DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Daca ati da timpul inapoi, ce masina ati cumpara ?, ce-ati cumpara in afara de logan

manuale
post 31 Oct 2006, 23:22
Post #31


Membru incepator


Group: Members
Posts: 22
Joined: 17 November 04




Mi se pare scumpa Corolla.... si nu stiu de ce dar mi se pare o combinatie de masina japoneza cu masina europeana.... asta ca design.
Din punct de vedere tehnic nu sta rau... chiar deloc. Pretul insa este mai mare decit vreau eu sa dau pe o masina.


--------------------
dacia 1300
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
yoncv
post 1 Nov 2006, 10:22
Post #32


Membru ochelarist


Group: Members
Posts: 428
Joined: 28 September 06
From: Craiova




Am un Logan Ambition din mai 2005. La vremea respectiva imi placea Opel Astra Classic, dar era cam cu 3000 euro mai scump. Puteam sa-l iau, dar mi-am facut socoteala ca diferenta de bani o puteam folosi si altfel, si nu-mi pare rau up.gif . Am facut ceva imbunatatiri prin casa, am facut un concediu misto si mi-au ramas bani si pt. benzina. Concluzia ar fi: nu-ti lua cea mai scumpa masina pe care ti-o poti permite, ca sa nu ai surpriza sa o tii mai mult de bibelou. Masina e, totusi, doar un mijloc de transport.

Acum imi plac, in ordinea asta:
1. Renault Clio III wub.gif
2. Opel Corsa (modelul nou)
3. Fiat Grande Punto (dar depaseste 12 000 euro)
4. Hyundai Accent
Obs.: toate pe benzina. Nu mi-as lua diesel, pentru ca nu merg mai mult de 12000 km pe an.
Prestige nu mi-as lua, pentru ca deja diferenta de pret fata de modelele de mai sus e prea mica (1000-1500 euro), si ii lipsesc mai multe chestii (de ex. Renault Clio are 6 airbaguri). Nu mai vorbesc de stelele EuroNCAP, care pt. mine chiar conteaza. Logan poate doar Laureate Plus ar merita, ca raport pret-dotari.
Mai e si Clio Symbol, dar nu mi-a placut niciodata masina asta.


--------------------
VW Jetta 2017 - dj-17-???
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
manuale
post 1 Nov 2006, 15:07
Post #33


Membru incepator


Group: Members
Posts: 22
Joined: 17 November 04




Da, clio symbol nu-mi place nici mie...


--------------------
dacia 1300
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 2nd May 2024 - 01:04
Forum Renault