DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

Zona financiara (by Valutar360 - curs valutar)
Curs Valutar Ultimele stiri financiare
Euro 4.9764 Un pas inainte – credite pentru taximetristi,
In ceea ce priveste contractarea unui imprumut, situatia taximetristilor este una delicata, deoarece sunt inca banci care nu acorda credite acestei categorii de solicitanti sau banci care accepta taximetristii numai in calitate de persoane fizice autorizate.Pentru a solicita un credit la una din...(citeste)
Dolar 4.65
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Leasing pt pers fizice, la ce firma?

pit-bull
post 21 May 2007, 19:51
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.182
Joined: 9 October 05
From: Banat




Ideea e care este cea mai buna firma de leasing, ce mai rentabila? Eventual cateva date: firma de leasing ,volarea finantata, rata, daca inculde casco, avans-valoare reziduala, sau ce mai e de spus.
Astept cu interes parerile voastre.


--------------------
DACIA Solenza 2004 Confort
Renault Megane Sedan Facelift-2007/Lux P/1,5dci/106CP/6+1/MP3/Beige Poivre+Bandouri
Renault Clio 3 Facelift-2009/1.2 16v Dynamique/AC-Auto/Bleu Gris
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Fuzz
post 22 May 2007, 05:31
Post #2


gHIdusul


Group: Members
Posts: 1.013
Joined: 21 October 06
From: RFG




Eu cand am cautat pentru masina mea o companie de leasing, ma oprisem la Volksbank. Dar pentru persoane fizice, mai rentabil parca este creditul auto, special cu dobanda mai mica. Pentru mai multe detalii, vezi la orice sucursala Volksbank, cel mai bine. Eu pana la urma am cumparat cu banii jos masina, desi dealerul avea o prietena care lucra la Volksbank si se rezolva repede cu dosarul.


--------------------
Renault Megane Sedan Luxe Privilege 2.2 - 1.6 16v 110cp Decembrie 2006 - B-XX-FUZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristibejan
post 29 Jun 2007, 09:29
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 5 June 07




Daca nu ai rezolvat , iti pot spune ca cea mai avantajoasa varianta este leasingul la Voksbank. Daca nimeresti si o promotie (cum de exemplu sunt acum la Dacia si Peugeot) nu concureaza cu nimeni. Pentru amanunte ma poti contacta aici sau pe bejan.cristian@gmail.com


--------------------
Renault Laguna II 2002 - B 48 GGT
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexC
post 29 Jun 2007, 10:20
Post #4


Vrum Vruuum


Group: Members
Posts: 1.651
Joined: 22 May 05
From: Bucuresti




Leasingul e mai bun, poti negocia si dobanda, in functie de avans si valoare. Acum de ex. Renault are oferta cu 0% dobanda si 5% DAE, o oferta foarte buna. Eu am luat cu 7% dobanda, probabil ~9%DAE.

rata de leasing nu apare la datorii, inseamna ca te poti intinde apoi la un credit mai mare cu o dobanda mai buna.


--------------------
Renault Laguna III Privilege 2.0dci CVA 150CP
Butoanele ne fac viata mai frumoasa :)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pit-bull
post 10 Jul 2007, 11:24
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.182
Joined: 9 October 05
From: Banat




Deocamdata cea mai buna oferta cred eu ca am gasit la volksbank la valoarea de 15 mii euro megan sedan lux p(48000 ron) pe 7 ani, cu avans 0, dobanda de 5,95% credit auto in ron cu dobanda fixa dae 8,75 si rata de 796 ron. aici banuiesc ca nu intra casco care trebuie platit separat, inforatii obtinute de pe finzoom.ro si nu numai.
Ce parere aveti?


--------------------
DACIA Solenza 2004 Confort
Renault Megane Sedan Facelift-2007/Lux P/1,5dci/106CP/6+1/MP3/Beige Poivre+Bandouri
Renault Clio 3 Facelift-2009/1.2 16v Dynamique/AC-Auto/Bleu Gris
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cuza26
post 11 Jul 2007, 18:22
Post #6


Membru


Group: Members
Posts: 166
Joined: 4 May 07
From: Bucharest




pit-bull iti recomand ca la fiecare tip de credit afisat la finzoom sa pui putin si mana pe telefon si vei avea o surpriza, cum am avut si eu cu cec, bcr, finans(mai bine zis credit europe bank), piraeus si multe altele, una scrie acolo si alta e situatia cand te duci efectiv si ceri banii. eu am fost ceva mai presat de timp si am facut credit la brd. suna si vezi poate te avantajeaza. Oricum ar fi spor la cumparaturi:).


--------------------
Renault Megane Sedan Manager 1,5 85CP - B-07-HLU
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pit-bull
post 12 Jul 2007, 12:44
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.182
Joined: 9 October 05
From: Banat




Cei drept finzoom este un portal informativ.Deocamdata nu am timp sa ajung, dar voi merge personal la banca, pana atunci am zis sa mai aflu parerile voastre cei care aveti asfel de credite(leasing) si ati trecut prin asa ceva.


--------------------
DACIA Solenza 2004 Confort
Renault Megane Sedan Facelift-2007/Lux P/1,5dci/106CP/6+1/MP3/Beige Poivre+Bandouri
Renault Clio 3 Facelift-2009/1.2 16v Dynamique/AC-Auto/Bleu Gris
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dacadrean
post 12 Jul 2007, 14:15
Post #8


Membru autentic


Group: Members
Posts: 321
Joined: 6 May 07




sa nu cumva sa apelati la express leasing.
sunt niste tepari
dobanda mare si comisioane pe care nici o alta firma nu le percepe


--------------------
Renault Laguna 2007 2.0T Lux Dynamique - -
http://www.reno.ro/index.php?showtopic=255881&hl=
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

ETask
Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 5th May 2024 - 02:15
Forum Renault