DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Spalare motor

argon
post 4 Mar 2011, 23:07
Post #31


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




Dupe 3 ani te-ai gandit sa-i dai replica? icon_mrgreen.gif In legatura cu subiectul, poate la oltcit are dreptate, dar la motoarele 'water cooled' nu prea are importanta.


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
NitoiViorel
post 23 Mar 2012, 08:19
Post #32


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 23 March 12




Am Loganul de 4 ani si in astia 4 ani de 3 sau 4 ori l-am sters la motor doar cu o carpa curata un pic umeda.Dupa stergere motorul a fost ca nou.Depinde si modul cum intretineti acest motor.Adica daca vezi o balta si dai ca mamulea in ea normal ca motorul se murdareste rapid.Eu merge pe idea de intretinere nu pe cea de curatenie.Motorul are 80 000 km si nu stau toata ziua cu carpa pe el.Daca as face asta mufele si contactele s-ar misca din locul lor si ar form joc in locasuri.Cel mai bine dupa parerea mea este sa stergi motorul 1 data pe an si usurel.Cat de murdar sa fie un motor pentru a trebui spalat la spalatorie?Daca nu curge ulei pe la garnituri sau alte lichide de ce trebuie bagat la jet?Nu vad rostul.Bafta:)


--------------------
Dacia Logan Preferance 2008 - db-15-mva
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 24th May 2024 - 13:52
Forum Renault