Zafira 1.9CDTI- Dacia Logan Laureate 1.6
Mio C230
If it has tits or wheels it will give you problems !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dan98
post 27 Apr 2007, 16:16
Post #20


Membru incepator


Group: Members
Posts: 84
Joined: 28 November 04
From: Constanta




AL: ai dreptate, eu apasam numai pe "Information" , nu deschideam si linkul cu "directions to the hotel", acolo erau simbolurile smile.gif

Etap Barcelona Viladecans are A/C , la Forumula 1 nu afiseaza


--------------------
Mercedes-Benz W211 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ccezar2004
post 27 Apr 2007, 16:52
Post #21


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.723
Joined: 26 February 05
From: .sk




si eu am in plan o iesire de genul asta la vara... dar ma gandeam sa fie mai scurta...
@dan98... sa nu ratezi sub nici o forma muntele Saint Michelle.. tot prin zona Saint Malo... si tot in zona aia (Normandia) ai fostele campuri de lupta din ziua "D"... este super... macar sa treci asa cu o pauza mica... este o plaja pe undeva ... unde inca mai sunt esuate niste containere din alea marine din care au debarcat aia pe vremuri... e super misto....

aa... vezi ca saint michelle este in avatar la flores...


--------------------
Laguna II.2 INITIALE 2.0dci 150CP, 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dan98
post 27 Apr 2007, 21:28
Post #22


Membru incepator


Group: Members
Posts: 84
Joined: 28 November 04
From: Constanta




O stai ca nici nu am facut lista cu must-see. Inainte de plecare, probabil voi face vreo 3 nopti albe sa printez puncte de interes impreuna cu adresele lor

Il adaug si pe asta. Arata foarte bine din ce am gasit pe Google.


--------------------
Mercedes-Benz W211 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 3rd May 2024 - 22:27
Forum Renault