DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages « < 3 4 5 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> AMENZILE - Se claseaza in timp, mit sau realitate?, Recomandatele care vin prin posta, pana cand ?

horsewhisperer27
post 17 Sep 2008, 00:24
Post #121


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.491
Joined: 15 March 04
From: Bucuresti




si cum ramane cu faza aia ca trebuie sa comunici politiei, la derere, datele celui care a condus masina?

sau pt aia ar fi punctele si amenda mai sus mentionate?

greu de crezut ca tine faza asta, suna cam grobian.


--------------------
fan VAG!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
J o h n n y
post 17 Sep 2008, 00:31
Post #122


Membru autentic


Group: Members
Posts: 538
Joined: 12 April 05
From: Cluj





Ei si tu acuma, stie el de la un circulist tongue.gif


--------------------
Ford Focus 2 TDCI 2005 Ghia 109 CP
Simplicity is the ultimate sophistication!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mar10may
post 17 Sep 2008, 21:07
Post #123


Membru autentic


Group: Members
Posts: 347
Joined: 20 February 08
From: slobozia




QUOTE(vv @ 16 Sep 2008, 18:13)
Iar ai tinut sticla aia de Jack prea aproape de tine... normal ca inteleg, niciodata nu am sustinut altceva, ce nu inteleg eu este cu cine te certi smile.gif

@draculafly, cred ca si tu ai stat la o bauta cu Jack, altfel nu-mi explic faza cu "martor asistent e tot un agent ma faci sa rad . se vede ca esti putin pe dinafara".
mar10may (i.e. "patitul") a zis ca martor a fost trecut "colegul politistului", nu eu... nevazand PV, nu am de ales decat sa-l cred.
In rest, nu ai explicat cum se "conciliaza" legalitatea PV cu faptul ca nu a avut ocazia sa faca obiectiuni.
*




QUOTE(draculafly @ 16 Sep 2008, 20:17)
il stia pe  colegul politistului??daca nu atunci de unde stie ca la pus martor.??/in legatura cu concilierea se pot face obiectiun dupa ce primesti recomandata acasa .obiectiunile nu se mai trec pe  pv ci  le spui in fata instantei daca faci  contestatie bineanteles ca altfel nu mai ajungi la  taiere wink.gif uita te bine intr un pv  si apoi mai  vorbim  dl  vv  eu  l am studiat pe al meu ceva vreme si de aici am tras concluzia.
*


nu il cunosc pe colegul politistului.dar in afara de ei 2 nu mai era nimeni acolo.daca cel care e trecut pe proces verbal nu e colegul sau atunci este o grava incalcare a legii.in urma discutiilor cu mai multe persoane am aflat ca amenzile sunt platite numai de prosti.asta e.eu am platit o.inca o mica problema despre care sunt putin curios este faptul ca numele martorului este trecut de 2 ori pe procesul verbal,pt ca se suprapunea cu tiparul de pe procesul verbal si a fost trecut mai jos inca odata.din cate stiu eu intr un act nu se pot face face astfel de modificari.e posibil sa se poata considera nul?eu oricum am platit amenda din cauza ca pt 150 de ron nu puteam sa pierd nu stiu cat timp cu contestatii si procese si nu mai stiu ce.doar sa ai prea multi bani sa ai un avocat sa se ocupe de toate cele.


--------------------
dacia 1310 berlina 2000 - IL17EDY
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vv
post 18 Sep 2008, 09:28
Post #124


dilbert.com


Group: Members
Posts: 1.080
Joined: 10 June 04
From: Bucuresti




Politistul poate opri un martor, sa semneze. Nu trebuie neaparat sa fi fost de fata cand te-a amendat, martorul certifica faptul ca tu nu erai de fata la intocmirea PV si deci nu ai putut face obiectiuni.

Ma indoiesc ca mentionarea martorului de 2 ori pe PV e motiv de nulitate. Cred insa in continuare ca politistul a incalcat legea, incalcandu-ti (fara temei) dreptul legal de a face obiectiuni in procesul verbal. Ca atare, ai fi putut obtine anularea PV cu o contestatie "bine scrisa". (BTW, judecarea se poate face si in lipsa)

Aia cu "nimai prostii platesc amenzile" e tare.... nu vreau sa speculez in legatura cu IQ-ul personajului care a debitat-o 04.gif

This post has been edited by vv: 18 Sep 2008, 09:31


--------------------
Renault Grand Scenic 2008 - B.00.XXX
It is final proof of god's omnipotence that he needs not exist in order to save us.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
slaiciprian
post 18 Sep 2008, 19:27
Post #125


Membru


Group: Members
Posts: 872
Joined: 13 October 07
From: Botosani




QUOTE(mar10may @ 17 Sep 2008, 21:07)
.in urma discutiilor cu mai multe persoane am aflat ca amenzile sunt platite numai de prosti.asta e.
*



o data in viata ma simt si io baiat destept!


--------------------
dacia 1310 1990

Nu conduce mai repede decat poate sa zboare ingerul tau pazitor.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
J o h n n y
post 18 Sep 2008, 22:06
Post #126


Membru autentic


Group: Members
Posts: 538
Joined: 12 April 05
From: Cluj





Probabil ca si aia care isi platesc taxele sunt prosti......


--------------------
Ford Focus 2 TDCI 2005 Ghia 109 CP
Simplicity is the ultimate sophistication!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Axe
post 19 Sep 2008, 07:14
Post #127


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.669
Joined: 24 February 08




Pana la urma taxele se pare ca nu poti sa le driblezi ca-ti vand astia casa la licitatie dar tot nu am aflat daca subiectul topicului este adevarat. Nimeni nu a spus daca a avut amenzi care s-au sters in timp lasandu-le neplatite !!!???


--------------------
Renault Megane 1.5dci, 2013, 90CP inca vii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
5 Pages « < 3 4 5
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 3rd May 2024 - 00:43
Forum Renault