DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages < 1 2 3 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Accident, cine e vinovat?

Cioby92
post 19 Jul 2011, 21:30
Post #61


Membru fara semnalmente


Group: Members
Posts: 402
Joined: 22 December 09
From: Brasov




QUOTE(Alex4u @ 19 Jul 2011, 16:45)
Acuma ma bag si eu in seama ..bun tu te aflai cum ar veni in depasirea obstacolului...care erau masini parcate...daca tu erai in depasirea obstacolului deja intrat banuiesc..cum sa te asiguri dinainte ca o super mama dasta..nu se baga dupa o strada secundara..sau cum e...direct..deci aici e cam culpa comuna..si daca tu ai scris asa ceva pe procesul verbal inseamna ca ....in fine nu te judec..dar eu daca tot venea cu rude dastea sa ma ameninte..ma duceam la cea mai apropiata sectie de politie si se decidea acolo cine e vinovat si cine nu....dar iti spun sigur ca iesea culpa comuna..insemna ca tu numai ai voie sa circuli pe straduta aia pentru ca niste idioti si-au parcat masina pe banda de mers...adica tu sa circuli pe acolo ce trebuia sa faci ..sa le ridici masinile lu aia pe sus? adica tu te-ai asigurat odata cand ai inceput sa le depasesti..de unde sa stii asta daca nu ai al 6-lea simt ca aia intra direct pe straduta...deci .. wink.gif
*



Scandalul a inceput cand am intrebat-o pe tanti de unde era sa stiu ca ea o sa apara pe straduta, imi spune: 'intuitia blink.gif ca asa am invatat la scoala de soferi".

QUOTE(bucatzel @ 19 Jul 2011, 16:52)
Ce va place voua sa despicati firul in patru.

La modul cum ne-a povestit, vina reala se incadra cel mai corect la culpa comuna.

Cand el s-a apucat sa treaca de masinile parcate, nu avea cui sa cedeze prioritate.
Cand a aparut fomeea aia in campul lui vizual, trebuia sa calce franele ca pe soacra, sa se traga maxim in drapta si sa stea acolo. Vina lui.
Ea, n-ar fi trebuit sa taie curba ca la tac-su pe tarla. Vina ei.
(Nu mai pomenesc episodul ala amuzant in care au decis ca n-au indoit tablelele suficient)

Din pacate, vina lui e demonstrabila. A ei, nu prea...

si cioby... data viitoare cand mai completezi o declaratie, nu mai permite unui politai sa-ti dicteze nici macar data. Si asta nu neaparat la asigurator, ci in orice situatie. De aia le zice DECLARATII, ca le declari tu, nu ca ti le dicteaza ei.
*



De acum o sa stiu, declar ce stiu ca sa intamplat. Ma bate gabdul sa imi cumpar o camera de filmat auto, dar as dubla valoarea masinii biggrin.gif, ma mai gandesc...


--------------------
Dacia 1300/1976 cu elemente de 1310 - BV 01 EMP
Dacia Logan 1.4 MPI Laureate GPL 2008 B 12 ZVK
I'll Make You an Offer You Can't Refuse
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adi_ar
post 20 Jul 2011, 06:33
Post #62


Membru autentic si conservator


Group: Moderatori
Posts: 4.437
Joined: 23 February 07
From: Arad




QUOTE(St @ 19 Jul 2011, 19:54)
Asta ar insemna ca daca tu mergi cu 100km/h si ai in fata pe unul care merge cu 80km/h, deci te incetineste, eu, care vin din cealalta directie trebuie sa-ti dau prioritate sa-l depasesti, in cazul in care tu urci o panta?
*


Buna asta!


--------------------
Renault Megane 2.1 Sedan 1.5 dCI 2005
iGO 9.6.29.357899
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cielo99
post 20 Jul 2011, 07:04
Post #63


Membru autentic


Group: Members
Posts: 478
Joined: 21 November 10




Vad ca se tot aminteste culpa comuna.La amiabila nu se accepta culpa comuna.


--------------------
Daewoo/Peugeot Cielo/307 1999/gle 2003/break - de cluj
[COLOR=blue]Banii in lipsa inteligentei sunt foarte periculosi.[/COLOR]
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
3 Pages < 1 2 3
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th April 2024 - 13:47
Forum Renault