DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Problema cu un vecin, ref. la spatiile comune, Sfaturi cu trimitere la legislatie

padre
post 29 Dec 2006, 14:40
Post #1


Il padrino


Group: Members
Posts: 1.890
Joined: 20 December 04
From: Bucuresti




Desi nu are legatura cu masinile, am o problema cu vecinul de la parter, eu stand la etajul 1.
Sub geamul lui, la baza blocului si-a depozitat o groaza de troace, fiare, lemne, etc (multe din ele cred ca au rezultat in urma renovarii apartamentului). Initial vecinul avea o boxa in bloc unde le tinea, dar dupa ce asociatia de proprietari a cerut o chirie lunara pentru boxa a renuntat si le-a mutat in "gradina" din spatele blocului. Intamplator eu am preluat boxa, si asta fiind un motiv de suparare pentru el.
Problema este ca peste toate aceste lucruri tine o scara de lemn de aprox. 1-1.5 m. Nu este mare, dar suficient de mare incat sa ma ingrijoreze prezenta ei acolo, un hot ar putea-o folosi pentru a se urca pe pervazul geamului lui, apoi s-ar agata de conducta de gaze si de acolo pana la geamul meu nu mai e decat o miscare. La alta scara s-a intamplat ceva asemanator, si acolo nici nu aveau scara la dispozitie. ph34r.gif
L-am rugat pe vecin cat se poate de civilizat si de frumos cu putinta sa isi ia scara de acolo, sa o duca unde vrea el, m-am oferit chiar sa i-o depozitez in boxa mea. NU vrea si pace, e un mos frustrat de multe nereusite, probabil, si acum si-a gasit motiv de bucurie pe seama mea.
In plus, accesul in spatele blocului este blocat de el, exista un gard si o portita pe care o tine incuiata cu un lacat. Din cate stiu eu spatiul din spatele blocului este spatiu comun, au accesul acolo toti locatarii.

INTREBARE: Are voie sa depoziteze acele materiale in acest spatiu comun? Si daca nu, cum poate fi obligat sa si le mute? Conform carei legi?
Am nevoie de exemple concrete, extrase din legi, etc. Va rog sa nu va dati cu presupusul ca la asta ma pricep si eu, rog ajutor din partea celor care s-au mai confruntat cu asa ceva sau au cunostinte juridice in acest domeniu.

In prima instanta voi vorbi cu presedintele asociatiei de proprietari, dar aici banuiesc ca nu voi gasi mare ajutor. Mai departe cred ca ar trebui sa fac o reclamatie la primarie, desi spatiul acela nu este in administrarea lor.
In ultima instanta ma gandesc sa sparg lacatul si sa-i iau scara de acolo, dar cred ca asta va genera scandal de care eu nu mai am chef, destul ma bate la cap ca fac zgomot si ca il deranjez (desi incerc mereu sa nu fac asta, si nici nu o fac).



--------------------
Ford Mondeo 2.5T
ex Renault Megane 2.1 1.5 dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 29 Dec 2006, 14:50
Post #2


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




Din cate stiu eu, problemele de genul acesta trebuie rezolvate de catre asociatia de proprietari, care este obligata prin lege conform H.G. 400 din 02/04/2003.

Daca nu se rezolva asa, trebuie reclamata asociatia ca nu-si face treaba..dar nu stiu unde..(presupun ca la primarie) si eu sunt direct interesat, ca la mine in bloc, asociatia e stat in stat, dupa legile ei, si as vrea sa semnalez unele nereguli...


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sorinator
post 29 Dec 2006, 16:10
Post #3


Toriphile (EWF)


Group: Members
Posts: 188
Joined: 23 June 06




S-ar putea ca cineva sa aiba nevoie de scara aia, sa zicem un boschetar care nu are cu ce se incalzi. Poate ca acel hot, in loc sa foloseasca scara pentru a fura din apartamente, s-ar multumi sa ia doar scara...


--------------------
Dacia Logan Prestige 1.6, 16 V, 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
litza
post 29 Dec 2006, 16:16
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 813
Joined: 27 August 03
From: Bavaria, DE




QUOTE
In ultima instanta ma gandesc sa sparg lacatul si sa-i iau scara de acolo, dar cred ca asta va genera scandal de care eu nu mai am chef, destul ma bate la cap ca fac zgomot si ca il deranjez (desi incerc mereu sa nu fac asta, si nici nu o fac).


De aici deduc ca si-a ingradit o bucata din spatiu comun sau public? Daca da trebuie somat sa demoleze respectiva constructie care precis nu are autorizatie pe ea. Daca il reclami la directia urbanism (strica aspectul zonei prin ingradiri neautorizate) se poate alege el si/sau asociatia cu amenda.


--------------------
Dacia Solenza 2003-2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
padre
post 29 Dec 2006, 16:20
Post #5


Il padrino


Group: Members
Posts: 1.890
Joined: 20 December 04
From: Bucuresti




Da, ai inteles exact. Intreg spatiul de sub geamuri, care este acoperit cu pamant, este ingradit. Omul are si vita de vie acolo, ca sa nu mai spun ca are niste fiare care formeaza un cadru pe care se agata via... fix sub balconul meu. Nu stiu daca fiarele alea pot suporta greutatea unui om, dar da, si acela ar fi un mod de a se urca un om in balconul meu. O sa fac niste poze, poate chiar maine, si o sa le pun pe forum.


--------------------
Ford Mondeo 2.5T
ex Renault Megane 2.1 1.5 dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rmg
post 29 Dec 2006, 23:02
Post #6


Membru autentic


Group: Members
Posts: 512
Joined: 5 April 04
From: Bucuresti




Nu am nimic cu batranii si nici nu sunt scandalagiu de fel insa nu accept sa ma educe pe mine vecinii! Daca e cazul, EU II EDUC pe ei!
Restul, cu legislatie, asociatia de proprietari, e pierdere de vreme! Trust me!!!

Prima lectie: dat jos lacatul si rupta scara!


--------------------
Renault Laguna II 1.9dCI break 2002 Initiale
Ex: Renault Laguna 2002, 1.9dci Dynamique
Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
YO4RLP
post 29 Dec 2006, 23:33
Post #7


membru radioactiv


Group: Members
Posts: 331
Joined: 20 December 05
From: Galați




Nu exista vreun HCL de genul "Asocierea dintre Consiliul local al municipiului ... si asociatiile de proprietari/locatari in vederea administrarii in comun a zonelor verzi, a locurilor de joaca si parcarilor din ansamblurile de locuinte"?

Cu primaria nu te astepta la prea multe: o comisie, peveu de constatare, bla, bla ...
Incearca si cu presa scrisa.

This post has been edited by YO4RLP: 29 Dec 2006, 23:43


--------------------
Dacia SuperNova Confort 2002 - GL-06-EAF
Cine vrea, găsește posibilitați; cine nu vrea, găsește scuze.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dizzy
post 30 Dec 2006, 00:32
Post #8


Work smart not hard!


Group: Members
Posts: 4.781
Joined: 11 February 04




Dar pompierii ce parere au de o gramada de lemne sub o teava de gaz?
Eu cred ca poti ruga un pompier sa te ajute un pic.


--------------------
Whirpool ex Dacia Logan 2005 - B zzz SXX
Stupidity is a more dangerous enemy of the good than evil.
I have no time to battle egos and small minds.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Supapa_jR
post 30 Dec 2006, 10:05
Post #9


Membru autentic


Group: Members
Posts: 685
Joined: 18 October 05
From: Bucuresti




Eu zic sa te duci la el cu vorba buna....nu vrea....iei un topor....bulesti lacatu' ,spargi scara si dupa aia ii explici frumos cum se poate suna la politie....smile.gif) cea mai simpla metoda....garda nu o sa faca nimic...poate in cel mai rau caz deranjarea linistii....ai grija sa nu faci prea mare scandal pe acolo biggrin.gif succes!


--------------------
Cagiva STX 350 / 30cp Enduro xt 660x SOLD
www.KawaMotors.ro
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
l@u
post 30 Dec 2006, 12:13
Post #10


Membru autentic


Group: Members
Posts: 6.057
Joined: 31 July 06




Prima data scapi ceva jos de la geam si apoi cu un ciocan ii spargi lacatul si ii arunci si lantul si ii distrugi blocajele pe care le-a facut la accesul propietatii comune.Faci treaba asta ziua in amiaza mare de fata cu toata lumea ca sa nu poti fi acuzat de furt.Dupa 2-3 actiuni de acest gen sigur o sa lase spatiul accesibil ptr. toti propietarii ca o sa se sature de cumparat lacate si reparat garduri,apoi intr-o seara dai o bere la un boschetar si ii spui sa ii fure scara si sa o distruga.Merge garantat eu am probat-o pe pielea mea atunci cand marlanii de la scara mea au pus lanturi in parcare-aveam un ciocan in portbagaj si din doua lovituri spargeam lacatu',parcam si imi vedeam de treaba.Nimeni nu a comentat nimic si dupa ce am spart cateva lacate marlanii s-au lasat pagubasi si au desfiintat lanturile din parcare.Marlanii care fac treburi de acest gen au ceva tupeu dar nu destul ca sa te combata asa ca nu renunta in fata incultilor si prost crescutilor care iau abuziv anumite bunuri comune.BAFTA!!!


--------------------
Land Rover Freelander Td4, HSE -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rhunder
post 30 Dec 2006, 12:20
Post #11


Membru autentic


Group: Members
Posts: 263
Joined: 15 August 06
From: Bucuresti




imi cer scuze ca abuzez de post, dar subiectul este asemanatoar. Eu am urmatoarea problema: In jurul blocului sunt parcate masini fiecare cu tablita si daca incerci sa lasi masina acolo in cel mai bun caz o iei cu urme de cheie pe ea, in acelasi timp vin de la cumparaturi, de exemplu, si vrea sa opresc masina cat sa dau jos sacose si ce mai am (ultima data un televizor), asa cai am lasat masina pentru 5-10 min cat a durat totul in fata scarii blocului (pozitiile aprinse sa se vada ca nu am parcat ci doar am oprit pentru cateva minute). In cele 10 min a venit un nene vecin care m-a somat sa eliberez spatiul ca e locului de parcare cu acte.
Mie nu mi se pare normal ca accesul in bloc sa fie al unei persoane, si cred ca exista totusi o reglementare ceva, dar nu gasesc nimic. Ma puteti ajuta?


--------------------
Dacia SuperNova Clima 2001 - b25wzj
Clio II 2005 1.5 DCI 65
Megane Prima 1.6 16V - temporar! :)
VW Golf V 1.9 tdi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
padre
post 30 Dec 2006, 13:38
Post #12


Il padrino


Group: Members
Posts: 1.890
Joined: 20 December 04
From: Bucuresti




Multumesc pentru raspunsuri, dar astept sfaturi cu trimitere la legi, hotarari ale consiliului local, etc. Documente legale!
Stiu si eu cum sa-i sparg lacatul dar nu am chef de scandal, locuiesc in blocul asta de 24 de ani... Bineinteles ca am incercat intai cu vorba buna, dar idiotul nu vrea si pace. Pana la urma va fi scandal, asta e clar, dar vreau sa fiu civilizat pana la capat si sa am in sustinerea mea legea. Tocmai ce am aflat ca vecinul asta si-a bagat o groaza de alte troace si in subsolul blocului. wacko.gif
Asa ca va rog frumos sa scrieti daca aveti un exemplu concret de document legal sau experienta asemanatoare, nu va mai dati cu parerea ca la asta ma pricep si eu.

Atasez si niste poze ca sa fie mai clar:
picture0501lo9.th.jpg picture0511pf6.th.jpg picture0481rr8.th.jpg

PS: am uitat sa adaug: accesul in spatele blocului este restrictionat, asociatia a facut o curte in spatele blocului, cu garduri si poarta cu lacat, astfel incat sa poata parca numai cei din bloc. Treaba s-a facut legal, cu autorizatii, am pus toti bani, etc. Nu incurcam pe nimeni si constructia blocului e de asa natura incat se formeaza o curte foarte frumoasa. E bine ca e liniste si nici nu se face mizerie.

This post has been edited by padre: 30 Dec 2006, 13:44


--------------------
Ford Mondeo 2.5T
ex Renault Megane 2.1 1.5 dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
semit
post 30 Dec 2006, 13:48
Post #13


Private Spice


Group: Moderatori
Posts: 5.972
Joined: 27 September 05
From: Bucuresti




daca vrei vin si te ajut.. le luam intr-o zi si le aruncam pe toate in strada.. efect garantat 100%... wink.gif sau.. am niste tiganusi care au nevoie de lemne sa se incalzeasca... It`s your choice.. smile.gif


--------------------
Reno Megane GT line 1.5dCi '13
nu-ti face iluzii ca sa n-ai deziluzii.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
l@u
post 30 Dec 2006, 14:19
Post #14


Membru autentic


Group: Members
Posts: 6.057
Joined: 31 July 06




Crede-ma cu astfel de oameni nu poti rezolva decat daca iei o doza temporara de nesimtire mai mare sau egala cu a lor.Cu frumosul nu rezolvi nimic ptr.ca daca erau oameni de inteles nu faceau asa ceva iar legal doar daca ai pe cineva la primarie la control sau la sanatatea populatiei sau pompieri cum spunea dizzy poate o reclamatie dar.... dureaza si pierzi timp si nervi cu autoritatile.Cred ca solutia cea mai buna este cea extrema ..nu te indemn la violenta ca nu se cade dar arata-le ca poti fi mai nesimtit ca ei ptr. o zi si ai sa vezi cum dau inapoi.


--------------------
Land Rover Freelander Td4, HSE -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
XMihai
post 30 Dec 2006, 15:01
Post #15


Carcotasu' de Serviciu


Group: Members
Posts: 1.785
Joined: 31 January 06
From: Dr Tr Severin




Politia Comunitara rezolva totul wink.gif 243.gif


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
padre
post 30 Dec 2006, 15:26
Post #16


Il padrino


Group: Members
Posts: 1.890
Joined: 20 December 04
From: Bucuresti




Cum, in ce fel? Ce treaba are Politia Comunitara cu subiectul?
Decat sa aruncati aici niste vorbe fara sa argumentati, mai bine v-ati limita la a lectura topicul. Multumesc.

@Semit: nu e rea ideea ta, m-am gandit si eu la asta dar mai intai o sa incerc cu frumosul. Oricum multumesc pentru suport cool.gif


--------------------
Ford Mondeo 2.5T
ex Renault Megane 2.1 1.5 dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hash
post 30 Dec 2006, 19:55
Post #17


calculatorist


Group: Members
Posts: 1.388
Joined: 13 September 04




Poti incerca sa citesti materialul asta, poate de agati de ceva (legile A.P.):
http://www.condominium.ro/

De acolo exista un link cu consultanta juridica pentru A.P., oamenii au pus diverse probleme si au capatat raspuns:
http://www.dsclex.ro/consilierasocprop/consilier.htm

Poate gasesti o problema similara cu a ta. Succes la sapat ..

PS. Noi am avut o problema cu un vecin care infunda canalizarea cu carpe, nu se spala, paduchi si purici la el ca la nimenea, si i-am spart usa - in mod legal, de fata fiind un politist - s-a votat in sedinta A.P. Singura care te poate sprijini este asociatia, asa incat cauta sa obtii sprijinul vecinilor. Daca nu poti, risti sa ti-i ridici in cap pe toti, procese etc.


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 1 Jan 2007, 10:24
Post #18


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




La cum arata in poze e clar ca omul e bolnav psihic, imi e si frica sa-mi imaginez ce a indesat la subsol...au mai aratat la televizor batrani care strang toate prostiile, si solutia este la Politie(comunitara sau nu, asta nustiu), vin aia cu niste jandarmi si ii incarca boarfele intr-un camion, eventual il mai interneaza la nebuni...

Tu stai linistit si nu te apuca sa-i arunci si sa spargi nimic cum s-a sugerat, ca numai te faci de panarama, si tu te faci, nu cei cu sfaturile..
Asociatia ce zice? e cu tine sau cu ala? initial trebuie somat de asociatie, si daca nu vrea, se cere sprijinul autoritatilor, tot asociatia mi se pare ca trebuie sa faca chestia asta, vorbeste si tu cu presedintele..


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
anamana
post 1 Jan 2007, 22:05
Post #19


Membru


Group: Members
Posts: 179
Joined: 2 September 05




Padre, eu zic sa te uiti putin prin <normele de salubrizare> emise de Administratia Domeniului Public.

Trebuie sa fie pe-acolo ceva de genul asta:
- Autoritatea publică locală are urmatoarele obligatii:
sa asigure masurile necesare pentru protecția sanatatii publice, pentru conservarea si
protecția mediului, pentru prevenirea poluarii accidentale a mediului, a surselor sau cursurilor de apa
prin depozitarea necontrolata a deșeurilor de către agenții economici sau de către cetateni;

- materialele abandonate pe domeniul public vor fi ridicate pe baza procesului verbal
încheiat de agentul constatator si transportate de către Direcția ADP din cadrul Primăriei.


Tot ce poti sa faci pe cale legala, e sa depui o sesizare la ADP unde prezinti situatia in felul urmator:

Ceri evacuarea materialelor (atasezi imaginile postate aici) depozitate ilegal pe domeniul public
pentru ca reprezinta un focar de infectie. Misuna sobolanii intr-o veselie pe-acolo, si esti ingrijorat
de sanatatea ta si a familiei. In plus, nu exista posibilitatea deratizarii tocmai din cauza inaccesibilitatii locului.
Precizezi ca nu te-ai putut intelege amiabil cu vecinul, si nu ai alta solutie decat sa li te adresezi lor direct.

This post has been edited by anamana: 1 Jan 2007, 22:16


--------------------
xx ABC
Mircea cel Batran a fost inmormantat la Cozia impreuna cu umbra sa.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
l@u
post 1 Jan 2007, 22:16
Post #20


Membru autentic


Group: Members
Posts: 6.057
Joined: 31 July 06




vorbeste si tu cu presedintele......sau muta-te.....
Solutia cea mai buna este cea pe care ai sa o alegi chiar tu.


--------------------
Land Rover Freelander Td4, HSE -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
padre
post 1 Jan 2007, 22:19
Post #21


Il padrino


Group: Members
Posts: 1.890
Joined: 20 December 04
From: Bucuresti




Da, asta cu mutatul e chiar buna. Adica locuiesc de 24 de ani aici si sa ma mut din cauza unui idiot. NU! mad.gif
Voi vorbi cu presedintele asociatiei, am zis sa treaca sarbatorile. Va voi tine la curent.
Buna ideea cu ADP-ul, multumesc anamana.


--------------------
Ford Mondeo 2.5T
ex Renault Megane 2.1 1.5 dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gustihor
post 1 Jan 2007, 23:22
Post #22


Membru incepator


Group: Members
Posts: 26
Joined: 2 November 06




In primul rand La Multi Ani!
Referitor la mizeria de langa bloc: spatiul verde apartine primariei - domeniul public si este doar in administrarea asociatiei de proprietari care obligatoriu trebuie sa aiba un contract cu primaria. Este obligatia presedintelui de asociatie sa rezolve problema. Daca nu vrea ai 2 variante: 1. un inspector de la primarie - ar trebui sa fie un prieten ca sa rezolve problema mai repede- care sa constate si sa faca o adresa catre asociatie; 2. politia comunitara care poate face acelasi lucru
Referitor la locurile de parcare: situatia se complica putin deoarece ca sa obtii loc de parcare platit trebuie o solicitare, vizata de presedintele de asociatie, catre primarie - tot la domeniul public -. Din experienta proprie pot sa spun ca dureaza destul de mult fiindca acest tip de solicitare se discuta la sedintele de consiliu local tocmai pentru a nu se produce blocaje mai ales la intrarile de bloc: acces salvare pompieri si nu in ultimul rand pentru handicapati. Asa ca nenea vecinu nu cred ca are hartii de la primarie si daca are atunci are cohones. Te poti interesa la presedintele de asociatie care obligatoriu are amplasamentele parcarilor platite.
Succes la amandoi!!! Si nu va enervati caci respectivii poate chiar asta urmaresc!!!
Scuze ptr lungimea prelegerii.


--------------------
renault megane 2006 Expression 1.5dci 100cp - xxxxxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
l@u
post 2 Jan 2007, 15:42
Post #23


Membru autentic


Group: Members
Posts: 6.057
Joined: 31 July 06




......sau muta-te..... a fost o gluma dar se pare ca esti stresat tare daca ai prins-o Iti doresc rezolvare grabnica!!!
La multi ani!!!

This post has been edited by l@u: 2 Jan 2007, 15:43


--------------------
Land Rover Freelander Td4, HSE -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dantes
post 5 Jan 2007, 10:36
Post #24


Membru


Group: Members
Posts: 3.312
Joined: 12 December 03
From: Tzaranoaia




Hai sa vedem daca ii pot raspunde lui padre... Soata e administrator iar eu membru in comitet... Asa ca nu vorbesc neavizat...

Daca vrei legi, atunci cauta urmatoarele:
-HG 400/200x(nu mai stiu anul...toata lumea hg 400 ptr. ca e "biblia" Asociatiilor de Proprietari)
-H 247/2003
-H 290/2004
-Lege 22/1969 (legea locuintei)
-Lege 145 /1999 (legea locuintei modificata)
-H 1275/2000 (norme la L145)
..etc..
Mai sunt o groaza de normative date de fiecare primarie in parte... Daca stai in S4 atunci iti mai zic...dar cel mai bine te uiti pe site-ul lor...

Acuma... Din cate vad in poze, are ingradit aprox 1m in afara blocului... Sunt 2 cazuri:
1. Ce este sub bordura de ciment din jurul blocului e proprietate comuna a Asociatiei, iar ptr. ca el sa faca ceva pe locul respectiv, trebuie acordul tuturor proprietarilor...deci si al tau... In caz ca nu exista asa ceva, reclamatie la primarie, Serviciul Relatii cu Asociatiile de Proprietari sau ceva de genu'... Se rezolva IMEDIAT... Vin si ii cheama pe presedinte si pe administrator si sa vezi ce amenzi isi iau daca nu rezolva...

2. Are o ingradire pe spatiul public... Aici e iar simplu... Primarie la urbanism, reclamatie ca e imprejmuire neautorizata, vin aia, il someaza, apoi o darama... Am avut un caz similar cu un "garaj" improvizat care l-am rezolvat astfel...

Daca e si pe spatiul comun si pe spatiul public, atunci ordinea de rezolvare e astfel:
1. Presedinte si/sau Administrator
2. Reclamatie la Primarie asupra Asociatiei...daca e de locatari sa vezi ce amenzi isi iau..daca e de Proprietari atunci ii cauta in toate hartoagele.
3. Reclamatie Urbanism din cadrul Primariei..

Iti garantez ca daca nu reusesti sa te intelegi cu Presedintele sau Administratorul, atunci sigur vei reusi cu primaria (pct.2) dar nu chiar imediat...

Nu ai treaba cu politia sau alte chestii... Nasul asociatiilor e primaria!


--------------------
O masina oarecare . - .
Old school
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
padre
post 5 Jan 2007, 11:49
Post #25


Il padrino


Group: Members
Posts: 1.890
Joined: 20 December 04
From: Bucuresti




Multumesc, dantes, astea da informatii folositoare!
Nu am vorbit cu nimeni inca, nu am avut timp si sincer nici chef. Dar cu prima ocazie il voi aborda pe presedinte, de fiecare data cand ii vad scara acolo imi amintesc de aroganta de neam prost de care a dat dovada. Si nu trebuia decat sa o mute sau sa o ascunda sub plasticele alea de acolo si ma declaram multumit.
L-am salutat in seara de 31 dec pe strada si nici macar nu mi-a raspuns la salut, genul asta de om este, adica un jeg.


--------------------
Ford Mondeo 2.5T
ex Renault Megane 2.1 1.5 dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th April 2024 - 13:13
Forum Renault