DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Problema grava, la papuc

balky
post 16 Feb 2008, 15:48
Post #1


Membru


Group: Members
Posts: 110
Joined: 4 January 07




Joi a trebuit sa fac un drum pana la iesirea din Popesti leordeni .
Am fost cu papucul pt ca urma sa ma intorc incarcat de acolo.
Toate bune si frumoase pana cand la un moment dat cazanul a inceput sa faca ca toti dracii , sa huruie si sa miroasa foarte tare incins .Am oprit pe marginea drumului si nedescoperind ce are am incercat sa plec.
Nu am facut mai mult de 500 de metri ( cu a 2 a ) si s-a auzit un mare BUM , rotile spate s-au infranat brusc si cu chiu cu vai am reusit sa o trag la marginea drumului .
Dupa vreo 2 ore de intrebat in stanga si in dreapta unde gasesc un service am dus-o mergand cu spatele pe sosea ( pt ca numai cu spatele mai mergea ) tot vreo 500 de metri.
Concluzia a fost simpla : din nu se stie ce motiv mi-a aruncat tot uleiul din grup si a mers asa pana cand probabil din cauza caldurii toate rotitele din el s-au sudat intre ele .
Intrebarea e : se mai poate face ceva sau trebuie sa cumpar un grup nou ?Masina inca nu a fost desfacuta .
Norocul meu e ca nu am avut viteza pt ca altfel va povesteam toate astea la " stirile de la ora 5"

Adevaru e ca atunci cand e sa ai ghinion trebuie sa ai pana la capat , cu o zi in urma scosesem cielo-ul din service acum intra papucul .

Toata intamplarea asta vine sa raspunda intrebarii de pe alt topic " tineti la masina voastra ? " radmasa.gif


--------------------
daewoo/dacia/daewoo evanda/papuc/nubira2 2003/2003/2003 - toate de Bucuresti
Trup si suflet pentru culori !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djasu82
post 16 Feb 2008, 15:55
Post #2


MEMBRU DACIA CLUB


Group: Members
Posts: 11.714
Joined: 26 December 06
From: Bucuresti ...




Dar tu ai tinut la papucul de servici ? Zici lasa ca are casco si se repara pe casco ...


--------------------
Dacia Super Nova Opel 1.7 CDTI , Audi Q7 , GPS wayteq x950btfm 1999 / 2003 / 2008 /2011 - nnn
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
balky
post 16 Feb 2008, 15:57
Post #3


Membru


Group: Members
Posts: 110
Joined: 4 January 07




Tocmai asta e problema , ca nu e papucul de la servici . E al meu . Si nu am casco .


--------------------
daewoo/dacia/daewoo evanda/papuc/nubira2 2003/2003/2003 - toate de Bucuresti
Trup si suflet pentru culori !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
razvannn
post 16 Feb 2008, 17:14
Post #4


Membru incepator


Group: Members
Posts: 63
Joined: 5 February 08




am si eu papuc dar nu cred ca e de la grup , tu zici ca in spate merge asa ca grupul cred ca e ok poate din cutie mai repede


--------------------
renault 19 /1,7 75 cp 1995 1995 - B-37-DUG
renault 19 1.7 75 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 30th April 2024 - 14:39
Forum Renault