DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

240 Pages « < 106 107 108 109 110 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Pro sau contra USR, adică Uniunea Salvați România - asta spune totul

DragosP
post 10 Nov 2017, 05:47
Post #3211


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




QUOTE(nasty @ 9 Nov 2017, 21:40)
Dacă n-aș spera, nu m-aș ataca!
*


Nu cu tine vorbeam.


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dacis
post 10 Nov 2017, 07:39
Post #3212


Membru autentic


Group: Members
Posts: 380
Joined: 24 March 04
From: dealurile oable ale Mioritei




QUOTE(dizzy @ 9 Nov 2017, 15:25)
dupa ce si-a ispasit pedeapsa sau i-a fost anulata, nu am nici o problema ca acesta sa candideze
*

Eu am. Azi, unul care a facut acum 25 de ani 6 luni de inchisoare pentru ca a fost prins conducand baut (peste 1 la mie alcool in sange, ca atat era atunci limita legala) nu poate fi angajat ca paznic la o firma de body-guarzi. Daca omul asta este considerat dpdv legal nedemn pentru a fi paznic, de ce ar fi considerat demn sa fie consilier local, primar, deputat, director in vreun minister, ministru, premier, presedinte???? Sigur, daca studiile si competentele ii permit, poate face afaceri, poate fi inginer, poate proiecta autoturisme, poate orice altceva...

QUOTE(klaus @ 9 Nov 2017, 16:51)
Asa, cu principii inaltatoare, si aia din Constantinopol au murit dezbatand teoretic  sexul ingerilor in timp ce Mehmet era la portile cetatii...
*

Subscriu. De asta si sustin o asemenea perspectiva mai drastica, desenata cu satarul, nu cu cel mai fin bisturiu. Ai gresit, ai platit, dar daca ai gresit, penal si cu intentie, dovedit de justitie in urma unui proces, atunci esti papa: in sistemul demnitatilor publice nu ai ce cauta.


--------------------
DACIA Logan KissFM 1,4 2008
dacis
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosP
post 10 Nov 2017, 08:03
Post #3213


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




QUOTE(dacis @ 10 Nov 2017, 07:39)
Azi, unul care a facut acum 25 de ani 6 luni de inchisoare pentru ca a fost prins conducand baut (peste 1 la mie alcool in sange, ca atat era atunci limita legala) ...
Sigur, daca studiile si competentele ii permit, ..., poate proiecta autoturisme, poate orice altceva...
*


Un bețiv nenorocit care a băut acu' 25 de ani să proiecteze autoturisme???
Bă, ești nebun? blink.gif


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dacis
post 10 Nov 2017, 08:14
Post #3214


Membru autentic


Group: Members
Posts: 380
Joined: 24 March 04
From: dealurile oable ale Mioritei




Generos. Conform legislatiei actuale, poate fi Presedinte la Camera Deputatilor, dar purtator de tonfa nu.


--------------------
DACIA Logan KissFM 1,4 2008
dacis
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dizzy
post 10 Nov 2017, 08:30
Post #3215


Work smart not hard!


Group: Members
Posts: 4.781
Joined: 11 February 04




QUOTE(dacis @ 10 Nov 2017, 08:39)
Eu am. Azi, unul care a facut acum 25 de ani 6 luni de inchisoare pentru ca a fost prins conducand baut (peste 1 la mie alcool in sange, ca atat era atunci limita legala) nu poate fi angajat ca paznic la o firma de body-guarzi.
*



Dacis, iti inteleg punctul de vedere si in acelasi timp nu sunt de acord cu el.
Daca e sa o luam pe firul logic, Vasilica cel condamnat, si-a ispasit pedeapsa fata de societate. Atunci, care e idea in a-l pedepsi in continuare? Ce a facut el a fost infractiune la momentul ala, si-a ispasit pedeapsa la parnaie, lasa-l naibii in pace.

Oricum, partea cea mai proasta e ca puscaria NU indreapta comportamentul persoanei.
De cele mai multe ori, cel incarcerat iese din parnaie mai "scolit" in cele rele.

Daca revenim la cazul Dragnea, normal ca sunt de acord ca nu are ce cauta intr-o functie publica, pana nu-si ispaseste pedeapsa.


--------------------
Whirpool ex Dacia Logan 2005 - B zzz SXX
Stupidity is a more dangerous enemy of the good than evil.
I have no time to battle egos and small minds.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dacis
post 10 Nov 2017, 08:41
Post #3216


Membru autentic


Group: Members
Posts: 380
Joined: 24 March 04
From: dealurile oable ale Mioritei




QUOTE(dizzy @ 10 Nov 2017, 08:30)
1. Daca e sa o luam pe firul logic, Vasilica cel condamnat, si-a ispasit pedeapsa fata de societate. Atunci, care e idea in a-l pedepsi in continuare? Ce a facut el a fost infractiune la momentul ala, si-a ispasit pedeapsa la parnaie, lasa-l naibii in pace.

2. Daca revenim la cazul Dragnea, normal ca sunt de acord ca nu are ce cauta intr-o functie publica, pana nu-si ispaseste pedeapsa.
*

1. Explica-mi, te rog, pe firul logicii tale, de ce condamnatul tau nu poate ca, dupa ispasirea pedepsei, sa fie ofiter in armata, ori in politie, ori in SRI, ori judecator, ori procuror ori... multe alte profesii. Parca nici macar profesor nu poate fi, pentru ca mi se pare ca la angajare trebuie sa depuna cazier curat. Si sigur nici sef de sectie de spital, director de spital, director de scoala, decan etc.. Insa tu vrei sa nu ocupe niciuna dintre aceste pozitii, dar sa poata fi primar, ministru, presedinte, parlamentar. Mai unge cu ceva logica asta, ca prea scartaie...

2 Dragnea tocmai isi ispaseste pedeapsa. La locul de munca.


--------------------
DACIA Logan KissFM 1,4 2008
dacis
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dizzy
post 10 Nov 2017, 08:47
Post #3217


Work smart not hard!


Group: Members
Posts: 4.781
Joined: 11 February 04




Tocmai asta iti spun, ca de la caz la caz, in functie de cat de grava e infractiunea si de ispasirea ei, ar trebui permis sau nu sa ocupe o functie.
Si... condamnatul e al tau, ca tu ai propus cazul asta.
Nu vad o problema ca cel in cazul tau sa fie profesor universitar, atata timp cat respecta cerintele.
Chiar am un fost coleg de la scoala de bucatari, care a fost prins baut la volan si i-au facut dosar penal, i-au anulat permisul... tot tacamul.
Asta se intampla cand avea aproximativ 20 de ani.
Cam cat timp crezi ca trebuie sa-l pedepsesti pentru fapta asta?
Restul vietii?

Faptul ca unui infractor din politica i se permite sa candideze este din cauza mafiei existente atat in politica cat si in justitie, politie, armata, sevricii secrete.
Poporul tanar nu vine la vot, pen'ca'i strica progarmul de cluburi de bunti-bunti, pensionarii sunt speriati si santajati, la fel si patura saraca a societatii. Sunt cunoscute cazuri de genul: bah daca nu votati pesedeu la alegeri, va tai ajutoarele sociale.
Partea proasta e ca nici opozitie reala nu exista, astai sunt exact ca in "Tanar si nelinistiti", s-au cuplat, pupat, lins, divortat, scuipat, injurat, pe rand toti cu toti:
PSD cu PNL, PSD cu PDL, PSD cu ALDE, PNL cu PDL , toti cu Udemere si minoritatile nationale.
A aparut USR, bun, ai zis ca faci, ai castigat destule pt prima participare, la locale. Dovedeste ca esti serios si mai vedem. In schimb, si-au matrasit locomotivele: Nicu Sordan si Clotilda.
Singurele scantei de inteligenta, coerenta si bun simt au fost Ciolos si cu Isarescu. Dar, ce sa vezi, beleaua draqu, nu au candidat mai departe. Si plm, l-as vota, dar daca nu candideaza, csf, ncsf?!

This post has been edited by dizzy: 10 Nov 2017, 08:57


--------------------
Whirpool ex Dacia Logan 2005 - B zzz SXX
Stupidity is a more dangerous enemy of the good than evil.
I have no time to battle egos and small minds.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ady77
post 10 Nov 2017, 08:48
Post #3218


راحتزیل یو


Group: Members
Posts: 1.721
Joined: 15 December 05
From: near Bacau




La noi se fac legi, constitutii pentru anumite persoane.
Constitutia actuala era pregatita pentru Adrian Nastase.
Acum vrem sa dam legi pentru Dragnea.

Nu-l suport pe Dragnea, dar condamnarea lui e de tot kktul. Cam cati ar fi trebuit sa fie condamnati pentru aceleasi fapte pentru care a fost condamnat el?


--------------------
________________ ________________ _________________
The problem with this world is that the intelligent are full of doubts, while stupid ones are full of confidence.

ecnedifnocfollufsisoM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosP
post 10 Nov 2017, 08:49
Post #3219


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




QUOTE(ady77 @ 10 Nov 2017, 08:48)
Cam cati ar fi trebuit sa fie condamnati pentru aceleasi fapte pentru care a fost condamnat el?
*


Dacă nu-s, niciunul, e clar!


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
miki
post 10 Nov 2017, 08:49
Post #3220


#Hırsızlargibigeceniniçine


Group: Members
Posts: 1.005
Joined: 30 July 02
From: Bucuresti




QUOTE(DragosP @ 9 Nov 2017, 22:16)
Nu știu de ce te ataci atât! La cum scrii n-ai nicio șansă la Nobel...
*



Mai exista si alte categorii inafara de literatură


--------------------
Renault Sedan 1.6 16V / Megane IV 1.33 TCE 2004 / 2019 - XX-B-XXX
#Hırsızlargibigeceniniçine

Funken Kurbelwelle
Uzun Araç!
Değer Așılırsa
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosP
post 10 Nov 2017, 08:50
Post #3221


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




QUOTE(miki @ 10 Nov 2017, 08:49)
Mai exista si alte categorii inafara de literatură
*


Numa' că peste tot se scrie. Stai deci liniștit! blush.gif


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 10 Nov 2017, 08:51
Post #3222


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




Statutul de demnitar confera niste avantaje in plus fata de statul omului de rand, dar si o serie de responsabilitati in plus. Cel putin teoretic. Cel care aspira la statutul de demnitar, din punctul meu de vedere, trebuie sa aiba un trecut ireprosabil.

Ai calcat pe bec, ti-ai ispasit pedeapsa, ca si persoana fizica esti reabilitat. Dar veci, pururi n-ar trebui sa ai acces la statul de demnitar.

In documentarile mele legate de istoria targului meu, am urmarit in ziarele de la 1900 o serie de articole legate de organizarea Consiliului local. Pentru cei care candidau era o onoare sa fie alesi, indeplineau aceasta sarcina onorific, cea mai mica suspiciune de a incerca sa beneficieze de vreun folos material il elimina pentru totdeauna din orice functie publica. In acest sens, la vremea respectiva se punea problema construirii unei piete agroalimentare (care exista si azi). Urma sa fie amplasata pe domeniul public, dar zona includea o "peninsula" proprietate a unui consilier. Acesta s-a oferit sa o doneze. Chestiunea a fost dezbatuta luni de zile, inclusiv intalniri publice cu cetatenii pentru a se lamuri ca nu exista nici un interes ascuns.


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dacis
post 10 Nov 2017, 08:53
Post #3223


Membru autentic


Group: Members
Posts: 380
Joined: 24 March 04
From: dealurile oable ale Mioritei




QUOTE(dizzy @ 10 Nov 2017, 08:47)
Nu vad o problema ca cel in cazul tau sa fie profesor universitar, atata timp cat respecta cerintele.
*


Recunosc, nu am intalnit nici un condamnat care sa fi dorit sa devian profesor universitar, dar cunosc profesor universitar care a fost condamnat si, datorita condamnarii, concediat. Deci, despre ce vorbim aici?

QUOTE(ady77 @ 10 Nov 2017, 08:48)
dar condamnarea lui e de tot kktul
*

Ai citit TU motivarea hotararii si nu esti de acord cu ce scrie acolo, cu temeinicia probelor? naughty.gif


--------------------
DACIA Logan KissFM 1,4 2008
dacis
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ady77
post 10 Nov 2017, 08:57
Post #3224


راحتزیل یو


Group: Members
Posts: 1.721
Joined: 15 December 05
From: near Bacau




@ Radian, pana la urma alegatorul decide la vot, daca nu vrea un condamnat penal nu il voteaza, e simplu ca buna ziua.

QUOTE(dacis @ 10 Nov 2017, 08:53)
Ai citit TU motivarea hotararii si nu esti de acord cu ce scrie acolo, cu temeinicia probelor?  naughty.gif
*


Nu, doar ma mira ca Dragnea e singurul din Romania caruia i s-a putut proba infractiunea respectiva wacko.gif wacko.gif


--------------------
________________ ________________ _________________
The problem with this world is that the intelligent are full of doubts, while stupid ones are full of confidence.

ecnedifnocfollufsisoM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dacis
post 10 Nov 2017, 09:18
Post #3225


Membru autentic


Group: Members
Posts: 380
Joined: 24 March 04
From: dealurile oable ale Mioritei




QUOTE(ady77 @ 10 Nov 2017, 08:57)
Nu, doar ma mira ca Dragnea e singurul din Romania caruia i s-a putut proba infractiunea respectiva
*


Si tu, ca multi altii esti in plina mitologie, bazata pe ce ai auzit pe ici, pe colo. Aveam si motivarea sentintei finale, dar a crapat hardul cu pricina si n-o mai gasesc pe net. In linii mari este cam aceeasi treaba cu sentinta initiala, cu o usoara insaprire a pedepselor. Este, insa disponibila, prima sentinta, care are 212 pagini. Cea finala tin minte ca avea peste 300. Iar probele din rechizitoriu si din una si din alta sunt intoarse pe toate partile.

punctual

1.Nu e doar Dragnea condamnat in dosar. Sunt alte cateva zeci de persoane condamnate in acel dosar.
2. Destul de multe argumente din rechizitoriu sunt interpretabile. Daca le consideram pe toate cele interpretabile in favoarea lui Dragnea (desi, prin coroborarea lor cu altele, certe, nu este cazul de atata generozitate), raman cateva argumente certe, materiale, indubitabile si, evident, probe ale incalcarii legislatiei in vigoare la acea data:
a.) Dragnea a decis si a anuntat la TV organizarea de tombole in ziua referendumului, la care sa participe cei care au participat la vot
b.) Dragnea a cerut explicit, duminica dupa pranz (in ziua referendumului) activului de partid sa mearga din casa in casa si sa scoata oamenii la vot. Ca sa fim generosi, putem considera acest lucru fapt de campanie electorala, nu mituirea electoratului ori altceva. Chiar si asa, in conformitate cu legea in vigoare, desfasurarea de activitati de campanie electorala dupa ora 24 a zilei de vineri de dinainte de duminica alegerilor este infractiune
c.) Dragnea, in calitate de ministru, a decis sa se organizeze sectii de votare speciale in statiuni. Nu tin minte daca a apucat sa fie pusa in practica decizia, dar parca da, ca eram la Lepsa si parca acolo era organizata intr-o pensiune o sectrie de vot.
d. ) in videoconferinta cu prefectii, cu gurita lui le-a cerut acestora sa plece la colindat prin localitati cu urna mobila, desi RNP-urile electorale valabile atunci spuneau ca votarea cu urna mobila se face doar dupa depunerea unei cereri de catre cel in cauza si doar de catre cei care au cerut anticipat asta.

Mie toate astea, ca judecator, mi-r fi fost de ajuns pentru o condamnare cu executare. Dar, na , eu nu sunt judecator. Insa mie pedeapsa anormala data lui Dragnea (si mica si cu suspendare) imi spune ca Michimausul de Ponta cam are dreptate in ce priveste pactul dintre Sistem si Dragnea.


--------------------
DACIA Logan KissFM 1,4 2008
dacis
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ady77
post 10 Nov 2017, 09:22
Post #3226


راحتزیل یو


Group: Members
Posts: 1.721
Joined: 15 December 05
From: near Bacau




Eu ma refeream la alt dosar, nu la condamnatii din acelasi dosar, ca aia sunt victime colaterala, tinta era Dragnea.


Si sa nu imi vii cu ciuri-buri, vreau de acelasi calibru sau calibru apropiat.

This post has been edited by ady77: 10 Nov 2017, 09:28


--------------------
________________ ________________ _________________
The problem with this world is that the intelligent are full of doubts, while stupid ones are full of confidence.

ecnedifnocfollufsisoM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 10 Nov 2017, 09:27
Post #3227


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




QUOTE(dacis @ 10 Nov 2017, 08:39)
Eu am. Azi, unul care a facut acum 25 de ani 6 luni de inchisoare pentru ca a fost prins conducand baut (peste 1 la mie alcool in sange, ca atat era atunci limita legala) nu poate fi angajat ca paznic la o firma de body-guarzi.
*

Oare?
Si art. 528 din N.C.P.Pen. ce zice?


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dacis
post 10 Nov 2017, 09:36
Post #3228


Membru autentic


Group: Members
Posts: 380
Joined: 24 March 04
From: dealurile oable ale Mioritei




QUOTE(ady77 @ 10 Nov 2017, 09:22)
Si sa nu imi vii cu ciuri-buri, vreau de acelasi calibru sau calibru apropiat.
*

Ady, uita-te in oglinda si zi-ti daca ai mai vazut asa o frenezie electorala in Romania ca la referendumul cu Base? Ca nici in 1990 n-a fost asa un iures.

Dar argumentele alea, care toate aveau legatura directa si indubitabila cu Liviu, de astea, ce parere ai, probeaza ori ba incalcarea legislatiei?


--------------------
DACIA Logan KissFM 1,4 2008
dacis
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vercingetorix
post 10 Nov 2017, 09:36
Post #3229


Dusmanii imi poarta pica, dar n-au valoarea mea...


Group: Members
Posts: 138
Joined: 20 April 06




QUOTE(dizzy @ 10 Nov 2017, 09:47)
Chiar am un fost coleg de la scoala de bucatari, care a fost prins baut la volan si i-au facut dosar penal, i-au anulat permisul... tot tacamul.

Dar, ce sa vezi, beleaua draqu, nu au candidat mai departe. Si plm, l-as vota, dar  daca nu candideaza, csf, ncsf?!
*


Rezuma-te la bucatarie, eventual cu colegul condamnat. radmasa.gif

In alta ordine de idei, unde gasesc redactata hotararea de condamnare a lui Dragnea ?
Ca asta era o problema pentru care a ajuns la CEDO, nu se redactase si nici nu mai avea cine sa o semneze...
De Rise Project mai zice cineva ceva, ca procurorii din Brazilia au inchis dosarul din lipsa de probe...


--------------------
Dacia 1310 break 1985 pt. export 2 canistre de benzina shpaga la IDMS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dacis
post 10 Nov 2017, 09:41
Post #3230


Membru autentic


Group: Members
Posts: 380
Joined: 24 March 04
From: dealurile oable ale Mioritei




QUOTE(klaus @ 10 Nov 2017, 09:27)
Oare?
Si art. 528 din N.C.P.Pen. ce zice?
*

Eu in formularistica de inscriere la concursurile pe posturi de ofiter din sursa externa organizate MAI am vazut ca scrie ceva de genul "sa nu fi suferit vreo condamnare", nu "sa nu ai vreo condamnare trecuta in cazier".

Tu ce zici, ala care a fost condamnat si reabilitat se va putea inscrie la concurs de ofiteri MAI?

PS Intrebare-intrebare, nu retorica?

QUOTE(vercingetorix @ 10 Nov 2017, 09:36)
In alta ordine de idei, unde gasesc redactata hotararea de condamnare a lui Dragnea ?
*

Ia de-aici, da cu grija , ca abia am gasit-o si are si 303 pagini.


--------------------
DACIA Logan KissFM 1,4 2008
dacis
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vercingetorix
post 10 Nov 2017, 09:49
Post #3231


Dusmanii imi poarta pica, dar n-au valoarea mea...


Group: Members
Posts: 138
Joined: 20 April 06




Ce stii, e semnata sau nu de catre judecatorii respectivi ?


--------------------
Dacia 1310 break 1985 pt. export 2 canistre de benzina shpaga la IDMS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ady77
post 10 Nov 2017, 09:58
Post #3232


راحتزیل یو


Group: Members
Posts: 1.721
Joined: 15 December 05
From: near Bacau




QUOTE(dacis @ 10 Nov 2017, 09:36)
Ady, uita-te in oglinda si zi-ti daca ai mai vazut asa o frenezie electorala  in Romania ca la referendumul cu Base?
*


Ai si tu dreptate ca in 2009 a fost iuresul in diaspora icon_mrgreen.gif

Conteaza marimea iuresului? Nu-i aceeasi infractiune?

This post has been edited by ady77: 10 Nov 2017, 09:58


--------------------
________________ ________________ _________________
The problem with this world is that the intelligent are full of doubts, while stupid ones are full of confidence.

ecnedifnocfollufsisoM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 10 Nov 2017, 10:06
Post #3233


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




QUOTE(dacis @ 10 Nov 2017, 10:41)
Tu ce zici, ala care a fost condamnat si reabilitat se va putea inscrie la concurs de ofiteri MAI?
*

Nu stiu daca la MAI poate, dar la concursul de sef de sectie chirurgie, de ex., poate un chirurg.
Ceea ce nu se poate la unii se poate la altii.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
miki
post 10 Nov 2017, 10:16
Post #3234


#Hırsızlargibigeceniniçine


Group: Members
Posts: 1.005
Joined: 30 July 02
From: Bucuresti




QUOTE(DragosP @ 10 Nov 2017, 09:50)
Numa' că peste tot se scrie. Stai deci liniștit! blush.gif
*



D'aia s' a inventat meseria de tehnoredactor


--------------------
Renault Sedan 1.6 16V / Megane IV 1.33 TCE 2004 / 2019 - XX-B-XXX
#Hırsızlargibigeceniniçine

Funken Kurbelwelle
Uzun Araç!
Değer Așılırsa
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 10 Nov 2017, 10:51
Post #3235


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




Cu siguranta, mai ales daca e un chirurg condamnat pentru malpraxis...


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosP
post 10 Nov 2017, 11:02
Post #3236


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




Ce mă?


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bion
post 10 Nov 2017, 11:50
Post #3237


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.711
Joined: 1 May 04
From: TM




QUOTE(radian @ 10 Nov 2017, 09:51)


In documentarile mele legate de istoria targului meu, am urmarit in ziarele de la 1900 o serie de articole legate de organizarea ...
*


Nu e chiar targul tau dar imi era la indemana
„Nicio descriere nu se poate apropia de adevăr când este vorba să-i înfățișeze pe slujbașii din Țara Românească. Nemăsurata lor imoralitate, ticăloșia – acesta este cuvântul potrivit – îndurerează și umple omenirea de silă.“
Louis Langeron


--------------------
Dacia SLZ Scala 2003 - TM54
Crăpa-le-ar Domnul ficații
Și setea ogoi-le-ar cu venin,
Căci n-au păreche-n lume blestemații
Crîșmarii care toarnă apă-n vin !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 10 Nov 2017, 12:18
Post #3238


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




Mrrrr! mad.gif

Aia erau dincolo de granita... biggrin.gif


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dacis
post 10 Nov 2017, 12:19
Post #3239


Membru autentic


Group: Members
Posts: 380
Joined: 24 March 04
From: dealurile oable ale Mioritei




QUOTE(ady77 @ 10 Nov 2017, 09:58)
Conteaza marimea iuresului? Nu-i aceeasi infractiune?
*

Marimea chiar nu conteaza. Dar care-i infractiunea din 2009? Ca alea din 2012 este mai multe si sper ca de data asta te-ai convins ca faptele imputate lui Dragnea (o parte macar) sunt certe si chiar ale lui. Cateva din cele enumerate de mine sigur le-ai vazut / aflat si tu, direct si nemijlocit, din gurita lui aurita.

QUOTE(bion @ 10 Nov 2017, 11:50)
Nu e chiar targul tau dar imi era la indemana ...
*

Vorbele tale ma fac sa ma simt ca acasa! wub.gif


--------------------
DACIA Logan KissFM 1,4 2008
dacis
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ady77
post 10 Nov 2017, 12:49
Post #3240


راحتزیل یو


Group: Members
Posts: 1.721
Joined: 15 December 05
From: near Bacau




QUOTE(dacis @ 10 Nov 2017, 12:19)
Dar care-i infractiunea din 2009?
*


Nici una, ca n-au cautat baietii.

Oricum toate alegerile din Romania au fost 100% corecte, fara nici un incident, fara nici o infractiune, mai putin referendumul de suspendare din 2012.

This post has been edited by ady77: 10 Nov 2017, 12:53


--------------------
________________ ________________ _________________
The problem with this world is that the intelligent are full of doubts, while stupid ones are full of confidence.

ecnedifnocfollufsisoM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
240 Pages « < 106 107 108 109 110 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 3rd May 2024 - 04:04
Forum Renault