DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Imi vin ledurile pt Solenza..., Lumina sub masina...

Tudorica
post 13 Apr 2005, 22:33
Post #31


Membru incepator


Group: Members
Posts: 34
Joined: 24 March 04
From: Bucuresti




QUOTE(Adrian_Solenza @ 9 Mar 2005, 00:10)
Saptamana asta (joi) imi ajunge in sfarsit comanda de leduri pe care am dat-o acum ceva multa vreme...
Deci: 20 de leduri albastre (mov) , cu tot cu suruburi... Abia astept sa le montez pe sub masina (sa luminez asfaltu'..), dar am nevoie de niste sfaturi!

1. Imi trebuie o gaura prin masina sa pot sa scoate firu catre un intrerupator in bord (anti garcea wink.gif ).. Stie cineva pe unde naiba pot sa bag firul inauntru? Exista vreun orificiu? La berline erau MULTE, sper ca la SLZ sa fie macar unu sau doua...

2. Sunt in dubii cu privire la montat.. Unii mi-au recomandat niste profile de regips ( 3m - 30.000_ ca au si gaurele si pot monta surubul ledului prin orificiile respective! Pe o bagheta de 1.2 M o sa montez 10 leduri - deci un led la 12cm! Momentan o sa fie numai pe lateral si nu prea stiu cum naiba sa prind bagheta pe sub masina: nu vreau sa dau gauri..
Exista vreo alta metoda mai buna? Help mi!!! Dau o bere la intalnire pt cel care ma 'lumineaza' biggrin.gif

3. NU ma intrebati daca stiu sa le fac legaturile... M-a scolit un vecin de 50 de ani care toata viata lui a fost pasionat de leduri.. Are in casa o gramada de proiecte: el mi-a oferit si suport logistic wink.gif ! Am rezistente, scheme, toate alea...

PRETURI: 360.000 lei ledurile (20buc) .. 18.000 buc (suport led) .. In rest.. MULTA MUNCA! Numai cei pasionati sa incerce! Boala mea este sa am lumina SUB masina biggrin.gif !!

Deci: Please help me
wub.gif  wub.gif
*



simplu pe sub bord pe langa manunchiul de fire de la instalatie ( pe acolo am tras eu firele pentru statie)


--------------------
Dacia Solenza - B 34 TDR
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th April 2024 - 22:48
Forum Renault