DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Promotie super!

maddan
post 17 Apr 2003, 15:58
Post #31


Speedy Gonzales


Group: Members
Posts: 795
Joined: 27 February 03
From: Bucuresti




multam mult de tot!


--------------------
Renault Megane II 1.5 dci 100 CP Lux Privilege... 2006/7 - Bsiceva...
Mirror mirror on the wall, show me where the forums fall...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Manuel
post 18 Apr 2003, 06:55
Post #32


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.116
Joined: 27 November 02
From: VASLUI




QUOTE
unde ai luat tu creditul asta asa ieftin?...

zi-mi si mie, ca eu acum am ametit de cat am calculat oferte...

Aceleasi conditii sunt si la BCR, in plus iti dau creditul pe 5 ani! Uite o mostra de calculatie pentru Scala: pret 6500 eu, 975 eu avans (15%) + 60 rate a 114,7 eu/luna.


--------------------
Opel Astra J Sports Tourer Active 2013 / 2.0 CDTI / 165CP - VS15CMA
"Base e un bou betiv." (corbex)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Wolfmark
post 18 Apr 2003, 09:06
Post #33


Membru autentic


Group: Members
Posts: 642
Joined: 24 March 03




Si uite asa ajunge Solenza la 8000 euroi sad.gif


--------------------
DACIA Solenza Scala 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CATALIN CONSTANTIN
post 18 Apr 2003, 09:33
Post #34


Membru incepator


Group: Members
Posts: 25
Joined: 25 March 03
From: Bucuresti




eu am deja solenza de 3 zile si vreau sa spun ca nu imi pare rau de alegerea pe care am facut-o.E greu ptr. cei care nu au mers mai mult cu ea, sa si creada ca este deosebita fata de restul modelelor DACIA.Mai trebuie sa treaca timpul ca lumea sa se lamureasca in privinta ei.Toti au teama de ce-a ce era DACIA si este greu sa convingi pe cineva de acest lucru.Toti ma intreba cum este , eu le raspund ca este ok dar se vede ca nu ma cred.
Parerea mea despre MATIZ nu este prea buna , nu vreau sa jignesc pe cineva, dar masina este mai mult de oras si ptr. persoane fara familie
(ptr. singuratici).


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bobo
post 18 Apr 2003, 10:19
Post #35


Membru autentic


Group: Members
Posts: 756
Joined: 24 October 02
From: Bucuresti




meseriasule nu ma mai oftica, ca si io trebuia sa o am de o zi, si imi vine teoretic abia pe 23...

stau si ma intreb a propos de matiz: am vazut ca oferta asta redusa este de o luna; io credeam ca le-au ieftinit ca sa devina mai atractive fata de noile solenze; pai atunci in afara de firme de curierat si domnite cu fundite io nu-mi dau seama de ce s-ar mai cumpara matiz-uri la acelasi pret cu solenze; asta presupunand ca solenzele sunt asa cum le caracterizeaza toti pana acum...
bai daewoo trezeste-te ca fiat scrie pe tine... si nu prea are cine sa te salveze...


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alecu
post 18 Apr 2003, 10:56
Post #36


Membru incepator


Group: Members
Posts: 51
Joined: 28 March 03




Pai adica cum de ce? Pt ca nu are garda la sol cat un 4x4. Dar asta nu inseamna mare lucru...da este masina de oras nu tanc. Daca ai o masina spor esti si mai napastuit dapdv.Dar oricum mi se pare imbecila recomandarea pt ca daca reusesti sa o cocoti pe o bordura inalta inseamna ca poti sa si o cobori. Mai bine recomandau sa nu incerci sa o urci pe borduri inalte.... biggrin.gif
Da au dreptate si cei care spun ca nu este masina de familie... eu insa merg 98% singur in masina cu exceptia concediilor deci asta este rostul unui Matiz. Sa nu ai probleme de parcare sa mergi cu benzina putina etc. Deci nu are rost sa comparam Solenza ci Matizul. Eu unul ma consider fericit ca pot sa pastrez Matizul pt oras si sa-mi iau si o Solenza pentru concedii. Parerea mea!


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alecu
post 18 Apr 2003, 16:55
Post #37


Membru incepator


Group: Members
Posts: 51
Joined: 28 March 03




Chestia cu rasturnatul de pe bordura cred ca era in legatura cu 1 aprilie. In rest sa sti ca nu m-am suparat biggrin.gif


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
post 18 Apr 2003, 22:21
Post #38





Group:
Posts: 0
Joined: --


Warn: (0%) -----


in ce consta noul credit de la BRD pe 6 ani pt Solenza?si mai precis pentru o clima la cat ajunge rata,cu toate taxele si TVA incluse?merci


--------------------
User is offlinePM
Go to the top of the page
+
Diavolo
post 20 Apr 2003, 20:47
Post #39


Membru incepator


Group: Members
Posts: 13
Joined: 20 April 03
From: constanta




QUOTE
Bogdan: Ai dreptate in ceea ce priveste intalnirea dintre un Matiz si un TIR si mai ai dreptate ca acest topic are un iz de reclama la Daewoo dar asta nu inseamna ca Matizul nu este o masina fiabila, pentru oras,  si ca pentru un om foarte ocupat (i.e. EU) care nu are timp sa tot umble prin service-uri cu DSN-ul, nu e o varianta mai buna.




Eu am DSN de 16 luni si singurul lucru care l-am facut a fost sa ma urc in ea si sa plec , nimic stricat .


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RoadRunner
post 22 Apr 2003, 14:08
Post #40


Membru incepator


Group: Members
Posts: 23
Joined: 21 April 03
From: Bucuresti




Dupa parerea mea nu asta este problema: ce sa iti cumperi, ce merita mai mult MATIZ sau SOLENZA. Eu unul am o SUPERNOVA si nu am de gand sa o schimb cu Solenza pentru ca sunt destul de multumit de ea.
Problema este ca DSN este cam uzata moral si ca sa vb in termeni de marketing DSN era in declin pe curba de viata a produsului. De aceea a aparut Solenza ca sa salveze ce se mai putea. Cine isi va cumpara Solenza va simti o placere de scurta durata, senzatie simtita de altfel la cumpararea oricarui produs nou, insa dupa ceva timp si chestia asta cu Solenza se va potoli.
Cat despre Matiz dupa parerea mea este o masina mica si fragila, chiar si pentru oras. Prefer DSN chiar si numai pentru senzatia de mai multa siguranta pe care o am in ea. Ca pret nu merita banii, insa nu avem ce face, nu exista alta masina mai ieftina si bine spus cu o intretinere mai scazuta. Mie imi place la nebunie treaba cu garantia si am fost nu DSN mea numai la Pitesti la aia la service si au schimbat tot fara sa faca scandal. Dar acum a iesit din garantie... sad.gif


--------------------
Citroen C4 Coupe - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th April 2024 - 07:07
Forum Renault