DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

55 Pages « < 5 6 7 8 9 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> 30 mil pentru masina veche casata, partea 2

Mirciulik
post 16 Apr 2006, 12:08
Post #181


Membru autentic


Group: Members
Posts: 378
Joined: 11 March 06
From: Galati




Anul acesta nu cred ca mai e asa in legatura cu data primei inmatriculari. Citisem in adevarul online ca se ia in considerare anul fabricatiei. Si acesta este trecut in certificatul de inmatriculare..deci o procedura mult mai simpla.

Si la urma urmei mi se pare normal sa se ia in considerare anul fabricatiei. Chiar daca nu a fost inmatriculata o masina de 12 ani tot e mancata de rugina..avand in vedere ca e dacie..deci sa zicem ca prezita un pericol pt sosele.

PS :

Si inca o chestie care ma deranjat. Pt cei care au postat pe forum ca n-au putut sa mearga cu mai mult de 120Km\h cu loganu...mai bine se duc si se arunca in dunare cu tot cu el..acum cat e apa mare...
Vreau sa zic ca eu ieri am mers cu dacia mea 1310 din 1987 cu 120km\h si are 4 trepte...si pot sa zic ca m-as fi dus si la 130...da nu prea am incredere in pneuri si directie...


--------------------
Dacia 1310 Break 1997
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
instructor
post 16 Apr 2006, 13:13
Post #182


Membru incepator


Group: Members
Posts: 86
Joined: 31 May 05




Chiar crezi ca loganul nu prinde 120? Pana la 140 rupe... dupa...mai incet da merge. Problema cu 120 e alta . Incepe sa creasca consumul.


--------------------
dacia opel logan 1,6 corsa 12 2005 laur. 2008 enjoy - DJ 04 xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tedy
post 16 Apr 2006, 13:23
Post #183


Membru Indoctrinat Loganist


Group: Members
Posts: 580
Joined: 7 July 05
From: Bucuresti




QUOTE(Mirciulik @ 16 Apr 2006, 13:08)
Anul acesta nu cred ca mai e asa in legatura cu data primei inmatriculari. Citisem in adevarul online ca se ia in considerare anul fabricatiei. Si acesta este trecut in certificatul de inmatriculare..deci o procedura mult mai simpla.

*



Ar fi bine si normal.Asa a fost legea data initial,dar ca la orice lege romaneasca se gasesc mici portite ca sa li se faca viata grea romanilor,"bete in roate".In fine,eu am atras atentia la ce am patit eu,daca nu mai e asa foarte bine.Bafta multa


--------------------
VW bettle 1.9 tdi - xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mirciulik
post 16 Apr 2006, 18:44
Post #184


Membru autentic


Group: Members
Posts: 378
Joined: 11 March 06
From: Galati




QUOTE(Mirciulik @ 15 Apr 2006, 16:46)
o chestie interesanta..si ciudata in acelasi timp...pe care am gasit-o in legatura cu un credit....

Mai nou ma gandesc sa fac un credit de nevoi personale si sa-mi iau loganu cu banii in mana....deci de nevoi personale..nu credit auto. Motivul pt care as face asta este ca am garaj...si cu masina nu voi merge prea mult..sa zicem 5000KM pe an. Masina rar o las singura..si pe afara....iar faza cu accidentul..consider ca sunt prudent la volan..si nu cred ca voi face accident din vina mea...==>  repar masina pe asigurarea celuilalt.

Interesant este ca la Volskbank nu ii intereseaza pt ce ai nevoie de creditul asta de nevoi personale...dar faza cea mai tare e asta...

http://www.volksbankromania.ro/vb_applicat...lt.asp?pgnr=107

Ori nu ma duce pe mine capul...ori astia ies in pierdere...ma orientam la un credit de 20.000 lei noi. cu o rata de 288 lei pe luna. ei zic in 5 ani...

Daca stie cineva sa-mi explice.. oare pe langa rata asta mai dau si ceva in plus..? blink.gif

Totusi la calculele mele...    288*60=17280 deci sub cei 20.000
Cred ca dau o fuga luni pana la banca sa ma interesez. Cu siguranta mai trebuie sa fie niste comisioane mari..ca altfel nu-mi explic...sau e o greseala pe site biggrin.gif
Si inca o chestie pe care n-am inteles-o. Tot se spune ca dai masina veche ca avans la un logan. Asta inseamna ca trebuie neaparat sa faci Rate/Leasing? Sau pot da masina veche obtin bonul de 3000 lei si eu completez cu bani  cash pana laa valoarea masinii?
Cam atat deocamdat....totusi e ceva putred in faza cu creditul.
*




Nu mi-a raspuns nimeni pana acum in legatura cu rata mica pe care o percepe banca. Poate stie cineva..ca ma macina treaba asta.


--------------------
Dacia 1310 Break 1997
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bill
post 17 Apr 2006, 07:59
Post #185


Membru autentic


Group: Members
Posts: 771
Joined: 28 March 06
From: Bucuresti




Mirciulik, ai scapat ceva in legatura cu creditul auto Volksbank de la linkul pe care l-ai postat. Este pe 7 ani si nu pe 5 ani. 293*84=24612 plus comisionul de analiza dosar: 35 euro comisionul de acordare: min. 1% din valoarea creditului, platibil o singura data (in functie de dealer) comisionul de rezerva minima obligatorie: 1.85% pe an platibil lunar la soldul creditului (comision datorat mentinerii rezervei minime obligatorii la BNR). Creditul este in euro si precis mai este un comision de vreo 2% pt. rata de schimb , ceva cu risc valutar, plus ca tu cumperi euro de la ei, in orice caz am inteles de la altii ca nu e nici o smecherie cu creditul in euro.

La creditul de nevoi personale iti face obligatoriu si asigurare de viata, unele banci am inteles ca ti-o ofera gratuit dar iti ia inzecit din alta parte ca nu sunt prosti.
Eu unul o sa iau un credit auto si cu casco pt. vreo 5 ani, ca stau in Bucuresti si nu se poate sa nu julesti masina oricat de bun sofer ai fi. De cateva ori pe an merg in Oltenia si pe o raza de 50 km. ma intalnesc cu max 10 masini si cu 20 de carute, poate acolo nu as face casco la masina noua............... wink.gif


--------------------
Dacia Logan SL Techroad TCe 90 - B14xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bill
post 17 Apr 2006, 08:06
Post #186


Membru autentic


Group: Members
Posts: 771
Joined: 28 March 06
From: Bucuresti




Oferta cu cele 30 mi. este pt. romanul nevoias, ca cine are bani nu ar astepta un an, sau luni de zile pana se da drumul din nou la program si poate prinde sau nu loc. Eu unul as pierde cateva zile pt. cele 30 mil. Daca nu prind loc la Logan poate ma bag la Daewoo sau Chevrolet Kallos daca vor fi pe lista dealerilor. Daca nu, mai astept si o sa mai tin Oltcitu, ca merge f. bine.


--------------------
Dacia Logan SL Techroad TCe 90 - B14xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
addiyi
post 17 Apr 2006, 10:50
Post #187


Membru incepator


Group: Members
Posts: 93
Joined: 19 October 04




cred ca au gresit ei pe site si creditul este pe 10 ani...


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mirciulik
post 19 Apr 2006, 20:36
Post #188


Membru autentic


Group: Members
Posts: 378
Joined: 11 March 06
From: Galati




QUOTE(addiyi @ 17 Apr 2006, 11:50)
cred ca au gresit ei pe site si creditul este pe 10 ani...
*



Intradevar e o greseala pe site..m-am interesat la sediul bancii si creditul este calculat pe o perioada de 10 ani.
Asigurarea de viata nu este obligatorie de incheiat.

Dar am gasit alte 2 banci la care in aceeasi bani iti ofera si asigurare de viata gratuit si chiar mi se pare ca sunt mai avantajoase.

Romexterra bank http://www.romexterra.ro/pages.php?pagina=creditenevpers

OTP bank http://www.otpbank.ro/ro/persoane-fizice/c...nevoi-personale

La otp bank am trimis un mail, am fost si la sediul bancii si raspunsul a fost acelasi. nu se percepe decat un comision de 4.9% platit la inceput, apoi la un credit de 15.000Ron rata e de 337.47. Am socotit si la finalul creditului, adica dupa 5 ani voi da bancii 20.200 Ron + vreo 900 cat e comisionul de la inceput.
Adica as da in plus in jur de 6000 Ron ceea ce e acceptabil. La Romexterra mi-a iesit o rata mai mica putin si nici comisionul de la inceput nu se cere.ca sa nu mai zic ca nu cer copie dupa cartea de munca, deci mai putine de umblat dupa acte.

Cu ultima banca ma mai interesez in seara asta si maine..poate mai obtin niste date. Oricum am impresia ca daca fac credit de nevoi personale ies mai ieftin decat daca fac credit auto. Iar la credit auto te obliga sa faci si casco.
Asta e parerea mea..si nu vreau sa fiu judecat de altii. Voi reveni si cu alte detalii din "cercetarile" mele


--------------------
Dacia 1310 Break 1997
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
madalina82
post 19 Apr 2006, 22:42
Post #189


Membru


Group: Members
Posts: 106
Joined: 4 October 04
From: Bucuresti




Celor care vor sa ia credit de la banca pentru masina -va dau un sfat: cititi foarte bine contractul si intrebati care sunt comisioanele de administrare pt ca de multe ori in spatele unei dobanzi avantajoase se ascund niste comisioane si taxe suplimentare usturatoare!!!


--------------------
DSN clima - B 39 DSX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
madalina82
post 19 Apr 2006, 22:51
Post #190


Membru


Group: Members
Posts: 106
Joined: 4 October 04
From: Bucuresti




Inca ceva...Creditele de nevoi personale au cele mai mari dobanzi.


--------------------
DSN clima - B 39 DSX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bill
post 20 Apr 2006, 07:29
Post #191


Membru autentic


Group: Members
Posts: 771
Joined: 28 March 06
From: Bucuresti




madalina82 are dreptate, creditul pt. nevoi personale este mai scump decat creditul auto, dar Mirciulik nu vrea sa faca casco, si astfel s-ar putea sa iasa mai bine cu creditul pt. nevoi. Trebuie mers neaparat la banca pt. ca simulatorul de calcul de pe site de cele mai multe ori nu tine cont si de comisioane. Iti spune ceea ce l-ai intrebat, adica numai rata aferenta.
Sunt si eu interesat de credit, dar asta numai in iunie cand se va da drumul la program. Poate ca pana atunci creditele vor fi mai rentabile. Este bine sa tinem legatura si sa ne informam reciproc.
Poate stie cineva, cum este mai avantajos creditul, cu dobanda variabila, sau fixa?


--------------------
Dacia Logan SL Techroad TCe 90 - B14xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
addiyi
post 20 Apr 2006, 13:05
Post #192


Membru incepator


Group: Members
Posts: 93
Joined: 19 October 04




QUOTE(Bill @ 20 Apr 2006, 08:29)

Poate stie cineva, cum este mai avantajos creditul, cu dobanda variabila, sau fixa?
*



avand in vedere ca o sa intram in UE, parerea mea ca un credit cu dobanda variabila e mai rentabil. in tarile din UE dobanzile sunt undeva la 6%,DAE, deci pe la 3-4%, in euro. dar mai e chestia ca te poti imprumuta si in alte valute(franci elvetieni la care dobanda e 2%- a se vedea OTP bank care incearca ceva ceva si la noi cu dobanda de 4.9% dar doar la credire pt locuinte)


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gigiiulian
post 20 Apr 2006, 19:29
Post #193


membru cu logan


Group: Members
Posts: 15
Joined: 11 April 06
From: Bistrita




Vreau sa imi achizitionez si eu un Logan prin programul Rabla si m-am interesat sa imi iau creditul am fost la Banca Transilvania si o cunostinta de acolo mi-a recomandat sa ma duc la BCR si sa imi iau credit pentru nevoi personale deoarece este cel mai rentabil (adica e dobanda mai mica si nu au comisioane ascunse la care trebuie sa aveti grija ) si sa imi fac creditul pe nevoi personale cu dobanda variabila deoarece se preconizeaza sa se scada dobanda la 7,5% pana la sfarsitul anului 2007. Poate sa imi spuna cineva cum se comporta 15DCI fata de 14 ? Nu m-am hotarat inca de care sa imi iau si nu stiu care este diferenta de consum ca pretul la combustibil e aproape la fel.


--------------------
dacia Logan 2006 Preference - BN-98-BAG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gigiiulian
post 20 Apr 2006, 19:48
Post #194


membru cu logan


Group: Members
Posts: 15
Joined: 11 April 06
From: Bistrita




QUOTE(Mirciulik @ 16 Apr 2006, 20:44)
Nu mi-a raspuns nimeni pana acum in legatura cu rata mica pe care o percepe banca. Poate stie cineva..ca ma macina treaba asta.
*


Nu are cum eu m-am interesat pentru a lua 250.000.000 si cu salariul nu m-am incadrat decat pe 6 ani si asa imi vine de plata 5mil si ceva pe luna deci nu are cum numai daca e credit pe 10 ani


--------------------
dacia Logan 2006 Preference - BN-98-BAG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IulianMicu
post 20 Apr 2006, 23:09
Post #195


Membru incepator


Group: Members
Posts: 53
Joined: 23 September 05




QUOTE(gigiiulian @ 20 Apr 2006, 20:29)
Poate sa imi spuna cineva cum se comporta 15DCI fata de 14 ? Nu m-am hotarat inca de care sa imi iau si nu stiu care este diferenta de consum ca pretul la combustibil e aproape la fel.
*



1.5 dci consuma mai putin decit 1.4, asta in conditiile in care conduci cu grija la consum. dar, atentie, diesel e mai scump, asa ca trebuie sa calculezi in cit timp iti amortizezi surplusul de valoare pe care o achiti la cumpararea masinii. din citeva calcule grosso modo, cam dupa 30-50.000 km iti amortizezi diferenta dintre diesel si benzina.


--------------------
Dacia Logan - NT 16 MIR
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bill
post 21 Apr 2006, 07:25
Post #196


Membru autentic


Group: Members
Posts: 771
Joined: 28 March 06
From: Bucuresti




gigiiulian, vezi ca este un topic cu informatii consistente in legatura cu Logan diesel sau benzina. Sunt si avantaje si dezavantaje. Pe scurt, daca mergi f. mult in Bucuresti, ia diesel, daca nu, nu lua.
Referitor la dobanda variabila, era cineva suparat pe forum, ca ar fi facut credit acum 15 luni la BRD cu dobanda variabila de 21% si acum ia scazut dobanda la numai 18,9% fata de 8,9% cat se face acum la aceeasi banca. Cu dobanda cu care faci creditul se pare ca ramai cu ea, daca este sa scada dobanzile (la modul general vorbind).
O sa ma uit si eu pe site-ul BCR pt. creditul de nevoi personale, dar sunt convins ca in 2 luni vor mai aparea oferte avantajoase.


--------------------
Dacia Logan SL Techroad TCe 90 - B14xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gigiiulian
post 21 Apr 2006, 18:52
Post #197


membru cu logan


Group: Members
Posts: 15
Joined: 11 April 06
From: Bistrita




a scazut dobanda si la BCR si la BRD caci am primit in posta pliante cu dobanzi avantajoase in perioada pastelui dar cand am mers la banca erau cozi infernale si m-am razgandit si astept pana dupa sarbatori sa imi fac creditul si pana imi acorda banii se face luna mai. Apoi iau rabla lu" tata si o fac conserva smile.gif[FONT=Arial]


--------------------
dacia Logan 2006 Preference - BN-98-BAG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
diesel2002
post 21 Apr 2006, 20:21
Post #198


Membru autentic


Group: Members
Posts: 252
Joined: 9 February 04
From: Galati




recomand tuturor celor care vor sa beneficieze de programul acesta sa-si inmatriculeze masina pe numele lor, pentru ca anul trecut nu s-a tinut cont de mostenitori, etc. Am luat si eu o masina anul trecut prin program si stiu ce haos si ce dezorganizare a fost. asa ca pregatiti-va, sa avezi actele in regula, sa aveti data fabricatiei trecuta pe carte, sa fie masina functionala sa ajugeti cu ea pe roti la Remat. Cititi topicul celalalt de la cap la coada si vedeti ce probleme am intampinat cei care am urmat acest program. Va doresc bafta si sa fiti pe faza, cand se da drumul sa fiti la usa dealerului cu actele in mana.
Numai bine si paste fericit. wink.gif


--------------------
Toyota Auris 1,6 dual VVT-i, 124cp - 2007 ...si un amarat de Logan..adica doua..si un Guster
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gigiiulian
post 22 Apr 2006, 10:48
Post #199


membru cu logan


Group: Members
Posts: 15
Joined: 11 April 06
From: Bistrita




mersi de recomandari si Sarbatori Fericite


--------------------
dacia Logan 2006 Preference - BN-98-BAG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rue
post 22 Apr 2006, 11:12
Post #200


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.594
Joined: 18 September 05
From: Internet




ola,

ce i mai rau ca dupa Paste plec hat departe in r. dominicana si ma intor cel mai devreme in 9 iunie (data orientativa).
acum ma bucur ca fosta propietara (care mai este inca in acte) o sa poata sa mearga in locul meu sa o predea normal daca la mine se lungeste treaba acolo si e pe terminate oferta.
oricum, ma bazez pe voi ca o sa fiu la curent cu totul pe parcurs.

pasteti fericiti!


--------------------
former Dacia Logan 2006 1.4 mpi Laureate Plus - RUE
Dacia Logan 2021 100 TCE Eco G, Comfort
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
liviupescaru
post 27 Apr 2006, 10:22
Post #201


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 26 April 06




QUOTE(rue @ 22 Apr 2006, 12:12)
ola,

ce i mai rau ca dupa Paste plec hat departe in r. dominicana si ma intor cel mai devreme in 9 iunie (data orientativa).
acum ma bucur ca fosta propietara (care mai este inca in acte) o sa poata sa mearga in locul meu sa o predea normal daca la mine se lungeste treaba acolo si e pe terminate oferta.
oricum, ma bazez pe voi ca o sa fiu la curent cu totul pe parcurs.

pasteti fericiti!
*



Si unde se duce sa o predea? La ce centre?
Cu multumiri


--------------------
dacia 1310/1410 - bz-20-ake
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bill
post 27 Apr 2006, 11:54
Post #202


Membru autentic


Group: Members
Posts: 771
Joined: 28 March 06
From: Bucuresti




QUOTE(liviupescaru @ 27 Apr 2006, 11:22)
Si unde se duce sa o predea? La ce centre?
Cu multumiri
*



Da, la REMAT, dar dupa o lunga procedura, care incepe de la dealer.
Citeste topicul cu acelasi nume de anul trecut si te vei lamuri.

Am fost ieri la Cobalcescu si mi-au spus acelasi lucru pe care il stiam si eu, cand se va da drumu la program primul venit primul servit, deci aceleasi cozi ca anul trecut..........
Mi-a mai spus ca anul trecut a avut 50 de locuri, dar tinand cont ca nu mai e showroomul din Floreasca, anul asta o sa fie mai multe locuri la dealeri


--------------------
Dacia Logan SL Techroad TCe 90 - B14xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vlad_4tuning
post 27 Apr 2006, 19:57
Post #203


banned :))


Group: Members
Posts: 134
Joined: 17 November 05
From: -




am si eu o intrebare....se mai pot da dacii vechi pentru avansul acela de 30 de milioane daca doresti sa-ti achizitionezi un logan? .......nu am citit mai sus ce s-a scris ca mi-a fost lene wink.gif wink.gif wink.gif ......daca puteti sa-mi ziceti v-as fi recunoscator...si in ce perioada se face acest lucru ca am inteles ca doar in anumite perioade......multumesc anticipat smile.gif


--------------------
- - - - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IulianMicu
post 27 Apr 2006, 20:29
Post #204


Membru incepator


Group: Members
Posts: 53
Joined: 23 September 05




QUOTE(vlad_4tuning @ 27 Apr 2006, 20:57)
nu am citit mai sus ce s-a scris ca mi-a fost lene wink.gif  wink.gif  wink.gif
*



am mai comis-o si eu, dar nici in halul asta..


--------------------
Dacia Logan - NT 16 MIR
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gigiiulian
post 27 Apr 2006, 23:40
Post #205


membru cu logan


Group: Members
Posts: 15
Joined: 11 April 06
From: Bistrita




imi poate zice cineva care si-a luat logan anul trecut in cat timp i l-a dat daca a dat diferenta de bani jos pe loc ? Cine aproba cererile?

This post has been edited by gigiiulian: 27 Apr 2006, 23:44


--------------------
dacia Logan 2006 Preference - BN-98-BAG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Diac
post 28 Apr 2006, 00:06
Post #206


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.011
Joined: 18 April 05
From: Bucuresti.




Ori ca dai diferenta pe loc, ori ca iei prin credit, durata de livrare variaza in functie de numarul de clienti. La tatal meu a durat o luna pana a venit masina. A fost luata prin credit, dar si cash tot atat ar fi durat.
"Cererea" e "aprobata" de agentul de vanzari cu care vorbesti si de la care faci comanda de masina noua. Am pus "" pentru ca nu exista cerere. Te prezinti cu actele de la rabla si faci comanda de masina noua. Omu' de la Dacia se uita doar la cartea de identitate. Bafta!


--------------------
Renault Megane sedane/Nissan X-trail 2005/2017 Influence/Tekna - HAN/AIZ/DIA
Alexandru.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gigiiulian
post 28 Apr 2006, 19:08
Post #207


membru cu logan


Group: Members
Posts: 15
Joined: 11 April 06
From: Bistrita




QUOTE(Diac @ 28 Apr 2006, 02:06)
"Cererea" e "aprobata" de agentul de vanzari cu care vorbesti si de la care faci comanda de masina noua. Am pus "" pentru ca nu exista cerere. Te prezinti cu actele de la rabla si faci comanda de masina noua. Omu' de la Dacia se uita doar la cartea de identitate. Bafta!
*



smile.gif Da te-am inteles dar tinand cont ca sunt din Bistrita si totodata din Romania aici se iau cereri de o luna de zile pentru achizitionarea unui Logan prin acest program si mi-au spus de aproape doua saptamani ca sunt deja depuse 80 de cereri din care sunt spre aprobare doar 35 restul neancadrandu-se la salar cu rata sau fiind prea batrani , si pana in 1 iunie cate se vor mai depune.... imi sta capul sa ma duc sa fac comanda la Cluj sau sa ma pun cu masina in fata magazinului cu o zi inainte sa fiu sigur ca nu e nimeni inaintea mea ca sa prind loc. smile.gif
Poate mai gasesc vre-o doi si facem chef in masini in fata magazinului ca e la marginea orasului si am pile la Politie smile.gif)


--------------------
dacia Logan 2006 Preference - BN-98-BAG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
stoianco
post 28 Apr 2006, 21:32
Post #208


Membru


Group: Members
Posts: 177
Joined: 5 November 04




O sa incerc si eu sa beneficiez de acest program, indirect, cu o masina veche a tatalui meu, dar nu sunt asa isteric cu privire la inscrierea pe liste pt ca , dupa parerea mea, nu o sa fie aceeasi nebunie ca anul trecut.

Din 16500 masini probabil cel putin 12000-13000 vor fi Logan, ceea ce reprezinta vanzarea Dacia pe aproximativ 2 luni normale...dar chiar asa or sa fabrice doar pt programul asta? Si oare mai sunt 13000 de vechituri ce respecta regulile jocului si in acelasi timp proprietarul sa mai vrea si masina noua si sa-si si permita una? Parerea mea este ca NU. Ar fi bine sa ma insel dar... mai vorbim si prin Nov-Dec.



--------------------
Dacia Logan PRESTIGE 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IulianMicu
post 28 Apr 2006, 22:10
Post #209


Membru incepator


Group: Members
Posts: 53
Joined: 23 September 05




sunt multe vechituri in romania si multi care se gindesc sa-si cumpere masina noua si scapa cu ocazia asta si de rabla.. a lor sau a altora...


--------------------
Dacia Logan - NT 16 MIR
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
stoianco
post 28 Apr 2006, 22:26
Post #210


Membru


Group: Members
Posts: 177
Joined: 5 November 04




nu pot decat sa ma bucur ca dispar cosciugele de pe strazi...ca in ultima vreme am inceput sa vad din ce in ce mai multe "masini" cu cate o fuzeta, bascula sau chiar punte rupta. Imaginati-va cum face o masina la 80 Km/h careia i se rupe bascula...nu cred ca ati vrea sa circulati in sens opus respectivei ghiulele.

Bafta tuturor ce vor sa-si schimbe rabla pe o masina noua!


--------------------
Dacia Logan PRESTIGE 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
55 Pages « < 5 6 7 8 9 > » 
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 10th June 2024 - 08:14
Forum Renault