DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

10 Pages « < 3 4 5 6 7 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Difuzoare pentru Supernova, sfaturi, pareri, impresii, recomandari

djasu82
post 1 Oct 2009, 20:37
Post #121


MEMBRU DACIA CLUB


Group: Members
Posts: 11.714
Joined: 26 December 06
From: Bucuresti ...




biggrin.gif ingroase firele de alimentare ale casetofonului , pica pe fire tensiune atunci cand casul trage curent mare ... Deci asa se comporta si devine oscilant scade ,creste tensiunea la bornele casului scade la 12V creste la 14,4 si tot asa in ritmul basului datorita curentului pe care il trage finali.
Nu e vorba despre sarmele care alimenteaza difuzoarele , acelea pot fi cu diametru de 1mm , la cesetofon se pun fire cu diametru de 1,5-2mm.
Si la mine face asa fiindca nu am modificat nu am avut timp de ea. Daca ai curiozitatea poti pune un aparat de masura ca sa vezi caderea de tensiune intre borna plus de la baterie si borna + de la casetofon care alimenteaza finali ca sunt 2 borne una de + finali - partea de putere si inca una de plus pentru memorie. Si asa o sa vezi atunci cand aparatul e dat la maxim cum pica tensiune pe firul de alimentare. Cu cat diametru e mai mare cu atata caderea de tensiune e mai mica implicit tensiunea la cas o sa ramana tot pe la valoarea de 14,4 v pe care o ai pe baterie implicit nu se mai sting becurile de la lcd.


--------------------
Dacia Super Nova Opel 1.7 CDTI , Audi Q7 , GPS wayteq x950btfm 1999 / 2003 / 2008 /2011 - nnn
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maskatu
post 1 Oct 2009, 20:41
Post #122


..


Group: Moderatori
Posts: 13.966
Joined: 2 July 08
From: zuzu




Pai firele de alimentare sunt cele din fabrica... deci sigur nu se impaca cu al meu mp3. O sa caut plusul si minusul si o sa vad cum sa trag cablaj direct la baterioara. Dar daca ii trag fire direct de la baterie, nu o sa aiba curent in permanenta? Sau le trag pana in mufa aia ? biggrin.gif


--------------------
. . . - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djasu82
post 1 Oct 2009, 21:00
Post #123


MEMBRU DACIA CLUB


Group: Members
Posts: 11.714
Joined: 26 December 06
From: Bucuresti ...




Pai o sa aiba curent in permanenta eu le am prin contact asa cum le ai si tu din fabrica eu cred ca de la contact trebuie sa tragi firul mai gros de 2mm pe partea de plus iar pe partea de minus la fel cu fir de 2mm.
Nu se recomanda sa tragi direct din baterie ... nu se stie ce se poate intampla mai bine previ. Sper ca mp3 tau are si sigurante de protectie.
Siguranta te scapa sa nu iti ia foc masina daca se intampla ceva necurat.
Din ce stiu si asa e firul care ajunge la contact e gros de 3mm mi se pare cel rosu .


--------------------
Dacia Super Nova Opel 1.7 CDTI , Audi Q7 , GPS wayteq x950btfm 1999 / 2003 / 2008 /2011 - nnn
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alix_0_2
post 1 Oct 2009, 23:58
Post #124


Membru incepator


Group: Members
Posts: 75
Joined: 5 April 07




Ca tot a venit vorba de protectie, va rog sa-mi spuneti cum pot atasa o siguranta player-ului masinii mele. Mai exact pe ce fire se leaga si de cati amperi sa fie siguranta. Multumesc


--------------------
DACIA Break full / ex SuperNova Europa cheala 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kmykze
post 2 Oct 2009, 08:14
Post #125


Membru


Group: Members
Posts: 142
Joined: 18 April 08
From: Bucuresti




cu integratu vroiam sa fac un sub pentru casa, ampu e deja pe tranzistori sunt f multumit, se simte diferenta, dar parca mai tre nitel bas biggrin.gif

ON. alix sunt sigurante cu tot cu soclu care le pui direct pe fir, pe + , eu zic sa pui una de 20A.


--------------------
Dacia Super Nova 2001 Clima
New owner of OPEL ASTRA G 2L, 16V, Turbo Diesel, 101 CP.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DJMaxx
post 2 Oct 2009, 17:29
Post #126


Membru autentic


Group: Members
Posts: 516
Joined: 21 June 08
From: BUCURESTI




poi si cu ce te derajaza ca palpaie lumina la cass? stii ceva nu ai ce sa ii faci decat sa stabilizezi alimentarea pe leduri ca oricum ledurile sun inseriate in cass si la o scadere de minim un volt se va vedea ca palpaie in special la bass ... deci sfatu meu e ori sa il lasati asa ori sa umbli in el vezi care e alimentarea ledurilor in fata de la cass sau un cass si stabilizate la o tensiune mai mica cu 2 v decat cea de la baterie , orice fir ai pune tot va face fluctuati luminoase pe dispaly


--------------------
Dacia SuperNova Clima august 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tince1290
post 4 Oct 2009, 20:52
Post #127


Membru cititor


Group: Members
Posts: 1.795
Joined: 19 September 08




schimb subiectul....a pus cineva difuzoare in fetele usilor spate?...e loc?...daca da astept poze....multumesc


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DJMaxx
post 5 Oct 2009, 07:40
Post #128


Membru autentic


Group: Members
Posts: 516
Joined: 21 June 08
From: BUCURESTI




dar merita sa pui dif in spate? nu se diminueaza efectu de stereo?


--------------------
Dacia SuperNova Clima august 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
daciasprnv
post 15 Oct 2009, 08:57
Post #129


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 15 October 09




vreau sa imi cumpar un casetofon + boxe fata + boxe spate. eu m'am gandit la marca pioneer. pe fata boxe de 13 cm iar pe spate boxe rotunde sau ovale. le voi cumpara din magazin; casetofon cam 350 lei, boxe fata cam 100 lei, boxe spate cam 200 lei (cu aproximatie). nu ma pricep nici la masini nici la partea audio. prima problema e ca pe spate nu stiu daca sa fie rotunde sau ovale. as dori sa ma indrumati catre niste "scule" apropiate de pretul aproximat de mine + 50 lei. iar a doua e ca am observat ca suportul ala din portbagaj nu e foarte rezistent si scartaie (de fapt din spate vin multe scartaituri dar nu stiu de unde provin). stiu ca trebuie decupat si stiu pe cineva care m'ar putea ajuta. dar ce as putea sa fac pentru o calitate buna si durabilitate? (construirea altui suport, prinderea sau intarirea lui, nemontarea boxelor pe el). si cam cat ar costa aproximativ. stiu ca e enervant sa repeti aceleasi lucruri pentru niste inadaptati care nu stiu sa foloseasca un forum. am dat search si am citit ce am gasit despre aceasta problema insa as vrea ceva sigur (ca pentru prosti). nu am acces prea des la internet si as vrea sa le achizitionez acum cat am niste bani. va rog sa ma ajutati si sa tineti cont ca e primul comentariu pe acest site. multumesc anticipat. o zi buna!


--------------------
dacia supernova 2002 confort
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tince1290
post 16 Oct 2009, 21:52
Post #130


Membru cititor


Group: Members
Posts: 1.795
Joined: 19 September 08




ok....deci....de 200 ron gasesti niste boxe ovale destul de bune...chiar de pioneer daca vrei.....excact asa caut eu acum sa-mi cumpar.....ca am pe spate rotunde (tot pioneer) si vreau mai multa putere.....de sumele puse de tine....ai ce alege....si de calitate.....cele de 13 recomand de la sony (exemplu: http://www.kaboo.ro/comparator/box/boxe-au...od-xs-f1325.htm )...pioneer de 13 sunt kko (parerea mea).....doar cele de 16 si cele ovale isi merita banii (ma refer la pioneer si e tot parerea mea)....iar pe spate sa sti ca polita suporta....au fost unii care si-au facut alta de lemn dar nu mai stiu pe unde erau pozele...oricum cu banii aia gasesti sigur ceva sa-ti placa....succesuri tongue.gif


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maskatu
post 17 Oct 2009, 08:05
Post #131


..


Group: Moderatori
Posts: 13.966
Joined: 2 July 08
From: zuzu




@daciasprnv:
Eu unul am pioneer si sunt multumit de ele. Gasesti destule mp3-uri la banii pe care ii ai tu, cum ar fii DEH-112E ( 289 ron), DEH-110E (289 RON), DEH-1100MP (300 ron), DEH-1100MPB (300 ron), etc. Difuzoare pe spate, poti sa pui fara stres, de 6/9". Incap fara probleme in polita spate. Intr-adevar polita este foarte foarte proasta. Daca inca o ai dreapta si te apuci sa pui pui pe ea difuzoare, atunci cu siguranta se va cocosa curand. Eu am ales varianta mai simpla.

Am "ramforsat" polita cu o scandura subtire, pusa in acea scobitura a politei care tine pe toata lungimea ei. Am prins-o cu suruburi de rigips. Nu se observa deloc si sta si polita dreapta. Majoritatea au folosit t-uri din fier si le-au prins cu suruburi. Mi se pare prea complicat si este si mai greu de montat. O sa revin cu poze daca doreste cineva.

Pentru usile fata poti alege difuzoare de 13". Intra fara modificari. Sunt 100-150 de lei. Iti recomand o vizita pe www.beloud.ro . Sunt foarte ok oamenii. Daca nu cumperi de la ei, macar sa iti faci o idee de preturi. Din cate imi aduc aminte au mult mai ieftin fata de alte magazine. Imi aduc aminte acum un an cand gasisem niste difuzoare de 10" la un magazin costau 130 si pe beloud 90... bafta


--------------------
. . . - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gcgeorgescu
post 17 Oct 2009, 23:35
Post #132


Membru


Group: Members
Posts: 923
Joined: 25 December 08
From: Bucuresti




am vorbit azi cu cu maskatu' . mi-am luat si eu un cas lg cu mosfat si cu draci sa-l ia dar l-am pus pe difuzoarele alea 4 originale de dacia (sa nu radeti ca va tai charge.gif). va dati seama ca se aude ca naiba, bani de boxe nu am, dar nici nu o sa imi iau. in primul rand ca am copil mic de un an si jumate si nu pot sa merg cu muzica tare. iar cand sunt singur nu vreau sa zica lumea : "ia uite-l si pe asta a dat muzica tare sa nu auda troncanelile si scartaieturile". naughty1.gif
dar ce vreau sa precizez , daca volumul este la 15-16-17, depinde de melodie, poate si 20 daca melodia e facuta bine, se aude excelent. cum ai trecut de limitele astea parca imi fasaie o punga in cap.
oricum sunt multumit ca de asta primavara de cand mi sa stricat tevionul meu care se auzea mai bine ca lg ul asta, dar nu ca ar fi mai bun, am stat cu radio casetofonul original si ma saturase-m nu mai de radio, basca ca am fost in moldova si pe acolo prin satele alea se prindea doar r actualitati si cultural, parca si muzical.
P.S. ar trebui sa scriu eu la avatar batranul cum are un coleg cu clio. 111.gif

This post has been edited by gcgeorgescu: 17 Oct 2009, 23:36


--------------------
Renault Fluence 30 dec 2010/ 1.5 Dci 110cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DJMaxx
post 18 Oct 2009, 05:30
Post #133


Membru autentic


Group: Members
Posts: 516
Joined: 21 June 08
From: BUCURESTI




cu sigurata la tine e de la boxe .. alea orijinale sunt cam praf ... schimbale cu unele bune si nu o a mai zici asa


--------------------
Dacia SuperNova Clima august 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gcgeorgescu
post 18 Oct 2009, 08:22
Post #134


Membru


Group: Members
Posts: 923
Joined: 25 December 08
From: Bucuresti




mie asa imi place cum se aude, cu" pungi" mincinos.gif (nu imi permit).
wise_guy.gif


--------------------
Renault Fluence 30 dec 2010/ 1.5 Dci 110cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sonnic53
post 18 Oct 2009, 14:29
Post #135


Membru autentic


Group: Members
Posts: 779
Joined: 18 May 09
From: Vrancea




QUOTE(gcgeorgescu @ 17 Oct 2009, 23:35)
in primul rand ca am copil mic de un an si jumate si nu pot sa merg cu muzica tare. iar cand sunt singur nu vreau sa zica lumea :  "ia uite-l si pe asta a dat muzica tare sa nu auda troncanelile si scartaieturile". 
*



faza cu iotel si pe asta cu scartaieli nui asa biggrin.gif am patit si eu asa era unu langa mine si eu ascultam muzik incet dar cu geamu deschis si se uita asa in scarba indrepta la mine la semafor ...si da el drumu la muzik, dau si eu drumu o leaca nu zice nik .. .dau drumu mai tare ai tremura tabla pe masina . cea facut ? a dat muzik ma iincet si sia vazut de drum . de ce ? pentru k multi ar vrea sa aibe si ei muzik dar vad ca nu au si rad de alti ca iotel si pe ala pe ce masina sia pus muzica . \

asa si cu trasu masini ... ca ce faci u caruta asta ? si cand ne intalneam pe bulevard apoi nu se mai uitau la mine cand vedeau ce poate ... in fine nu e deschis pentru asta topicu ... dar legat de muzik .dacati place muzica tare puneti muzica tare , nu te lua dupa ce zice lumea . dacati place muzica incet nuti pune muzica scumpa ca nu ai sa dai cat duce . .si deci bani investiti degeaba...acum u sti .


--------------------
Vw Golf 3 Logan 1.4 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djasu82
post 18 Oct 2009, 16:20
Post #136


MEMBRU DACIA CLUB


Group: Members
Posts: 11.714
Joined: 26 December 06
From: Bucuresti ...




degeaba ai scule daca rabla se dezmembreaza biggrin.gif si are ici colo bube , eu sunt de parere inainte de toate masina sa fie pusa la punct si restu daca se merita sa mai bagi bani intr-o scula . Unii au familie copil si na ... banu nu se mai arunca asa mai ales pe vremurile acestea .
Inca o chestie nene daca iti trepideaza tabla la ce iti mai montezi subofer ?


--------------------
Dacia Super Nova Opel 1.7 CDTI , Audi Q7 , GPS wayteq x950btfm 1999 / 2003 / 2008 /2011 - nnn
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sonnic53
post 18 Oct 2009, 16:23
Post #137


Membru autentic


Group: Members
Posts: 779
Joined: 18 May 09
From: Vrancea




nu trepideaza la mine:))ci la cel care era langa mine biggrin.gif offff asule ,,, ma faci sami schimb parerea .... joke ... sti tu la uni le place tuningu , la alti viteza ... mie muzik ...deci sa fim realisti


--------------------
Vw Golf 3 Logan 1.4 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DJMaxx
post 18 Oct 2009, 16:29
Post #138


Membru autentic


Group: Members
Posts: 516
Joined: 21 June 08
From: BUCURESTI




poi sa vedeti la mine ce difuzoare am pe spate ... hahaaaaaa........ rad si eu o sa pun o poza deseara sa zica lumea parerea lor , nu e adevaratca zdrangane tabla pe ea ... am vazuteu un bmw din 96 cu woofer pe el si troznea mai rau ca la supernova , nu vb de placuta de imatriculare ... masa vibra dracu porbagaju nustu ce dacu zdranganea pe el ...hai bine e o exceptie braie tabla biggrin.gif ca am si yo woofer si stiu cum e smile.gif)))


--------------------
Dacia SuperNova Clima august 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sonnic53
post 18 Oct 2009, 16:35
Post #139


Membru autentic


Group: Members
Posts: 779
Joined: 18 May 09
From: Vrancea




corect... de obicei multe BMW zdrangane cu subufare pe ele smile.gif /// de ce ? nustiu ./..

la mine la inceput ce zdranganea si era antipatic era suportu ala dedesupt masina . gretaru ce tine roata de rezerva .... si nustiam ce .... cum incepea muzica incepea si el ./


--------------------
Vw Golf 3 Logan 1.4 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tince1290
post 24 Oct 2009, 12:31
Post #140


Membru cititor


Group: Members
Posts: 1.795
Joined: 19 September 08




si totusi....eu nu am familie.....si sa spunem ca inca imi mai permit (cu greu dar noh)....vreau ovale pe spate 15x23....ce cumpar? pioneer, sony sau jvc?...fara pareri subiective 04.gif ....ms


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sonnic53
post 26 Oct 2009, 16:44
Post #141


Membru autentic


Group: Members
Posts: 779
Joined: 18 May 09
From: Vrancea




niciuna smile.gif) daca vrei ceva sa-ti iei sa sune ... vezi ca sunt difuzoarele alea de zici cas facute cun material din panza groasa . la cei de la JBL am vazut .. .se aud super tare ...( facute sa sune tare ... sa se auda lung ) succes


--------------------
Vw Golf 3 Logan 1.4 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GrOzOy
post 26 Oct 2009, 20:50
Post #142


Membru cu Dacie !


Group: Members
Posts: 839
Joined: 8 September 09
From: Ramnicu Sarat,Buzau !




Hai ma, ca cunosc multi insurati si care le place chestia asta cu muzica ( sa rupa masina ) , multi pasonati de motoare pe care le iubesc mai tare decat femeia smile.gif) si tot asa ! Acum fiecare cu damblaua sa !! Eu pe DSN am casetofon de 4 mil , boxele originale din usi / fata si un subwofer blaupunkt ( fara nici o amplificare , doar ceva modificat de un prieten prin casetofon sa " dea" mai tare in subwofer si asta e ) !! Deocamdata se aude bine in garaj smile.gif) !


--------------------
Dacia SuperNova 2002 , fara piele :D - BZ 52 MTG
Cazan Romanesc !

Pasionat de fiarele vechi care merg mai spectaculos ca plasticele de ultima generatie !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
puiu82
post 26 Oct 2009, 21:16
Post #143


MOTANU'RAPIDIST!


Group: Members
Posts: 1.939
Joined: 15 August 05
From: bucuresti,giulesti




QUOTE(Tince1290 @ 24 Oct 2009, 13:31)
si totusi....eu nu am familie.....si sa spunem ca inca imi mai permit (cu greu dar noh)....vreau ovale pe spate 15x23....ce cumpar? pioneer, sony sau jvc?...fara pareri subiective 04.gif ....ms
*



Fara sa fiu subiectiv,din marcile enumerate de tine,clar Pioneer.
Totusi,mai sunt si alte marci......depinde de bugetul tau.
Incearca sa asculti mai intai ce vrei sa cumperi.......

QUOTE(sonnic53 @ 26 Oct 2009, 17:44)
niciuna smile.gif)    daca vrei ceva sa-ti iei sa sune ... vezi ca sunt difuzoarele alea de zici cas facute cun material din panza groasa . la cei de la JBL am vazut .. .se aud super tare ...( facute sa sune tare ... sa se auda lung )  succes
*



Hai ca m-ai facut curios......sa fie cumva vorba de subwoofer?

QUOTE(GrOzOy @ 26 Oct 2009, 21:50)
Hai ma, ca cunosc multi insurati si care le place chestia asta cu muzica ( sa rupa masina ) , multi pasonati de motoare pe care le iubesc mai tare decat femeia smile.gif) si tot asa ! Acum fiecare cu damblaua sa !! Eu pe DSN  am casetofon de 4 mil , boxele originale din usi / fata  si un subwofer blaupunkt ( fara nici o amplificare , doar ceva modificat de un prieten prin casetofon sa " dea" mai tare in subwofer si asta e  ) !! Deocamdata se aude bine in garaj smile.gif) !
*



Bine zis,deocamdata.......


Bafta!


--------------------
Toyota Auris 2011 - B-999-CGS
Mandru posesor de doua maini stangi!!!
Ex-clima verde jad.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djasu82
post 26 Oct 2009, 21:20
Post #144


MEMBRU DACIA CLUB


Group: Members
Posts: 11.714
Joined: 26 December 06
From: Bucuresti ...




JBL am avut si l-a loat naiba asta pe o statie de concert biggrin.gif a facut bau inalte si joase , de auzit hai sa zic ca se auzea bine.
Blaupunct si pioner acum depinde de bani si unde folosesti diful si daca ai cu ce sa-l motivezi din punct de vedere al semnalului.


--------------------
Dacia Super Nova Opel 1.7 CDTI , Audi Q7 , GPS wayteq x950btfm 1999 / 2003 / 2008 /2011 - nnn
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gcgeorgescu
post 28 Oct 2009, 23:41
Post #145


Membru


Group: Members
Posts: 923
Joined: 25 December 08
From: Bucuresti




QUOTE(gcgeorgescu @ 17 Oct 2009, 23:35)
am vorbit azi cu cu maskatu' .  mi-am luat si eu un cas lg cu mosfat si cu draci sa-l ia dar l-am pus pe difuzoarele alea 4 originale de dacia (sa nu radeti ca va tai  charge.gif).  va dati seama ca se aude ca naiba, bani de boxe nu am, dar nici nu o sa imi iau. in primul rand ca am copil mic de un an si jumate si nu pot sa merg cu muzica tare. iar cand sunt singur nu vreau sa zica lumea :  "ia uite-l si pe asta a dat muzica tare sa nu auda troncanelile si scartaieturile".  naughty1.gif
dar ce vreau sa precizez , daca volumul este la 15-16-17, depinde de melodie, poate si 20 daca melodia e facuta bine, se aude excelent. cum ai trecut de limitele astea parca imi fasaie o punga in cap.
oricum sunt multumit ca de asta primavara de cand mi sa stricat tevionul meu care se auzea mai bine ca lg ul asta, dar nu ca ar fi mai bun, am stat cu radio casetofonul original si ma saturase-m nu mai de radio, basca ca am fost in moldova si pe acolo prin satele alea se prindea doar r actualitati si cultural, parca si  muzical.
P.S.    ar trebui sa scriu eu la avatar batranul cum are un coleg cu clio.  111.gif
*


dragi colegi de forum imi retrag cuvintele de mai sus. mufele mele erau legate gresit , de cand am cumparat masina si si-a bagat degetele un nene prin ele sa imi monteze el casu care l-am cumparat nou cand mi-am luat si dsnul(ca de fara muzica noua nu merge). azi am fost la vecini mei de la serviceul de montaj specialist, vecini de loc de munca nu de bloc si avand timp mai mult sa uitat la ce era acolo( poate citeste si haker ca el stie ce debandada de fire era la mine). ce credeti mufa de alimentare era (cu 4 fire) era la difuzoare, iar cea de 8 la alimentare, viceversa , lumina automata nu avea(cand aprinzi pozitia sa se itunericeasca un pic lsd ul playerului).
ca sa nu o mai lungesc. la pus la punct si acum se aude super si chiar cu cartoanele de dsn, la volum din ce in ce mai mare , nu distorsioneaza(inainte erau boxele legate aiurea stanga spate cu dreapta ata si tot asa)
o singura chestie a lasat-o asa ca a zis el ca e mai bine , nu l-a legat la contact, e pe direct sa ai muzica chiar daca scoti cheia din contact. mufa radio cum trebui. tot tot si jur ca se aude super, deabia astept sa va arat la intalnire.


--------------------
Renault Fluence 30 dec 2010/ 1.5 Dci 110cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dragos79
post 29 Oct 2009, 01:21
Post #146


Membru incepator


Group: Members
Posts: 11
Joined: 18 December 08
From: Constanta




Salut baieti ! Sunt incepator si ca soferie si ca tot ce tine de audio pe masina, de aceea as avea nevoie de cateva pareri ! Am ales un mp3 SONY GTXGT630 pt ca are lumina albastra si eu in SuperNova mea am leduri albastre ! Imi place casetofonul ! Acum, fiind afon la deastea, nu stiu ce boxe sa imi iau care sa se potriveasca la mp3.....din cate am citit pe aici tre sa fie apropiate ca putere cu mp3-ul ! Si acum va rog sa imi spune daca mp3-ul asta merita cumparat si daca da ce boxe imi recomandati si cu ce proprietati..wati, putere, rm.. etc. Repet sunt afon ! Va multumesc anticipat ! ! ! PS: Nu sunt inebunit dupa muzica sa-mi sparga geamul de prea tare , dar oricat sa se auda rezonabil !

Pt a vedea mp3-ul si ce functii are click aici : http://www.magazine-online.ro/azerty/cd-pl...x-gt630--506071





29 Oct 2009, 01:44:
http://www.be-loud.ro/produse/CD_Playere_M...NY/CDX-GT630UI/

This post has been edited by Dragos79: 29 Oct 2009, 01:44


--------------------
Dacia Super Nova 2002 Rapsodie
Schimb caiet A4 cu Audi acelasi model ! ! !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bygy007
post 29 Oct 2009, 01:49
Post #147


Membru autentic


Group: Members
Posts: 8.156
Joined: 12 May 06
From: BUCURESTI




in principiu difuzoarele ar trebui ca puterea lor sa fie mai mare decit puterea casetofonului (ca altfel se poat arde sau detelora mecanic) cum asta are 52W este suficient de 75W DAR SA FIE DE 75 RMS(regim sinusoidal), daca nu cind vei da la maxim adio difuzoare
ceva de genul asta


--------------------
LOGAN LAUREATE 1,6 GPL 2009 - B 07 BGY
din subteranele Bucurestiului
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maskatu
post 29 Oct 2009, 09:50
Post #148


..


Group: Moderatori
Posts: 13.966
Joined: 2 July 08
From: zuzu




Ehh, cat ravnesc dupa o pereche de hertz blush.gif Macar un set de 13 pentru usile fata... combinat cu 6/9 pioneer de pe spate, hai ca trebuie sa iasa ceva decent rolleyes.gif Pentru cine are finante, recomand Dieci DCX 690 (6/9") pentru polita spate.


--------------------
. . . - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sonnic53
post 29 Oct 2009, 19:19
Post #149


Membru autentic


Group: Members
Posts: 779
Joined: 18 May 09
From: Vrancea




tot fiind despre difuzoare muzica si altele pe aici , va intreb si eu ceva .
De ce la statia care o am in casa dupa ce canta un moment dat se opreste singura se stinge si ledu rosu care arata ca are curent tot . nu conteaza la ce volum ascult. poate si la 3 si 20 .la fel face. uneori se inchide imediat , uneori tine cateva minute ... e pe 2 canale statia si iau un plus de la un canal un minus de la celalalt . ce sa fie ? multumesc


--------------------
Vw Golf 3 Logan 1.4 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djasu82
post 29 Oct 2009, 20:23
Post #150


MEMBRU DACIA CLUB


Group: Members
Posts: 11.714
Joined: 26 December 06
From: Bucuresti ...




intra in limitare .


--------------------
Dacia Super Nova Opel 1.7 CDTI , Audi Q7 , GPS wayteq x950btfm 1999 / 2003 / 2008 /2011 - nnn
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DaciaClub - Reno Bot
post Reguli topic / Topic rules
Post #


Mesaj automat









Pe acest topic se discută exclusiv despre difuzoare pentru super nova. Sfaturi despre achizitie, sfaturi despre montajul acestora pe masina, impreuna cu pareri ale celor ce au cumparat x model, cum se comporta, daca este multumit de el,etc. Orice alt mesaj ce nu are legătură cu subiectul topicului, va fii șters imediat, fără o notificare în prealabil.

Topicul nu trebuie confundat cu un chat. Drept urmare, se pedepsește folosirea în exces a pictogramelor emotive. Pentru discuția personală între doi membri există funcția de mesagerie privată.

Nu se admit sub nici o forma mesajele cu reclama ascunsa, sau care promoveaza direct un anume produs, cu scopul de a fii vandut. Postul va fii sters, iar persoana in cauza va primi avertisment.


--------------------
Go to the top of the page
10 Pages « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th May 2024 - 19:42
Forum Renault