DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages « < 2 3 4 5 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Mormonii, "M-au prins si pe mine"

adso
post 2 Feb 2006, 18:53
Post #91


Membru autentic


Group: Members
Posts: 330
Joined: 19 January 04




inca o intrebare, ca la aia cu transfuziile nu ma lamurii:

e adevarata chestia cu 10% din venituri varsata comunitatii religioase? dar vreau un raspuns de la cineva care chiar stie ce spune, nu din auzite, ca asa spuneau si romanii ca crestinii mananca copii.

daca este, iara incep sa am dubii cu privire la menirea strict evanghelica / salvatoare / inaltatoare a unor astfel de religii.

si nu, nu sunt de acord ca, in cazul in care e asa, e o chestie liber consimtita. cand se spune "vrei sa te primim in biserica? sari cu banul", e santaj.

pentru ca, in afara de faptul ca trebuie sa respectam, indiscutabil, orice idee si credinta religioasa, atata timp cat se impune pasnic (chiar daca uneori sacaitor), in momentul in care apar hidden agendas, de felul 10%, eu unul, incep sa devin circumspect.

este o chestie la fel de nasoala ca indulgentele catolice din evul mediu, pe care nimeni nu se sfieste sa le dea ca exemplu abject de fatarnicie, ipocrizie si divort clar de menirea reala a unei biserici.


--------------------
Call me Ishmael...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bion
post 2 Feb 2006, 19:27
Post #92


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.711
Joined: 1 May 04
From: TM




[quote=adso,2 Feb 2006, 20:53]
inca o intrebare, ca la aia cu transfuziile nu ma lamurii:

e adevarata chestia cu 10% din venituri varsata comunitatii religioase? dar vreau un raspuns de la cineva care chiar stie ce spune, nu din auzite, ca asa spuneau si romanii ca crestinii mananca copii.

Baga-te pe prima adresa din mesajul 60 al lul Herr Klaus si acolo la finantare gasesti chestia cu zeciuiala si motivatia ei biblica.(site-ul ala contine un fel de statut al mormonismului? sad.gif .) Understood brother adso? wink.gif.Daca ei cred in asa ceva e treaba lor dar sa ne lase pe cei ce nu credem ca ei in pace (dar se pare ca nu au astampar).

Cu stima
bion


--------------------
Dacia SLZ Scala 2003 - TM54
Crăpa-le-ar Domnul ficații
Și setea ogoi-le-ar cu venin,
Căci n-au păreche-n lume blestemații
Crîșmarii care toarnă apă-n vin !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SiloS
post 2 Feb 2006, 19:36
Post #93


Gangester


Group: Members
Posts: 4.251
Joined: 23 February 04
From: Buzau




Mi-e mi-ati ster un post aici . De ce ?


--------------------
1988 BMW E30 325i
2003 BMW Z4
1996 Mazda MX5 NA
1988 Nissan Patrol Y60
1989 Suzuki Samurai
1975 Dacia 1300
2000 VW LT35
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bion
post 2 Feb 2006, 19:51
Post #94


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.711
Joined: 1 May 04
From: TM




QUOTE(SiloS @ 2 Feb 2006, 21:36)
Mi-e mi-ati ster un post aici . De ce ?
*


Eu cred ca datorita faptului ca esti o oaie ratacita de turma(cu interesele tale la femei si bautura nu ai dosar bun trebuie sa fi adus pe calea cea buna wink.gif ) biggrin.gif biggrin.gif


Cu stima
bion


--------------------
Dacia SLZ Scala 2003 - TM54
Crăpa-le-ar Domnul ficații
Și setea ogoi-le-ar cu venin,
Căci n-au păreche-n lume blestemații
Crîșmarii care toarnă apă-n vin !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Oltcit Special
post 2 Feb 2006, 20:29
Post #95


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 26 November 05




zeciuiala a introdus-o Moise,mare om, tot el a zis <sa nu veniti la Domnul cu mana goala> a se intelege Templu, Biserica, Casa de Rugaciuni...faceti asa si va va fi bine!!! cititi-l pe Pavel apostolul, veti deveni soferi mai buni si-L veti afla pe ISUS soferul tuturor...sunt crestin ortodox practicant si respect credinciosii...


--------------------
Dacia Logan dci Ambiance 2005 - B53 RTY
Lasati copii... sa vina la mine.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SiloS
post 2 Feb 2006, 20:35
Post #96


Gangester


Group: Members
Posts: 4.251
Joined: 23 February 04
From: Buzau




Sa fiu adus pe calea cea buna ... dar nu de mormoni ... radmasa.gif


--------------------
1988 BMW E30 325i
2003 BMW Z4
1996 Mazda MX5 NA
1988 Nissan Patrol Y60
1989 Suzuki Samurai
1975 Dacia 1300
2000 VW LT35
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maddan
post 2 Feb 2006, 20:41
Post #97


Speedy Gonzales


Group: Members
Posts: 795
Joined: 27 February 03
From: Bucuresti




Nu stiu la mormoni. La mine in religie nu este nici obligatia de a da, nici cotizatie in vreun procent. E ca la ortodocsi, da cine vrea, cat vrea si cand vrea.

Oricum, e important ce se face cu banii aia: daca ajung in buzunarele celor "putini, mai egali decat egalii", atunci e naspa. Daca sunt folositi pentru binele comunitatii, atunci e ok.

Din pacate eu nu cunosc pana acum vreo confesiune, cult, etc. care sa fie complet ok in aceasta privinta, intotdeauna vor exista egali intre egali.

Cat despre intrebarea ta, adso, iti pot raspunde pe privat daca vrei, pentru a nu deturna topicul biggrin.gif


--------------------
Renault Megane II 1.5 dci 100 CP Lux Privilege... 2006/7 - Bsiceva...
Mirror mirror on the wall, show me where the forums fall...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ashu
post 2 Feb 2006, 20:50
Post #98


Membru erectil


Group: Members
Posts: 674
Joined: 10 December 02
From: Bucuresti




Pai si mormonii cum fac, te cheama cu copie dupa cartea de munca ca la banca ca sa stie cat sa-ti ceara lunar? Da' daca esti platit cu salar mic pe cartea de munca si restu la negru, iau zeciuiala si din banii aia primiti la negru? Strasnica dilema... rolleyes.gif


--------------------
Pejo 206 2.0 HDi 2002 - -
Ramas bun, ne vedem pe alt forum!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lolek
post 2 Feb 2006, 20:59
Post #99


Ignorog


Group: Members
Posts: 93
Joined: 4 October 04




din cate stiu eu (si n-as baga mana in foc pentru ca "n-am fost acolo ca sa inteleg"), mormonii sunt structurati pe mici comunitati cu administrare centralizata a resurselor care sunt comune. Fenomenul mai exista si in alte parti (kibutzul evreiesc de exemplu - scuze de "tz" dar cred ca era cazul), si in cazul asta lucrurile au un pic alta structura, sincer ma cam indoiesc ca o chestie din asta cu zeciuiala e aplicabila pe undeva.

posibil sa vorbesc prostii totusi, eu vaslesc prin cu totul si cu totul alte luntrii, n-am aprofundat niciodata diversitatile astea.

This post has been edited by Lolek: 2 Feb 2006, 21:01


--------------------
Dacia Pobeda - B-**-***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ydaniel
post 2 Feb 2006, 21:36
Post #100


Adrenaline junkie!


Group: Members
Posts: 10.608
Joined: 11 August 04
From: black sea




afara cu ei:)


--------------------
Oriunde, oricand... ARO!
Cand esti bun ,nu-si amintesc
Cand esti rau ,nu te uita!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andu911
post 2 Feb 2006, 21:47
Post #101


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.164
Joined: 18 February 05
From: Bucuresti - Berceni




Ce-aveti ma ? Parca sunteti tot pe vremea lui Ceausescu cand nu va lasa ala sa credeti in altceva decat in el si Elena.

Ce teapa v-au dat voua mormonii ? Eu n-am auzit pe unu sa se planga ca a fost pacalit de ei.

This post has been edited by andu911: 2 Feb 2006, 21:50


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bion
post 2 Feb 2006, 22:09
Post #102


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.711
Joined: 1 May 04
From: TM




QUOTE(ashu @ 2 Feb 2006, 22:50)
Pai si mormonii cum fac, te cheama cu copie dupa cartea de munca ca la banca ca sa stie cat sa-ti ceara lunar? Da' daca esti platit cu salar mic pe cartea de munca si restu la negru, iau zeciuiala si din banii aia primiti la negru? Strasnica dilema...  rolleyes.gif
*


Asa scrie in statutul lor.Da o fuga pana acolo sa afli care e miscarea la finante si ne spui si noua adevarul cel adevarat radmasa.gif radmasa.gif Ma gandesc daca zeciuiala poate fi dedusa din venituri sa nu mai ia Bodu dijma asa mare blink.gif.Lasand gluma la o parte de la niste amici baptisti care triesc in USA stiu ca credinciosii mai egali au un sistem de informatii meserias asa ca ...Vad ca topicul si-a atins nivelul maxim si scopul asa ca e momentul sa ma retrag sa vad ce face nepotelul( el e mai important decat un milion de secte smile.gif

Cu stima
bion


--------------------
Dacia SLZ Scala 2003 - TM54
Crăpa-le-ar Domnul ficații
Și setea ogoi-le-ar cu venin,
Căci n-au păreche-n lume blestemații
Crîșmarii care toarnă apă-n vin !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
madalina
post 2 Feb 2006, 22:20
Post #103


Membru autentic


Group: Members
Posts: 288
Joined: 8 November 03
From: Bucuresti




QUOTE(Oltcit Special @ 2 Feb 2006, 20:29)
veti deveni soferi mai buni si-L veti afla pe ISUS soferul tuturor...sunt crestin ortodox practicant si respect credinciosii...
*



Un crestin ortodox practicant ar trebui sa stie cel putin ca in religia ortodoxa se scrie Iisus, iar "Isus" este una din modificarile aduse de "sectanti" wink.gif


--------------------
Toyota/Opel Yaris/Corsa - B00ooo
cu fular de steaua in galeria lui dinamo :-)))
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
diesel2002
post 2 Feb 2006, 22:33
Post #104


Membru autentic


Group: Members
Posts: 252
Joined: 9 February 04
From: Galati




astia sunt cumva baietii aia la costul, blonduti, rasi proaspat si cu ...sosetele rupte de atata mers pe jos???
smile.gif
si sunt cumva si straini..? mmmm


--------------------
Toyota Auris 1,6 dual VVT-i, 124cp - 2007 ...si un amarat de Logan..adica doua..si un Guster
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andu911
post 2 Feb 2006, 22:40
Post #105


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.164
Joined: 18 February 05
From: Bucuresti - Berceni




QUOTE(diesel2002 @ 2 Feb 2006, 22:33)
astia sunt cumva baietii aia la costul, blonduti, rasi proaspat si cu ...sosetele rupte de atata mers pe jos???
smile.gif
si sunt cumva si straini..? mmmm
*



Tipii aia blonzi la costum sunt foarte educati si respectuosi...din gresala am avut contact cu ei...dar nu stiu daca sunt mormoni.


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Vip3r
post 2 Feb 2006, 23:37
Post #106


Membru incepator


Group: Members
Posts: 53
Joined: 24 July 05




QUOTE(Marty @ 1 Feb 2006, 20:34)
maddan, revenim la discutia mai veche. wink.gif

1.Revenind la citatul de mai sus, sa inteleg ca domnia voastra umbla din usa-n usa, propovaduind religia care benevol o-mbratiseaza si incearca sa-si cistige noi prozeliti? Daca da, ai dreptate sa te consideri atins de cele enumerate mai sus; daca nu.... nu generaliza cind nu e cazu'!

2. Baieti, incercati sa intelegeti ca asa numitele "secte religioase" nu-s chiar atit de naspa precum v-au invatat pe voi (sau pe parintii vostri) comunistii! Dezinformarea mergea struna pe vremea aceea si era de ajuns sa "scape" ceva de la Securitate ca devenea litera de lege! Spre exemplu, citeam in revista Min. de Interne, Pentru Patrie, cum ca Iehovistii nu se uita la televizor, nu folosesc nici un fel de device-uri electronice, tin post negru Vinerea si alte chestii d-astea pe care, cica, le-ar propovadui religia lor. O discutie cu maddan mi-a deschis ochii si m-a facut sa vad adevarul. Cred ca este absolut evident ca omul foloseste un computer, nu ?

3.Nu va mai ofuscati atit de tare cind isi mai iese cite unul din pepeni pentru ca ii bate un iehovist/mormon la usa! Ginditi-va ca americanii sunt atit de disperati de comertul telefonic incit isi instaleaza roboti telefonici ca sa scape de tot felul de agasanti care-i suna sa le vinda tot felul de timpenii! Va deranjeaza spam-ul pe mail? Ei bine, aia care-mi bat la usa tot SPAM fac, parerea mea. Din pacate, la usa nu-mi pot pune filtru gen: "if Subject contains Iehova then ignore". La usa nu-mi pot pune un robot sa le zica tuturor sa lase mesaj ca-i caut eu cind 'oi avea chef.
Concluzie: SPAM-ul f*te nervi!

4. Cit despre gentiletea si politetea adresarii....da-mi voie sa-ti zic una. Vin doi nasparlii la usa. Suna, deschid, BANG! ma trezesc c-o mina sub nas: "Salut, eu sunt Stroflocel! Cum te cheama?". Imi revin din soc, dau mina cu el, zic cum ma cheama... "Spune-mi, Marty, tu crezi?". Deja mi se imputise un "Ma, ma lasi?" in creier da' am zis sa fiu salon: "Martorii lu' Iehova, nu?". "Da, Marty, dar spune-ne, tu crezi? ce parere ai despre ce se-ntimpla-n lume?". Zic: "Va multumesc frumos, nu imbratisez nici o religie si mi-ar placea sa ramin by default". "Totusi, Marty, nu vrei sa-ti lasam o carte, s-o citesti si noi ne vom intoarce sa luam cartea si sa mai stam de vorba?". Deja incepusem s-o vad in fata ochilor pe profa de romana si comentariile ei interminabile. Zic: "Nu, multumesc, nu e cazul!". Acu' debuteaza partea meseriasa: "Dar, totusi, stii ca nu e frumos sa rafuzi..". "RED ALERT!!!! BLINK BLINK DANGER DANGER!!! " numa' asta aveam in creieri. TOTUSI, paine lu' Dumnezeu cum sunt, imi reprim un sir de sudalme si raspund pe acelasi ton:"Da' tu, mai, Stroflocel, nu stii ca nu-i frumos sa insisti?". Tot nu s-a dat batut si mi-o vira p-aia:"Da' totusi....". N-a apucat sa zica mai mult! Nu pot reproduce ce-a fost la gura mea in timp ce inchideam usa.
*





Marty sper ca nu te superi , dar cand iti citesc posturile ma prapadesc de ras. Nu o lua in nume de rau dar cand vad Marty si cainele ala in avatar , deja ma ia rasu , fara sa apuc sa citesc postul .Bineinteles ca , cand incep sa citesc ..... radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
Ironizezi tot ...

This post has been edited by Vip3r: 2 Feb 2006, 23:38


--------------------
una noua Fast ... - B-763987
Of All the things I lost , I miss My mind The Most ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andu911
post 2 Feb 2006, 23:44
Post #107


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.164
Joined: 18 February 05
From: Bucuresti - Berceni




ma pe mine mai degraba ma deranjeaza "mutii" aia care pe unde te duci vin si iti dau un pix, o bricheta, un breloc...chiar daca le faci semn, nu nu...ei...da da...


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 2 Feb 2006, 23:54
Post #108


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.997
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




Lolek, aia nu sunt cumva Amish? Aia care traiesc ca in secolul 19?


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kum
post 3 Feb 2006, 08:13
Post #109


Banat


Group: Banned
Posts: 2.408
Joined: 19 January 05
From: Galati




Daca as pune la usa ceva ca-n poza ar m-ar mai deranja ?

Attached thumbnail(s)
image001.jpg ( Size: 132.37k ) Number of downloads: 76


--------------------
Laguna 2.0T 2006 - GL-15-...
Sa te fereasca al de sus de prostu' ajuns in functie.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ydaniel
post 3 Feb 2006, 10:26
Post #110


Adrenaline junkie!


Group: Members
Posts: 10.608
Joined: 11 August 04
From: black sea




metoda mea:pui ciobanescu mioritic pe ei:)))


--------------------
Oriunde, oricand... ARO!
Cand esti bun ,nu-si amintesc
Cand esti rau ,nu te uita!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adrian13
post 3 Feb 2006, 17:44
Post #111


Membru incepator


Group: Members
Posts: 42
Joined: 30 July 05




De dat bani la biserica se da peste tot.Sa nu uitam mai ales noi ortodocsii ca popa te lasa cu mortu'pe marginea gropii daca nu cotizezi bine.


--------------------
Dacia/Lada/Fiat 1300/1200/Uno Diesel - 13
IO!GIGI BECALI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bion
post 3 Feb 2006, 18:33
Post #112


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.711
Joined: 1 May 04
From: TM




QUOTE(Adrian13 @ 3 Feb 2006, 19:44)
De dat bani la biserica se da peste tot.Sa nu uitam mai ales noi ortodocsii ca popa te lasa cu mortu'pe marginea gropii daca nu cotizezi bine.
*


A nu se confunda spaga romaneasca de traditie dacogetica cu zeciuiala oficiala si statutara de la cultele cu pricina.Referitor la groapa problema mare acolo e cu baietii cu harletu` nu cu popa biggrin.gif .

Cu stima
bion



--------------------
Dacia SLZ Scala 2003 - TM54
Crăpa-le-ar Domnul ficații
Și setea ogoi-le-ar cu venin,
Căci n-au păreche-n lume blestemații
Crîșmarii care toarnă apă-n vin !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Oltcit Special
post 3 Feb 2006, 19:13
Post #113


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 26 November 05




QUOTE(madalina @ 2 Feb 2006, 22:20)
Un crestin ortodox practicant ar trebui sa stie cel putin ca in religia ortodoxa se scrie Iisus, iar "Isus" este una din modificarile aduse de "sectanti" wink.gif
*


sunt ortodox si citesc Cornilescu, cea mai tare traducere dupa LXX(Setuaginta) lui Plesu si Badilita ptr. VT.


--------------------
Dacia Logan dci Ambiance 2005 - B53 RTY
Lasati copii... sa vina la mine.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Oltcit Special
post 3 Feb 2006, 19:16
Post #114


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 26 November 05




septuaginta,desiguir


--------------------
Dacia Logan dci Ambiance 2005 - B53 RTY
Lasati copii... sa vina la mine.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paulp
post 3 Feb 2006, 19:43
Post #115


Bagator de seama!


Group: Members
Posts: 3.098
Joined: 31 July 03
From: Iasi




Frate, daca ai tu rabdare sa citesti TOATA Septuaginta, ai tot respectu meu smile.gif
Cele 7 ginti au avut ceva de lucru cu toata interpretarea aia.

Oricum, citind Evanghelistii, mi-am dat seam ca BOR si Biserica Catolica au facut scandal degeaba.
Nu poti fundamenta o religie doar cu o scoala filosofica wink.gif
Ca piesa de teatru e misto, dar e doar o piesa de teatru wink.gif


--------------------
Fiat Linea Active, 2011 - PAD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Oltcit Special
post 4 Feb 2006, 22:45
Post #116


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 26 November 05




Numai Pentateuhul.Treaba cu <gintile> n-am inteles-o, e vorba despre cei 70 din cele 12 triburi?La teatru nu merg, doar ocazional,iar <Evanghelistii> in original.


--------------------
Dacia Logan dci Ambiance 2005 - B53 RTY
Lasati copii... sa vina la mine.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paulp
post 5 Feb 2006, 09:12
Post #117


Bagator de seama!


Group: Members
Posts: 3.098
Joined: 31 July 03
From: Iasi




Oltict, deja a aparut vol. IV tomu I din cele 6 volume wink.gif, dar sincer trebuie sa fii intr-adevar pasionat sa citesti totul. Eu nu sint chiar atit de pasionat de religie.
(Chestia cu cele 7 ginti era o gluma wink.gif, 7 volume * 10 sacerdoti pentru fiecare smile.gif, din pacate asta e neajunsul netului, ca nu putem sti intotdeauna cum glumeste intelocutorul).
"Evanghelistii" in original, si cu reactiile de presa, a aparut la Cartea Romaneasca, recent ;.


--------------------
Fiat Linea Active, 2011 - PAD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
clan
post 13 Apr 2006, 15:29
Post #118


Membru incepator


Group: Members
Posts: 97
Joined: 10 June 05
From: Bucuresti




Sper sa nu fie considerat off-topic pentru ca nu am aflat pana la urma din partea cui erau. In urma cu vreo 6-7 ani locuiam intr-un camin studentesc si ma trezesc intr-o zi cu 2 indivizi la usa. Ea - asiatica, el - european, amandoi vorbeau foarte prost romaneste si incercau sa ma convinga sa cred in nu stiu ce. I-am refuzat si le-am spus ca nu ma intereseaza.
In urma cu 2 ani, in alt capat de Bucuresti, aceiasi 2 indvizi la usa. Le deschid usa si ei incep cu acelasi text din trecut. I-am gonit rapid de data asta pentru ca, surpriza: dupa atatia ani inca nu reusisera sa invete nici macar "buna ziua" in romaneste, vorbeau la fel de stricat ca si prima oara.


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,4 2005 - B-00-000
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
liviu_lb
post 13 Apr 2006, 20:36
Post #119


Membru incepator


Group: Members
Posts: 71
Joined: 11 October 04
From: Bucuresti




QUOTE(clan @ 13 Apr 2006, 16:29)
dupa atatia ani inca nu reusisera sa invete nici macar "buna ziua" in romaneste, vorbeau la fel de stricat ca si prima oara.
*


Poate n-au stat tot timpul asta in Romanica. Poate-i mai aduc din cand in cand cum ii luau pe tatii nostrii la armata la concentrare.


--------------------
Dacia Logan Ambition 2004 1.6MPI
Fluence 1.5 dCi 110 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adrian13
post 14 Apr 2006, 22:00
Post #120


Membru incepator


Group: Members
Posts: 42
Joined: 30 July 05




Nu din cate mi-au spus mie astia umbla 2 cate 2 baieti sau doua fete.Au ecusoanele alea in piept si sunt americani.Astia care mi-au vorbit stiau romaneste bine.I-am intrebat si au zis ca fac acasa cursuri de romana inainte sa vina aici.


--------------------
Dacia/Lada/Fiat 1300/1200/Uno Diesel - 13
IO!GIGI BECALI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
5 Pages « < 2 3 4 5 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th May 2024 - 08:46
Forum Renault