DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> pete pe la motor, ce-o fi?

guliver
post 29 Jan 2006, 12:31
Post #1


No title


Group: Members
Posts: 545
Joined: 26 December 05




Azi am verificat uleiul. Nivel bun. M-am uitat putin pe la motor si am constatat ca pe la unele incheieturi, suruburi sunt niste pete ca si cum ar fi curs ceva.A mai patit careva asa ceva? Ce ar putea fi? Astept sfaturi.


--------------------
fosta dacie fosta solenza 1900 dar nu toamna
"Fericirea e o minge de fotbal, cînd e aproape o lovești, cînd este departe alergi după ea!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pastrama
post 29 Jan 2006, 22:01
Post #2


scursura umana


Group: Members
Posts: 2.603
Joined: 18 August 05
From: Ct




Posibil antigel...daca e pe la inbinarile de la furtunase.

This post has been edited by pastrama_stelistu: 29 Jan 2006, 22:02


--------------------
Tedei - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marius80_eugen
post 29 Jan 2006, 23:41
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.978
Joined: 9 December 05
From: Bucuresti




Ce model ai , din ce an si cati km ??? Posibil sa fie vapori de ulei pe la imbinarea de la chiuloasa , pe langa bujii , pe la vre-un semering ceva ... Mai curata si tu motorul ala si iti vei da seama daca se prelinge ceva sau pur si simplu in timp se murdareste si el . Cureti bine , verifici periodic nivelele la toate lichidele si mai observi pe unde se vedea curs sau prelins daca mai este . Bafta !


--------------------
Reno / de toate Reno 2003 - 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
guliver
post 30 Jan 2006, 21:07
Post #4


No title


Group: Members
Posts: 545
Joined: 26 December 05




QUOTE(marius80_eugen @ 29 Jan 2006, 23:41)
Ce model ai , din ce an si cati km ??? Posibil sa fie vapori de ulei pe la imbinarea de la chiuloasa , pe langa bujii , pe la vre-un semering ceva ... Mai curata si tu motorul ala si iti vei da seama daca se prelinge ceva sau pur si simplu in timp se murdareste si el . Cureti bine , verifici periodic nivelele la toate lichidele si mai observi pe unde se vedea curs sau prelins daca mai este . Bafta !
*


solenza 1,4 mpi, nov 2004, 15k.Am verificat nivelul lichidelor, e bun.Nu a scazut nimic.Oricum mersi de sfaturi, o sa urmaresc situatia in continuare.


--------------------
fosta dacie fosta solenza 1900 dar nu toamna
"Fericirea e o minge de fotbal, cînd e aproape o lovești, cînd este departe alergi după ea!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 14th June 2024 - 18:34
Forum Renault