DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Ar fi posibil "votul diferentiat"?, cu "puncte" in functie de instruirea fiecaruia

Filip
post 27 Oct 2009, 12:09
Post #31


Forumist


Group: Members
Posts: 2.905
Joined: 23 July 09




laugh.gif Nu sunt de acord cu votul diferentiat. Mai are rost sa explic de ce? In mare parte ati expus si voi defectele. Ar fi o discriminare, nu doar pentru cei care nu au acces la educatie. Nu mai vorbesc de abuzuri.


--------------------
Renault Laguna 1 1.6 16v, Nubira 1.6 16v, Astra G 1.4 16v 1998 ,1999, 2006
Fara Dacie viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionutctn
post 27 Oct 2009, 12:14
Post #32


Membru cu TDI


Group: Members
Posts: 1.373
Joined: 20 November 04
From: Bucuresti




@Diana
In 2004 tot acei oameni si-au dat seama ca Nastase si gasca trebuie inlaturati de la putere. A fost un vot impotriva lui Nastase.
Faptul ca oamenii capabili si inteligenti, informati si preocupati ar face diferenta si ar pune omul potrivit la locul potrivit nu mai are nevoie de nici un fel de demonstratie. Singura mare problema ar fi criteriile dupa care s-ar faca diferenta in a "cantari" greutatea fiecarui vot.

This post has been edited by ionutctn: 27 Oct 2009, 12:19


--------------------
Dacia 1310 1998
Skoda Superb Elegance
People who say it cannot be done, should not interrupt those who are doing it.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Diana
post 27 Oct 2009, 12:22
Post #33


Membru incepator


Group: Banned
Posts: 67
Joined: 5 July 05




Intr-adevar, singurul criteriu de vot este ura fata de ceilalti candidati. Asa ca votezi pe cel pe care il urasti mai putin. Asta voiai sa zici?


--------------------
Dacia Solenza 2004 - B-€€-€€€
Viata nu e oare de o suta de ori prea scurta, pentru a ne ingadui luxul de a ne plictisi?
Friedrich NIETZSCHE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionutctn
post 27 Oct 2009, 12:26
Post #34


Membru cu TDI


Group: Members
Posts: 1.373
Joined: 20 November 04
From: Bucuresti




@Diana
Cred ca ai inteles gresit dar nu mai conteaza.


--------------------
Dacia 1310 1998
Skoda Superb Elegance
People who say it cannot be done, should not interrupt those who are doing it.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Diana
post 27 Oct 2009, 12:28
Post #35


Membru incepator


Group: Banned
Posts: 67
Joined: 5 July 05




Ce am inteles gresit? Ca in 2004 "intelectualii" l-au votat pe Basescu pentru ca il urau pe Nastase? Iar acum aceiasi "intelectuali" il urasc pe Basescu si il lasa celor care isi savureaza rachiul?


--------------------
Dacia Solenza 2004 - B-€€-€€€
Viata nu e oare de o suta de ori prea scurta, pentru a ne ingadui luxul de a ne plictisi?
Friedrich NIETZSCHE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 27 Oct 2009, 12:42
Post #36


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




Ufff, femeile astea, intotdeauna inteleg numai ce vor ele...


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SiloS
post 27 Oct 2009, 13:36
Post #37


Gangester


Group: Members
Posts: 4.243
Joined: 23 February 04
From: Buzau




QUOTE
Chiar asa, va simtiti voi, mai oameni, mai cetateni decat "vacarul satului"? Eu mi-as permite sa zic, ca tot o gaura in cur aveti si voi si ala...


Nu se voteaza cu gaura din cur. wink.gif

QUOTE
Adica, din punctul vostru de vedere, in Romania, cetatenii ar trebui impartiti in cetetani de rang superior si cetateni de rang inferior?


DA.

This post has been edited by SiloS: 27 Oct 2009, 13:36


--------------------
1988 BMW E30 325i
2003 BMW Z4
1996 Mazda MX5 NA
1988 Nissan Patrol Y60
1989 Suzuki Samurai
1975 Dacia 1300
2000 VW LT35
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionutctn
post 27 Oct 2009, 13:43
Post #38


Membru cu TDI


Group: Members
Posts: 1.373
Joined: 20 November 04
From: Bucuresti




@Diana
Nu are rost sa vorbim despre politica acum. Exista destule topicuri deschise despre politica. Putem da niste exemple cu tipuri de candidati, nu cu nume.


--------------------
Dacia 1310 1998
Skoda Superb Elegance
People who say it cannot be done, should not interrupt those who are doing it.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
corbex
post 27 Oct 2009, 13:44
Post #39


Desi nu pare, ma plimb cu Dacia


Group: Members
Posts: 8.198
Joined: 11 July 06
From: bucuresti




QUOTE(Filip @ 27 Oct 2009, 13:09)
laugh.gif  Nu sunt de acord cu votul diferentiat. Mai are rost sa explic de ce? In mare parte ati expus si voi defectele. Ar fi o discriminare, nu doar pentru cei care nu au acces la educatie. Nu mai vorbesc de abuzuri.
*



Eu sint foarte de acord cu votul diferentiat, doar ca nu mai e posibil sa-l aplici, nici macar in Insulele de Cocos.
Ce-i aia "cei care n-au acces la educatie"? Adica e un semn cu "accesul interzis" pe soseaua comunala care duce spre scoala? Ca altfel nu vad de ce nu s-ar duce plozii la scoala, ca se vede pe fata lor ca le place, nici macar batutul tzurcii nu-i mai abate de la pasiunea cetitului, care-i cea mai cu folos zabava.
Si fiindca n-a facut scoala, e indeptatit sa hotarasca si pentru mine ce e bine si ce e rau? Adica discriminare pozitiva? N-ar fi mai bine, si pentru mine, si pentru el, sa hotarim eu, tu, altii, in locul lui?

Intru totul de acord cu SiloS ! Dumnezeu i-a lasat pe prosti ca sa se foloseasca ceilalti de ei. Si o si fac, peste tot si zi de zi, doar ca folosinta asta e mascata sub tot feluri de principii si lozinci.

This post has been edited by corbex: 27 Oct 2009, 13:59


--------------------
dacia solenza 2005, cheala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionutctn
post 27 Oct 2009, 13:53
Post #40


Membru cu TDI


Group: Members
Posts: 1.373
Joined: 20 November 04
From: Bucuresti




QUOTE(radian @ 27 Oct 2009, 11:29)
Mai, da ii plin forumul asta de snobi... Chiar asa, va simtiti voi, mai oameni, mai cetateni decat "vacarul satului"? Eu mi-as permite sa zic, ca tot o gaura in cur aveti si voi si ala...
[...]
*


Fiecare are locul lui sub soare pe lumea asta numai ca mai trebuie sa stii si care iti e locul wink.gif

This post has been edited by ionutctn: 27 Oct 2009, 13:53


--------------------
Dacia 1310 1998
Skoda Superb Elegance
People who say it cannot be done, should not interrupt those who are doing it.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 27 Oct 2009, 14:13
Post #41


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.226
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




QUOTE(corbex @ 27 Oct 2009, 14:44)
Ce-i aia "cei care n-au acces la educatie"? Adica e un semn cu "accesul interzis" pe soseaua comunala care duce spre scoala? Ca altfel nu vad de ce nu s-ar duce plozii la scoala, ca se vede pe fata lor ca le place, nici macar batutul tzurcii nu-i mai abate de la pasiunea cetitului, care-i cea mai cu folos zabava.
*



Am mai pomenit eu mai demult de doi colegi de-ai mei de facultate, care nici in ziua de astazi n-am inteles cum naiba au reusit sa se descurce financiar sa treaca prin 5 ani de facultate. Bonus, mai erau si frati gemeni, asa ca nici macar nu se punea problema ca se tin la facultate pe rand.

Multi altii nu si-ar fi chinuit familia, si ar fi inceput sa munceasca full-time in timpul liceului. Nu ca ei n-au muncit in timpul asta, dar 4-5 zile pe saptamana erau in Timisoara, nu cu sapa in mana. Ca sa tii un copil la facultate, e si un efort financiar... Pe care nu toti sunt in stare sa-l faca.

Si puteti sa-mi spuneti ce vreti, dar ala care munceste si urmeaza o scoala in acelasi timp, o sa faca doua lucruri prost.

Iar chestia asta cu votul diferentiat e ca sa ce? Sa mai adaugati o treapta intre voi si cei care au mai putina scoala? Nu va ajunge aia pe care o aveti deja? E prea frustrant sa-l vezi pe jiji indreptandu-si maibahu' cu ranga in timp ce voi va chinuiti sa imbunatatiti dacia 1300 ramasa mostenire de la tata?

Vrei sa anulezi votul lui Gogu, alcoolicul scarii? Du-te si convinge-ti doi prieteni "electoral-apatici" sa voteze. Atat. Sa voteze. Ca oricum nu mai conteaza de ceva ani buni care bolovan castiga.

Va ca*ati atata pe voi ca viata e mai nedreapta pentru voi decat e pentru altii. V-as plange de mila, dar sunt altii care mai au si probleme reale.


--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
corbex
post 27 Oct 2009, 14:26
Post #42


Desi nu pare, ma plimb cu Dacia


Group: Members
Posts: 8.198
Joined: 11 July 06
From: bucuresti




Intii si intii trebuie sa-ti lamuresti diferenta dintre "educatie" si "facultate".
Facultati au toti prostii, nu numarul de clase e determinant in a te indeptati sa sari gardul in curtea educatilor.
E greu sa faci si scoala si munca, dar nu te impiedica nimeni sa citesti citeva tone de carti, asa, pe intreg parcursul vietii, dupa orele de munca.
Facultatea iti da o meserie mai bine platita, nu educatie ! eventual ti-o mai slefuieste, datorita mediului, pe aia pe care o ai.
Scopul votului diferentiat nu ar fi sa traga linii despartitoare, ci sa faca societatea sa functioneze mai bine. Linii despartitoare sint destule si fara vot diferentiat, poate nu-s usor de observat de catre toata lumea.

"Vrei sa anulezi votul lui Gogu, alcoolicul scarii? Du-te si convinge-ti doi prieteni "electoral-apatici" sa voteze. Atat. Sa voteze. "
Nevinovatule ! ! Raportul prosti/destepti e de 4/1! Daca convingi 4 oameni sa voteze, ai facut un deserviciu natiunii, fiindca 3 dintre ei sint prosti butuc!

This post has been edited by corbex: 27 Oct 2009, 14:29


--------------------
dacia solenza 2005, cheala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Diana
post 27 Oct 2009, 14:37
Post #43


Membru incepator


Group: Banned
Posts: 67
Joined: 5 July 05




QUOTE(corbex @ 27 Oct 2009, 14:26)
Intii si intii trebuie sa-ti lamuresti diferenta dintre "educatie" si "facultate".
Facultati au toti prostii, nu numarul de clase e determinant in a te indeptati sa sari gardul in curtea educatilor.
*


Excelent punctat! aplauze.gif

27 Oct 2009, 14:38:
QUOTE(ionutctn @ 27 Oct 2009, 13:43)
@Diana
Nu are rost sa vorbim despre politica acum. Exista destule topicuri deschise despre politica. Putem da niste exemple cu tipuri de candidati, nu cu nume.
*


In regula! Atunci ma refeream la tipul candidatului chior, demagog, dictator si adept al nepotismului in curtea sa si niciodata la ceilalti.

This post has been edited by Diana: 27 Oct 2009, 14:38


--------------------
Dacia Solenza 2004 - B-€€-€€€
Viata nu e oare de o suta de ori prea scurta, pentru a ne ingadui luxul de a ne plictisi?
Friedrich NIETZSCHE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b76bgaarh
post 27 Oct 2009, 14:40
Post #44


Membru autentic


Group: Members
Posts: 9.966
Joined: 5 October 06
From: Bucuresti




QUOTE(SiloS @ 27 Oct 2009, 13:36)
DA.
*




si pe ce criteriu...masina mai bengoasa....... ochi mai albastri...urechi mai ascutite....

vezi ca au facut prin rwanda o asemenea "epurare"....


--------------------
Renault Megane sedan 04/2007 1,5 dci 85 cp ZEFI
Realme GT2 Neo cu here, maps, viamichelin, waze.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Diana
post 27 Oct 2009, 14:42
Post #45


Membru incepator


Group: Banned
Posts: 67
Joined: 5 July 05




S-ar putea face o diferentiere mai buna dupa numarul de amante.

This post has been edited by Diana: 27 Oct 2009, 14:42


--------------------
Dacia Solenza 2004 - B-€€-€€€
Viata nu e oare de o suta de ori prea scurta, pentru a ne ingadui luxul de a ne plictisi?
Friedrich NIETZSCHE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 27 Oct 2009, 14:45
Post #46


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




QUOTE(ionutctn @ 27 Oct 2009, 13:53)
Fiecare are locul lui sub soare pe lumea asta numai ca mai trebuie sa stii si care iti e locul wink.gif
*



Adica? Daca ai o diploma, crezi ca e datoria ta sa decizi care-i locul celui cu mai putina scoala?


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
corbex
post 27 Oct 2009, 14:52
Post #47


Desi nu pare, ma plimb cu Dacia


Group: Members
Posts: 8.198
Joined: 11 July 06
From: bucuresti




QUOTE(Diana @ 27 Oct 2009, 15:42)
S-ar putea face o diferentiere mai buna dupa numarul de amante.
*



Daca ne cuplam, cam la cite voturi as avea dreptul? Nu se poate sa nu conteze si calitatea amantei ! radmasa.gif


--------------------
dacia solenza 2005, cheala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b76bgaarh
post 27 Oct 2009, 15:00
Post #48


Membru autentic


Group: Members
Posts: 9.966
Joined: 5 October 06
From: Bucuresti




colegu SiloS..care e diferenta intre ce zici tu si faptul ca cocalarii se simt superiori??????? mancatas......


--------------------
Renault Megane sedan 04/2007 1,5 dci 85 cp ZEFI
Realme GT2 Neo cu here, maps, viamichelin, waze.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 27 Oct 2009, 15:03
Post #49


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.226
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




QUOTE(corbex @ 27 Oct 2009, 15:26)
"Vrei sa anulezi votul lui Gogu, alcoolicul scarii? Du-te si convinge-ti doi prieteni "electoral-apatici" sa voteze. Atat. Sa voteze. "
Nevinovatule ! ! Raportul prosti/destepti e de 4/1! Daca convingi 4 oameni sa voteze, ai facut un deserviciu natiunii, fiindca 3 dintre ei sint prosti butuc!
*



Si 37,5% din cei care citesc asta sunt stangaci din nastere.
Oricum, sunt ferm convins ca 75% din prietenii tai nu sunt prosti gramada.

E treaba ta cat de cerebrali sunt cei pe care-i convingi sa voteze.



Nu vi se pare ca incepeti sa dezvoltati noul nazism, si sa vi se para normal ?


--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Diana
post 27 Oct 2009, 15:07
Post #50


Membru incepator


Group: Banned
Posts: 67
Joined: 5 July 05




QUOTE(bucatzel @ 27 Oct 2009, 15:03)
Nu vi se pare ca incepeti sa dezvoltati noul nazism, si sa vi se para normal ?
*


Cred ca ar fi bine sa aiba drept de vot doar arianul pur care poate fi recunoscut lesne dupa autoturismul VW alb si pur la randul lui.


--------------------
Dacia Solenza 2004 - B-€€-€€€
Viata nu e oare de o suta de ori prea scurta, pentru a ne ingadui luxul de a ne plictisi?
Friedrich NIETZSCHE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adip
post 27 Oct 2009, 15:07
Post #51


Banned


Group: Members
Posts: 2.177
Joined: 12 July 06
From: Melbourne, Victoria




Asta cu discriminarea in functie de studii e o prostie. Mai degraba votul al trebui sa fie obligatoriu. Ai lipsit motivat, pac eN RON amenda. Ai lipsit nemotivat, pac eNx5 RON amenda.
Sa vezi atunci rezultate interesante smile.gif


--------------------
* * *
What you live with you learn.
What you learn you practice.
What you practice you become.
What you become has consequences .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
corbex
post 27 Oct 2009, 15:09
Post #52


Desi nu pare, ma plimb cu Dacia


Group: Members
Posts: 8.198
Joined: 11 July 06
From: bucuresti




Ei, na ! Ce bun erai de activist de partid! Pe vremea aia, cum spuneai ca-i frig in birou sau ca ai intirziat fiindca ai stat la coada la hirtie igienica, cum era lansata banuiala ca ai putea fi cosmopolit, intelectualist, pentru inceput, iar ca desert se ajungea la neonazisti si dusmani ai poporului ! Omule ! 6 miliarde de oameni au 6 miliarde de pareri! Pentru fiecare dintre ei, ceilalti 5,99999999999(periodica simpla..) sint nazisti?


--------------------
dacia solenza 2005, cheala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DannyY
post 27 Oct 2009, 15:16
Post #53


Marele plictisit


Group: Members
Posts: 1.695
Joined: 5 May 09




Mda, faptul ca sistemul educational din Romania s-a prabusit pune intr-adevar o problema serioasa in evaluarea instruirii cuiva.

Ca sa potolesc unele spirite: nu spun si nici nu voi spune vreodata ca un om cu pregatire mai restransa e mai prost decat unul cu carte.

Spun ca cel instruit "cu adevarat" va sti ce inseamna "guvernul Boc este in functiune in mod fortuit, pentru ca alt guvern nu avem, inca". Ceilalti vor crede ca-l obliga cineva. Dintre ei, ii felicit pe cei care pun mana pe DEX.

Spun ca omul instruit poate detecta absurditatea direct din discurs, fara sa mai astepte punerea in practica. Medicamente prin posta, ca sa nu oboseasca pensionarul? Si ajunge in topul preferintelor electoratului?

Spun ca Gogu' vecinu' e fericit (cu sticla lui de "Dorele" in mana) ca nu-stiu-care ii va da bani "de paine", pe care el ii va cheltui pe rom. N-ar fi deloc fericit cu unul care l-ar interna la dezalcoolizare, dupa care l-ar obliga sa lucreze si el ceva, orice, in limitele cunostintelor sale, ca sa se poata intretine singur. Acum e intretinut (alimentar) de mine si de altii, altfel ar muri de foame. In viata fiind, ma injura in fiecare zi "ca eu am bani"... Uita ca daca n-as avea, poate nici el n-ar mai manca.

Spun ca in sistemul actual de vot, Guta ar ajunge presedinte din primul tur. Pentru ca toti incultii s-ar ingramadi sa-l voteze, iar aia care chiar pretuiesc bunul simt ar sta acasa, de sila.

Spun ca nimeni nu va face o scoala doar de dragul votului. Nici macar aia care isi cumpara diplomele nu au de de sa faca investitia asta DOAR pentru un amarat de vot.

De discriminare se poate vorbi numai daca o majoritate interzice unei minoritati accesul la diverse resurse.
In primul rand intelectualii nu formeaza o majoritate. In al doilea rand, intelectualii nu vor interzice NICIODATA accesul populatiei la educatie. Ba cred ca l-ar facilita pe cat posibil.

In nici o tara civilizata nu veti vedea in conducerea vreunui for, a unei institutii sau partid un agramat. La noi da. Ba chiar ii trimitem in Parlamentul European.

Nu tin neaparat la numarul de clase. Stiu ca exista tantalai cu 3-4 diplome universitare. Doar ca metoda asta mi-a trecut prin cap fiindca e cuantificabila.

Coeficient IQ... Foarte bun criteriu, dar cine testeaza si masoara coeficientul la X milioane de oameni?
Vechimea in munca? Sincer.... nu.

Iar "pondere" mai mare in vot nu inseamna ca i se stabileste locul "celui cu mai putina scoala", ci ca pot fi contracarate aberatii gen Jiji, Irina Loghin, Ion Dolanescu in Parlament.

Atunci as considera ca votul meu conteaza, intr-adevar.
De ce sa conving eu pe unul sau altul sa se duca la vot? Sunt agent electoral? Fiecare voteaza ce pofteste in continuare, doar ca Gogu voteaza 11 (are 10 clase), iar eu mai mult.
Gogu nu plateste impozit... ca n-are din ce. Eu platesc impozit - din care el primeste ajutor social - din care isi cumpara bautura, dar cand e vorba de vot suntem egali? Hai sa fim seriosi...

As fi gata sa pun pariu ca toate partidele ar pune din ce in ce mai putini "smecherasi" pe liste, tocmai de teama ca vin unii care chiar ii "citesc".



--------------------
Opel/Honda/Opel Astra G/Civic 4D/Corsa E 2004/2015/2019 - 0T04```
Urasc discriminatorii prosti (adica pe toti)
Sunt mandru ca sunt considerat prost de catre un dobitoc
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andy_ACS
post 27 Oct 2009, 15:19
Post #54


Yes, I'm not!


Group: Members
Posts: 6.274
Joined: 19 July 04
From: Craiova




Votul obligatoriu e iar gresit, in opinia mea.
- rapeste libertatea de a nu vota
- obliga pe multi care habar nu au/nu vor sa voteze aiurea
- se poate frumos evita mergand la vot si stampiland doi candidati, astfel invalidand votul.

Bafta!


--------------------
- - -
"Be the change you want to see in the world"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
corbex
post 27 Oct 2009, 15:21
Post #55


Desi nu pare, ma plimb cu Dacia


Group: Members
Posts: 8.198
Joined: 11 July 06
From: bucuresti




DannyY aplauze.gif

This post has been edited by corbex: 27 Oct 2009, 15:22


--------------------
dacia solenza 2005, cheala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Diana
post 27 Oct 2009, 15:24
Post #56


Membru incepator


Group: Banned
Posts: 67
Joined: 5 July 05




Intr-adevar, daca voteaza toti "intelectualii" (ca in 2004) alcoolicii vor fi dezalcoolizati (chiar daca sunt presedinti) si trimisi la munca. Pe ogoare va curge numai lapte si miere. Traiasca Romania Moale!

This post has been edited by Diana: 27 Oct 2009, 15:24


--------------------
Dacia Solenza 2004 - B-€€-€€€
Viata nu e oare de o suta de ori prea scurta, pentru a ne ingadui luxul de a ne plictisi?
Friedrich NIETZSCHE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andy_ACS
post 27 Oct 2009, 15:26
Post #57


Yes, I'm not!


Group: Members
Posts: 6.274
Joined: 19 July 04
From: Craiova




Eu zic ca topicul (eventual poll) ar trebui directionat astfel:
1. E bine sa exista putere de vot diferita in functie de anumite criterii?
2. Care ar fi criteriile in functie de care se stabilesta ponderea?
3. Sunt aplicabile criteriile in practica? Contravin unor legi/drepturi/principii?

Bafta!


--------------------
- - -
"Be the change you want to see in the world"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sp!ke
post 27 Oct 2009, 15:35
Post #58


Membru dreptaci


Group: Members
Posts: 421
Joined: 13 October 07
From: Bucharest




@Initiatorul topicului... Ai stat mult si te-ai gandit la aberatia pe care ai putut s-o scrii atat de elaborat? Crezi ca daca tu ai avut noroc de putina educatie te face mai roman decat mine? Crezi ca daca tu ai citit o carte in plus te face mai cu motz decat cel care spala parbrizul in intersectie? Din ce partid neofascist faci parte?

@Staff-ul Daciaclub-Reno... ar fi bine ca cenzura sa fie drastic aplicata in cazul asta!


--------------------
Dacia Logan MCV 1.5 DCI 77kw & Logan 1.4 MPI 55kw 2007/2009 Laureate
Renault Logan... by Dacia...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mirceateodorescu683
post 27 Oct 2009, 15:36
Post #59


MD


Group: Members
Posts: 451
Joined: 17 February 05
From: Tulcea




blink.gif wacko.gif pokey_eye.gif white_flag.gif

Eu nu ma duc la vot...


--------------------
Dacia Logan 2005 Ambition 1.6 MPI
Da dom'le, am Passat cu motor TDI!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
corbex
post 27 Oct 2009, 15:36
Post #60


Desi nu pare, ma plimb cu Dacia


Group: Members
Posts: 8.198
Joined: 11 July 06
From: bucuresti




1. Daaaaaaaaaaaa !!!!
2. Iq sau educatia (nu numarul de clase !)
3. Din pacate, Nuuuuuuuuu sint aplicabile 1


--------------------
dacia solenza 2005, cheala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
6 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th April 2024 - 11:30
Forum Renault