DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Schimbare lonjeron, La ce trebuie sa fiu atent?

amartiniuc
post 26 Feb 2006, 19:17
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 26 February 06




Am o dacie 1310 din 1994 care a fost pastrata in conditii rele de tot. Amandoua lonjeroanele sunt ruginite si au gauri in ele. Mai mult ca sigur trebuie sa merg la un mecanic sa mi le schimbe. La ce trebuie sa fiu atent? Mi-e cam frica de scorurile service-urilor autorizate....


--------------------
Dacia 1310 Break - B99EEP
[COLOR=red] Va doresc o zi buna
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 26 Feb 2006, 19:38
Post #2


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




Pai aici nu cauta ce-i mai ieftin, e foarte important sa fie facut cu raspundere, ca daca le pune strambe aia nu mai e masina...cel mai bine e sa te duci intr-un service Dacia(Daciaservice) sa-ti dea garantie etc...tinichigiul trebuie sa fie priceput..ca daca nu o sa-ti mearga masina numai drept nu.
Oricum cert e ca nu o poti face in fata blocului wink.gif


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
D2ani
post 27 Feb 2006, 13:56
Post #3


Membru


Group: Members
Posts: 110
Joined: 21 February 05




salut, eu mi-am schimbat un lonjeron la vechea berlina, era mincat rau, din cauza unei lovituri. ai grija ca s-ar putea sa fie si altele de schimbat. la o masina tablaria este mai grava, motorul il faci mai usor. la mine lonjeronul mi-a fost schimbat dar nu am stiut ca in urma loviturii se deplasase putin. rezultatul a fost bascula inferioara fata cu +. daca vrei un service ok, accesibil, dar in zona colentina ( numai acolo merg cu masina mea, pentru orice nu pot face singur) scrie-mi pe mail antoniu_surlea2000@yahoo.com si iti dau datele


--------------------
dacia nova gt 1998 - b16rgw
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 30th April 2024 - 11:12
Forum Renault