DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Devine obligatoriu, sa ai DOUA triunghiuri?

AMW
post 13 Jun 2006, 14:37
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 779
Joined: 7 March 06
From: Bucuresti




Azi-noapte in jurul orei 2 ma indreptam spre casa si pe strada C.A. Rosetti ma opreste un echipaj de politie.

Trag pe dreapta, se prezinta si imi spune ca se face un control pentru depistarea soferilor aflati in stare de ebrietate si imi spune sa pregatesc actele. In timpul ce eu pregateam actele, incepe sa dea un tur de masina si sa se uite suspect la numerele de inmatriculare.

Revine, ii inmanez actele, ma intreaba cand am consumat ultima data alcool si ma invita sa suflu in echilotest..rezultatul iese negativ, dupa care ma roaga sa ii arat triunghiurile, extinctorul si trusa medicala, ma dau jos deschid portbagajul i-le arat se uita la ele, le studiaza dupa care imi spune ca sunt pasibil de amenda incepand cu data de 29 iunie, pentru ca va devenii obligatoriu sa avem DOUA triunghiuri reflectorizante.

Mie mi-sa parut cel putin ciudat felul cum m-a abordat...ca a studiat masina..a fost primul care mi-a cerut sa vada trusa medicala si restul (pe mine ma opresc cam la 3 zile pentru control dar nici unul pana acum nu s-a purtat ca respectivul...suspicios si cautator de nod in papura) ...si cred ca vroiau si ei sa scoata bani de o bere...

Acum sunt nedumerit, stie cineva daca chiar asa este ca incepand cu data de 29 este obligatoriu sa avem doua triunghiuri reflectorizante??


--------------------
Volkswagen Passat Highline 2.0 TDI 4MOTION B6
Renault Megane III 1.5 dCI - 90 cp - 2012
Renault Scenic II Dynamique 1.6 16v
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 13 Jun 2006, 14:44
Post #2


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Eu unul nu am vazut in legsilatie asa ceva. Momentan e valabil:
QUOTE
În conformitate cu legislația națională privind circulația pe drumurile publice din România, autovehiculele trebuie să fie dotate cu:
    - trusă medicală, certificată de Ministerul Sănătății în conformitate cu prevederile legale în vigoare;
    - triunghi (adica la singular - n.n) de presemnalizare, omologat în conformitate cu prevederile Regulamentului nr. 27 CEE-O.N.U.;
    - stingător de incendiu, omologat în conformitate cu prevederile legale în vigoare.
    Aceste dotări vor fi amplasate în autovehicul într-un spațiu în care să nu prezinte risc de rănire pentru conducătorul autovehiculului sau pentru pasageri în caz de impact ori frânare bruscă (de exemplu: spațiul destinat bagajelor, spații prevăzute cu sistem de închidere din interiorul sau exteriorul cabinei, spații special amenajate etc.)


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vijelie
post 13 Jun 2006, 14:46
Post #3


membru violet


Group: Members
Posts: 4.605
Joined: 11 November 05
From: Bucuresti




Acu stiu ca e cam tarziu, dar l-ai intrebat ce poti face cu cel de-al 2-lea, ca rostul unui triunghi il inteleg?


--------------------
Dacia Duster 2011 Laureate dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AMW
post 13 Jun 2006, 14:49
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 779
Joined: 7 March 06
From: Bucuresti




da l-am intrebat pentru ca si eu am ramas uimit. Mi-a zis ca in cazul unei pene pe un drum inter-judetean( sau ma rog in afara orasului) imi trebuiesc doua...unul in spate la o distanta de x metrii si unul in fata la o distanta de x metrii plus ca trebuie sa am pozitile aprinse...


--------------------
Volkswagen Passat Highline 2.0 TDI 4MOTION B6
Renault Megane III 1.5 dCI - 90 cp - 2012
Renault Scenic II Dynamique 1.6 16v
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alydor
post 13 Jun 2006, 14:52
Post #5


Pressar


Group: Members
Posts: 2.771
Joined: 12 March 06




dupa noua lege :"9. După articolul 8 se introduce articolul 81 cu următorul cuprins:
Art.81. Pentru a fi conduse pe drumurile publice, autovehiculele și tramvaiele trebuie să fie dotate cu truse medicale de prim ajutor, triunghiuri reflectorizante și stingătoare de incendiu, omologate."

"Art. 115. - (1) Deținătorii de autovehicule sunt obligați să doteze autovehiculele pe care le dețin cu truse medicale de prim ajutor, pentru fiecare categorie de autovehicul, precum și cu triunghiuri reflectorizante și stingătoare de incendiu, conform legislației în vigoare.
(2) Deținătorii de autovehicule, inclusiv ai celor care efectuează transportul public de persoane sau de mărfuri periculoase, sunt obligați:
a) să asigure testarea anuală a calificării conducătorilor de autovehicule, în scopul însușirii corecte și respectării de către aceștia a dispozițiilor legale ce reglementează circulația pe drumurile publice;
B ) să doteze autovehiculele proprii cu aparate de control al timpilor de odihnă și al vitezei de deplasare, omologate, precum și cu truse medicale de prim ajutor, triunghiuri reflectorizante și stingătoare de incendiu."

la contraventii:"14. Conducerea unui autovehicul care nu este dotat cu trusă medicală, triunghiuri reflectorizante și stingător pentru incendii, omologate."

sursa :aici


e foarte ambigua legea. nu zice ca trebuie sa fie doua zice ca sunt "triunghiuri" ceea ce lasa loc de interpretare....

This post has been edited by Alydor: 13 Jun 2006, 14:52


--------------------
- - -
Igo8 - C520
Primo - Samsung Galaxy Mega 5.8 Duos

Cine nu poate da exemple da sfaturi..
When everything fails, RTFM!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vijelie
post 13 Jun 2006, 14:54
Post #6


membru violet


Group: Members
Posts: 4.605
Joined: 11 November 05
From: Bucuresti




Bai, ce m-a luminat nea politistu asta!
Adica suntem responsabili de semnalizare corespunzator clasei si categoriei drumului!


--------------------
Dacia Duster 2011 Laureate dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AMW
post 13 Jun 2006, 14:56
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 779
Joined: 7 March 06
From: Bucuresti




Adica pe autostrada de exemplu nu avem nevoie decat de unul in spate...pentru ca din sens opus nu vine nimeni si pe alte categorii de drumuri, DN,DJ,DC, este nevoie de doua ca sa poti fi vazut atat din fata cat si din spate??


--------------------
Volkswagen Passat Highline 2.0 TDI 4MOTION B6
Renault Megane III 1.5 dCI - 90 cp - 2012
Renault Scenic II Dynamique 1.6 16v
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 13 Jun 2006, 15:01
Post #8


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




Mie mi-a zis un politisc ca vor fi obligatorii si 2 extinctoare, in caz ca apar 2 focare de incendiu la masina.
E o imbecilitate legea in eventualitatea ca e adevarata, sunt sigur ca un parlamentar si-a deschis fabrica de triunghiuri(sau firma lui le aduce de undeva) si cum alea nu expira, nu-i iesea profit.

Astept cu interes pe viitor cate o trusa de prin ajutor pentru fiecare ocupant.


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vijelie
post 13 Jun 2006, 15:02
Post #9


membru violet


Group: Members
Posts: 4.605
Joined: 11 November 05
From: Bucuresti




plus un set de seringi pt sevraj ca nu e de joaca cu astia...


--------------------
Dacia Duster 2011 Laureate dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alydor
post 13 Jun 2006, 15:05
Post #10


Pressar


Group: Members
Posts: 2.771
Joined: 12 March 06




azi maine o sa fim obligati sa avem masina de pompieri dupa noi ca de... poate apare un focar mare de incendiu... si sa avem si ambulanta... ca daca tot e accident...


--------------------
- - -
Igo8 - C520
Primo - Samsung Galaxy Mega 5.8 Duos

Cine nu poate da exemple da sfaturi..
When everything fails, RTFM!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AMW
post 13 Jun 2006, 15:05
Post #11


Membru autentic


Group: Members
Posts: 779
Joined: 7 March 06
From: Bucuresti




Mai nasol e altceva ca mi-a spus ca de la data mentionata controalele RAR prin bucuresti si prin tara se vor inmulti tocmai pentru astfel de cazuri.

Daca nu ai ceva de ex trusa medicala...iti da amenda si iti ridica talonul?? sau doar amenda?


--------------------
Volkswagen Passat Highline 2.0 TDI 4MOTION B6
Renault Megane III 1.5 dCI - 90 cp - 2012
Renault Scenic II Dynamique 1.6 16v
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 13 Jun 2006, 15:07
Post #12


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




Doar amenda.


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AMW
post 13 Jun 2006, 15:08
Post #13


Membru autentic


Group: Members
Posts: 779
Joined: 7 March 06
From: Bucuresti




aha..pai si atunci de ce mi-a zis de controalele RAR...avea el o vaga banuiala ca am joc in directie sau ca pe toba de esapament ies mai multe noxe decat trebuie?? ma rog...e bine de stiut...


--------------------
Volkswagen Passat Highline 2.0 TDI 4MOTION B6
Renault Megane III 1.5 dCI - 90 cp - 2012
Renault Scenic II Dynamique 1.6 16v
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AL
post 13 Jun 2006, 15:15
Post #14


Member


Group: Members
Posts: 2.495
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




Chestia cu 2 triunghiuri e obligatorie in Spania de acum 2 ani... probabil ca distinsele capete de creta au avut parte de ceva vacante in zona cu pricina si au descoperit pluralul, iar votul alesilor a consfiintit magaria.... deh, VESTA stie de ce wink.gif... la nivelul UE (cu exceptia Spaniei) e obligatorie dotarea cu 1 triunghi reflectorizant.


--------------------
Skoda KAROQ 2019 - B-21-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alydor
post 13 Jun 2006, 15:15
Post #15


Pressar


Group: Members
Posts: 2.771
Joined: 12 March 06




chiloti fosforescenti nu vor???? ca cumpar material si imi fac...


--------------------
- - -
Igo8 - C520
Primo - Samsung Galaxy Mega 5.8 Duos

Cine nu poate da exemple da sfaturi..
When everything fails, RTFM!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C.C.
post 13 Jun 2006, 15:22
Post #16


Membru


Group: Members
Posts: 190
Joined: 10 April 05




astia cu legile lor "perfectibile (cum spunea un idiot din parlament) incep sa ma enerveze. ar trebui sa se faca, totusi un sondaj sau o cercetare, ca sa vada in cate cazuri (procentual), dotarile respective au fost, intr-adevar eficiente si au salvat situatia. adica, daca triungiurile alea au aceeasi eficienta cu avariile, trusa aia de 2 bani n-a salvat pe nimeni pt.ca soferul nu era chirurg tongue.gif , sau stingatorul n-a mai putut stinge nimic, fiindca era prea mic, atunci la ce bun sa mai dai banii pe ele? cred ca aveti dreptate, o fi afacerea vreunui barosan de prin parlament mad.gif
sal


--------------------
opel vectra a 1990, ex. dacia 1310 - abxxxx
scopul NU scuza mijloacele!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alydor
post 13 Jun 2006, 15:37
Post #17


Pressar


Group: Members
Posts: 2.771
Joined: 12 March 06




in dacia 1310 pe care o aveam inainte de golanel wub.gif aveam un stingator din ala de neam prost de 5 kg.. l-am dat cu tot cu masina...in golanel am unu din ala cat sprayu... cred ca si daca fac pipi sting un foc decat cu ala... sper sa nu fie nevoie sa il folosesc niciodata...


--------------------
- - -
Igo8 - C520
Primo - Samsung Galaxy Mega 5.8 Duos

Cine nu poate da exemple da sfaturi..
When everything fails, RTFM!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C.C.
post 13 Jun 2006, 15:39
Post #18


Membru


Group: Members
Posts: 190
Joined: 10 April 05




o fi mic si destept biggrin.gif
apropo: taica-meu avea la un moment dat un stingator mare (de perete) biggrin.gif in dacie. mi-a spus cineva, ca, degeaba, la o adica, n-ar fi valabil si tot ia amenda. asa o fi?


This post has been edited by C.C.: 13 Jun 2006, 15:43


--------------------
opel vectra a 1990, ex. dacia 1310 - abxxxx
scopul NU scuza mijloacele!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AMW
post 13 Jun 2006, 15:41
Post #19


Membru autentic


Group: Members
Posts: 779
Joined: 7 March 06
From: Bucuresti




asta al meu care l-am cumparat de la ei cand am ridicat masina are vreo 2-3 kile,...mai ma intrebau unii daca am bata in masina si le raspundeam in gluma ca am extinctorul in portbagaj biggrin.gif


--------------------
Volkswagen Passat Highline 2.0 TDI 4MOTION B6
Renault Megane III 1.5 dCI - 90 cp - 2012
Renault Scenic II Dynamique 1.6 16v
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Pedala
post 13 Jun 2006, 15:59
Post #20


pedal2theMetal


Group: Members
Posts: 78
Joined: 24 June 04
From: Galati




Ca sa nu deschid un topic nou, intreb aici, in legautra cu ITP:

Am prins un zvon cum ca daca te duci sa-ti faci ITP-ul, iti stampileaza (persnolizeaza) trusa medicala, triunghiurile si instinctorul ca sa nu le poti instraina altei persoane (masini).
Stie cineva ceva sigur despre aspectul asta?

Stiti cumva unde se discuta depsre ITP(inspectia tehnica periodica)? ...caci eu nu am gasit topicul cu ajutorul Search-ului.



--------------------
Dacia & Opel Logan 1.4 Laureate 2005, 1310 CL 1.4 1998 - AstraG 1.6i 3 usi
"Fac sport extrem cu Dacia, o calc, imi place senzatia!" - Ombladon. - posesor Dacia 1310 CL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tonicelli
post 13 Jun 2006, 16:10
Post #21


Membru autentic


Group: Members
Posts: 374
Joined: 26 March 06
From: Valea Jiului




Ha, ha, ha .......
Acum merg la magazin să mai iau încă 3 triunghiuri biggrin.gif că la mașină mi-au dat numai unul și dacă tot trebuie altul iau încă 3 să pun și pe laterale că dacă vine vaca sau calul în viteză ??? blink.gif
Acum serios deja sună a .... cum zicea în bancul ăla "băăă de ce (nu) ai șapcă?"
Legislația asta e făcută ...
Apropo (cumva off topic) citeam pe aici că pe drumurile europene ar fi permisă în localitate viteza de 70 km/h. Am citit în Codul Rutier dar nu scrie absolut nimic de așa ceva sad.gif


--------------------
Dacia Logan Laureate plus - HD-XX-XXX
România ... frumoasă țară ... păcat că e locuită
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 13 Jun 2006, 16:15
Post #22


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




In codul rutier nu scrie, dar practic se poate, in funtie de ce indicatoare intalnesti, la intrarile in orase, sau pe portiuni necirculate de exemplu, o sa gasesti cateodata indicator cu 70 km/h in localitati.
De exemplu la intrarea in Constanta dinspre Mangalia, desi ai trecut de indicatorul de intrare in localitate, ai limita 70 km/h daca nu ma insel.

This post has been edited by argon: 13 Jun 2006, 16:16


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tonicelli
post 13 Jun 2006, 16:34
Post #23


Membru autentic


Group: Members
Posts: 374
Joined: 26 March 06
From: Valea Jiului




Revenim ....
Extras din Regulamentul de aplicare a codului rutier:
Art. 180. - Conducatorul de autovehicul sau tramvai este obligat:

1. ....
2. ....
3. ....
4. Sa aiba in autovehicul trusa medicala de prim ajutor, triunghiuri reflectorizante si stingator de incendiu omologate.

Art. 189. - (1) Daca autovehiculele ori remorcile imobilizate pe partea carosabila a drumului nu pot fi deplasate, conducatorii acestora sunt obligati sa puna in functiune luminile de avarie si sa instaleze triunghiul de presemnalizare.

(2) Triunghiul de presemnalizare se instaleaza in spatele vehiculului si pe aceeasi banda, la o distanta de cel putin 30 m de acesta, astfel incat sa poata fi vazut de conducatorii care se apropie. In localitati, atunci cand circulatia este intensa, triunghiul de presemnalizare se poate aseza la o distanta mai mica sau chiar pe vehicul, astfel incat, si in aceasta situatie, sa poata fi observat din spate.
...
Vorba aceea "Eu cu cine votez ???" blink.gif

This post has been edited by tonicelli: 13 Jun 2006, 16:35


--------------------
Dacia Logan Laureate plus - HD-XX-XXX
România ... frumoasă țară ... păcat că e locuită
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bion
post 13 Jun 2006, 16:55
Post #24


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.711
Joined: 1 May 04
From: TM




Eu sunt relativ linistit. Am harburi pe patru roti de 30 de ani si atunci cand a aparut prin 77 oligativitatea dotarii auto cu centuri de siguranta, trusa medicala si doua triunghiuri le-am cumparat si masinile mele le-au mostenit biggrin.gif Era obligatoriu de pus triunghi in fata si in spatele masinii defecte.

Cu stima bion


--------------------
Dacia SLZ Scala 2003 - TM54
Crăpa-le-ar Domnul ficații
Și setea ogoi-le-ar cu venin,
Căci n-au păreche-n lume blestemații
Crîșmarii care toarnă apă-n vin !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 13 Jun 2006, 16:59
Post #25


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




SI daca masina nu se defecteaza? ei?!
Nu am ramas niciodata in drum in 100 si ceva de mii de km...car triunghiu ala degeaba..de ce as mai cara unu? biggrin.gif


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gonty
post 13 Jun 2006, 17:00
Post #26


Membru autentic


Group: Members
Posts: 298
Joined: 23 March 03
From: Iasi




QUOTE(bion @ 13 Jun 2006, 19:55)
trusa medicala si doua triunghiuri le-am cumparat si masinile mele le-au mostenit biggrin.gif Era obligatoriu de pus triunghi in fata si in spatele masinii defecte.                                             
*


Dar sunt omologate RAR? tongue.gif . Trusa ai mai improspatat-o? ohmy.gif


--------------------
Citroen C4 2.0 HDI 2007, SX Pack - IS96DEA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bulan
post 13 Jun 2006, 17:02
Post #27


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.040
Joined: 20 March 06




Cate camioane noi mi-au trecut prin mana eu pe toate le-am gasit cu doua triunghiuri in dotare.Locul unde erau amplasate trusa medicala si stingatorul erau marcate distinctiv cu abtibilduri lipite pe cabina.Am vrut sa cumpar eu cele doua abtibilduri sa le lipesc pe logan ca sa se vada unde este trusa si stingatorul dar nu am gasit.Cati politisti au murit pana au ajuns la concluzia ca uniforma lor NU SE VEDE NOAPTEA si s-au dotat in final cu veste reflectorizante.Alydor Scris 13 Jun 2006, 16:15
chiloti fosforescenti nu vor???? ca cumpar material si imi fac...
Alydor te rog frumos dar frumos nu mai face haz de chestia cu vesta refrectorizanta ca salveaza VIETI OMENESTI!!!Fac pariu pe ce vreti ca politia s-a dotat cu loganuri noi dar nu le-a dat prin cap sa umple si portbagajele cu un SET COMPLET DE SEMNE DE CIRCULATIE PORTABILE&DIFERITE LAMPI DE SEMNALIZARE pentru accidentele la care trebuie sa se deplaseze.Nici un mijloc de semnalizare nu este suficient pe timp de:ceata+polei+curba+accident+neatentie.Cred ca trebuie sa luam toate masurile ca sa murim de moarte buna la batranete in patul nostru cu familia in preajma.

This post has been edited by bulan: 13 Jun 2006, 17:10


--------------------
a b c
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bion
post 13 Jun 2006, 17:21
Post #28


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.711
Joined: 1 May 04
From: TM




QUOTE(gonty @ 13 Jun 2006, 20:00)
Dar sunt omologate RAR? tongue.gif . Trusa ai mai improspatat-o? ohmy.gif
*


Drac `stie de omologare biggrin.gif dar sunt mai bune ca alea de acum. In trusa am mai umblat am scos paianjenii si am mai pus noutati.Sunt acum de cumparat ceva seturi de reimprospatat trusa medicala. Vreu sa-mi iau si o vesta, personal o consider utila.
argon-aam avut nevoie de cateva ori si pot sa spun ca o data (si e de ajuns)faptul ca era pus triunghiul l-a facut pe un bulgar cu TIR sa se trezeasca din amorteala si a franat la disperare sa nu ma spulbere.A oprit si mi-a explicat ca daca nu ii sarea triunghiul in retina nu frana brusc si cand a vazut clar si pozitiile si avaria ar fi fost prea tarziu. icon_mrgreen.gif (am cam 1 milion de km la activ)

Cu stima bion


--------------------
Dacia SLZ Scala 2003 - TM54
Crăpa-le-ar Domnul ficații
Și setea ogoi-le-ar cu venin,
Căci n-au păreche-n lume blestemații
Crîșmarii care toarnă apă-n vin !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bulan
post 13 Jun 2006, 17:24
Post #29


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.040
Joined: 20 March 06




Eu am in portbagaj la logan o geanta de voiaj cu:2triunghi refrectorizante 1trusa medicala 1stingator incendii+o patura un ceaceaf chibrituri brichete lumanari lanterna multifunctionala cutit briceag pompa umflat cauciucuri hartie igenica sapun lichid medical tinctura de iod manusi medicale manusi de lacatus.TOATE ABSOLUT NOI SI SPER SA NU LE FOLOSESC NICIODATA!!! Daca patesc ceva vreodata la 2 noaptea si nu trece nimeni si tel mobil nu are semnal CINE MA AJUTA???Am uitat cele doua veste reflectorizante sa le trec pe lista

This post has been edited by bulan: 13 Jun 2006, 17:31


--------------------
a b c
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosP
post 13 Jun 2006, 17:30
Post #30


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




@bulan: mai ai loc să pui ceva-n portbagaj?


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
4 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th April 2024 - 14:50
Forum Renault