DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

38 Pages « < 5 6 7 8 9 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> imbunatatiri aduse novei(interior-exterior), poze si comentarii

ahyle_blue_eyes
post 14 Aug 2007, 12:11
Post #181


Membru autentic


Group: Members
Posts: 672
Joined: 25 November 06
From: IASI




frumos lucrat dar cred ca daca eram in locul tau nu foloseam lampa de dacie!Ies prea mult in evidenta cand te uiti in spate iti sar alea in "ochi" sunt patrate si ies foarte mult in relief!Poate as fi ales o lampa ceva care sa fie la nivelul acelui plastic nu cu 1 cm deasupra!Dar gusturile nu se discuta!


--------------------
Dacia Nova Gti 1999
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Georginho
post 15 Aug 2007, 21:16
Post #182


Inventiv


Group: Members
Posts: 1.002
Joined: 6 July 07




Ahyle, aici nu e vorba de gusturi. Mi s-a parut ca nu se merita sa cumpar altceva mai elegant, tinand cont ca si pe fatza sunt acelasi model. Ar fi trebuit schimbate si acelea si consider ca ar fi fost o investitie inutila. Nu le-am pus pt design, ci doar pt a nu da banii pe neoane, mi se pare ca nu s-ar potrivi intr-o Dacie, asa cum am mai spus... Pana la urma nici astea nu merita la 9 lei/buc. Ramane de vazut ce voi face: pun autocolant sau cumpar becuri albastre.


--------------------
*** *** ***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sebastianm
post 17 Aug 2007, 07:44
Post #183


Membru incepator


Group: Members
Posts: 5
Joined: 14 August 07




salut,

acum ca mi-am rezolvat problema cu datu in nas si becu de injectie aprins ma intereseaza reducerea zgomotului din interior. Masina -nova gti 99 65k km- este neumblata are totu ca din fabrica: plastice, tapiterie, paslele de bitum de sub pedalier, fetze de usi tot... ce recomandari, experinete aveti? de la vine zgomotu mai rau? de la motor, de la vant la viteza, de la tobe? o antifonare se face greu? e necesara daca podul e neatins de rugina? niste pasle sau ce alte materiale se pot pune si unde? in interior sau la motor? ideal ar fi sa se auda in ea doar torsul ala ca la cielo... anyway nici ca la papucu carutit la piata nu e acceptabil.
Inca eu merg subtire cu ea ... schimbat la 1800-2000 ture cand sunt singur in ea. daca as merge ca tata 3000-4000 as conduce cu casti de uzina pe cap. unsure.gif

merci anticipat!


Picture_187.jpg ( Size: 1.17mb ) Number of downloads: 1740


--------------------
dacia nova 1999 gti
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tavynho
post 17 Aug 2007, 13:31
Post #184


Membru incepator


Group: Banned
Posts: 6
Joined: 22 June 07




Georginho ai facut o prostie cu fetele de usi smile.gif) in primu rand ca odata ce te`ai apucat de o trb trebuia gandita...boxele din usi sunt foarte prost plasate ,tu cand inchizi usa boxele raman ascunse din cauza la scaun smile.gif) aceeasi tampenie am facut si eu ca tine si m`am enervat si am schimbat sistemul....orice masina straina are boxele puse in fata langa picioare si iti zic ca se aud si mai bine... frumos materialu...eu as fi preferat negru....cam la cat ajunge metru?


--------------------
Nova Nova 98
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Georginho
post 17 Aug 2007, 20:15
Post #185


Inventiv


Group: Members
Posts: 1.002
Joined: 6 July 07




Stiu tavynho ca am gresit cu pozitia boxelor. Am si mentionat asta, ca nu e tocmai o pozitie buna. Asta e acum... alta varianta nu aveam, decat sa schimb fatza de usa si sa dau gaurile unde trebuie, pt ca astea aveau gauri deja. Ar mai fi trebuit facute modificari si in usa pt ca nu intra boxele acolo in fatza. Nici aici nu au intrat, am taiat niste table in interior.

Oricum mai am multe de facut la sistemul audio pt ca am un MP3 destul de pricopsit, care cere un subwoofer, 2 amplificatoare si 2 tweetere si in felul asta se reglementeaza situatia cu boxele. wink.gif
http://www.be-loud.ro/produse/CD_Playere_M...ONY/MEX-BT5000/

Materialul este cam 19 lei/m, latime 1,40m.


--------------------
*** *** ***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ahyle_blue_eyes
post 18 Aug 2007, 21:17
Post #186


Membru autentic


Group: Members
Posts: 672
Joined: 25 November 06
From: IASI




Upgrade la nova mea gti '99:
1.Modificat cadranele de turometru si vitezometru si iluminate din spate cu leduri albastre.
2.Montat filtru praf aeroterma.
3.prelungitoare spoilere+ praguri false vopsite in culoarea caroseriei.
4.Masca dintre faruri decupata si pusa plasa + de asemenea vopsita in culoarea caroseriei.
5.proiectoare ceata rotunde(gen solenza)
Revin si cu poze!


--------------------
Dacia Nova Gti 1999
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Georginho
post 19 Aug 2007, 17:41
Post #187


Inventiv


Group: Members
Posts: 1.002
Joined: 6 July 07




Punctele 2,3 si 4 le am si eu la stadiul de proiect.
Asteptam poze. dry.gif


--------------------
*** *** ***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tucurel_day
post 19 Aug 2007, 22:32
Post #188


Membru incepator


Group: Members
Posts: 34
Joined: 7 January 06




poze


--------------------
dacia nova - ph06hap
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Executron
post 20 Aug 2007, 00:39
Post #189


Membru fan UAP


Group: Members
Posts: 2.057
Joined: 27 June 07
From: Bucuresti




Nu sunt sigur de punctul 5. Mi se par proiectoarele de la Nova geniale, mari si bat foarte bine, chiar poti sa mergi cu ele in loc de faza scurta (in caz c-ai probleme cu mine la bloc lumini sad.gif), neorbind (ma rog, daca n-ai umblat la ele).

Nu inteleg de ce ai vrea sa le faci mici... (bun estetica... dar chiar sa sacrifici asa mult din practicitate? smile.gif )


--------------------
VW Passat 1,9TDI/131HP/2002/Highline/Tiptronic /// Dacia 1300 1974 Lux :)

"The law, in its majestic equality, forbids the rich as well as the poor to sleep under bridges, to beg in the streets, and to steal bread."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Georginho
post 20 Aug 2007, 11:19
Post #190


Inventiv


Group: Members
Posts: 1.002
Joined: 6 July 07




Si totusi... asteptam poze!
Proiectoarele mici, probabil, au fost montate pe o bara de Solenza. Nu cred ca arata bine pe una de Nova. Dar stiu ca barele de Solenza sunt mai mici decat cele de Nova, deci nu stiu care este modificarea.
Asteptam...


--------------------
*** *** ***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ahyle_blue_eyes
post 20 Aug 2007, 14:52
Post #191


Membru autentic


Group: Members
Posts: 672
Joined: 25 November 06
From: IASI




Proiectoarele bat foarte bine noaptea(intr-adevar insa mai slabe ca cele originale) si le-am pus pe spoilerul de nova cu mici modificari!Aveti dreptate ca sunt mult mai practice cele patrate insa ziua nu se vad deloc frumos acelea pe cand astea rotunde arata mai elegant si au o lumina intensa smile.gif
Momentan nu dispun de aparat foto digital ca sa fac poze!sa fac rost de unul si o sa fac poze!

This post has been edited by ahyle_blue_eyes: 20 Aug 2007, 14:54


--------------------
Dacia Nova Gti 1999
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
smecheras
post 22 Aug 2007, 13:50
Post #192


Tuning Fanatic ... Dacia rullz


Group: Members
Posts: 268
Joined: 18 September 06




ok am adus si io cateva modificari minore la nova mea 1.6 gti

1.Oglinzi schimbate(modelul gri din targ gen opel/bmw)
2.Cauciucuri un pic mai late 175
3.Jante de aliaj de la un ursulet(estetic nu sunt cine stie ce...insa sunt foarte usoare)
4.Prelungiri fata spate spoiler(ca na...trebuia io sa pun ceva din vitan) mie imi place cum arata
5.Cotiera luata de pe o alta masina nu stiu ce model
6.Proiectoare ceata(foarte eficiente)
7. Pozitii albastre(plz nu va luati de mine...sunt din acelea care umple faru cu albastru nu led....le folosesc doar parcat pt show off)..in mers pe faza scurta sunt insesizabile..
Cam atat imi vine in minte
Oricum nu mentionez imbunatatirile mecanice...
o sa revin cu poze...astazi sper sa fac cateva


--------------------
Dacia Nova GTi 2000 1.6 - B 60 FGD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ahyle_blue_eyes
post 22 Aug 2007, 14:27
Post #193


Membru autentic


Group: Members
Posts: 672
Joined: 25 November 06
From: IASI




chiar sunt curios cum arata oglinzile.....sincer singurele oglinzi care cred ca ar arata frumos pe nova sunt cele de solenza!


--------------------
Dacia Nova Gti 1999
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
smecheras
post 22 Aug 2007, 15:38
Post #194


Tuning Fanatic ... Dacia rullz


Group: Members
Posts: 268
Joined: 18 September 06




mie unu sincer nu prea imi plac cele de solenta si sincer astea arata mult mai bine...
fata de cele care le pun unii pe berline...gen scoica si cromate...
ok cateva poze...
mentionez ca abia am luat masina de la mecanic(am schimbat ambreiajul) si este extrem de murdara...

Image011.jpg ( Size: 64.47k ) Number of downloads: 1796

Image014.jpg ( Size: 70.2k ) Number of downloads: 1561

Image015.jpg ( Size: 63.13k ) Number of downloads: 1515

Image017.jpg ( Size: 89.52k ) Number of downloads: 1526

Image018.jpg ( Size: 65.54k ) Number of downloads: 906

Image019.jpg ( Size: 69.87k ) Number of downloads: 806


--------------------
Dacia Nova GTi 2000 1.6 - B 60 FGD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
apollo
post 22 Aug 2007, 19:57
Post #195


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.881
Joined: 20 August 05
From: Focsani




criticati smile.gif

fetele de usi lasa de dorit la mine, dar se vor schimba curand

Attached thumbnail(s)
IMG_0005.JPG ( Size: 225.93k ) Number of downloads: 866
IMG_0012.JPG ( Size: 188.26k ) Number of downloads: 937
IMG_0015.JPG ( Size: 125.63k ) Number of downloads: 804
IMG_0017.JPG ( Size: 146.13k ) Number of downloads: 863
IMG_0018.JPG ( Size: 287.59k ) Number of downloads: 1139


--------------------
Ex - Dacia Nova GT 1.6 L 1997 - VN - ?? - ???
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kojakk1984
post 22 Aug 2007, 20:28
Post #196


Membru incepator


Group: Members
Posts: 10
Joined: 9 July 07




Unde si cum ai reusit sa lustruiesti galeriile si chiuloasa?


--------------------
Dacia Nova GT 1999
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
apollo
post 22 Aug 2007, 21:01
Post #197


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.881
Joined: 20 August 05
From: Focsani




ce galerii?ale cui?


--------------------
Ex - Dacia Nova GT 1.6 L 1997 - VN - ?? - ???
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Georginho
post 23 Aug 2007, 11:49
Post #198


Inventiv


Group: Members
Posts: 1.002
Joined: 6 July 07




smecheras, f marfa oglinzile!
Cotiera nu prea imi place. In Vitan gaseai modele mai frumoase. Asta pare antica... Sper sa nu te superi, dar spun sincer ceea ce vad.
In ceea ce priveste jantele, daca le dai o vopsea cromata, vor arata super.


--------------------
*** *** ***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
smecheras
post 23 Aug 2007, 13:20
Post #199


Tuning Fanatic ... Dacia rullz


Group: Members
Posts: 268
Joined: 18 September 06




nu ma supar...nu am dece...
cotiera am luat-o de la cineva pe gratis...are compartiment in interior si mai mult daia am luat-o...ce imi place fata de modelele din vitan e ca este foarte confortabila...ce modele am vazut misto in vitan erau tari si rigide...si nu pareau confortabile la drum intins...
oglinzile imi plac la nebunie si mie...au reglaj pe interior deci nu trebuie sa misc oglinda cu mana:)
Jantele inca sunt in cautare sa le reconditionez pentru ca prezinta cateva mici ciobituri pe marigini...
sunt constient ca la o vopsea vor arata mult mai bine decat acum


--------------------
Dacia Nova GTi 2000 1.6 - B 60 FGD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mastersync
post 23 Aug 2007, 18:55
Post #200


Membru incepator


Group: Members
Posts: 79
Joined: 23 August 07




QUOTE(undertacker_ejay @ 7 May 2007, 23:06)
sa zic si eu cateva modificari:
toba finala inox YED Racing si toba de mijloc scoasa inlocuit teava inox
filtru sport
interior imitatie piele galben cu negru
presuri nichelate
izolare fonica
mp3-player(ca tot omu`)+4 boxe
tun de bass active 250w
prelungire bara fata nova
prelungire bara spate solenza
praguri
pleoape
eleron
xenoane in faruri
urmeaza jenti pe 13'
si sa vopsesc spoilerele culoarea masinii
poate imi scapa unele lucruri

am sa postez si 2 poze mai vechi si am sa vin saptamana asta cu altele noi.masina in prezent arata putin altfel
*





auzi nenea , nu ne zici si noua , cum ai facut ... barile , sa se vada asa negre ?


--------------------
Dacia NOVA GT 1999-2000 - PH 99 CDR
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Georginho
post 24 Aug 2007, 15:04
Post #201


Inventiv


Group: Members
Posts: 1.002
Joined: 6 July 07




Probabil vopsea lucioasa pe baza de ulei, data cu pensula. Cel putin asa pare...


--------------------
*** *** ***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mastersync
post 24 Aug 2007, 16:04
Post #202


Membru incepator


Group: Members
Posts: 79
Joined: 23 August 07




.....un sfat ce va dau tuturor posesorilor de nova , puneti`va bandourile alea ornamentale de la solenza , ma refer la cele dupa usi , se vede super misto` . eu abea astept sa ajung la targ sa`mi cumpar asa ceva, am vazut la cineva , si m`a lasat surprins , se potrivesc la fix . in rest , nu prea am facut prea multe modificari la nova mea , decat la carburator , am pus de dacie , pt ca...cel dublu care`l avea standard , halea multaaaa multa benzina , asa ..imi consuma cam 9 oras si 6.5 afara .curand o sa`i pun si gaz , dar sa vad cum si unde ....pt ca ...in portbagaj am roata de rezerva , si vreau sa pun si woofer . deci ? unde drq il mai pun si pe ala ... daca nu stateam in bucuresti ...poate ma riscam sa las roata sub masina , cum era ea standard , dar sunt sigur ca nu rezista 2 zile . nu am de mult masina , ca sa fi avut timp sa fac modificari , dar pe viitor , o sa va tin la curent cu modificarile facute tongue.gif ....ce as vrea sa fac la ea .... : alarma + inchidere , folii omologate , praguri + prelungiri bara fata + spate , un desen mare pe capota , priza de aer pe capota .. jante aliaj 13" , bordu iluminat rosu cu alb , neoane rosii dedesubt , pragurile si prelungirile de bari rosii , muzica puternica , etc....dar prima data vreau 2 fete de super nova , ma obosesc astea vechi , zici ca esti in cavou , desi le`am facut ceva modificari , cu niste panza rosii , ca am si husele rosu cu negru ... am pus plasa rosie , peste plasa aia veche de la difuzoare . se vede misto` :)sa ne auzim cu bine smile.gif

24 Aug 2007, 16:06:
QUOTE(Georginho @ 24 Aug 2007, 15:04)
Probabil vopsea lucioasa pe baza de ulei, data cu pensula. Cel putin asa pare...
*




pai ....am dat si eu cu ulei ....arata bine pana mergi cu ea ..apoi ....te sperii . se lipeste praful ca la nebuni . ori e alta solutie , ori a dato` cu ulei si i`a facut poza imediat . asteptam sa ne raspunda smile.gif vreau sa le fac si eu , ca ale mele sunt cam decolorate de la soare .

This post has been edited by mastersync: 24 Aug 2007, 16:06


--------------------
Dacia NOVA GT 1999-2000 - PH 99 CDR
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ahyle_blue_eyes
post 24 Aug 2007, 16:24
Post #203


Membru autentic


Group: Members
Posts: 672
Joined: 25 November 06
From: IASI




VEZI CE PRAGURI ALEGI!Nu stiu cum da la mine dupa ce mi-am pus praguri.......adio cric!!!!Nu mai aveam cum sa-l folosesc asa ca am renuntat si am cumparat unul hidraulic.Cu prelungitorul spoiler-ului de pe fata am avut intotdeauna probleme ca era prea jos..........trebuia sa merg foarte, foarte incet pe drum cu denivelari........la parcari deja trebuia sa las masina cu cativa cm buni fata de bordura ca nu incapea ......cam multe dificultati din cauza barei(prelungitoare).Pana-ntr-o zi cand am spulberat un caine la 80 si ceva km/h si mi-a distrus bara respectiva precum si avariat spoilerul.Adevarul ca arata super spoiler cu acea bara,vopsite in culoarea masinii....dar inca ma gandesc daca s-ar mai merita sa pun prelungire la spoiler ca deja e cam jos pt drumurile noastre!
Sincer nu vad rostul neoanelor....o sa-ti consume foarte mult din baterie........si alternatorul nu e proiectat pt asa ceva......din cate stiu yo s-a cam dus "moda" neoanelor.......IAR in legatura cu priza de aer.....ar arata bine pe masina daca aceasta ara avea ceva modificari(suspensie mai joasa,evacuare sport .......etc.......si NORMAL motorul modificat)daca nu o sa para "taraneasca".Ti-as sugera poate o folie imitatie carbon pe capota(vreo 200 ron parca)
Doar opinia mea!Numa' bine.


--------------------
Dacia Nova Gti 1999
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mastersync
post 24 Aug 2007, 16:52
Post #204


Membru incepator


Group: Members
Posts: 79
Joined: 23 August 07




QUOTE(ahyle_blue_eyes @ 24 Aug 2007, 16:24)
VEZI CE PRAGURI ALEGI!Nu stiu cum da la mine dupa ce mi-am pus praguri.......adio cric!!!!Nu mai aveam cum sa-l folosesc asa ca am renuntat si am cumparat unul hidraulic.Cu prelungitorul spoiler-ului de pe fata am avut intotdeauna probleme ca era prea jos..........trebuia sa merg foarte, foarte  incet pe drum cu denivelari........la parcari deja trebuia sa las masina cu cativa cm buni fata de bordura ca nu incapea ......cam multe dificultati din cauza barei(prelungitoare).Pana-ntr-o zi cand am spulberat un caine la 80 si ceva km/h si mi-a distrus bara respectiva precum si avariat spoilerul.Adevarul ca arata super  spoiler cu acea bara,vopsite in culoarea masinii....dar inca ma gandesc daca s-ar mai merita sa pun prelungire la spoiler ca deja e cam jos pt drumurile noastre!
Sincer nu vad rostul neoanelor....o sa-ti consume foarte mult din baterie........si alternatorul nu e proiectat pt asa ceva......din cate stiu yo s-a cam dus "moda" neoanelor.......IAR in legatura cu priza de aer.....ar arata bine pe masina daca aceasta ara avea ceva modificari(suspensie mai joasa,evacuare sport .......etc.......si NORMAL motorul modificat)daca nu o sa para "taraneasca".Ti-as sugera poate o folie imitatie carbon pe capota(vreo 200 ron parca)
Doar opinia mea!Numa' bine.
*




mane , eu stau in buc . greu gasesti drumuri de tara . gropi sunt , dar prea prost sa fii sa dai in ele , oricum nu asa de mari cum mai arata pe la tv , adica sunt , dar nu peste tot , cel putin in cartierul meu , si pe unde umblu mai des , n`am probleme cu asa ceva . in parcare nici atat , am parcarea mea amenajata , fara borduri . cricul ala de la masina , sau alea normale de dacie si`asa n`ai baza in ele , deci oricum tre` unu hidraulic . cat drq o fi unu ? 100-200 ron , nu cred ca e mai mult , il iei odata si`l ai cativa ani buni . priza de aer pot sa o fac si inainte , si apoi sa vina motorul . astept un motor de renault de la un remat . 1.8 16 valve , cum am mai vazut la cineva pe forum :)la jante e mai nasol ,ca capacele le mai schimbi , 2-3 sute de mii , dar jantele ...mai greu :| mai ales la inceput , cum sunt eu incepator . deja am avut 2 evenimente smile.gif 1 am intrat in unu usor cu faru stang , si cu semnalu , nu tare , deci s`au schimbat imediat lampile alea de iluminat , si gata ...si azi inca unu ...am vrut sa intorc , am dat cu spatele si nu m`am uitat in oglinda de sus , m`am uitat decat in cea din dreapta , si cand colo m`am trezit exact perpendicular cu un stalp , adica m`am oprit in el smile.gif ce drq ghinion am avut nu pot sa`mi dau seama , era singuru stalp pe ditamai campu` , in el am intrat smile.gif))nu s`a intamplat nimic , ca doar am oprit masina in el , adica..la impact eu nu mai acceleram , doar mergea masina ca era putina panta smile.gif s`a strambat bara aia de sub spoiler dar dau spoileru jos si o indrept usor . mi`au clantzanit putin dintii in gura smile.gif)) chiar a fost tare smile.gif)) ramasesem prost ce s`a intamplat , prima data am zis ca s`a blocat motoru brusc , dar cand ma uit in spate , mare stalp smile.gif))))


--------------------
Dacia NOVA GT 1999-2000 - PH 99 CDR
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristidb
post 24 Aug 2007, 17:02
Post #205


Membru


Group: Members
Posts: 1.462
Joined: 23 May 02
From: Bucuresti




mastersync bandourile de solenza nu se potrivesc chiar perfect. Bucata mica de pe aripa fata nu se potriveste.


--------------------
CBR 600 F4i ; Astra GTC Sport 124CP remap Superchips, K&N, Eibach. - .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mastersync
post 24 Aug 2007, 17:09
Post #206


Membru incepator


Group: Members
Posts: 79
Joined: 23 August 07




QUOTE(cristidb @ 24 Aug 2007, 17:02)
mastersync bandourile de solenza nu se potrivesc chiar perfect. Bucata mica de pe aripa fata nu se potriveste.
*



imposibil , am vazut cu ochii mei . sa zica ca e putin , foarte putin mai mare , dar daca tai 1 cm din ea , intra sigur, si plus , ca ... nici nu e o paguba daca nu o pui , oricum se vede mult mult mult mai misto decat alea standard de berlina , nova super nova , chiar si de logan.


--------------------
Dacia NOVA GT 1999-2000 - PH 99 CDR
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristidb
post 24 Aug 2007, 20:09
Post #207


Membru


Group: Members
Posts: 1.462
Joined: 23 May 02
From: Bucuresti




N-ai vazut bine. Eu am cumparat si nu am putut sa pun bucata de pe aripa fata. Aripa are alta forma in zona aia.


--------------------
CBR 600 F4i ; Astra GTC Sport 124CP remap Superchips, K&N, Eibach. - .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mastersync
post 24 Aug 2007, 20:13
Post #208


Membru incepator


Group: Members
Posts: 79
Joined: 23 August 07




o fi asa cum zici tu , dar eu am un vecin care a facut asta , si sta foarte bine aia acolo . nu se vad improvizatii sau altceva .


--------------------
Dacia NOVA GT 1999-2000 - PH 99 CDR
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ahyle_blue_eyes
post 24 Aug 2007, 21:05
Post #209


Membru autentic


Group: Members
Posts: 672
Joined: 25 November 06
From: IASI




y
QUOTE(mastersync @ 24 Aug 2007, 17:52)
mane , eu stau in buc . greu gasesti drumuri de tara . gropi sunt , dar prea prost sa fii sa dai in ele , oricum nu asa de mari cum mai arata pe la tv , adica sunt  , dar nu peste tot , cel putin  in cartierul meu , si pe unde umblu mai des , n`am probleme cu asa ceva .
*


Am inteles unde stai insa sa nu crezi ca eu stau intr-un colt uitat de lume cu sosele pline de gropi..........dar am fost intr-o excursie prin munti si am mers pe diferite sosele si chiar unele drumuri forestiere(sa ajung si yo intr-o poiana la un gratar)deci o sa te intalnesti la un moment dat cu situatii in care ti-ai fi dorit sa nu ai acel prelungitor la spoiler!
ps: o intrebare masina ta e alba?sau rosie?


--------------------
Dacia Nova Gti 1999
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mastersync
post 24 Aug 2007, 21:18
Post #210


Membru incepator


Group: Members
Posts: 79
Joined: 23 August 07




n`am zis ca stai cine stie unde , dar toate orasele in afara de bucuresti , au drumuri multe care duc prin comune si sate , care nu`s foarte stralucite . masina mea e alba interioru e cu rosu . dar crede`ma ca....daca masina e alba , spileru e din 3 bucati , adica are 3 linii , ca si cum ar veni din 3 bucati , prima de sus o las neagra , aia din mijloc o fac alba , ( culoarea masinii ) iar prelungitoarele alea le fac rosii , si pragurile lafel , jumate albe jumate rosii , iar pe spate la fel , a treia parte , ultima de jos , o fac rosie , adica prelungitoru ala de bara , se vede super misto , mai ales sa`i pui 4 neoane rosii . parerea mea :|


--------------------
Dacia NOVA GT 1999-2000 - PH 99 CDR
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
38 Pages « < 5 6 7 8 9 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 22nd May 2024 - 16:00
Forum Renault