DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Ce sa imi cumpar? Logan sau Altceva, DE CE?

Ce logan sa imi cumpar si de ce:
 
Ambiance 5700euro [ 9 ] ** [10.84%]
Preference ( versiunea 1,6mpi ) [ 12 ] ** [14.46%]
Laureate 7500euro (tot 1,6) [ 16 ] ** [19.28%]
Ambition 8000euro [ 46 ] ** [55.42%]
Total Votes: 83
Guests cannot vote 
alexandru_93
post 10 Feb 2005, 15:57
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 40
Joined: 7 September 03
From: ploiesti




Ma tot gandesc sa imi cumpar un logan, dar nu stiu daca se merita, tot citesc pe acest forum ce probleme mai apar la logan, cui ii mai sare un surub de la motor, si tot felul de posturi care ma fac sa ma gandesc daca sa-mi iau sau nu logan... SAU SA MA GANDESC LA ALTCEVA!!! blink.gif
daca ma puteti ajuta...
ce model sa imi cumpar?
se merita diferenta de 1000euro intre AMBIANCE si PREFERENCE doar pentru:
airbag pasager
tetiere spate
directie asistata
inchidere
geamuri fata electrice
radiocasetofon 2x15w
???
dar diferenta de 800euro intre PREFERENCE si LAUREATE pentru inca:
computer de bord :
semnal optic portiere deschise
proiectoare
oglinzi electrice si incalzite
AER CONDITIONAT wub.gif
buzunare scaune fata
casetofon 4x15w
???
dar diferenta de inca 500 euro dintre LAUREATE si AMBITION pentru inca niste dotari cum ar fi:
jante aliaj
ABS Bosch wub.gif
geamuri electrice spate
radio-cd 4x15w
???

M-am gandit la LOGAN ptr ca am o dacie veche pe care as da-o avans la un logan nou...
ma gandesc la ambition ptr ca are abs, foarte util
jantele nu prea ma avantajeaza, o sa-i pun altele de la alessio sau oz, am vazut cateva modele foarte aratoase... din promotia 2003-2004
geamuri electrice spate... util dar... inutil...
radio-cd... ma mai gandesc, nu imi place cum arata, am vazut modele sony mai aratoase, dar ma bate gandul si la blaupunkt sau alpine...
inca o intrebare: SE IA POLITIA DE MINE daca port jante pe 16 sau 17" cu talon mai mic si cu distantiere?

masina o sa fie mai mult de familie, dar vreau in primul rand sa ii retusez interiorul, cu niste piele sau alt tuning interior, sa o customizez dupa bunul plac, in nici un caz nu o sa o las STOC!
cam atat...

PS: ce alte variante mai am, in rate, pe la acelasi pret?
si care sunt costurile de intretinere la logan si la celelalte marci?
10x my old friends!!!

This post has been edited by alexandru_93: 11 Feb 2005, 14:41


--------------------
Ride or DIE!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bomicabomic
post 10 Feb 2005, 15:59
Post #2


Ex-membru DaciaClub


Group: Members
Posts: 1.072
Joined: 7 September 04




Ma dor ochii de la cite "emoticons" ai pus. Parca-i flipper. Pe bune.


--------------------
x x - x
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bihomoldoveanul
post 10 Feb 2005, 16:00
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 515
Joined: 31 December 03
From: Bucuresti




Presupunind prin reducere la absurd ca as cumpara Logan, l-as cumpara pe cel mai scump. Trecind cu vederea radiocd-ul de care te-ai putea lipsi fara probleme, jentile de aliaj, abs-u si chiar si geamurile electrice spate fac toti banii.


--------------------
Dacia Solenza Scala 1.4 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alexandru_93
post 10 Feb 2005, 16:05
Post #4


Membru incepator


Group: Members
Posts: 40
Joined: 7 September 03
From: ploiesti




QUOTE(bomicabomic @ 10 Feb 2005, 17:59)
Ma dor ochii de la cite "emoticons" ai pus. Parca-i flipper. Pe bune.
*


le-am pus pentru a arata cat de multumit sunt de acea functie sau acea dotare...


--------------------
Ride or DIE!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alexandru_93
post 10 Feb 2005, 16:06
Post #5


Membru incepator


Group: Members
Posts: 40
Joined: 7 September 03
From: ploiesti




varianta de rezerva ar fi solenza scala... dar nu prea mai gasesc, sau daca gasesc noua, in rate, ar fi super! ma puteti ajuta in privinta asta?


--------------------
Ride or DIE!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mephistone
post 10 Feb 2005, 16:07
Post #6


Membru incepator


Group: Members
Posts: 61
Joined: 11 January 05
From: Timisoara




Eu imi cumpar un preferance pentru ca are in plus fata de ambiance servodirectie si airbag pasager.
Mi-as cumpara un ambition dar nu stiu inca daca dacia logan este intradevar fiabila si nu vreau sa risc prea mult,daca se va dovedi ca este, la viitorul model de logan imi voi lua o dacie cu mai multe imbunatatiri.


--------------------
DACIA LOGAN Laureate 1.4 - cameleon
don't worry,be happy,feel good
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alexandru_93
post 10 Feb 2005, 16:15
Post #7


Membru incepator


Group: Members
Posts: 40
Joined: 7 September 03
From: ploiesti




dar nu te gandesti si la abs? computer de bord? aer conditionat?


--------------------
Ride or DIE!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
florinc
post 10 Feb 2005, 18:18
Post #8


Membru autentic


Group: Members
Posts: 478
Joined: 16 January 04
From: Bucuresti




Am votat Laureate.
Geamurile electrice pe spate nu cred ca te ajuta cu ceva.
Jentile dry.gif nu pot sa spun ca sunt urate....dar nici frumoase si mai apoi nu merge masina mai bine cu jenti de aluiniu blush.gif .

ABS...e destul de util. Franele la Logan sun bunicele si cand o sa te obisnuiesti bine cu masina eu cred ca nu o sa fie indispensabil ABS -ul. Iarna e ceva mai dificil fara ABS, dar mergi si tu mai usor. rolleyes.gif biggrin.gif

This post has been edited by florinc: 10 Feb 2005, 18:20


--------------------
Opel/Dacia Vectra B/Solenza - .
Opel Vectra B
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alexandru_93
post 10 Feb 2005, 18:24
Post #9


Membru incepator


Group: Members
Posts: 40
Joined: 7 September 03
From: ploiesti




asa am zis si eu: jenti ii iau altele, deci daka sunt de tabla sau AL nu conteaza, cu toate ca platesc pentru ele, dar abs-ul te ajuta mult, iti spun din propria experienta: Am plecat din Cluj, eram in drum spre Ploiesti, intr-o skoda octavia 4x4, care avea si abs. in "padurea bogatzii" era sa murim, la o curba mai nashpa. am zis: daca nu aveam abs-ul care sa ne ajute sa luam curba mai decent, eram distrusi. intram frontal intr-un tir... si poate stiti cum merg camionagii...
daca aveti 2 loganuri, unul cu abs si celalalt fara, poate faceti un test joi seara la intalnire, sa vedeti care franeaza mai repede si care e diatanta de franare a fiecaruia...
10x alot


--------------------
Ride or DIE!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 10 Feb 2005, 21:01
Post #10


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.465
Joined: 1 November 04
From: sat




Daca ai bani, ia Ambition(ABS-ul). Eu am luat Laureate, am vrut neaparat A/C, si cum Laureate a fost prima cu A/C... Acum sunt multumit. Daca ar avea si ABS...

This post has been edited by Illusi0n: 10 Feb 2005, 21:01


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SorinTSI
post 10 Feb 2005, 21:26
Post #11


Membru


Group: Members
Posts: 125
Joined: 17 November 04
From: Bucuresti




QUOTE(alexandru_93 @ 10 Feb 2005, 18:24)
asa am zis si eu: jenti ii iau altele, deci daka sunt de tabla sau AL nu conteaza, cu toate ca platesc pentru ele, dar abs-ul te ajuta mult, iti spun din propria experienta: Am plecat din Cluj, eram in drum spre Ploiesti, intr-o skoda octavia 4x4, care avea si abs. in "padurea bogatzii" era sa murim, la o curba mai nashpa. am zis: daca nu aveam abs-ul care sa ne ajute sa luam curba mai decent, eram distrusi. intram frontal intr-un tir... si poate stiti cum merg camionagii...
daca aveti 2 loganuri, unul cu abs si celalalt fara, poate faceti un test joi seara la intalnire, sa vedeti care franeaza mai repede si care e diatanta de franare a fiecaruia...
10x alot
*


ABS nu are nici o legatura cu distanta de franare si nici cu viteza de franare, ba chiar in anumite conditii mareste distanta de franare.Avantajul ABS e ca nu blocheaza rotile complet,putand astfel sa eviti un obstacol prin virare.Un sofer bun se poate descura fara ABS fara probleme(dar din pacate putini sunt soferi buni). ESP e un sistem cu adevarat bun:asta chiar salveaza vieti.Nu ma intelegi gresit e bine ca sa aveti o masina cu ABS dar sa stiti limitarile acestui sistem.


--------------------
BMW 530D 2006 E60
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
saruman
post 10 Feb 2005, 21:43
Post #12


Membru autentic


Group: Members
Posts: 303
Joined: 24 September 04




ABS + Aer conditionat + Computer de bord >> Ambition, ca de, domnii de la Dacia nu vor sa accesorizeze dupa dorinta clientului, cica vand prea mult si asa. Chestiile astea nici nu poti sa le pui dupa, decat cu costuri mult prea mari.
Daca vrei sa ti-l lucrezi tu, si nu vei plange tot timpul lipsa climei (desi bag sama ca ti-ar face cu ochiul un motor cat mai puternic), un Ambiance cu servo (pentru fun)
Alternative: Clio Diesel, care e in promotie si Chevrolet Kalos wub.gif , tot in promotie, doar ca p-asta din urma esti obligat (de taxele vamale) sa-l iei in leasing.

This post has been edited by saruman: 10 Feb 2005, 21:59


--------------------
Mercedes C 180 Kompressor 2006 Elegance
De multe ori drumul este mai important decat destinatia.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
m-power
post 10 Feb 2005, 22:37
Post #13


Membru


Group: Members
Posts: 108
Joined: 9 December 04
From: Iasiington




Numai ca omu nostru nu a zis de cati bani e dispus sa se usureze....ca daca are vreo 30k de eurooo.....smile.gif


--------------------
Dacia Logan Ambiance - IS xx DAM
Daca nu aici...cand??
Daca nu acum....unde ???!?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Kramer
post 11 Feb 2005, 08:11
Post #14


Membru autentic


Group: Members
Posts: 367
Joined: 26 May 04
From: Brasov




QUOTE(alexandru_93 @ 10 Feb 2005, 18:06)
varianta de rezerva ar fi solenza scala... dar nu prea mai gasesc, sau daca gasesc noua, in rate, ar fi super! ma puteti ajuta in privinta asta?
*



Din pacate cred ca va trebui sa renunti la varianta Solenza noua. In schimb reducerile de acum la Clio Symbol par interesante?


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Funny
post 11 Feb 2005, 08:32
Post #15


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.272
Joined: 7 October 04




Un Cielo ce are?


--------------------
Dividae et impera!
Lasciate ogni speranza , voi ch'entrate!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
algor
post 11 Feb 2005, 09:09
Post #16


Membru


Group: Members
Posts: 158
Joined: 4 December 03
From: iassy




Are tehnologie de acu 12 ani putin cam invechita si de mult depasita! Cielo nu! Dar prefrance este o optiune buna in conditiile in care nu te intereseaza AC.


--------------------
LOGAN PREFERANCE - Tico SL
Sa traiti - bine!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
loki
post 11 Feb 2005, 09:27
Post #17


Membru incepator


Group: Members
Posts: 13
Joined: 23 September 04




Am votat Ambition (am avut avut de ales intre mai multe masini: fabia, albea; accent) - in final dupa ce-am studiat ofertele si dupa un test drive pt fiecare am aled Dacia...

Oricum va recomand ABS-ul: pe ghetusurile astea am mers cu un logan ambition cateva zile si pot sa spun cu mana pe inima ca se comporta foarte bine (stabilitate excelenta la franare, directie buna etc)

Masina de servici este o Toyota Corolla 1,6 (si un Yaris 1.0), ambele au abs si pot spune ca logan-ul se comporta asemenea corollei (dpdv al tinutei de drum).



--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
litza
post 11 Feb 2005, 09:36
Post #18


Membru autentic


Group: Members
Posts: 813
Joined: 27 August 03
From: Bavaria, DE




Bai, cand ii aduc pe unii cu faze de genul "tehnologie invechita". Parca ii si vad ca sunt genul care schimba si mobilele, ca ala vechi e invechit si nu are mp3 ...

ONTOPIC: Eu ma feresc de tehnologiile noi, in conditiile in care iesi din garantie si ai vreo problema mai delicata, te trezesti ca meseriasii iti zis sa schimbi o gramada de piese, care de fapt merg f bine, doar pt ca ei habar nu au cu ce se mananca aceste tehnologii noi. Pt Romania e mai bine o masina cu mai putine tehnologii avansate. PArerea mea.

Exemplu: desteptii de la SEAT TM, habar nu au sa seteze viteza de relanti a motorului. Nefiind masina mea nu ma bag, dar e o chestie de 5 min, de facut niste setari in compul masini. Moto-ul lor: "las-o ba, ca merge si asa". Din cauza meseriasilor astia, sefu a zis ca lui nu-i mai trebuie SEAT, desi masina merge super, dar service-ul e de kko.


--------------------
Dacia Solenza 2003-2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
litza
post 11 Feb 2005, 09:41
Post #19


Membru autentic


Group: Members
Posts: 813
Joined: 27 August 03
From: Bavaria, DE




Daca iei Logan, neaparat servo si aer conditionat. Nu o sa regreti. Restul accesorilor (jante, cauciucuri, cd,etc) le pui cand iti permiti, dar astea trebuie luate de la inceput.


--------------------
Dacia Solenza 2003-2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
algor
post 11 Feb 2005, 09:47
Post #20


Membru


Group: Members
Posts: 158
Joined: 4 December 03
From: iassy




QUOTE(litza @ 11 Feb 2005, 11:36)
Bai, cand ii aduc pe unii cu faze de genul "tehnologie invechita". Parca ii si vad ca sunt genul care schimba si  mobilele, ca ala vechi e invechit si nu are mp3 ...
*



Personal o consider o realitate la nivelul Cielo. Este o masina facuta dupa modele opel din periada 90. Motorul de pe Cielo consuma mult!
Sau vrei sa spui de exemplu ca motorul pe carburatie de pe Tico mai este un motor de actualitate. Sunt tehnoilogii vechi! Asa puteau sa puna si pe logan motorul de pe belina, dar era un pas pe loc din punctul meu de vedere!



--------------------
LOGAN PREFERANCE - Tico SL
Sa traiti - bine!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sony
post 11 Feb 2005, 10:04
Post #21


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.862
Joined: 30 August 04
From: Ban Land




Ambition mi se pare cea mai buna optiune. ABS-ul si calculatorul de bord fac toti banii. Geamurile spate nu mi se par asa importante. Le tin tot timpul blocate pt ca pasagerii sa nu imi lase vre-unul deschis. Iar jantele nu creaza un plus de imagine semnificativ.
QUOTE(litza @ 11 Feb 2005, 10:36)
Bai, cand ii aduc pe unii cu faze de genul "tehnologie invechita". Parca ii si vad ca sunt genul care schimba si  mobilele, ca ala vechi e invechit si nu are mp3 ...
*


litza, conform teoriei tale nu mai este nevoie sa evoluam catre alte lucruri mai performante. Ne era suficienta Skoda S100 si daca stam sa ne gandim un pic nici de televizor colr nu avem nevoie ca e prea complicat de depanat cu atatea integrate in el.


--------------------
Caruta cu doi cai frumosi 1945
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jimbo
post 11 Feb 2005, 10:21
Post #22


Membru


Group: Members
Posts: 77
Joined: 11 February 05




si eu am studiat alte variante, dar pana la urma loganul a iesit cu cel putin 2000Euro mai ieftin decat celelalte la aceleasi dotari (am exclus din start cielo), asa ca avand fonduri limitate am ales Logan Laureate 1,4. motivele sunt: vroiam aer conditionat, și nu aveam bani de ABS. restul dotărilor de pe Ambition sunt neimportante dupa parerea mea. in plus prefer sa consum 1l de benzina in plus folosind clima decat sa am motor de 1,6. poate ca daca exista ambition cu motor de 1,4 (mai ieftin decat cel cu 1,6) m-as fi gandit.


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,4 2005 - TM XX xxx
Daca vi se pare ca mi-ati inteles explicatia prea usor, atunci nu m-ati inteles.(Alan Greenspan)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Funny
post 11 Feb 2005, 10:25
Post #23


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.272
Joined: 7 October 04




QUOTE(see @ 11 Feb 2005, 09:47)
Personal o consider o realitate la nivelul Cielo. Este o masina facuta dupa modele opel din periada 90. Motorul de pe Cielo consuma mult!


Este un Opel Kadet de prin '84.Nu o sa intru in polemica cu nimeni dar eu o consider o masina care inca mai este de actualitate ,desi multi ma vor acuza de subiectivism.Este parerea personala a unuia care a fost posesor de Dacia timp de 15 ani si care a vrut o oarecare schimbare...Insa fara a face afirmatii incendiare vis-a-vis de calitatea Dacia asa cum fac altii care se declara "scarbiti" sau nu mai stiu cum.Eu personal am fost si sunt in continuare multumit de masinile Dacia pe care le-am avut sau condus de-alungul timpului insa ca si "forme" mi-a placut mai mult Cielo.(comparativ cu Logan)Din punct de vedere tehnic si al dotarilor suplimentare discutia nu-si are rostul.Si ca ultim argument pentru alegerea facuta pot mentiona si o doza mare de conservatorism.

PS.Daca eram potent d.p.d.v. financiar alegerea mea oricum nu ar fi purtat numele Dacia sau Daewoo.

This post has been edited by Funny: 11 Feb 2005, 10:38


--------------------
Dividae et impera!
Lasciate ogni speranza , voi ch'entrate!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
litza
post 11 Feb 2005, 10:27
Post #24


Membru autentic


Group: Members
Posts: 813
Joined: 27 August 03
From: Bavaria, DE




Nu m-ati inteles sau nu m-am exprimat eu prea bine. Nu sunt contra tehnologiei noi. Mai ales ca sunt si programator de meserie smile.gif

Ca sa zic altfel: permite-mi sa cred ca un BMW sau VW generatie 94-95 e mai avansat tehnologic decat SLZ sau Logan. De ce? Pt ca a fost gandit altfel decat sa fie ieftin. Si fiabilitatea lor in ochii mei e mult mai buna. Evident si costurile cu care vin sunt altele.

Evident pt unii acestea sunt deja tehnologii vechi, dar ei circula cu ultimul racnet de Logan si fara cauciucuri de iarna, poate si cu viteza mai mare ca au ABS si masina noua si asigurare si ii doare undeva.

Nu am nimic cu SLZ/Logan. Sunt masini mult mai bune decat ce se faceau pana acuma in RO.Un pas inainte. Nu mi-ar fi rusine cu ele, dar mie nu imi da satisfactia de masina, si de aceea conduc alta marca.


--------------------
Dacia Solenza 2003-2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Slider
post 11 Feb 2005, 10:34
Post #25


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.279
Joined: 5 December 03
From: Cernavoda




Da' calculatoru' de bord la ce ii bun???


--------------------
LOGAN Ambiance - CT-xx-xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Myster_soprano
post 11 Feb 2005, 10:52
Post #26


Membru incepator


Group: Members
Posts: 8
Joined: 24 November 04
From: Campina




Zicea cineva mai sus ca ABS-ul are distanta de franare mai mare pe unele suprafete si ca nu franeaza mai bine decat frana normala. Nu e asa, sunt decat 3 suprafete pe care nu franeaza mai repede decat o masina normala, noroi, pietris si nisip. Cel putin in cartea e la Hyundai asa scrie. Si oricum e o foarte mare diferenta intre frana normala si ABS, asa ca in conditiile in care sunt numai inconstienti pe sosele si lumea sare pe trecerile de pietoni ca-n strand eu zic ca e neaparat nevoie. ph34r.gif


--------------------
Dacie 1410 - PH 98 GLB
Cainii latra, ursul merge!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Kramer
post 11 Feb 2005, 11:23
Post #27


Membru autentic


Group: Members
Posts: 367
Joined: 26 May 04
From: Brasov




QUOTE(see @ 11 Feb 2005, 11:47)
Personal o consider o realitate la nivelul Cielo. Este o masina facuta dupa modele opel din periada 90. Motorul de pe Cielo consuma mult!
*



Nici Dacia nu e chiar ultimul racnet in materie de motoare.
Consumul dat de producator la Cielo este cu 4% mai mare decat la Logan 1.6 (10.4 fata de 10). Mie nu mi se pare o diferenta mare.
Problema la Cielo pare a fi tocma tehnologia de ultima ora, adica sistemul de injectie la motorul Euro 3 care nu se mai ridica la nivelul de fiabilitate al tehnologiei Opel de acum 20 de ani.

Se pare ca fiabilitatea este mai apreciata in Romania decat modernitatea:
"Dacia cu piese frantuzesti"
"Cielo correan"


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sony
post 11 Feb 2005, 11:28
Post #28


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.862
Joined: 30 August 04
From: Ban Land




Cielo este creditat cu un consum mai mare decat Logan, dar nimeni nu a facut valva pe tema asta.
http://www.rodae.ro/modele/cielo/tehnic.php


--------------------
Caruta cu doi cai frumosi 1945
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Funny
post 11 Feb 2005, 11:43
Post #29


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.272
Joined: 7 October 04




Si ca sa spulberam mitul consumurilor mignione de la Dacia:

Cielo:
urban:8.5-9l/100km(iarna 9.5)
extraurban:6.5-7l/100km
mixt:neconcludent

Dacia 1410:
urban:9-10l/100km(iarna 11-12%)
extraurban:6.5-7l/100km
mixt:neconcludent

Celor care sunt posesori de Logan le las posibilitatea de "a se fali" cu consumul masinutelor lor in posturile urmatoare. biggrin.gif


--------------------
Dividae et impera!
Lasciate ogni speranza , voi ch'entrate!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sony
post 11 Feb 2005, 11:47
Post #30


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.862
Joined: 30 August 04
From: Ban Land




Funny, eu zic sa compari datele puse la dispozitie de cei doi producatori! De aceea am si pus link-ul ala.


--------------------
Caruta cu doi cai frumosi 1945
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th April 2024 - 17:49
Forum Renault