DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

143 Pages « < 112 113 114 115 116 > »  
Reply to this topicStart new topic

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Vw Touareg - The Battleship, si cateva Logan-uri din dotare

Muttley
post 8 Mar 2023, 17:02
Post #3391


__________________


Group: Members
Posts: 12.998
Joined: 4 September 04
From: -




Sun-o-ndarat pe manajera de corpo, ca sa iei tigaia. Sub jegul ala vei descoperi un interior ca nou.
Macar era multa tipa? KFC, frigider dauna? Ca daca mai era si slabanoaga, ai garantii pe scaun, ca nu-i distrus.


--------------------
Dacia 1310 TLX 1988
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
YRX
post 8 Mar 2023, 17:15
Post #3392


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.723
Joined: 6 July 06
From: Bucuresti




Starea tehnica era conform starii estetice adica deplorabila.
Distributia batea, capacul mustea ulei, valva pcv era distrusa, avea un vacum ingrozitor in carter, practic iti fura busonul din mana, aia fiind cauza esapamentelor negre, (ltft si stft erau la cer, +26 pe stft, probabil consuma enorm), consuma ulei ca la balamuc (avea 2 bidoane in portbagaj, de OMV).
Cutia schimba bine, franele erau cu 2 mm pe placute, discurile pa.
Lampile de semnalizare de pe aripi lipseau, bara era prinsa cu un surub in urma unei avarii mici. Clipsurile nu pareau rupte, doar cine a pus-o la loc nu avea cunostintele necesare.

Se vedea servisarea de reprezentanta. Carcasa compartimentului ECU sparta si lipita grosolan cu baton alb (mai si sarea in ochi). Capacul de pe bobine cu o ureche rupta, multe cleme care tineau cabluri rupte si ne-bagate la locul lor. Capacul bateriei lipsa.

Multe plastice lipsa sau rupte prin interior - suportul de ochelari, aparatorile din portbagaj, un maner de viraj etc.

Tapiseria super imputita (gen scaunele din tramvai) si zgariata probabil de caine mic sau pisica, beyond repair as zice.

Masina din 2012 cu 100k km cu un singur proprietar.

This post has been edited by YRX: 8 Mar 2023, 17:16


--------------------
Dacia Logan 2005 Ambition 1.6 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Muttley
post 8 Mar 2023, 17:25
Post #3393


__________________


Group: Members
Posts: 12.998
Joined: 4 September 04
From: -




Inseamna ca te alintai cu interiorul. Masina e epava din motivele alea care conteaza.


--------------------
Dacia 1310 TLX 1988
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 8 Mar 2023, 17:29
Post #3394


-


Group: Members
Posts: 21.838
Joined: 19 April 05
From: Romania




Eu am ramas masca, sunt mini-uri la 3000e si unii le mai si cumpara ...


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victorine
post 8 Mar 2023, 17:48
Post #3395


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.986
Joined: 20 April 05
From: Timișoara




Mvai!... nu pot să zic mai mult. Las c-o să-și găsească și aia cumpărătorul.


--------------------
Toyota Auris Touring Sports HSD 2014
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
YRX
post 8 Mar 2023, 17:53
Post #3396


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.723
Joined: 6 July 06
From: Bucuresti




....Masina e epava din motivele alea care conteaza....
Frate, zici ca esti Yoda... biggrin.gif
Da-o draq, daca n-a vazut aspirator toata viata, n-a vazut nici altceva decat apa, paie si bataie.

Victorine, te trimit sa vezi unul la tine in oras? tongue.gif
Nu-si gaseste nici un cumparator, nu la banii aia, stai sa vina samsarii sa-i dea jumate din cat cere...

This post has been edited by YRX: 8 Mar 2023, 17:55


--------------------
Dacia Logan 2005 Ambition 1.6 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dizzy
post 8 Mar 2023, 18:03
Post #3397


Work smart not hard!


Group: Members
Posts: 4.781
Joined: 11 February 04




Da-l incolo de MiniCazan. Ce, s- au terminat roabele?
Dar, de ce vrei Mini?
Ca e mica, scumpa, stricacioasa, complicata. Si 2 usi.

Ce e "cu cotreata pe volan"?

Cand voia dna masina am cazut cateva Mini. Nu mi- au placut.

This post has been edited by dizzy: 8 Mar 2023, 18:07


--------------------
Whirpool ex Dacia Logan 2005 - B zzz SXX
Stupidity is a more dangerous enemy of the good than evil.
I have no time to battle egos and small minds.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
YRX
post 8 Mar 2023, 18:12
Post #3398


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.723
Joined: 6 July 06
From: Bucuresti




Nu io bre, altcineva... biggrin.gif
Da' sa stii ca si mie mi-a placut masina, e amuzanta.
Cotreata inseamna o murdarie groasa si lipicioasa, ca aia care se face pe aragaz de la sarit ulei si necuratat la timp. Era dezgustatoare de-a dreptul.

Gasesc io pana la urma, dar cred ca nu la noi.
Uite, asta am vazut-o in persoana (s-a nimerit sa fie in drum cand am fost la Severin), mi-a placut, alta viata adusa din Olanda, are si un interior deosebit, toate erau in regula, dar a zis nevasta-mea ca parca n-o incanta Clubman. Mai vedem...

clubman

This post has been edited by YRX: 8 Mar 2023, 18:15


--------------------
Dacia Logan 2005 Ambition 1.6 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 8 Mar 2023, 18:41
Post #3399


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




QUOTE(YRX @ 8 Mar 2023, 18:15)
Starea tehnica era conform starii estetice adica deplorabila.
Distributia batea, capacul mustea ulei, valva pcv era distrusa, avea un vacum ingrozitor in carter, practic iti fura busonul din mana, aia fiind cauza esapamentelor negre, (ltft si stft erau la cer, +26 pe stft, probabil consuma enorm), consuma ulei ca la balamuc (avea 2 bidoane in portbagaj, de OMV).
Cutia schimba bine, franele erau cu 2 mm pe placute, discurile pa.
Lampile de semnalizare de pe aripi lipseau, bara era prinsa cu un surub in urma unei avarii mici. Clipsurile nu pareau rupte, doar cine a pus-o la loc nu avea cunostintele necesare.

Se vedea servisarea de reprezentanta. Carcasa compartimentului ECU sparta si lipita grosolan cu baton alb (mai si sarea in ochi). Capacul de pe bobine cu o ureche rupta, multe cleme care tineau cabluri rupte si ne-bagate la locul lor. Capacul bateriei lipsa.

Masina din 2012 cu 100k km cu un singur proprietar.
*


La ce reprezentanta isi facea reviziile madama? U650 cu sediul la CAP?

Ca la ce probleme zici ca sunt acolo, parca nu-mi vine sa cred ca a mai dat inca un Mini in 100 de mii de km ca bani de revizii laba varia.

Si probleme la motor la 100 de mii de km la o masina de fitze? "ce-i fa asta?"

Hai ca inteleg ca nu-ti duce reprezentanta galeata de gunoi din interior, da' pe parte de motor si tren de rulare n-ar trebui sa aiba mai mult de un joc mic in vreun cap de bara, ca deh, mai apar dintr-astea, la motor ar trebui sa fie tipla.
Nu stiu cum sa zic, dar eu imi fac reviziile la Dacoserv (si sunt multumit) fix pentru ca am vazut ce ciobani sunt prin service-urile multimarca si cat de greu am rezolvat diverse la Astra consoartei, dar de la Bavaria am alte pretentii decat de la un service din fundul Militariului.


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
YRX
post 8 Mar 2023, 19:01
Post #3400


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.723
Joined: 6 July 06
From: Bucuresti




Bavaria estem. Fusese leasing vreo 4-5 ani, deci obligatoriu revizii, casco. Acum, stiu ca revizie inseama schimb ulei si ceva filtre, in rest, daca doreste proprietarul.
Carcasa de la ECU era sparta sigur de reprezentanta. Motoarele astea au avut un recall cu schimbarea carcasei termostatului. Operatia presupunea si reconfigurarea cablajului electric pentru noul senzor de temperatura, de aia au umblat la mufa. Era facut si incomplet, un cot, care contine si senzorul vechi nu a fost schimbat, asa ca a ramas vechiul senzor fara mufa in el.
Motoarele N1x au cateva bube stiute, care in mod normal se rezolva usor de un service cunoscator, sunt la vanzare si cu km impresionanti peste 200 - 280k am vazut eu unul.
Asta probabil nu e valabil la noi, daca si proprietarul e necunoscator il aburesc.


--------------------
Dacia Logan 2005 Ambition 1.6 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victorine
post 8 Mar 2023, 19:05
Post #3401


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.986
Joined: 20 April 05
From: Timișoara




O fi făcut reviziile când și dacă și-a adus aminte. Ai postat înainte.
YRX, mă duc, da în WE. Dacă e una aici care te interesează și vrei să verifici dacă merită să vii să bem o bere smile.gif

This post has been edited by Victorine: 8 Mar 2023, 19:06


--------------------
Toyota Auris Touring Sports HSD 2014
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MyKe89
post 8 Mar 2023, 20:55
Post #3402


Membru RFG


Group: Members
Posts: 3.013
Joined: 16 December 07
From: Bucuresti




QUOTE(YRX @ 8 Mar 2023, 16:58)
Ca tot eram la masina am instalat mai bine maciulia, era un pic rotita, ocazie cu care i-am facut o poza lui Mike cu "metalul". Ti-am zis ca e fier, singurul plastic e cadranul cu desenul, care si ala e clipsat, nu e lipit.
[attachmentid=1628147675]
*



Păi nu așa stabilisem? biggrin.gif

QUOTE(MyKe89 @ 16 Jan 2023, 14:09)
Partea metalică e dedesubt. Plasticele de deasupra sunt clipsate, vezi prima măciuca, cum plasticul negru vine peste metal. smile.gif
*




--------------------
'23 Honda CR-V e:HEV
‘23 Honda NC750XA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
axabrt
post 8 Mar 2023, 21:21
Post #3403


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.050
Joined: 15 February 05
From: Ploiesti




QUOTE(cj98czh @ 8 Mar 2023, 16:02)
sincer m-ar durea la patina de firimiturile si gunoaiele ei din masina atat timp cat mmasina aia este ok din pct. de vedere tehnic ... aia sa fie singur a problema a masinii .. iar esapament afumat este feature la turbo benzinare, nu problema smile.gif
*




QUOTE(YRX @ 8 Mar 2023, 19:01)
Bavaria estem. Fusese leasing vreo 4-5 ani, deci obligatoriu revizii, casco. Acum, stiu ca revizie inseama schimb ulei si ceva filtre, in rest, daca doreste proprietarul.
Carcasa de la ECU era sparta sigur de reprezentanta. Motoarele astea au avut un recall cu schimbarea carcasei termostatului. Operatia presupunea si reconfigurarea cablajului electric pentru noul senzor de temperatura, de aia au umblat la mufa. Era facut si incomplet, un cot, care contine si senzorul vechi nu a fost schimbat, asa ca a ramas vechiul senzor fara mufa in el.
Motoarele N1x au cateva bube stiute, care in mod normal se rezolva usor de un service cunoscator, sunt la vanzare si cu km impresionanti peste 200 - 280k am vazut eu unul.
Asta probabil nu e valabil la noi, daca si proprietarul e necunoscator il aburesc.
*



Da tu chiar te.pricepi bag seama.
Atâtea amănunte ...
Eu nu mă pricep da nici țeapă nu mi am luat vreodată .

Și a mea are eșapamentul afumat da nasol de tot. Euro 6 cică.
Da așa funingine am văzut doar la Dacia 1300 cand mergeam cu socul tras
Consum cam 8.5 mediu care se traduce Intr un optimist 10 urban și 7 extra. Nimic de speriat.

Când oi lua următorul fier sigur o sa postez pe aici ce am găsit , sa mi ziceți daca mă bag sau nu.

Și a mea consuma ulei , jumă de litru in 12 mii. E subțire 5w20. Cred că 20 ul ăla e de vina da așa cere motorul. Daca as pune altceva precis s ar buli ceva. Merg pe Castrol de reprezentanta.
Mai e varianta motul da mi e frica de contrafaceri.


This post has been edited by axabrt: 8 Mar 2023, 21:27


--------------------
Ford Focus mk3.5 Ecob00st
.dracnev si boboru’ este viitoru’.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
YRX
post 9 Mar 2023, 07:19
Post #3404


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.723
Joined: 6 July 06
From: Bucuresti




Myke-ule, te-am citit gresit, ramasesem cu impresia ca ai zis ca suportul este de plastic.

Victorine, gasisem unul in comuna aia a voastra de bogati, era cu tot ce-mi doream, dar m-am trezit tarziu, s-a dat. Semn ca era in buna stare.

Axa, mi-am facut temele, ca sa stiu la ce ma bag. Masinile astea sunt raspandite, sunt forum-uri foarte bune in SUA, UK care au dezbatut toate problemele din lume cu rezolvari cu tot. BMW nici nu e foarte secretos, manuale, diagnoze, recalluri sunt toate disponibile.

Motoarele turbo, mai ales cele cu puteri mari sunt masinarii delicate care merg spre limitele fizice. Armonia in functionare a componentelor este foarte usor stricata de lucruri uneori minore, un senzor lenes, o clapeta murdara, bujii uzate, carbonarea supapelor, pcv nefunctional etc.
Astea le cunosc si as fi in stare sa le remediez, dar conteaza si cat a mers asa. Daca merge de ani de zile cu vacum in carter si consuma bidoane de ulei o sa urmeze invariabil catalizatoare infundate, supape arse, turbine duse, intercoolere pline de ulei.
Stiu ca in regimuri tranzitorii motoarele astea fumega, dar pana la lasa asfaltul negru in parcare e cale lunga.

Vazand cateva exemplare de pe la noi am ramas surprins nu de probleme punctuale, ci de starea de degradare generala, practic nimic nu mai era in stare acceptabila (nu zic perfecta). Sa pot spune - Da dom'le, ii rezolv aia, aia si cu aia si dupa am masina in mintile ei.

Sunt si eu pretentios, ce-i drept, si mai am si un ochi de vultur la cele mai mici amanunte, dar unele erau de-a dreptul "barn find", numai ca mergeau zilnic.


--------------------
Dacia Logan 2005 Ambition 1.6 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 10 Mar 2023, 17:04
Post #3405


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




QUOTE(Victorine @ 8 Mar 2023, 20:05)
O fi făcut reviziile când și dacă și-a adus aminte. Ai postat înainte.
*


100 de mii din 2012 inseamna 10 mii anual. Cat sa fi amanat reviziile ca sa ajunga masina in halul asta? Ca ar fi trebuit sa aiba doar 2-3 revizii in 10 ani sa ajunga asa.

Ma rog, daca o fi fost si genul "doar schimbul de ulei, restul sunt scumpe".

This post has been edited by Laurentziu83: 10 Mar 2023, 17:10


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dizzy
post 11 Mar 2023, 08:09
Post #3406


Work smart not hard!


Group: Members
Posts: 4.781
Joined: 11 February 04




Sa iei masina de la fomeie corporatista, eventual necasatorita e o idee nu prea buna.
Starea tehnica va fi precara, de cele mai multe ori.


--------------------
Whirpool ex Dacia Logan 2005 - B zzz SXX
Stupidity is a more dangerous enemy of the good than evil.
I have no time to battle egos and small minds.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Gil26
post 11 Mar 2023, 09:41
Post #3407


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.102
Joined: 10 May 20




... sau din jermanica de la o ("fomeie") pensionara fosta profesoar(a) sau avocat(a), tinuta doar in garaj, tipla, nu bate, nu troncane ... biggrin.gif


--------------------
Dacia Sandero Stepway 1.5dCi Easy-R(TS4) 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
YRX
post 7 Apr 2023, 05:56
Post #3408


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.723
Joined: 6 July 06
From: Bucuresti




In curand apare si Mini.
Gasit unul langa casa, o bestie, dracu' gol, m-a bagat in sperieti cand am testat-o. Cu tot ce voiam pe ea si mai mult decat atat.


--------------------
Dacia Logan 2005 Ambition 1.6 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 7 Apr 2023, 06:09
Post #3409


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.844
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




detalii mai multe ?? 🤣

zici de draci gol, deci banuiesc ca este un S


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
YRX
post 7 Apr 2023, 06:36
Post #3410


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.723
Joined: 6 July 06
From: Bucuresti




Ai rabdare sa o iau acasa, sper ca azi.
E mai mult decat S, e JCW cu toate prostiile pe el, motor, frane, esapament de neam prost, bodykit.
Mai e si rosie... biggrin.gif


--------------------
Dacia Logan 2005 Ambition 1.6 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin1983
post 7 Apr 2023, 07:48
Post #3411


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.587
Joined: 3 July 06
From: Bucuresti-Rahova




uuu jcw am vrut sa iau si eu la un moment dat... un clubman, dar m-au dezumflat toti din jur biggrin.gif
are pops 'n bangs? biggrin.gif


--------------------
Renault Megane1- -Sisteme electronice de securitate
"Pe zi ce trece, prostii fac progrese, devin si mai prosti!" C. Vadim Tudor
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
YRX
post 7 Apr 2023, 09:02
Post #3412


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.723
Joined: 6 July 06
From: Bucuresti




Are...
Nu m-a desumflat nimeni, doar nevasta-mea are acum indoieli serioase, la drive test ea a stat in spate si zice ca a vazut moartea cu ochii cand am gasit o portiune de strada mai libera si am zis sa vad ce poate. Strada s-a terminat foarte repede... radmasa.gif


--------------------
Dacia Logan 2005 Ambition 1.6 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tatabobu
post 7 Apr 2023, 10:03
Post #3413


membru


Group: Members
Posts: 4.528
Joined: 14 September 04
From: Bucuresti




Diseară când o duc pe fie-mea unde are treabă trec pe langa parcarea Touaregului. Zici să mă uit după un Mini roșu? 04.gif


--------------------
DACIA 1300 1995
Scurgere de ulei? Care scurgere de ulei??? Balta aia de sub masina e sudoarea hergheliei de cai putere...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
YRX
post 7 Apr 2023, 10:17
Post #3414


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.723
Joined: 6 July 06
From: Bucuresti




Poti sa dai si un tilifon, sa mai stam de tacleu.


Bunnn....
Gata, a intrat oficial in familie.
Deci, este vorba de un Mini John Cooper Works din 2010, hatch (adica ala scurt).
Principalele caracteristici:
- motor N14 de 211 cp, cutie manuala
- frane JCW, esapament urlator, bodykit aero, tot pachetul, e JCW de fabrica.
- rosu chili red
- interior piele leather lounge negru
- buton sport
- diferential autoblocabil 25% - aici e cu semnul intrebarii, mai trebuie sa cercetez.
- parbriz incalzit, clima 2 zone, cam toate chestiile de confort sunt prezente.
- face suta in 6,5 s, prinde viteze la care nu va ajunge vreodata....

139k km origine Italia, adus in 2021 la 132k km.
Masina se prezinta in stare foarte buna, se vede ca cineva a avut grija de ea. Culmea, pentru Italia, interiorul este grozav, imaculat, nici macar piano black-urile nu sunt zgariate. Motorul merge bine, suspensia bine, ambreiaj, transmisie, toate in mintile lor.
Caroseria este cu vopseaua originala peste tot, toate plasticele la locul lor.

Evident ca are si cateva probleme, ca sa nu ma plictisesc.

-trebuie schimbat FRT-ul (un fel de UCH habitaclu, care gestioneaza luminile, inchiderea etc.) A fost reparat, dar reparat prost si anumite functii nu mai merg (prostiile alea de lumini ambientale). A fost ars de la o idiotenie de camera fata-spate aftermarket alimentata de la plafoniera. Aviz amatorilor... biggrin.gif

-indicatorul de benzina nefunctional. Problema de cablaj, trebuie sa sap dupa ea. Am vazut ca are un sistem ciudat, cu doua plutitoare, care sunt insumate.

-butonul de deschidere haion -schimbat switch-ul

- lacul pe capota motor este afectat de la un decal. Am trecut peste (cu toate ca era motiv de picat!), dar ma zgarie rau pe retina, probabil se va revopsi. Mai are exfolieri de lac pe bari. In rest nu e zgariata, atinsa, nimic.

- are niste jante aftermarket ingrozitoare. Din pacate sunt nou-noute, cu cauciucuri noi Michelin pro sport 5, puse acum 2 luni. Mi-e mila de ele dar trebuie sa zboare. Are doua randuri de cauciucuri noi, asa ca vreo 5 ani nu schimb nimic, m-am invartit de alta la care sa schimb rotile de 2 ori pe an, fuck!

- discurile de frana spate, fata a fost schimbata de curand. Mai merg, dar nu mult.

- membrana PCV, desi capacul motor este schimbat cu totul. Musteste, a dracului! Aici poate o sa bag comanda in SUA de un capac de aluminiu. Au facut americanii un inlocuitor care arata tare bine.

- trebuie facut un schimb de fluide general

In rest, masina este standard, fara tuning-uri, completa si in mintile ei.
7.000 de euro a fost.
Ce sa zic, m-a cucerit un pic si pe mine, e amuzanta, sta foarte frumos pe sosea, este ingrozitor de puternica pentru dimensiunile ei si foarte rapida, comenzile sunt destul de barbatesti (schimbatorul are o cursa mica dar necesita forta, pedalele sunt tari, directia ferma).

Daca poate cineva sa ma ajute cu un istoric de la BMW dau o bere si o tura... biggrin.gif
PM daca se eczista.
Tatabobu, se stie ... manuale, ca sunt perfect habarnist in BMW way.

Poze n-am putut sa-i fac, ca e parcata intr-o parcare stramta, cum se fac acum de marii city manageri. Daca nici Mini nu incape calumea.....

O sa revin cu unele mai bune.

20230407_184647_resized.jpg ( Size: 131.1k ) Number of downloads: 313
20230407_185427_resized.jpg ( Size: 164.68k ) Number of downloads: 316


This post has been edited by YRX: 8 Apr 2023, 06:08


--------------------
Dacia Logan 2005 Ambition 1.6 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dizzy
post 8 Apr 2023, 06:21
Post #3415


Work smart not hard!


Group: Members
Posts: 4.781
Joined: 11 February 04




Sa il volaniti sanatosi!
Si- a luat Yrex masina mica,
Rosie ca focul, sa ii surada norocul.
Ce dimensiuni au anvelopele pe care nu le vrei? Am nevoie de un set pt Focus.
Zi in privat ce iti trebuie de la pemfe.


--------------------
Whirpool ex Dacia Logan 2005 - B zzz SXX
Stupidity is a more dangerous enemy of the good than evil.
I have no time to battle egos and small minds.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 8 Apr 2023, 07:21
Post #3416


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.901
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




Cred ca zicea de jante.

On topic. Faina masina. Sa o folositi fericiti si sanatosi.


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victorine
post 8 Apr 2023, 07:25
Post #3417


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.986
Joined: 20 April 05
From: Timișoara




S-o volăniți sănătoși și s-o măritați până face juniorul 18 ani! biggrin.gif
Cred că l-ai băgat la idei pe Muttley.


--------------------
Toyota Auris Touring Sports HSD 2014
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 8 Apr 2023, 09:10
Post #3418


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.844
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




sa va bucurati de ea!


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Gil26
post 8 Apr 2023, 09:17
Post #3419


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.102
Joined: 10 May 20




Sa o volaniti cu placere si multi km fara probleme (astea sunt rezolvabile) sofer1.gif (si cine stie, poate sa indragosteste si junioru' de ea wub.gif biggrin.gif )


--------------------
Dacia Sandero Stepway 1.5dCi Easy-R(TS4) 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b06fcn
post 8 Apr 2023, 10:57
Post #3420


DOCTOR


Group: Members
Posts: 5.721
Joined: 27 February 05
From: Bucuresti/Galati




S-o stapaniti sanatosi, misto masina…Dupa cum pare, cred ca inainte se junior s-a indragostit si el de jucarie…


--------------------
Renault 21 1.9dT, 1989 - B 06 FCN
MB C 220d 4MATIC
Renault 21 Turbo
Renault Megane 1.9 dCi
Opel Corsa 1.3 CDTI
Toyota Avensis 2.0 D4D
Lada 1200
Aro 10.4 4x4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
143 Pages « < 112 113 114 115 116 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 23rd April 2024 - 10:53
Forum Renault