DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> cetatile ponorului

igs
post 1 Jun 2004, 08:11
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 40
Joined: 28 August 02
From: Bucuresti




Planuiesc in vara asta o excursie in Muntii Bihorului in zona Cetatile Ponorului. Voi merge cu cativa prieteni ca in studentie: cu rucsacul si cortul in spate.
Am nevoie de ajutor in urmatoarele probleme:

1. Stie cineva ceva hint-uri, locuri interesante de vazut, lucruri interesante de facut si ce altceva nu trebuie sa ratez in zona ?

2. Intrucat suntem o gasca de vreo 7-8 persoane am prefera sa nu mergem cu masinile personale ci sa inchiriem un microbuz. Aveti idee unde gasim unul la un pret bun ? Ce am gasit eu e pe undeva pe la 90 eur pe zi. Tinand cont de faptul ca zile bune vom fi pe trasee de munte si masina va sta degeaba nu suntem dispusi sa platim mai mult de 50 eur.

Multumesv anticipat.


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdanescu
post 2 Jun 2004, 07:48
Post #2


Membru


Group: Members
Posts: 181
Joined: 21 August 03
From: Bucuresti




1. cheile somesului, stina de vale (destul de departe), cheile galbenei (e un circuit mai lung cu mai multe chestii), avenul bortig (cu tz), avenul negru (parca), focul viu (pestera cu ghetar), barsa (tot pestera cu ghetar), poiana ponor (daca ai 'noroc' sa te duci dupa vreo saptamina de ploi), pestera neagra (mare atentie, nu te baga fara echipament speologic); pestera ursilor (superb) si scarisoara (pentru astea va cam trebuie masini);

hint: loc de cort misto 'la grajduri' (e relativ aproape de locurile de mai sus);
poti sa incerci si la Padis (cu sh), acolo e o cabana si un camping cu casute (sau cel putin era acu' citiva ani)

hint: daca faci cheile somesului, mare atentie la marcaje, ca la un moment dat o ia un drum spre stina de vale dar marcajul e acelasi (bulina rosie parca);
oricum nu-ti recomand sa te duci fara harta...

hint: tot pt. cheile somesului: la intrare e o chestie care se cheama cetatile radesei; sa treci prin nu pe deasupra.

distractie placuta!


--------------------
renault megane 2.2 sedan 1.5dci 80cp 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AL
post 2 Jun 2004, 08:31
Post #3


Member


Group: Members
Posts: 2.495
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




Pentru mersul pe munte cu mijloace auto, recomand cu caldura un TRACTOR.... acum 2 ani am fost cu o DSN pana la Padis si i-am plans de mila masinii.... inca ceva... am facut drumul de 15 km in aprox. 4 ore!!! La Scarisoara se poate merge cu masina relativ lejer pana intr-un anumit loc, pe la mijocul drumului... de acolo e mai bine (pentru masina) sa mergi pe jos.... am vazut totusi persoane care au mers pana la intrarea in pestera cu masina...inclusiv doua DSN (una din persoane e chiar membru al forumului)... insa e pacat de masina.


--------------------
Skoda KAROQ 2019 - B-21-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IsNa
post 4 Jan 2005, 11:26
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.147
Joined: 11 July 02
From: Timisoara




QUOTE(bogdanescu @ 2 Jun 2004, 09:48)
poiana ponor (daca ai 'noroc' sa te duci dupa vreo saptamina de ploi),
*




Ha-ha!! Am vazut-o eu dupa vreo cateva saptamani de ploi acum vreo 6 ani... M-a plouat fara incetare 4 zile. Mi se incretise pielea de cat eram de ud. Haine ude, sac de dormit ud, paine uda, hartie igienica uda... naclait de noroi pana la brau.

In cheile Galbenei nu puteai vorbi de galagie... n-am intrat, doar am vazut izbucul.

Dar a meritat 101% Poiana ponor era asa de plina ca n-am putut traversa decat pe creasta de stanca din josul ponoarelor.


--------------------
Skoda Fabia Combi + Citigo ASG 2007 / 2013
Forta sa fie cu voi !!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ar_logan
post 7 Jan 2005, 17:20
Post #5


Membru


Group: Members
Posts: 139
Joined: 7 December 04
From: ARAD




Se poate ajunge cu masina la Cetatile Ponorului???????


--------------------
Dacia Logan 1.4Preference - B 00 XJM
100% - 90%posesori permis
- 10% soferi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BOGDAN DSN
post 8 Jan 2005, 09:50
Post #6


Membru autentic


Group: Members
Posts: 248
Joined: 18 October 04
From: Bucuresti




chiar pana acolo nu.Dar poti lasa masina intr-o poiana cu multe corturi(nu mai tin minte cum ii zice) este si o bariera(sau cel putin era cand am fost eu) si mergi pe jos circa 30-45 min(roaga-te sa nu fie noroi).Prima parte mergi pe un drum forestier apoi cobori destul de mult(ar fi bine sa ai bocanci nu adidasi).

PS nu uita aparatul foto!!!!


--------------------
Toyota Aygo 2006 - masina de servici - fost posesor de DSN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdanescu
post 8 Jan 2005, 11:50
Post #7


Membru


Group: Members
Posts: 181
Joined: 21 August 03
From: Bucuresti





poienii aleia cu corturi ii zice 'la grajduri'; pina acolo e drum forestier relativ bun.


--------------------
renault megane 2.2 sedan 1.5dci 80cp 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lautrec
post 21 Jun 2005, 11:53
Post #8


Membru incepator


Group: Members
Posts: 41
Joined: 24 February 05
From: Cluj Napoca




sau "cantonul glavoi"


--------------------
Dacia/Seat/Suzuki Logan/Toledo/GS500E 2007/2008/1993 - Lautrec
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bonzai
post 22 Jun 2005, 10:54
Post #9


Membru autentic


Group: Members
Posts: 706
Joined: 15 April 05
From: Bucuresti




Desi nu pot baga mana in foc pt asta, am inteles ca la "Focul viu" nu se mai poate intra, ca se topeste ghetarul.. pacat.


--------------------
Renault Megane 4 GT 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
stuiberv
post 22 Jun 2005, 15:41
Post #10


Membru autentic


Group: Members
Posts: 246
Joined: 8 April 05
From: Iasi




Am fost in zona Padis doi ani la rand acum ceva timp si sper ca anul asta sa ajung din nou.
De vazut:
Neaparat Cheile galbenei.
Cetatea radesei, focul viu, pestera ursilor, mai este un traseu cu vreo 4 pesteri dar din pacate nu aveam echipament la noi si nu am putut intra decat foarte putin (prin echipament ma refer la echipament serios de speologie).
Si Scarisoara e de vizitat dar e mai departe de zona.
Pentru cazare, "la grajduri". Se poate si la Padis, dar de aici sunt traseele mai lungi cu circa doua ore.
Doar cel pe cheile somesului e mai scurt de aici.
A, daca puneti corturile la "la grajduri", aveti grija sa nu le puneti dupa bariera, ca o sa va ceara padurarul bani ca sa nu va dea amenda smile.gif (dar asta doar la plecare, pana atunci nu spune nimic).
In rest, distractie placuta, zona merita din plin vazuta.

Vad ca ma lungesc:).
uite un link destul de util cred eu
http://www.padis.ro/localiz.htm


--------------------
Papuci marimea 43 3 ani bocanci - is xx undoitrei
“All parts should go together without forcing. You must remember that the parts you
are reassembling were disassembled by you. Therefore, if you can’t get them
together again, there must be a reason. By all means, do not use a hammer.” — IBM
maintenance manual, 1925
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tabek
post 3 Nov 2005, 14:05
Post #11


Membru autentic


Group: Members
Posts: 298
Joined: 23 June 05
From: Cluj Napoca




As vrea sa ma duc saptamana viitoare la Padis. Vreau sa stiu, daca a fost cineva de curand, daca se poate ajunge cu masina pana la cabana Padis, sau la Ponor. Ruta pe care vreau sa ma duc este urmatoarea: Cluj-Gilău-Somesul Cald-Mărisel-Poiana Horea-Ic Ponor. Pana la Poiana Horea este drum asfaltat, dar de aici pana la Padis mai sunt 30 de km, care n-as vrea sa o parcurg pe jos...Stie cineva daca portiunea Poiana Horea-Padis e practicabila? (cu Dacia 1310)


--------------------
Dacia/Peugeot 1310L/307 1996/2006 - MM05HVM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ghc
post 3 Nov 2005, 14:26
Post #12


..:::Cautatorul:::..


Group: Members
Posts: 411
Joined: 9 December 03
From: Cluj-Napoca




N-am mai fost de ceva vreme dar mi-a zis cineva ca a urcat cu berlina anul trecut prin Ic, Doda Pilii. Daca nu, lasi masina la un taran (poti gasi si gazda) si dupa aia cu autostopu...
Prin partea cealalta (Pietroasa) cica-i mai nasol.

Daca mergi te rog sa ne impartasesti si noua impresiile despre calitatea drumului.


--------------------
ZKR (Logan by Dacia) BaLaureate 3.14 1907 toamna - CJ-01-GHC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Stefan.A
post 3 Nov 2005, 16:38
Post #13


Membru autentic


Group: Members
Posts: 431
Joined: 21 June 04




Pot sa-ti spun ca am fost eu in vara dar din poiana horii nu prea am vazut drum direct in Padis. Am trecut insa la nord spre cum i-o zice, imio scapa, te duce drumul din poiana horii tot inainte.
Dupa care, iesind la un moment dat la asfalt, am trecut un sat de nomazi bronzati natural si dupa alti 2 km am intrat pe un drum la stanga, drum ce duce in final la Padis.
Din pacate nu mai stiu numele localitatilor si nu am harta acum. Insa varianta de mai sus e mai usoara decat cea din Pietroasa. Care insa e mai scurta dar ceva mai abrupta. Cred insa ca poti urca si pe-aici. Depinde de cata hotarare si bafta ai.
Intreaba la localnici daca a nins in zona.

Daca nu a nins e posibil sa te ninga pe-acolo si sa lasi dacia la iernat cu caii salbatici. E totusi noiembrie.


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nightelf
post 4 Nov 2005, 12:07
Post #14


Membru


Group: Members
Posts: 114
Joined: 9 May 05
From: Bucuresti




Cred ca nu mai e cazul, omul s-o fi intors de mult...smile.gif
Traseul prin cheile Somesului (nu circuitul) - desi nu e f clar marcat e super fain.

Ceva impresii?


--------------------
Dacia Logan 1.4 MPI - B31xxxx
Contact: 0752083972
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tabek
post 4 Nov 2005, 14:00
Post #15


Membru autentic


Group: Members
Posts: 298
Joined: 23 June 05
From: Cluj Napoca




smile.gif N-aveam cum sa ma-ntorc daca am scris mesajul in 3.11.05...
Vreau sa plec vinerea viitoare, inca nu m-am decis, dar daca ramane vremea de-acum cred ca ma duc. Multumesc pentru raspunsurile voastre, mai astept si altele

Bineainteles ca o sa va impartasesc impresiile mele...

This post has been edited by tabek: 4 Nov 2005, 14:47


--------------------
Dacia/Peugeot 1310L/307 1996/2006 - MM05HVM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ghc
post 4 Nov 2005, 14:17
Post #16


..:::Cautatorul:::..


Group: Members
Posts: 411
Joined: 9 December 03
From: Cluj-Napoca




Mesajul era din 3.11.2005, sa nu mai apara careva care citeste pe sarite...


--------------------
ZKR (Logan by Dacia) BaLaureate 3.14 1907 toamna - CJ-01-GHC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lexy
post 14 Nov 2005, 08:58
Post #17


Just ME


Group: Members
Posts: 531
Joined: 9 December 04
From: Bucuresti




Recomnad drumul prin Sacele. Exceptand cateva portiuni mici din oras in rest este o splendoare drumul! Calitatea asfaltultului excelenta si peisajul este grozav!!


--------------------
Toyota Corolla 1,6 VVTI / SOL - B-01-LEXY
Good girls go to heaven.Bad ones go to hell.
And girls with fast cars go anywhere they want.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tabek
post 15 Nov 2005, 11:01
Post #18


Membru autentic


Group: Members
Posts: 298
Joined: 23 June 05
From: Cluj Napoca




Ok, am fost la Padis sambata-duminica, cu masina. Am urcat prin Huedin-Margau-Rachitele-Doda Pilii-Padis. Pana la Rachitele drum asfaltat, de acolo mai sunt vreo 35km pe drum de tractor...Cei 35 de km am parcurs in 3 ore, drum foarte nasol pe unele portiuni, mai ales pe ultimii 8km. Dar, cu grija se poate urca fara probleme. Mai nasol a fost cand ne-am intors, pentru ca s-a inserat deja, si poti rata drumul daca nu esti atent. In fine, am ajuns acasa fara probleme,cu masina plina cu noroi, de crezi ca am fost la Camel Trophy smile.gif
Padisul e superb, si am avut si noroc, pentru ca ii sfarsit de sezon si cabanele vor fi inchise peste 1,2 saptamani.


--------------------
Dacia/Peugeot 1310L/307 1996/2006 - MM05HVM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ghc
post 15 Nov 2005, 11:12
Post #19


..:::Cautatorul:::..


Group: Members
Posts: 411
Joined: 9 December 03
From: Cluj-Napoca




Pacat ca-i drumul prost dar poate are si o parte buna: daca oricine si-ar putea deplasa posteriorul asa de usor pana in Padis, sunt convins ca zona ar fi distrusa, mizeria ar creste si tot farmecul s-ar duce pe apa sambetei (sau a Somesului?)...
Totusi, pacat ca cele mai frumoase zone sunt asa de greu accesibile...


--------------------
ZKR (Logan by Dacia) BaLaureate 3.14 1907 toamna - CJ-01-GHC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
florindu
post 12 Jan 2006, 11:20
Post #20


Membru' doar, dar vechi!


Group: Members
Posts: 354
Joined: 28 May 02
From: ...acu' Timisoara




Cred ca e cea mai spectaculoasa regiune montana (sau, cel putin, era!), unde mi-am propus ca, dupa ce mai creste pustiul meu, sa re-merg.

Eram student...in 91-92-93 am stat cate trei saptamani, odata chiar organizand o tabara de corturi in Padis.

Prima experienta a fost cu plecarea de pe valea Sighistelului, cu corturile in spate, mergand pana in Padis, care a fost punctul final.
Valea Sighistelului e absolut superba, sunt acolo, pe o zona de cativa km patrati, vreo 10 pesteri. Una e inundata, dar merita traversata ca apa e mica (nu-mi amintesc numele), alta e o pestera "vie", cu formatiuni speologice din noroi, alb, in curs de formare... si tot asa.

Ce era fain atunci era specificul destul de nepopulat al zonelor, care acum, dupa 12-13 ani, cred ca a ramas doar o amintire.
Din pacate nu-mi amintesc exacto toate zonele pe care le-am parcurs, dar tin minte ca am parcurs tot firul Sighistelului, am iesit in nord, pe langa o mina parasita, am ajuns in Poiana florilor (cu ghetarul de la Focul viu - acolo, parca in 15-16 august, daca e senin intra soarele in pestera si poti vedea o refractie superba in ghetar, iar in stratul de gheata se pot vedea ganganii si flori, prinse acolo de milenii).
Din Poiana florilor am urcat pe cheile Galbenei, din nou un traseu de exceptie, pana la izbuc. (In 92 parca, la izbuc era o tabara internationala de speologi, veniti sa recupereze corpul unui coleg de-al lor care a incercat sa traverseze muntele, din Cetatile Ponorului, pe firul apei, pe sub pamant, cu costum de scafandru, insa a ramas prins intr-un clopot de aer si a murit acolo.)
De la izbucul Galbenei am urcat muntele, iesind sus, deasupra Cetatilor Ponorului.
De acolo am mers pana in Padis, unde am stabilit o tabara de cateva zile, mergand in Cetatile Radesei, la avene...
Am batut toata zona cu pasul si nu ne-am intalnit cu prea multa lume. Doar in Padis ajungeau multi, in weekend, cu masini.

Ce mai, amintiri nemaipomenite!


--------------------
Renault MeganeII 1,5dCi/80CP 2005 -
Doamna: vezi mai sus
Domnul: Audi A4, 1,6, 2004
Juniorul: Nintendo Wii

Nu stii, te'nvatam. Nu poti, te'ajutam. Nu vrei, te'obligam! V.I.Lenin
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nele_cm11
post 7 Apr 2006, 12:50
Post #21


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 7 April 06




parerea mea ca drumul de acces in padis cel mai bun e pe la rachite - ic ponor - padis
anu trecut in toamna era acceptabil .noi o sa incercam anu asta alt drum pe la girda spre casa de piatra am inteles ca ar fi bunicel o sa va zic cind ma intorc apropo vrem sa mergem la sfirsitul lui aprilie . cid despre locuri de vizitat in zona sunt cite vrei unul de care nu a pomenit nimeni sau poate ma insel este lumea pierduta e frumos si foarte salbatic.

numai bine


--------------------
fiat seicento - ms 06 jnc
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tabek
post 10 Apr 2006, 11:16
Post #22


Membru autentic


Group: Members
Posts: 298
Joined: 23 June 05
From: Cluj Napoca




QUOTE(nele_cm11 @ 7 Apr 2006, 12:50)
parerea mea ca drumul de acces in padis cel mai bun e pe la rachite - ic ponor - padis
anu trecut in toamna era acceptabil .noi o sa incercam anu asta alt drum pe la girda spre casa de piatra am inteles ca ar fi bunicel o sa va zic cind ma intorc  apropo vrem sa mergem la sfirsitul lui aprilie . cid despre locuri de vizitat in zona sunt cite vrei unul de care nu a pomenit nimeni sau poate ma insel este lumea pierduta e frumos si foarte salbatic.

numai bine
*



Eu vreau sa ma duc de 1mai in Padis. Toamna trecuta am fost pe la Rachitele-Doda Pilii: 35 km in 3 ore...wacko.gif
Pe la Garda-Casa de Piatra cum este drumul? A fost cineva?


--------------------
Dacia/Peugeot 1310L/307 1996/2006 - MM05HVM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristicojo
post 17 Apr 2006, 11:10
Post #23


Membru incepator


Group: Members
Posts: 42
Joined: 10 November 04
From: Adjud




Si pe mine ma intereseaza drumurile din zona.
Vrea ca in concediul din luna iulie sa fac o drumetie prin tara, 2-3 masini, iar pe la sfarsitul lunii sa ajung prin zona(Scarisoara, Garda de Sus, Arieseni...) .
As vrea sa ma cazez pentru vreo 5-6 zile in Garda.
Vreau sa urmez ruta: Drobeta Turnu Severin - Baile Herculane - Caransebes - Otelul Rosu - Hateg - Calan - Simeria - Deva - Brad.
De la Brad am 2 optiuni (si sa fiu sincer, nici nu stiu pe unde sa merg):
1) Brad - Halmagiu - Vascau - Stei - Nucet - Garda;
2) Brad - Buces - Abrud - Campeni - Albac - Garda.
Cred ca o sa urmez prima ruta, pt ca la intoarcere o sa merg pe la Turda (Cheile Turzii) - Aiud - Alba Iulia - Sibiu....

Ceva sfaturi, adrese utile, trasee (mai stiu si eu cateva), obiective turistice(si nu as vrea sa ratez vreunul).
Multumesc.


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,4 2004 - VN 12 COJ
Ex. Logan Laureate 1.4, 2004
My new car: Opel Astra Caravan 1.9 120HP Cosmo+, 2006
DA...DA...DA...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
fbatran
post 18 Apr 2006, 15:07
Post #24


Membru


Group: Members
Posts: 181
Joined: 13 March 03
From: Timisoara




Hateg - Calan - Simeria de asta toamna: era nasol drumu rau, de tot ... Lucrau la el da in zona Hateg-Petrosani ... de la Hateg in jos .... nu cred sa aiba in vizor si partea spre Calan (zona Calan e un cimitir industrial bun de documentar TV ... pacat ca nu am avut aparat foto cand am fost in zona)

Lugoj - Caransebes era destul de ok .. da am auzit ca dupa iarna e praf ... deci probabil ca nici Caransebes - Hateg nu sta foarte bine ... poate l-or mai fi carpit

zona e frumoasa ... da drumurile ... made in RO


--------------------
Dacia si Audi LGN si mai nou A4 2005 - BFO
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ursul-alb
post 18 Apr 2006, 15:34
Post #25


Membru autentic


Group: Members
Posts: 585
Joined: 16 October 04
From: Iasi




In schimb Hateg-Hundeoara-Deva e mai acceptabil (sau era, in decembrie am trecut); asfalt batran da' ingrijit; din nefericire zona gropii de gunoi a Hundeoarei e cea mai sinistra zona pe care am vazut-o in apropierea unui oras mad.gif absolut terifiant... poate si pentru ca am prins o perioada cand o incendiasera?? sau asa e mereu?? ufff


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 egee - IS XX xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aman
post 8 Jun 2006, 22:29
Post #26


Membru incepator


Group: Members
Posts: 11
Joined: 8 June 06




Am fost de doua ori in Padis cu masina (Audi A4, deci este destul de joasa). Prima data in 2003 dinspre Huedin-Rachitele-Padis. Lent (5-10km/h) se poate ajunge la Padis. Am avut probleme la vreo doua locuri (sasiul a atins drumul), dar nu era grav. A fost un loc mai periculos intr-o padure unde era exploatare de padure, noroi mare si un camion pe drum, iar drumul nu-i lat deloc... Pe drum am vizitat cascada Rachitele, cheile Somesului Cald (aici am dormit).
De la Padis am mers pana la campingul (La Grajduri) prin Poiana Ponor si inapoi la masina pe jo, iar apoi cu masina la camping. ;-) Ziua urmatoare am mers la Cetatile Ponorului, la Pestera Focul Viu (si pe alte drumuri in imprejurime). Ultima zi am vizitat Pestera Ursilor.
Anul trecut am venit din partea sud-vestica, ca acolo drumul neasfaltat este mai scurt (Cluj-Baia de Aries-Scarisoara-Stei s.a.m.d). Drumul acela nu-i prea bun, existand locuri neasfaltate si pline cu groape. La Scarisoara nu am pers ca nu stiam cum arata drumul... Se putea urca pana la campingul La Grajdul fara probleme, pe o portiune chiar "reparau" drumul.
Dar poritunea de asflat care duce spre acolo si spre Pestera Ursilor era intr-o stare mai proasta decat acum cativa ani. Acelasi lucru se putea spune si despre drumul E79 Stei-Oradea. Credeam ca nu o sa mai ajung pe E60...
Deci cu grija nu-i problema, se poate trece prin Padis. Trebuie sa ai curaj, rabdare si un aparat foto. :-)


--------------------
Audi A4 1995, 1.8
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sexyrat
post 10 Jun 2006, 20:23
Post #27


Membru autentic


Group: Members
Posts: 218
Joined: 2 December 05
From: Oradea/Timisoara




Atractie importanta: "barul" lu' Cornel Purdi, este si pe noua harta sub numele de "La Purdi". Acolo merita stat o noapte sa vezi ce face Cornel. Se afla in Glavoi chiar langa cantonu lui Groza(paduraru).PS: Aveti grija la "furia alba"(peugeot lui Groza)


--------------------
Renault/Ford Laguna/Focus 2002/2008 - bh-77-avm
Reparatii mecanice auto, schimb rulmenti cutie de viteze pk6 la cele mai bune preturi in zona Timisoara.Piese auto Diagnoza auto 30 lei.Tel 0744793205
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lexiulia
post 13 Jun 2006, 17:23
Post #28


Membru incepator


Group: Members
Posts: 4
Joined: 13 June 06




Aseară am venit din Cetățile Ponorului. De la Cetățile Ponorului prin Padiș, Ic Ponor, Rachitzele, Huedin si pana la Cluj am facut aprox. 4 ore. Nu sunt gropi mari pt. logan, dar, pe ici pe colo e noroi si urme mai adanci de tractor.


--------------------
dacia logan logan 2005, 1.6
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adi_Mircea
post 4 Oct 2006, 01:58
Post #29


Vizitator


Group: Members
Posts: 137
Joined: 2 December 05
From: Timisoara




A fost careva la Padis vara asta?Mai e ceva nou pe acolo si cum e drumul dinspre Huiedin?


--------------------
Dacia Logan Preference 1.6 Martie 2005 - TM 10 01
Sa mearga bine!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tabek
post 5 Oct 2006, 10:09
Post #30


Membru autentic


Group: Members
Posts: 298
Joined: 23 June 05
From: Cluj Napoca




Eu vreau sa ma duc spre sfarsitul lunii!


--------------------
Dacia/Peugeot 1310L/307 1996/2006 - MM05HVM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 21st June 2024 - 22:42
Forum Renault