DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

8 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> cum sa iti pui un bord cn in locul celui vechi

Dacia_47_akm
post 16 Mar 2010, 01:15
Post #61


Membru


Group: Members
Posts: 179
Joined: 9 March 10




WoaW ce idee buna asta cu tic-tac-ul, cochilie, adica carcasa volanului nu? da se poate face rost, chestia e ca trebuie sa cauti mult pentru ca majoritatea sunt sparte de sacalii care fac shopping prin ele biggrin.gif , si al meu e putin ciobit si ii lipseste si o gaura unde venea un hol-surub, dar pot sa traiesc cu asta pentru ca n e asa mare, spune-mi de unde esti si mai vorbim, app ai vazut blocul meu de lumini, difera de al tau, dar sa stii ca l-am luat de pe o nova, ai cumva vre-o idee cum se moteaza sau e la fel? smile.gif happy.gif


Attached thumbnail(s)
Imagine0357.jpg ( Size: 190.42k ) Number of downloads: 1995


--------------------
Dacia 1310 1992 - b-35-dis
FDF Fan Dacia Forever
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iuliano_smile
post 16 Mar 2010, 08:11
Post #62


Dependent de D1300


Group: Members
Posts: 1.217
Joined: 5 November 08
From: Ploiesti




QUOTE(Dacia_47_akm @ 15 Mar 2010, 22:45)
Sallut, Baieti am promis poze cand termin, uitati ce le-am pus, am schimbat culoarea ceasurilor si am pus ace de supernova sau nova, am completat ceasurile cu beculete acolo unde erau lipsa, si am pus circuitul cumparat astazi in locul celui rupt de mine din greseala,
Sfaturi cum sa fac si eu lumina albastra, mi-as pune si led-uri doar ca sa i-mi spuneti cum....?!,
Ce parere aveti de ceasuri, cum au iesit? wink.gif  happy.gif
*


Daca ai putea sa faci acel Denis Syle egal si la turo si la acele indicatoare a fi perfect.
Nu ai hartie transparenta? Ca asa iti faceai iluminare din spate si iti iluminai si acucum vroiai.
App tu ai cantarit acele de cn si cele de nova? Auaceeasi greutate.
QUOTE(Dacia_47_akm @ 16 Mar 2010, 01:15)
app ai vazut blocul meu de lumini, difera de al tau, dar sa stii ca l-am luat de pe o nova, ai cumva vre-o idee cum se moteaza sau e la fel? smile.gif  happy.gif
*


Ai un multimetru cu buzzer? Sau unul normal? Daca da, te ajut eu wink.gif .


--------------------
Dacia Solenza si o Berlina Furioasa 2004 Scala cu 1980 editia de Lux
Schimb iluminarea la masini:tablouri de bord, plafoniere.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SB04AKI
post 16 Mar 2010, 08:46
Post #63


Membru autentic


Group: Members
Posts: 302
Joined: 18 May 08
From: Sibiu/Romania




am vazut blocul tau de lumini e la fel ca a lu hyena modelu cum e si pe reno 19 is cred ca la fel dar am sa il intreb pe hyena sa imi dea codurile de culori pt conetiune.


--------------------
Dacia Logan/1310 2005/2000 - SB 99 OOO
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ghitza
post 16 Mar 2010, 11:00
Post #64


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.806
Joined: 23 April 08
From: ARAD




dupa cum zicea si IULIANO acele au aceeasi greutate?caci daca nu atunci nu iti va indica corect viteaza sau turatia si eu zic ca mult mai bn arata cu ace de berlina caci sunt mai lungi putin(parerea mea )cum sunt la mine in poza mai in urna ,iar cu ledurile UV le pui in dulia celor care le ai acolo sus tu acuma.Dai jos becurile care le ai tu acolo scoti becul afara caci iasa cu tot cu acele lamele.Te duci frumos si cumperi leduri UV si rezistente pnetru ele de 12v si le montezi in pe aceleasi lamele pe care ai scos becul,dupa care le bagi innapoi in dulie si pui innapoi la loc si gata..uitate la varful acelor unde este,el bate fix pe cercul de contur al ceasului

This post has been edited by ghitza: 16 Mar 2010, 11:01

Attached thumbnail(s)
SDC10376.JPG ( Size: 457.95k ) Number of downloads: 2274
SDC10375.JPG ( Size: 466k ) Number of downloads: 2273


--------------------
Dacia/BMW 316i an 99 1310 li 2003 Berlina - Ar-07-GIB/BG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dacia_47_akm
post 16 Mar 2010, 14:50
Post #65


Membru


Group: Members
Posts: 179
Joined: 9 March 10




ideea cu, cutia de tic-tac albastra e super, ma bucur ca m-am gandit la ea radmasa.gif glumesc, mai baieti ma faceti sa ma gandesc la chestia aia cu luminile in spate, si ma gandeam sa ma duc sa iau niste pexiglass transparent, sa il decupez in forma ceasurilor si sa le pun, iar apoi sa lipesc din nou fartiile peste dar cu cifrele decupate, si sa vad cum pun led-uri in spate
Dar !!!,
e foarte mult de munca, si e posibil sa dau gres, voi ramae la chestia cu, cutia de tic-tac, app chiar mi-am cumparat deja,
Cat vine vorba despre ace, nu le am cantarit dar le-am tinu in mana atat pe cele de dacia vechi cat si pe cele de de nova si sincer sa fiu chiar mi sau parut un pic mai grele acele de nova pentru ca acolo in mijloc, sub chestia aia neagra est putin plumb, ma gandesc ca daca nu or indica bine sa scot plumbul ala de acolo nu?
As fi vrut si eu ace din acelea de dupa 2000 la cum arata mare diferenta sa fie intre ele nu e, dar intradevar sunt mai lungi, decat cele de supernova, mi-as fi pus din acelea dar nu gasesti masina la remat sub 2000 si plus de asta, la magazin nu se gasesc, ti le da cu tot cu ceasuri si e vre-o 2 milioane de lei vechi parca nedumerire.gif ,
Mai astept sfaturi, ponturi si pareri...?!

16 Mar 2010, 14:52:
Iti multumesc foarte mult daca ai putea sa faci lucru asta cu, culorile firelor SB04AKI biggrin.gif smile.gif

This post has been edited by Dacia_47_akm: 16 Mar 2010, 14:52


--------------------
Dacia 1310 1992 - b-35-dis
FDF Fan Dacia Forever
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ghitza
post 16 Mar 2010, 14:54
Post #66


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.806
Joined: 23 April 08
From: ARAD




pai plumbul ala e pus acolo pentru a fi echilibrate.daca tu scoti din el iarasi nu e bn cantarestele pe un cantar electronic si vezi pe urma ce tre sa faci sa le faci egale


--------------------
Dacia/BMW 316i an 99 1310 li 2003 Berlina - Ar-07-GIB/BG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dacia_47_akm
post 16 Mar 2010, 15:42
Post #67


Membru


Group: Members
Posts: 179
Joined: 9 March 10




SB04AKI m-am mai uitat odata la aclele tale din bord, arata bine si arata foarte aemanator cu cele de nova, dar am cautat si niste poze cu mercedes 190 si am vazut ca ai dreptate, sunt de mercedes, i-mi poti spune si mie cum ai facut tu cu acele tale? smile.gif


--------------------
Dacia 1310 1992 - b-35-dis
FDF Fan Dacia Forever
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iuliano_smile
post 16 Mar 2010, 20:12
Post #68


Dependent de D1300


Group: Members
Posts: 1.217
Joined: 5 November 08
From: Ploiesti




QUOTE(Dacia_47_akm @ 16 Mar 2010, 14:50)
ma gandeam sa ma duc sa iau niste pexiglass transparent

Eu zik sa folosesti carcase de CD si hartie transparenta.

QUOTE(ghitza @ 16 Mar 2010, 14:54)
pai plumbul ala e pus acolo pentru a fi echilibrate.daca tu scoti din el iarasi nu e bn cantarestele pe un cantar electronic si vezi pe urma ce tre sa faci sa le faci egale
*


Daca ai relatii prin generala, liceu sau faculta cauta o balanta cu greutati.


--------------------
Dacia Solenza si o Berlina Furioasa 2004 Scala cu 1980 editia de Lux
Schimb iluminarea la masini:tablouri de bord, plafoniere.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dacia_47_akm
post 16 Mar 2010, 20:30
Post #69


Membru


Group: Members
Posts: 179
Joined: 9 March 10




Sunt foarte bune sfaturile tale, voi face acle ceasuri din carcasa pentru CD, super idee, si voi folosii si hartie transparenta, asa din curiozitate, dar nu cred ca il voi monta asa, petru ca nu ma pricep cu led-urile elea in spate, asa ca.........?!
Cat despre ace, asa voi face doar ca voi avea problema la desfacerea lor acum pentru ca le-am lipit de acul acela micut, erau putinel mai largi deat cele vechi, sa vezi bataie de cap acum sa le dau jos wacko.gif orikum super ideile tale, aratane si noua bord-ul tau cu ceasurile tale wink.gif happy.gif

16 Mar 2010, 20:33:
APP cu blocul ala de lumini ai gasit ceva SB04AKI?

This post has been edited by Dacia_47_akm: 16 Mar 2010, 20:33


--------------------
Dacia 1310 1992 - b-35-dis
FDF Fan Dacia Forever
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iuliano_smile
post 16 Mar 2010, 21:50
Post #70


Dependent de D1300


Group: Members
Posts: 1.217
Joined: 5 November 08
From: Ploiesti






--------------------
Dacia Solenza si o Berlina Furioasa 2004 Scala cu 1980 editia de Lux
Schimb iluminarea la masini:tablouri de bord, plafoniere.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
johans
post 16 Mar 2010, 23:24
Post #71


Membru incepator


Group: Members
Posts: 82
Joined: 13 January 09




Salut,

Felicitari pentru munca depusa si pentru rabdarea de a modifica bordul daciei........Cu ceva ani in urma am schimbat si eu bordul unei dacii din 1988, cu un bord CN. Singura dezamagire pe care am avut-o ,a fost ca nu se dezaburea geamul cum trebuie ,deoarece pastrasem aeroterma veche.....Operatiunea a durat vreo doua saptamani si mergeam asa cu ea la servici ,fara bord ..... biggrin.gif Leduri am montat si eu pe vremea aceea si imi aduc aminte ca am pus la apa si ulei, dar erau deranjante,apoi le-am schimbat cu leduri rosii (mate),galben la benzina ,iar la iluminatul bordului am folosit trei leduri albastre in locasele originale, plus rezistente inseriate de (1k) .Cel mai frumos bord pe care l-am avut, l-am gasit la un aro (model nou) cu ace ca la berlina ,atasez foto cu turometru. Personal am construit si un turometru digital (kit ) atasez foto :

Cu stima,

This post has been edited by johans: 16 Mar 2010, 23:37

Attached thumbnail(s)
schema_turometru_metrafo_1_006_mod_1.jpg ( Size: 153.74k ) Number of downloads: 2381
schema_turometru_metrafo_1_008_mod_1.jpg ( Size: 138.51k ) Number of downloads: 2356


--------------------
Dacia Super Nova 2000
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ghitza
post 16 Mar 2010, 23:32
Post #72


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.806
Joined: 23 April 08
From: ARAD




iuliano:ai ceasurile iluminate din spate?sau numai de sus


--------------------
Dacia/BMW 316i an 99 1310 li 2003 Berlina - Ar-07-GIB/BG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
johans
post 16 Mar 2010, 23:41
Post #73


Membru incepator


Group: Members
Posts: 82
Joined: 13 January 09




Masina mai exista, poate ii fac o poza cand am timp............ wub.gif

Cu stima,

This post has been edited by johans: 16 Mar 2010, 23:48


--------------------
Dacia Super Nova 2000
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dacia_47_akm
post 17 Mar 2010, 00:36
Post #74


Membru


Group: Members
Posts: 179
Joined: 9 March 10




Sal;ut, Johans zici ca ai avut si tu bord CN dar cu aeroterma veche, am inteles ca ai avut ceva probleme cu dezaburilea parbrizului?, cum ai reparat problema?, si cum ai facut?
Asteptam pozele, m-ar ajuta foarte mult, in weekend am de gand sa il montez happy.gif
Multumesc !!!


--------------------
Dacia 1310 1992 - b-35-dis
FDF Fan Dacia Forever
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
johans
post 17 Mar 2010, 06:19
Post #75


Membru incepator


Group: Members
Posts: 82
Joined: 13 January 09




Salut,

Am demontat din nou bordul si am facut cateva gauri in plus, alaturi de cele de prindere de langa geam, dar fara rezultat optim.........si pentru ca nu am dat jos parbrizul ,nu am reusit sa prind acele suruburi .Daca bordul nu este original ,nu cred ca se poate prinde acele suruburi fara demontarea parbrizului,cel putin la mine nu se potrivea si trebuia impins mult inspre geam si nu aveam pozitie sa le prind .Mai tarziu cand mi-am luat alta dacie(1998) cu bord CN ,am demontat bordul ,pentru a repara motorasul de la aeroterma si am vazut ca era mare diferenta intre ce montasem eu si cum arata originalul.Am reusit in schimb sa prind acele suruburi, fara a demonta parbrizul cu doua bituri sudate la 120 grade........mergea greu ,dar a mers pana la urma.Cand se va incalzi putin afara il dau jos, pentru ca nu mai merge motorasul de la stergatoare.......am sa fac poze si se va vedea clar diferenta.Daca stau si ma gandesc .............parca am taiat putin din tabla undeva la mijloc ,cam unde ar fi trebuit sa fie aeroterma .......
La mine a durat mai mult timp deoarece,a trebuit sa trag fire pentru apa(ceas),ulei,turometru si sa mai adaug o cupla la bord .......


Ps. Masina se afla la tara .......ca ma apucam de demontat smile.gif

Cu stima

This post has been edited by johans: 17 Mar 2010, 07:00


--------------------
Dacia Super Nova 2000
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iuliano_smile
post 17 Mar 2010, 08:02
Post #76


Dependent de D1300


Group: Members
Posts: 1.217
Joined: 5 November 08
From: Ploiesti




QUOTE(ghitza @ 16 Mar 2010, 23:32)
iuliano:ai ceasurile iluminate din spate?sau numai de sus
*


Numai de sus.


--------------------
Dacia Solenza si o Berlina Furioasa 2004 Scala cu 1980 editia de Lux
Schimb iluminarea la masini:tablouri de bord, plafoniere.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ghitza
post 17 Mar 2010, 10:57
Post #77


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.806
Joined: 23 April 08
From: ARAD




aha mss frumoase sunt exact asa am si eu modelul de ceasuri doar ca a pus sus leduri UV


--------------------
Dacia/BMW 316i an 99 1310 li 2003 Berlina - Ar-07-GIB/BG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dacia_47_akm
post 17 Mar 2010, 14:57
Post #78


Membru


Group: Members
Posts: 179
Joined: 9 March 10




Johans zici ca voi avea probleme la prinderea suruburilor de la parbriz, crezi ca o sa am loc cu un clichket mic?, si daca nu ce ma sfatuiesti sa folosesc?, chiar nu pot sa dau jos parbrizul asa ca.........?! smile.gif ,
Eu pun doar coaja "plansa" bordului, nu pun si alte smecherii, gen aeroterma lui sau alte smecherii, voi decupa acele gauri ca sa permita venirea aerului de la aeroterma si canalul acela de circulare a aerului o voi invunda ccu ceva ca sa nu intre aer in ea, astfel aerul va fi directionat catre parbriz, asa vreau sa fac smile.gif Astept sfaturi !!!,
Am schimbat gemuletele alea, le-am confectionat eu din Cutiile de tic-tac, ara ta bine happy.gif


--------------------
Dacia 1310 1992 - b-35-dis
FDF Fan Dacia Forever
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
johans
post 17 Mar 2010, 16:30
Post #79


Membru incepator


Group: Members
Posts: 82
Joined: 13 January 09




@Dacia_47_akm ,singura modalitate de insurubare pe care am gasit-o eu ,au fost doua bituri(capete de surubelnita de bormasina) sudate la 120 grade.........dar merge tare greu ......multa rabdare iti trebuie.

P.S. O poza cu biturile voi face cand ajung la masina ,le am in torpedou............tare m-am chinuit cu acele suruburi.......nu ai loc cu nici un clichket mic sau cel putin eu nu am gasit alta modalitate. blush.gif

Cu stima,

This post has been edited by johans: 17 Mar 2010, 16:33


--------------------
Dacia Super Nova 2000
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ghitza
post 17 Mar 2010, 17:57
Post #80


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.806
Joined: 23 April 08
From: ARAD




eu nu inteleg dc. nu dai parbrizul ala jos?si lucrezi frumos si ca omu nu cu bituri sudate si chin pana mori.fa-ti munca cat mai usoara


--------------------
Dacia/BMW 316i an 99 1310 li 2003 Berlina - Ar-07-GIB/BG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dacia_47_akm
post 17 Mar 2010, 18:31
Post #81


Membru


Group: Members
Posts: 179
Joined: 9 March 10




Multumesc pentru raspuns, o sa astept sa vad si eu pozele cu biturile ale,
Ghitza: intradevar daca dau parbrizul jos mi-ar fi mult mai usor, dar cum am spus si mai sus, il am crapat si mi-e teama sa nu il fac praf unsure.gif


--------------------
Dacia 1310 1992 - b-35-dis
FDF Fan Dacia Forever
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ghitza
post 17 Mar 2010, 19:17
Post #82


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.806
Joined: 23 April 08
From: ARAD




aha inteleg,dar asa tare e crapat?sau e fisura mai mare poate dar infine cu putin efort si grija mare se poate da si ala jos si nu mai ai treaba.faci metoda cu sfoara nu cu surubelnita sau mai stiu eu ce.bagi sfoara dupa cheder de-a roata si tragi incet si in acelasi timp un prieten tine impins si gata treaba


--------------------
Dacia/BMW 316i an 99 1310 li 2003 Berlina - Ar-07-GIB/BG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
johans
post 17 Mar 2010, 19:33
Post #83


Membru incepator


Group: Members
Posts: 82
Joined: 13 January 09




Salut,

Da,intradevar asta e solutia, dar repet la un bord original se poate cum am scris mai sus........cu putina rabdare ...nu e greu. smile.gif

Cu stima,


--------------------
Dacia Super Nova 2000
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dacia_47_akm
post 17 Mar 2010, 19:44
Post #84


Membru


Group: Members
Posts: 179
Joined: 9 March 10




baieti, voi vorbii cu cineva si voi incerca sa gasesc solutia cea mai bune, sper sa pot pune bordul de cn, si nu ma las pana nu il pun smile.gif ,iar in cazul in care aceasta operatie nu este posibila, am planul de rezerva, adica Scoica, dar repet vreau sa pun CN-ul, am lucrat si am dat ceva bani pentru al pune si ar fi pacat sa nu il pun, asa ca voi face tot posibilul sa il pun smile.gif


--------------------
Dacia 1310 1992 - b-35-dis
FDF Fan Dacia Forever
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
johans
post 17 Mar 2010, 19:51
Post #85


Membru incepator


Group: Members
Posts: 82
Joined: 13 January 09




Salut,

Dupa parerea mea bordul scoica ar fi mult mai usor de montat si mai functional........avand in vedere dezaburirea .Pe mine m-a costat foarte multi bani pe vremea aceea si toate le-am cumparat noi, dar intradevar arata mult mai bine cel de cn.

P.S. Din pacate decuparea plansei CN, duce la slabirea rezistentei si la zgomote daca nu e fixata bine ........

Cu stima,

This post has been edited by johans: 17 Mar 2010, 19:55


--------------------
Dacia Super Nova 2000
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dacia_47_akm
post 17 Mar 2010, 23:05
Post #86


Membru


Group: Members
Posts: 179
Joined: 9 March 10




vad eu poate voi reusii cumva sa bag suruburile alea smile.gif


--------------------
Dacia 1310 1992 - b-35-dis
FDF Fan Dacia Forever
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SB04AKI
post 18 Mar 2010, 07:47
Post #87


Membru autentic


Group: Members
Posts: 302
Joined: 18 May 08
From: Sibiu/Romania




Dacia_47_akm daca renunti la ideia de a monta bordul de CN te scap eu de el, chiar ti-asi trimite si o scoica noua complecta. daca e ne auzim pe mess.


--------------------
Dacia Logan/1310 2005/2000 - SB 99 OOO
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
fierman
post 20 Mar 2010, 01:51
Post #88


Membru incepator


Group: Members
Posts: 10
Joined: 27 May 09




spor la treba dimineata si nu te lasa cu una cu doua ca nu e chia asa de greu ca pana la urma daca o iei asa sa renunti e cea mai simpla traba cu suruburile o sa ai suficent loc pt ca nu ai plasticurile alea in forma de semi tub sau con cum or fi ele tot ce trebuie sa ti cont sunt piulitele alea din caroserie sa te uiti sa nu fie plasticu ala uzat prea tare ca latfel te chinui de inebunesti in si daca e posibil sa mai ai pe cineva langa tine sa te ajute pana il fixsezi pe gauri gauri tine minte nimic nu e imposibil atunci cand ai vointa si imaginatie vb maine pe mes ca si eu am sa demontez bordu sa fac acele modificari de care vorbeam zilele trecute

spor la treaba si bafta


--------------------
dacia 1310 1994
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
johans
post 20 Mar 2010, 08:28
Post #89


Membru incepator


Group: Members
Posts: 82
Joined: 13 January 09




Salut,

Eu am pus piulite noi ,am plimbat putin suruburile prin ele .........succes !

Cu stima,


--------------------
Dacia Super Nova 2000
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
fierman
post 20 Mar 2010, 11:37
Post #90


Membru incepator


Group: Members
Posts: 10
Joined: 27 May 09




o idee cum ai putea face dezaburirea sa functioneze eu am folosit o bucata de hartie sa iti arat ce ar tebui sa faci tu poti folosi o bucata de plastic sau un paterial ce nu se deformeaza la caldura gaurile sti unde vin eu nu le am ca sti ca am aeroterma de cn daca vei lipi un plastic pe toata lungimea bordului asa cum am facut eu cu aceasta bucata de hartie arerul ar trebui sa urce spre parbriz

Attached thumbnail(s)
DSCF4682.jpg ( Size: 1.79mb ) Number of downloads: 1373


--------------------
dacia 1310 1994
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
8 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

ETask
Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th May 2024 - 08:52
Forum Renault